Šta je novo?

Pančevački most

Pasarela nije ni planirana vec pesacki pothodnik,to jest podzemni prolaz ali nece biti gradjen dok se ne napravi i druga testis petlja za nekoliko godina.
 
Клаш, укњижен плусићћћ.
Што се бре извињаваш за постављање слика и извештаја, па то је оно што се цени на форуму, само напред :kk:

Јели, а шта је са оним "Титовим" козама и оним свињчетом, јел се још мотају око Панчевца ? :lol:
 
vucko":183o3uxo je napisao(la):
Nazalost malo ce blesavo prosiriti 29 novembra pa nece se nadovezivati direktno u profilu na Visnjicku vec ce imati taj ugao jer sire u dvoristu policije a ne preko onih kucica.

Takodje bice veselo pesacima kod pancevca s obzirom da ce put biti 50% siri i da neko iz pravca Visnjice/Karaburme ka gradu nece biti usporavan vozilima koja ulaze na most putem rampe bice puno nesreca.

Izvode razne građevinske akrobacije samo da ne bi platili eksproprijaciju za 2-3 kuće (koliko sam video u Vojvođanskoj, takve akrobacije nisu se pravile, ulica je sada PRAVA a kuće SRUŠENE). Ipak, kakav tretman kod gradskih vlasti ima ovaj naš kraj, i ova "četvrtdetelinska" rampa s ovakvim iznuđenim polurešenjima je premija!
Što se tiče podzemnog prolaza koji će biti izgrađen "jednog dana" (kada i 2. deo petlje), čini se kao da ovde narod treba prvo da da "danak u krvi" (da izgine desetak ljudi) da bi neko stavio prst na čelo i nešto preduzeo, jer zaista će ljudi juriti iz pravca Višnjice, nema sumnje; otkad je prošao neki magloviti strah od novog zakona o saobraćaju, na ulicama vladaju zakoni Divljeg zakona više nego pre tog zakona, neće te spasiti ni ako si u svom dvorištu ili ako čekaš bus na stanici - niko ti ne garantuje da nećeš izgubiti glavu, ali to nadležne zanima kao lanjski sneg...
 
stvarno ce opasna frka biti da se predje ulica.... cini mi se da je jos neko rekao ranije da ce biti samo jedna zebra na tom potesu umesto sadasnje dve...

svinja je na mestu, a koze nisam dugo video... ;)
 
Evo malo slika novoizgrađene ulice VUKA VRČEVIĆA,od Pančevačkog mosta do višnjičke.

Ispod Pančevačkog mosta.Kraj Dunavske,početak Vuka Vrčevića.

Pogled iz Dunavske ka podvožnjaku ispod pruge.

Podvožnjak ispod Pančevačkog mosta,ima pristojnu visinu.

Pogled iz ulice Vuka Vrčevića ka Pančevačkom mostu.Strelicom sam označio gde bi moglo da se napravi penjanje na Pančevački most.

Pogled iz pravca Vuka Vrčevića ka podvožnjaku ispod Pančevačkog mosta.

Kroz podvožnjk ispod Pančevačkog mosta,se vidi Dunavska ulica.

Dok sam slikao,slučajno sam primetio da ne postoje samo dva prolaza ispod Pančevačkog mosta,nego četri.Na ovoj slici se vide dva,a na sledećoj još dva.Tako da su mogućnosti za razvoj ovog kraja još veće.

Evo još dva prolaza ispod Pančevačkog mosta.

Novoizgrađeni deo Vuka Vrčevića,u pravcu ka Višnjičkoj.

Novoizgrađeni deo ulice Vuka Vrčevića,deluje kao prava magistrala.

Pogled na BEOVOZ iz ulice Vuka Vrčevića,sa prve krivine.

Pogled sa prve krivine ka drugoj krivini,u pravcu Višnjičke ulice.

Pogled sa druge krivine,u pravcu Višnjičke ulice.

Pogled iza druge krivine ka pančevačkom mostu.

Sada sam već bliže Višnjičkoj ulici.Pogled je u smeru ka Pančevačkom mostu,odnosno ka drugoj krivini,kako sam je ja nazvao,zbog lakšeg snalaženja.

Slika sa iste pozicije u ulici Vuka Vrčevića,ali ovog puta u smeru,ka Višnjičkoj ulici.

Evo me na uzbrdici,ispred same Višnjičke ulice.Slika je u pravcu Višnjičke.

Slika sa iste pozicije,ali ovog puta u smeru ka Pančevačkom mostu.
 
pancevacki most nekada
mostpetraikaradjordjeviwp8.jpg
 
Evo slika Pancevca od danas...

Zavrsili si prosirenje Despota Stefana na strani ka Dunavu, dok se druga strana rola...

dscn7184.jpg


dscn7198.jpg


dscn7181.jpg


Nisam bas najbolje skapirao da li se sklanjaju ove kuce koje su blizu ulaska u Visnjicku iz Despota Stefana?

dscn7193.jpg


Detalj otkinutog dela rampe...

dscn7202.jpg


A evo i ovog dela gore ka Bogosloviji kada se izlazi sa mosta... prosirili su deo i sada ce se ranije ukljucivati na skretanje u Dragoslava Srejovica u smeru ka Despota Stefana...

dscn7208.jpg


dscn7212.jpg


Na samom gradilistu gde je kruzna rampa rade se stubovi... armatura i stope za stubove...

dscn7221.jpg


dscn7223.jpg


posle asfaltiranja, rade se i trotoari...

dscn7228.jpg


cekam da krene ta rampa da se izdize sa zemlje... da se zavrse stubovi... onda ce sve to izgledati jos bolje... Deo iza stanice kod mosta se za ovih nedelju dana nije dirao...
 
Za ovakvu neobezbeđenu temeljnu jamu u civilizovanoj i uređenoj zemlji bi neko išao u zatvor. A ne verujem da bi bilo koji tamošnji radnik ušao unutra. Stvarno se brukamo.

dscn7223.jpg
 
Да л' је могуће да су проширили скретање у Д. Срејовића, ка Пиониру? Свака част! Колико пута сам видео да се пењу на тротоар да би скренули јер је дугачак ред на семафору ка Богословији. Често се нервирам због разних глупости које виђам на сваком кораку, али ме увек одушеви нека минимална интервенција која доноси велико побољшање. Хвала Богу да бар неко размишља.
 
Prosirili skretanje mada su to mogli i bolje da urade ima prostora za komplet traku .Nije mi jasno ono beatoniranje trotoara .Takodje prosirenje despota s ka dunavu je moglo da se uradi jsos sire ima prostora.CLASH+
 
Lekovic Đorđije
+ 1 :)
Clas
+ 1 :)

Vrlo iscrpne foto reportaze

Koliko ce tek oni uslikani lukovi biti korisni za saobracajnice, kada se izmesti Luka Bgd ,
kojoj odavno tu nije mesto. . . .
 
clash":20rv7i2a je napisao(la):
Evo slika Pancevca od danas...

Nisam bas najbolje skapirao da li se sklanjaju ove kuce koje su blizu ulaska u Visnjicku iz Despota Stefana?

dscn7193.jpg

Клаш, укљижен плусићћћ.

Те куће су у ствари пословни објекти и локали и они се неће рушити, остају ту где и јесу.
 
jel mislis na ovo sto stoji na slici sa leve strane? tu su stambene kuce... ove sto se vide sa desne strane jesu komercijalni prostor, ali nisam pitao za to... ovo uz ovaj zidic sa leve strane pored ovog semafora me zanima...
 
A to su one kucice koje nikako da eksproprisu pa sada prave to nakaradno resenje jer sire ulicu sa strane policije a ne sa te strane gde je normalno da se spoje 29 novembar i visnjicka.

Nazalost nece rusiti te kucice.
 
Primetio sam da su navukli nešto malo materijala na deo "trotoara" is pravca Pančevo-Bg...
To je onaj deo odmah iza lučne konstrukcije, gde pešak se ne može proći bez akrobatike..

Još kad bi nivelisali betonsko-asfaltne ploče na trotoarima tamo gde one postoje, napravili ogradu za pešake i sa strane puta, napravili platformu za biciklističku stazu...drugim rečima obnovili Pančevac...
 
Jes' navučeno, ali je samo posuto kao kad neko pospe šljunak za dalje razvrstavanje. Nije utabano, makar ne još.

Ovako to izgleda, za one koje interesuje. Fotografija je načinjena oko 9h protekle subote, ali sam prošao danas i situacija je ista.

 
Nakon desetak dana od prosle reportaze postavljam novi apdejt...

Traka/e (jel se siri za jos jednu ili dve trake prema "Beloj kuci"?) u Despota Stefana ka Visnjickoj se radi/e punom parom... nabija se tucanik i ubrzo ce se to asfaltirati...

dscn7257.jpg


dscn7258.jpg


dscn7260.jpg


dscn7265.jpg


dscn7269.jpg


radi se na temeljima buducih stubova koji ce drzati deo mosta iznad Despota Stefana....

dscn7270.jpg


dscn7272.jpg


dscn7276.jpg


na ovom delu se nije previse radilo... radnika ima trenutno na pocetku ovog dela koji se prosiruje...

dscn7279.jpg


na celom potesu u spicu vozila mile i opasno je velika guzva...

dscn7281.jpg


prosirenje za skretanje sa mosta u Dragoslava Srejovica pusteno u rad...

dscn7283.jpg


Kod otkinutog dela mosta sa strane bogoslovije vise nemamo onu rupcagu vec se izaslo na nivo trase...

dscn7287.jpg


i ova stopa i oslonac koji ce drzati buducu rampu koja ce se ukljuciti na most su uznapredovali...

dscn7289.jpg


dscn7294.jpg


Gde ce biti pesacki prelazi...? znam da je ranije pisano za jedan pesacki prelaz... da li je moguce da ce samo jedan da stave na celoj toj novoj trasi...? jel ce ostaviti neka mala ostrva izmedju novih traka i postojecih posto vidim da sada stoje...?
 
dzonihsv":3mhjp87g je napisao(la):
Jes' navučeno, ali je samo posuto kao kad neko pospe šljunak za dalje razvrstavanje. Nije utabano, makar ne još.

Ovako to izgleda, za one koje interesuje. Fotografija je načinjena oko 9h protekle subote, ali sam prošao danas i situacija je ista.


Još uvek ista situacija. Ako ne izravnjaju to u neko dogledno vreme, sva je šansa da se ono što je rekao Gaga obistini. :)
 
Još kad bi ga komplet uradili do skretanja za Bul. Despota Stefana, sa sve onim stepenikom od pola metra... Uf, puste želje.
 
Update... Za ovih nedelju dana se najvise radilo na prosirivanju saobracajnice u Despota Stefana, izmestena je i gsp stajga, a radi se na stubovima u koju ce se ukljuciti petlja...

img20120914150436.jpg


img20120914150450.jpg


img20120914151014.jpg


img20120914151103.jpg


img20120914151115.jpg


img20120914151159.jpg


img20120914151308.jpg


img20120914151343.jpg


img20120914151536.jpg


img20120914151701.jpg
 
Bravo clash za slike! :D

Ne znam kako vama ostalima, ali meni se čini da bi ovo moralo mnogo brže da se radi! :? Prvenstveno zbog velikog saobraćaja koji koristi okolne ulice. Jel istina da rade samo u prvoj smeni?! :oops: Ako je tačno onda je to bruka za gradsku vlast, jer ipak je ovo jedini most preko Dunava, a i glavna saobraćajnica za Karaburmu i Višnjicu!! Most na Adi je rađen kao što znamo u tri smene 24/7! Dvostruki aršini ili se možda varam?! :wink:
Najpre je bilo reči da će sve biti gotovo do kraja oktobra a sad "eksperti" prolongiraju završetak radova za novu godinu!? :roll: Bruka... :oops:
 
Vrh