Šta je novo?

Pančevački most

:O Nisam nikako očekivao da će da ruše postojeće, mislio sam da će samo da "prikače" novu! Inače, je l' ovo prvi deo procesa "Beogradizacije" mosta? Mislite li da ćemo videti njegovu rekonstrukciju od strane grada, ili ćemo doveka čekati zbog prepucavanja Železnica i Puteva Srbije?
 
jlaki":1gj0y3oy je napisao(la):
Inače, je l' ovo prvi deo procesa "Beogradizacije" mosta? Mislite li da ćemo videti njegovu rekonstrukciju od strane grada, ili ćemo doveka čekati zbog prepucavanja Železnica i Puteva Srbije?


Наравно да је то поента... Па тако је Бгд платио целу прву фазу реконструкције од 6 милиона евра... па пошто су господа увидела да то може, чекају да тај посао заврши град до краја.
 
Evo danasnjih slika mosta... nadam se da vas nisam smorio, ipak je ovo neka mala istorija koju vredi zabeleziti...

Masine se vec pakuju... od sutra ponovo moze da se ide na most iz Despotas Stefana...

dscn6349.jpg


detalj "odgrizenog" dela prilaznog mosta...

dscn6350.jpg


Objekti kod gsp stajge su sklonjeni skroz, a bome i iskopan je deo buduce kolovozne konstrukcije...

dscn6354.jpg


detalj mosta sa trake prilaza mostu koja ide prema Bogosloviji...

dscn6365.jpg


dscn6369.jpg


dscn6370.jpg


dscn6371.jpg


dscn6373.jpg


i specijal... koze...

dscn6383.jpg


dscn6389.jpg


dscn6390.jpg
 
Клаш, укњижен плусићћћ у дневник.

Што се коза тиче, да је Тито модератор на Беобилду, одмах би ти задњи три слике уклонио :lol: .
 
Koristio sam donji deo iz Vuka Vučevića, i to je solidno išlo, sve to raskrsnice sa Mije Kovačevića, gde je organizacija doživela poptuni kolaps. Pandur kao nešto reguliše, svako fura svoju priču. Ovi što ukapiraju da ne može ka gradu pa naprave polukružno onda idu suprotnim smerom, i tako.

Ali potpuno sam oduševljen činjenicom da se pravi jedan dobar deo konstrukcije, nov. To me je zaista obradovalo.
 
Super slike, veoma brzo rade ovaj super vazan projekat. Kako bi bilo lepo da iduce godine u ovo vreme pocnu i drugu petlju, a da cela rekonskrukcija pocne po zavrsetku kineskog mosta.
Ovaj most je definitvno to zasluzio, vreme je da ponovo sine, a uz dva koloseka do Panceva bice to sasvim druga pesma i novi kvalitet za Beograd.
 
da zavrsim sa "Zivotinjskim carstvom" u okolisu Pancevca... tu je i mis Pigi...

dscn6392.jpg


dscn6393.jpg


Inace tu su pre bas gusto ziveli Romi... sada ih je manje, bar na tom ulazu u Vuka Vrcevica... dole su kod mosta sada... Sila iz Brazila...
 
Ne bih da mračim, ali jedna stvar mi nije jasna.
Zašto je morao da se ruši deo mosta iznad Bulevara D. Stefana ako se sama saobraćajnica povezuje sa mostom na predhodnom segmentu? Ako može neko upućen i stručan da pojasni.
Jedino što mi pada na pamet je da na tom delu dobijamo tri trake koje u tom delu (iznad bulevara) prelaze na postojeće dve.
Inače sama petlja je pun pogodak.
Nadam se da će doći na red i drugi deo petlje, kao i proširenje suženog dela bulevara, kako bi ovaj deo grada dobio što urbaniji izgled i skrenuo pažnju investitora. :)
 
clash":2qj61hg0 je napisao(la):
Objekti kod gsp stajge su sklonjeni skroz, a bome i iskopan je deo buduce kolovozne konstrukcije...

dscn6354.jpg



Ovo je najsjajnija stvar koja se desila Beogradu u poslednje vreme, više zbog rušenja svih tih nakaradnih objekata, nego zbog rasterećenja saobraćaja!
 
Potrebnna mala pomoć u vidu inormacije :)

Da li je to staro stajalište sa slike ostalo u funkciji i za autobuse koj idu ka Pančevu, Vršcu, Beloj crkvi i dr. . . . .
ako je premešteno gde se sada nalazi ?

Sutra ujutro planiram da sa Bgvoza odatle nastavim do Bele crkve ali nisam siguran
zbog radova ,gde je sada stajalište :rolleyes:
 
Meni se čini da ljudi i dalje stoje na istom mestu gde i ranije tj. da nije premešteno.
 
Hvala :)
Ma i ja bih reko al ne putujem sam,
pa nije mi zgodno da lutam naokolo ,
nadam se da neko može da potvrdi da je na istom mestu
 
vucko hvala , :)
idemo na nekoliko dana, da proverim lepotu Belo crkvanskih jezera :)
po povratku sigurno cu napisati koju rec o utiscima
eto i radovi na Pancevackom mostu se uplicu i u u ovakve stvari :lool:
 
Gde sada minibusevi i "divlji taksisti" skupljaju putnike za Pančevo?
 
И даље је на истом месту стајалиште за ПА, ВШ и БЦ бусеве. Само је сада мало тротоар сужен због заштитне мреже па је већа гужва. Не знам тачно где су дивљи таксисти груписани, само их видим да дођу по један (ваљда, ко је на реду он дође), покупе путнике и оду даље.

Боцо, што се тиче језера, моја препорука је да идеш на врачевгајско, то је прво на које наилазиш, са десне стране након, излаза из места Врачев Гај, пре него што уопште уђеш у Белу Цркву. Лепо је сређено (посебно острвце у средини), најмања је гужва и најчистија је вода. ;)
 
Barkley":3n0dqrb6 je napisao(la):
И даље је на истом месту стајалиште за ПА, ВШ и БЦ бусеве. Само је сада мало тротоар сужен због заштитне мреже па је већа гужва. Не знам тачно где су дивљи таксисти груписани, само их видим да дођу по један (ваљда, ко је на реду он дође), покупе путнике и оду даље.

Боцо, што се тиче језера, моја препорука је да идеш на врачевгајско, то је прво на које наилазиш, са десне стране након, излаза из места Врачев Гај, пре него што уопште уђеш у Белу Цркву. Лепо је сређено (посебно острвце у средини), најмања је гужва и најчистија је вода. ;)


Kovinski busevi pokradeni :D

Inače taksisti sada u Pančevu imaju taj princip rada - jedan stoji ispred autobuske stanice i skuplja putnike, a kada se skupi dovoljan broj tek onda dolazi vozilo.

Samo jedna ispravka, Vračevgajsko jezero je LEVO od puta, ne desno: 44.892318,21.390756. Nekada su Kovinski busevi ka BC hteli da tu stanu, sada ne znam. Uglavnom staju kod glavnog jezera.

Takođe, sa desne strane puta pa malo zavučeno se nalazi Šaransko jezero, koje je dosta čisto i ima predivnu boju. Mada tamo nema ništa od "zabavnog programa".

Glavno jezero je i najposećenije, i najbolje uređeno - velika plaža, nekoliko kafića, prodavci kukuruza, krofni i sl. I velika gužva. To je ono najbliže gradu.

Pa ti sad biraj šta voliš :)
 
:D :D :D

Ја сам ти као женско, мешам леву и десну страну. :laugh: Моја другарица користи изразе: лево и друго лево. :D Хтео сам да напишем лево, написао десно. У сваком случају, не може да се промаши.

А што се тиче Ковинаца, они стају на станици ГСП-а ;) , тачније, стајали су пет метара напред, а сад баш на станици. :)

Е, да, леп провод Боцо. Пиши како ти је било.
 
Kako je grozan ceo ovaj deo oko Pancevca :/ dobro je da su sada raskrcili makar nesto zbog ove pristupne :kk:

U svakom slucaju izgledace malo bolje nego sada.
 
zexland":1dzlu3c4 je napisao(la):
Kako je grozan ceo ovaj deo oko Pancevca :/ dobro je da su sada raskrcili makar nesto zbog ove pristupne :kk:

U svakom slucaju izgledace malo bolje nego sada.
Koze i ono prasence se ne slazu :D
 
clash":1tmshcle je napisao(la):
da zavrsim sa "Zivotinjskim carstvom" u okolisu Pancevca... tu je i mis Pigi...

dscn6392.jpg


dscn6393.jpg


Inace tu su pre bas gusto ziveli Romi... sada ih je manje, bar na tom ulazu u Vuka Vrcevica... dole su kod mosta sada... Sila iz Brazila...
zar ne postoji neki zakon koji zabranjuje drzanje domacih zivotinja iu gradu :O
 
Vrh