Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Гага":21a2dmf1 je napisao(la):
Пријавио сам и добио одговор од Дирекције за путеве града Београда односно Секретаријата за саобраћај, а поводом не изграђених прилаза од тротоара до пешачких прелаза на две локације на Бежанијској коси. О томе сам писао на прошлој страни кад сам исто пријавио Београд путу, али они то не могу да ураде без налога овог Секретаријата, и упутили су ме на исти.

Пријава од 30. јануара и слике:

Поштовани,

Желео бих овим да пријавим да се коначно ураде прилази тротоарима за већ обележене пешачке прелазе и уједно поставе стубићи ради спречавања бахатог паркирања. Све сам обележио на мапама Гугл и Бинг, а ту су и слике које показују како то изгледа.

1) У мојој улици Недељка Гвозденовића са „Т“ раскрсницом улице Матије Вуковића, у насељу Бежанијска коса тачно где је „Макси“, се налазе два обележена пешачка прелаза са постављеним семафорима. На жалост на једном прелазу у опште нису изграђени прилази, са обе стране улице Недељка Гвозденовића, од тротоара до пешачких прелаза !!! То тако стоји већ пар година, а посебно је незгодно мајкама са колицима са бебама и инвалидима у колицима, јер практично и не могу да пређу овде ову улицу ! Незгодно је и кад пада киша, па се онда ствара и блато. На сликама „пешачки код максија1“ и „пешачки код максија2“, које су у прилогу се најбоље види како то изгледа, а ово што је урађено, је урађено, па боље и да не кажем како. Када би ови прилази могли бити коначно урађени, наравно са оним испустима у нивоу улице за лакше прелажење са колицима ?
Такође било би јако добро поставити стубиће, на делу платоа код самог Максија, а и са друге стране улице Матије Вуковића, како би се спречило бахато паркирање и узурпација тих платоа од стране изузетно бахатих и агресивних возача, који не презају ни од напада, ако им иоле мало приговорите. По неки буде толико возила да не можете једноставно да се прође поред њих, а они најбахатији чак паркирају на тротоару поред самог улаза у Макси !!!
Уцртао сам на мапама Гугл и Бинг где се то тачно налази, а уцртао сам и прилаз тротоарима и стубиће.
2) Иста ситуација, као и под тачком 1, је и на „Т“ раскрсници улица Љубинке Бобић и Неде Спасојевић. Нема прилаза од тротоара до пешачког прелаза са обе стране улице Љубинке Бобић !!! Слика „пешачки у Љубинке Бобић“ у прилогу.

Искрено се надам да ће те изаћи у сусрет и коначно средити ова два проблема која датирају одавно, а која је требало урадити још кад су обележавани сами пешачки прелази.

Срдачан поздрав,
.....................







Одговор од данас-05. фебруар:

Поштовани,

Ваше питање ће бити заведено као званични предмет Секретаријата за саобраћај. Стручна екипа Секретаријата за саобраћај ће изаћи на терен како би снимила стање и размотрила могуће мере на предметној локацији. О налазима са терена и могућим мерама ћемо Вас накнадно обавестити.

Срдачан поздрав

Секретаријат за саобраћај

Одељење за информисање и информационе технологије

Gradska uprava grada Beograda
Sekretarijat za saobraćaj
Sektor za bezbednost i informisanje javnosti
Odeljenje za informisanje javnosti i informacione tehnologije
27. marta 43-45
11000 Beograd

Tel +381 11 330-95-99
+381 11 324-70-23
Fax +381 11 2754-636
info.saobracaj@beograd.gov.rs


Коначно.
Поводом моје пријаве, још од 30.јануара 2014. градском Секретаријату за саобраћај, за не изграђене прилазе од тротоара до пешачких прелаза на две локације на Бежанијској коси, ствари се полако решавају.
Прво је још 07. маја 2014. урађен прилаз на локацији „Т“ раскрснице улица Љубинке Бобић и Неде Спасојевић, а ево данас 09. маја 2015. године, почели су радови и на сређивању прилаза на "Т" раскрсници улица Недељка Гвозденовића и Матије Вуковића, одмах код Максија. Јесте да је после годину и три месеца од пријаве, али боље сад него никад. Радници Београд пута обављају радове по налогу градског Секретаријата.
Ево пар сличица данашњих радова, а пошто ће и сутра да раде, бетонирање и остало, сликаћу и поставити исте.








И поред очигледних радова бахати возачи се нису либили да "паркирају" на овом делу тротоара. Надам се да ће поставити и стубиће, за које сам исто замолио Секретаријат да буду постављени, баш због оваквих возача. По неки пут се овде нацрта њих петоро-шесторо и ето белаја, не може да се прође ни пешке нормално, а камоли са колицима.



Радници су били изузертно љубазни, али нису знали да ми кажу, да ли ће сутра постављати и стубиће. У понедељак пишем Секретаријату да се захвалим, и питаћу за стубиће.
 
Svaka čast za inicijativu. Ja se iskreno malo smorim kad urade nešto što prijavim tek posle godinu dana (a odgovore posle mesec dana). Pričam o sitnicama kao što je ovo Gagino.
 
Хвала Астродуле.

Да наставим. Данас су радили остале радове тј. постављање ивичњака и бетонирање. Сутра би ваљда друга екипа требало још да постави асфалт на бетонски део.
Надам се да ће они поставити и стубиће, које сам исто навео у пријави да би требало да се поставе због бахатих возача који ту "паркирају". Види се и на сликама, где је овај Пежо 307, као ће да блокирају пролаз пешацима, инвалидима са колицима, мајкама са бебама у колицима,....






Кад је реч баш о овом Пежоу, ето власник је попио пријаву због оваквог паркирања. Ту одмах, непуних 20-так метара даље су била два комунална полиција у Черију Танго 1.6 (види се на другој слици беле боје), а ево и боље слике:

Пришао сам им, мада су у том тренутку писали неке пријаве у колима, представио се, и рекао им за овог Пежоа и објаснио о чему се ради. Рекли су да ће га сликати и оставити пријаву за брисач. Кад сам мало затим одмакао, један од њих је изашао, отишао и сликао бахатог паркираног Пежоа и закачио му "честитку" за брисач.
Коначно ето и они почели да раде свој посао :D
 
JOŠ DA MUNJEVITO REŠE PROBLEM "Beograd put" odgovorio na pitanje tviteraša u roku od dva sata

N.K. | 13. 05. 2015. - 15:10h izmena vesti 15:15h | Foto: @SaobrKamera | Komentara: 0
U Ulici Patrijarha Joanikija kod brojeva 22 i 20a na Vidikovcu, na sredini puta nalaze se dve udarne rupe, koje ugrožavaju bezbednost putnika i vozača.

Tviteraš @SaobrKamera prijavio je problem JKP "Beograd put" i kako je napisao meriće prolazno vreme za koje će dobiti odgovor.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/558687 ... d-dva-sata

Ako ako malo pritegnuti bg put
 
Sto nam je edb opremljen

20150514092550.jpg


20150514092502.jpg


bas me zanima kao ce da ostve iza sebe
 
Гага":246mvzaj je napisao(la):
Хвала Астродуле.

Да наставим. Данас су радили остале радове тј. постављање ивичњака и бетонирање. Сутра би ваљда друга екипа требало још да постави асфалт на бетонски део.
Надам се да ће они поставити и стубиће, које сам исто навео у пријави да би требало да се поставе због бахатих возача који ту "паркирају". Види се и на сликама, где је овај Пежо 307, као ће да блокирају пролаз пешацима, инвалидима са колицима, мајкама са бебама у колицима,....






Кад је реч баш о овом Пежоу, ето власник је попио пријаву због оваквог паркирања. Ту одмах, непуних 20-так метара даље су била два комунална полиција у Черију Танго 1.6 (види се на другој слици беле боје), а ево и боље слике:

Пришао сам им, мада су у том тренутку писали неке пријаве у колима, представио се, и рекао им за овог Пежоа и објаснио о чему се ради. Рекли су да ће га сликати и оставити пријаву за брисач. Кад сам мало затим одмакао, један од њих је изашао, отишао и сликао бахатог паркираног Пежоа и закачио му "честитку" за брисач.
Коначно ето и они почели да раде свој посао :D

Коначно су и асфалтирали прилазе пешачком прелазу од стране тротоара. Као што се и види на две слике "заборавили" су да асфалтирају и мањи део улице где је асфалт скинут ради постављања нових упуштених ивичњака !
Наравно бахати и даље без пардона овде паркирају. И паркираће док не поставе стубиће. Поново сам послао пријаву Секретаријату за саобраћај за постављање стубића



 
astrodule":ol98uh3e je napisao(la):
Evo kako teku radovi u ulici Surčinski put. Išao sam od Marka Čelebonovića ka Kiki i u odnosu na prošlu nedelju nema nikakvih promena.
surcinski-put.gif



Ponvaljam da se ovde ništa vidljivo nije desilo sigurno nedelju dana.

Već više od mesec dana se ništa novo ne dešava.


Poslato sa telefona
 
direktor":35iqbt85 je napisao(la):
Sto nam je edb opremljen

20150514092550.jpg


20150514092502.jpg


bas me zanima kao ce da ostve iza sebe

To ti je merno vozilo EDB, služi i izmedju ostalog da pronadje kvar na vodu, zato i nose slusalice na ušima.
 
Konačno su se urazumili i počeli da otvore za kišnu kanalizaciju izmeštaju van kolovoza. Već par dana rade ulicu Patrijarha Joanikija na Vidikovcu i najzad će ta ulica biti bez ugaženih , uleglih šahti.
 
Evo kako to na Vidikovcu izgleda ;)
01.jpg

02.jpg
 
Da Igore, i ja to gledam zadnjih par dana, ali nisam ni najmanje odusevljen.
Naime, slivnik koji je pored puta bi morao biti 'potopljeniji' (nizi) u odnosu na put, u odnosu na ovo sto se radi.
Vremenom, sto zbog sleganja, (sto zbog fuseraja kojeg ocekujem), postoji dobra sansa da ovi slivnici budu u vislji od kolovoza.
A cak da budu u istom nivou, pri jacoj kisi 'tok' ce teziti da nastavi pravo, a ne da skrece...
 
Осим тога, већина таквих сливника је већ прекривена смећем па већ губе смисао. Један корак напред, назад два :D
 
Pa misilm da je ipak ovo neki korak napred u odnosu kako je bilo.
 
Ja napsiah da ce raditi uvlacenje par strana u nazad gdje god je moguce prije presvlacenja novim asfaltom valjda ce tu logiku primjeniti i prilikom projektovanja rekonstrukcija , za divno cudo su potrefili model ivicnjaka
 
Јутрос почели да скидају асфалт на Сурчинском путу, Бежанијска коса.

Игоре, зашто је погрешно време, пише 11:47 а ја писао у 12:50?
 
Potrebno je u korisnickom kontrol panelu ici na podesavanje foruma i stiklirati da bude ukljucen Daylight saving time kako bi forum posle pomeranja casovnika vratio vreme kako treba
 
На Калуђерици код Три Тигања већ месец дана блеји такав сливник без поклопца, неко ће тако слатко да се преврне ту! Нек слика неко ако је близу, ја увек пролазим бусом туда па нмгу.
 
Raskopan put u Ranka Miljića u Boči, stoji ovako vec nekoliko meseci a rupa je sve veca.



Kontaktirao sam Beograd put, oni kažu da ne mogu nista jer im Bg. Vodovod nije poslao odjavnicu.
U vodovodu tvrde da jesu. :bash:
 
Komunalnoj inspekcij prijavi pa da ih potjeraju nesposobnjakovici
 
Vrh