Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Талог од предходног скупљања
Sve udarne lokve vode na putu koje se godinama uvek javljaju na istim mestima (nagib ili utonuće)
vrlo lako i jeftino se daju rešiti
jedan ivicnjak se ,,utopiti,, tako da se dobije ispust iza koga ide u drenažnu rupu (sa vrlo krupnim šoderom)
time bi se dobilo da voda ima gde da ,,izadje,, a zemljište je vremenom upije
ovako leži jako dugo i predstavlja veliku saob. opasnost jer kada točak prolazi kroz istu sporije se okrece od odnog dr. na suvom te dolazi do zanošenja vozila i direktnog ugrožavanja bezbed. i dr. učesnika u saob.
Zbog ne činjenja nadležni putari su tako direktno vinovnici tj. izazivači saobracajnih udesa
samo što su ne dodirljivi a da nisu ne dodirljivi ne bi bilo ni jednog zaposlenog
vec bi skoro svi nosili pidjamu na prugice... :laugh:
 
То су већ урадили, али нису ископали канал већ су очекивали да се вода попне на земљу?! Сада су ископали канал и очистили муљ са места уклоњеног ивичњака и вода има где да оде.
Чини ми се да је скоро донет неки закон по коме путари могу да сносе одговорност за изазивање удеса.
 
Somi303":8kv7oa9k je napisao(la):
DSC_5660_zpsk5ls61nc.jpg

Талог од предходног скупљања
DSC_5661_zpsxjon1ts7.jpg

Вода на слици је буквално ништа како уме да буде после добре кише.

Izvini al ne vidim to sto su uradili na postavljenim sličicama
a baš si se potrudio i lepe verodostojne sličice postavio :)
 
Зато што су радили након што сам направио фотке, као што сам и написао :Р
У равни ова два мала дрвета се види црни део у колони ивичњака и ту фали један. Након пријаве, ту су очистили муљ и направили мали каналић од тог ивичњака даље низ пут и ту ће се скупљати вода. Кад будем могао сликаћу па ће бити јасно шта трабуњам :D
 
Somi303":2a8hnzbv je napisao(la):
Чини ми се да је скоро донет неки закон по коме путари могу да сносе одговорност за изазивање удеса.

Taj zakon je postojao i do sada, ali se nikad nije primenjivao. Sada je predlog da se to malo "pojasni", tj po običaju ne donose ništa novo već mlate praznu slamu.
 
relja":31tznmik je napisao(la):
Гага":31tznmik je napisao(la):
.........
.....................

..........
Моје наивно размишљање, никако ми није јасно, ни дан данас у овим мојим годинама, како некоме може да смета саобраћајни знак и да га (да их) из чисте обести, бахатости, дивљаштва ,... чупају из темеља и то све са бетонском подлогом и бацају ! Ни један од ових знакова које сам видео, а видео са још неке овде на Коси, нису ни оштећени, ни искривљени, него само исчупани из рупе где су били !!! Добро је да их још нико није однео !!!!!!

Pa verovatno je plan da ih odnesu kasnije: jedno veče ih obore i odu, a kada ih Beograd put, po običaju, ne vrati na mesto, onda se vrate i odnesu ga pa posle mogu da se "pravdaju" sa: "neko je bacio znak, leži u travi danima, šta ja znam..."

Срећом нису однешени, сви знакови су враћени на своја места тј. постоља-рупе где су и стајали. :kk:
 
SVAKA ČAST Čekali nadležne, pa rešili sami! Stanari Busije unajmili bager i prokopali ulicu
Blic | 09. 03. 2015. - 13:29h | Foto: čitalac Blica Svetozar Dančuo | Komentara: 0
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/540890 ... pali-ulicu

Umorni od čekanja da im nadležni poprave puteve i spasu ih reke u koju im se pretvorila ulica, stanari naselja Busije kod Batajnice uzeli su stvar u svoje ruke!
583341slike-ulice-fotogr.jpg


- Pošto od nadležnih u opštini Zemun, Gradu Beogradu i javnim preduzećima nismo dobili odgovarajuću rekaciju u prokopavanju uličnih kanala, u Ulici Živka Stojsavljevića u Busijama organizovali smo se i angažovali bager, naravno o svom trošku - kaže Svetozar Dančuo iz ovog naselja.
583342slike-ulice-fotogr.jpg

Poplavljeni i u blatu do kolena mesec dana su čekali na pomoć, ali na kraju, stanari su se okupili i sami obavili posao.

- Tako smo u subotu 7. marta, zasukli rukave, uzeli lopate i krenuli sa bagerom u akciju. Problem je rešen - voda je iz ulice "pronašla" put do glavnog kanala. Mislim da zavređujemo svaku pohvalu, a nadležni...? - zaključuje Dančuo.
583344busije-batajnica-f.jpg


Oni nisu jedini, jer su istog dana sličnu akciju sproveli i stanovnici Ulice Adama Pribićevića, takođe u Busijama.
 
Pametni ljudi vide da od Velikog Vodje Picoustog nema nista pa uzimaju stvar u svoje ruke.
 
Ljudi pametno izračunali da im se više isplati da se udruže i plate majstora za jedan dan nego da trpe štetu.
Ovo je novi iskorak privatne inicijative. Imamo npr. privatne agencije za registraciju automobila, zato što MUP paralisan od nesposobnosti. Evo, sad imamo privatne popravke infrastrukture.
Država uskoro neće ništa morati da radi.

Nadam se da im neće tražiti da vrate ulicu u prethodno stanje.
 
То су могли и да спрече, само је требао свако испред свог дворишта да одржава канал. Никаква научна фантастика :kafa:
 
I ja mislim da je trebalo da svako ispred svoje kuće održava kanal. Problem nastaje kad jedna osoba ne održava kanal, pa onda svi u nizu trpe.
 
A da li oni kroz račune i plaćaju usluge za kopanje kanala. Znam da poljoprivrednici to plaćaju vodnu naknadu. I država im za te pare "održava" kanale.
 
relja":167z00hc je napisao(la):
Imamo npr. privatne agencije za registraciju automobila, zato što MUP paralisan od nesposobnosti.

MUP je pre svega paralisan od "korupcije".Sećam se jednom prilikom pre nekih 5-6g išao sam u MUP da registrujem 5 službenih vozila,kada sam došao na red službenica mi je rekla da ne mogu da ih registrujem, samo jedno.

Onda sam otišao do agencije za registraciju vozila koje se nalazi na par desetina metara od MUP-a,još mi vlasnik kaže"dobar dan gospodine,znamo se video sam vas u MUP-u",predam mu papire,platim proviziju i on mi sve odradi očas posla.On na svome,a i službenica"zadovoljna" :mrgreen:
 
Ево резултата моје пријаве, једноставно а функционално и безбедно.
c46edd8f24caf2b6052c612811b4b13f.jpg
da4575194887bc4eb414d6bb1f53bf36.jpg
6c807df2161e506b26ceda388558fde8.jpg

Хвала Гаго, трудим се да побољшам своје окружење јер ко ће ако нећу ја? :D
 
Stim sto od mjesta gdje je bio ivcinjak do kanala mora da se izbetonira inace ce tu da dodje do sapiranje podloge .Somi gdje je ova ulica u zaklopci nije
 
Судећи по мејлу који су ми данас послали, ово је привремено решење.
6f0c6b5533969cfe8723f0b552ecb92f.jpg

Смедеревски пут код улаза за хладњачу пкб-а Болеч
 
Него како ;) Жив нисам како ће урадити одводњавање у центру Зк јер су на ТРИ места канале довели у ћорсокак и ту је сад огромна локва која се излива на пут..
 
Сутра ако стигнем, али вода нема где па могу и за недељу дана :D Већ неко време хоћу да сликам све радове, али не стижем збо посла и временских прилика, а тако нешто не сме да прође не документовано :D
 
Muke vozača u Bulevaru oslobođenja: Felne lete s točkova zbog rupa FOTO

M.T. | 11. 03. 2015. - 20:01h | Komentara: 0
Koliko god stanari u Ulici Vojvode Stepe jedva čekali završetak rekonstrukcije ove saobraćajnice, toliko vozači priželjkuju početak radova na renoviranju Bulevara oslobođenja, pogotovo u delu od Veterinarskog fakulteta do kružnog toka na Slaviji. Na toj deonici rupe su toliko česte da su otpale felne postale svakodnevnica.

584301_rupe-foto-miljan-milosevic-3_ff.jpg


584306_rupe-foto-miljan-milosevic-1_f.jpg


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/541602 ... -zbog-rupa
 
Eto...
'Otpadaju felne' ?
A gume i ventili? Tegovi, brezoni i srafovi?! :D ;)
I posle kad opletem po novinarima (cast pojedincima) , dobijam kritike... :D
 
direktor":3qehaxsy je napisao(la):
Carevi daj fotke tih lokvi
DSC_0052_zpswsmnq9kp.jpg

Овде је потребно само прокопати већ уништен прилаз једној продавници и спровести канал
DSC_0053_zpssuvajpvn.jpg

Овде већ неће бити лако. Да би спровели ову воду у најближи канал потребно је разлупати 50 метара старог тротоара (који се види на првој слици, где су паркирана кола (ова локва је иза кривине на горњој слици)) спровести канал и опет урадити тротоар јер нема другог решења.
DSC_0054_zpsjitcdk1f.jpg

Исти канал само са друге стране где се види део бетонираног дела. Трећу локву су средили контра падом па се вода враћа назад и слива у испуст испод једног дворишта и даље ко зна где :D
 
Vrh