Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Борска, Браће Јерковић и она улица од Медака до Плавог моста су добиле овакве сливнике. Само се надам да ће чистити сливнике јер се код оваквог решења ђубре таложи на сливнику што не би требало да буде велики проблем очистити.
 
s30ajk.jpg
 
Prije svega pozdrav svim forumašima. Već duže vrijeme pratim forum, i nažalost do danas nisam učestvovao u diskusijama, ali bih se zahvalio članovima na korisnim informacijama i zanjimljivim reportažama.
Htio bih sa vama podijeliti današnje slike sa radova u ulici Branka Krsmanovića na Crvenom krstu. Trenutno je već izvršeno obilježavanje parking mjesta, ali zbog mraka nisam slikao. Sa skidanjem starog asfalt su počeli prije nekoliko dana, ali su danas dosta brzo, a vrijeme će pokazati koliko kvalitetno.

2015-04-02-124137.jpg

2015-04-02-124204.jpg

2015-04-02-125348.jpg

2015-04-02-125413.jpg

2015-04-02-125430.jpg

2015-04-02-125441.jpg

2015-04-02-131228.jpg

2015-04-02-142722.jpg


:)

Edit: smanjio format slika
 
Dobrodošao.
Ovako bi mogli da obnove dobar deo ulica.
Tuda sam prošao u subotu i nije bilo radova. Da li je pauk radio ili su svi pomerili svoja kola na vreme?

Poslato sa telefona
 
Ja sam vidio jednog pauka juče, ali nisam vidio da su nekoga odnosili. Dosta su slabo najavili radove tako da je vrlo vjerovatno da je bilo ljudi koji nisu na vrijeme pomjerili vozila, svega nekoliko listova A4 okačenih na zidove zgrada. Nikakvo obavještenje u ulazima ili poštanskim sandučićima. Tokom dana nije bilo parkinih automobila, ali su tokom radova dozvoljavali prolazak na dijelu između Kajmakčalanske i raskrsnice sa Save Kovačevića dok su radili donji dio ulice. Večeras sam već vidio nekoliko parkiranih automobila i nisam siguran koliko može uticati na asfalt obzirom da je tek danas postavljen i ne vjerujem da je postigao optimalnu čvrstoću, moguće da bi neko iz niskogradnje mogao da prokomentariše moguće posljedice.
 
dsc05310.jpg

sarajevska

Danas sam porazgovarao sa ekipom bg puta radili su ulicu ispod djerma slike kasnije
Uveli su pravilo da se gdje je god mogucve bez velikih radova uvlace slivnicke resetke
Takodje poklopci sahtova se od skoro rade sa betonskim prstenovima pa se tako ugradjuju
Danas su cistili prolaze na terazijama u sklopu akcije porljecnog ciscenja i sminkanja grada za maraton.
 
Обнова Тошиног бунара је у току. Скинут хабајући слој асфалта од почетка те улице тј раскрснице са Ивићевом и Јакуба Кубуровића па до Т раскрснице са Париске комуне. На самој тој раскрсници није скидан асфалт, а у наставку Тошиног је скинут до улаза у тц Интерекс. Хабајући слој асфалта је скинут до самих коцки са којима је некада Тошин бунар био поплочан, надам се да се још неко сећа тих коцки. Тренутно раде све шахтове и сливнике, а после иде пресвлачење новим асфалтом. :kk:

 
Evo i par trenutnih slika, a sto se tice pauka nije bio potreban skidali su asfalt i pored automobila.
20150405140443.jpg

20150405140414.jpg
 
zoran_m":ryd1xg2p je napisao(la):
Ова слика толико добро изгледа, ја немам речи. Нови мокар асфалт + жута и бела сигнализација = 8) (барем мени :lol: )
 
Гага":1myu50sp je napisao(la):
Обнова Тошиног бунара је у току. Скинут хабајући слој асфалта од почетка те улице тј раскрснице са Ивићевом и Јакуба Кубуровића па до Т раскрснице са Париске комуне. На самој тој раскрсници није скидан асфалт, а у наставку Тошиног је скинут до улаза у тц Интерекс. Хабајући слој асфалта је скинут до самих коцки са којима је некада Тошин бунар био поплочан, надам се да се још неко сећа тих коцки. Тренутно раде све шахтове и сливнике, а после иде пресвлачење новим асфалтом. :kk:


Nadam se da će napokon da se vide linije u ovoj ulici kad padne kiša.

Danas sam prošao kolima tuda i dobro je što je danas nedelja jer je na nekim mestima prohodna samo jedna traka.
 
Гага":p99hyvpa je napisao(la):
Обнова Тошиног бунара је у току. Скинут хабајући слој асфалта од почетка те улице тј раскрснице са Ивићевом и Јакуба Кубуровића па до Т раскрснице са Париске комуне. На самој тој раскрсници није скидан асфалт, а у наставку Тошиног је скинут до улаза у тц Интерекс. Хабајући слој асфалта је скинут до самих коцки са којима је некада Тошин бунар био поплочан, надам се да се још неко сећа тих коцки. Тренутно раде све шахтове и сливнике, а после иде пресвлачење новим асфалтом. :kk:



Da maraton ne prolazi ovuda ko zna kada bi je asfaltirali.
 
Bolje da ostave kocku, kad vec nisu sposobni toliko decenija da je urade kako treba.
 
Gaga je slikao 5. aprila, dnas je 8., mašine i dalje stoje parkirane, asfalt je i dalje raskopan, sa njim je uklonjena i horizontalna signalizacija pa se ne zna koja traka je za koji smer.

Ali me dugotrajna kaldrma oduševljava...
 
Evo kako teku radovi u ulici Surčinski put. Išao sam od Marka Čelebonovića ka Kiki i u odnosu na prošlu nedelju nema nikakvih promena.
surcinski-put.gif


image001.jpg

Raskrsnica sa Marka Čelebonovića.

image002.jpg

Ovde nema nikakvih radova.

image004.jpg

I tek na pola puta do autoputa se vidi neki radovi.

image007.jpg


image009.jpg

Do ovde su ivičnjake postavili.

image011.jpg


image012.jpg


image013.jpg

Pored pumpe su samo postavili oznake.

Ponvaljam da se ovde ništa vidljivo nije desilo sigurno nedelju dana.
 
Похвала за Дулета.
Очито је да им се не жури нити је неки приоритет. Ја сам се зачудио када сам видео да ће нешто урадити. Свеједно сам задовољан што ће проширити коловоз и обновити асфалт. Било је и превише закрпљених рупа и неравнина.
 
astrodule":1jhv6zdr je napisao(la):
Evo kako teku radovi u ulici Surčinski put. Išao sam od Marka Čelebonovića ka Kiki i u odnosu na prošlu nedelju nema nikakvih promena.
surcinski-put.gif


image001.jpg

Raskrsnica sa Marka Čelebonovića.

image002.jpg

Ovde nema nikakvih radova.

image004.jpg

I tek na pola puta do autoputa se vidi neki radovi.

image007.jpg


image009.jpg

Do ovde su ivičnjake postavili.

image011.jpg


image012.jpg


image013.jpg

Pored pumpe su samo postavili oznake.

Ponvaljam da se ovde ništa vidljivo nije desilo sigurno nedelju dana.

А ево неколико слика снимљених 02. априла, из другог смера :wink:, неколико дана пре него што је Астродуле снимио своје.
На првој слици се види да на сад постојећој лакат кривини, постављају ивичњаке за десни правац. Вероватно се планира да се поново излази на аутопут. Надам се да ће онда изградити и мање косо скретање (коси улаз и излаз на/са аутопута.



 
Ја мислим да је то само приступни пут за тај плац који је и ограђен. За дивно чудо и одржаван. Редовно секу шибље које ту расте, како на самом плацу тако и уз ограду. А изгледа да је власник те парцеле исти онај што држи ресторан двадесетак метара пре кривине, Елтим фирма, чини ми се.
 
direktor":3ll5y0rl je napisao(la):
Mozda naprave nadvoznjak (u snovima)
И да хоће не могу овде да направе надвожњак, јер
1) онда би требала да се раде петље и са једне и друге стране аутопута.
2) уосталом има неких 600 метара даље надвожњак тј. велика петља „Бежанијска коса“.
3) планом је предвиђено да се једног дана уради наставак Норвешке улице према аутопуту и да избије испод аутопута (подвожњак постоји) код садашње окретнице аутобуса 77. Тај подвожњак је удаљен од овог места неких 250-300 метара према Змајевим пумпама. Правио сам у новембру 2012. године фоторепортажу о том подвожњаку на овој истој теми, а на подтеми „Горњи Земун-Аутопут-Бежанијска коса“:
viewtopic.php?f=16&t=1433&p=211749&hilit=Gornji+grad#p211749

astrodule":3ll5y0rl je napisao(la):
Mislim da nema svrhe tu praviti izlaz na autoput, no videćemo šta će biti.
Наравно да нема сврхе, било једном и није се у опште показало као добро решење.
 
Vrh