Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Не знам да ли једини ја примећујем да је у протеклих годину-две све више рупа по улицама. Буквално да нема улице у којој нема рупа. "Надлежнима", наравно, није ни на крај памети да их закрпе. Годину дана сам ја пријављивао две рупе у мојој улици. Годину дана. И тек сад су их као закрпили.

Ако се овако настави, ускоро ћемо имати кратере по улицама.
 
11b24e6c7c3ff23025c81b416ac93213.jpg

За ово бих руке секао, гомила улица је овако остављена у Гроцкој. А кад закрпе оставе сам рупе на крају обавезно или комплетну закрпу засеру.
 
Напокон. Кренула реконструкција Сурчинског пута ( од Марка Челебоновића до кике).
 
Само ми није јасно зашто се то још зове Сурчински пут.

Надам се да ће да ураде пристојну реконструкцију - да дограде тротоаре, пре свега.
 
Kako zasto se zove Surcinski put? :)
Pa zato sto je tuda nekada i bio glavni put za Surcin (bar mi je tako pricao pokojni stric), i vezivao se na nekadasnju trasu autoputa BJ (kocka sa druge strane SC 11. april).

mogli bi to da proverimo na onim starim slikama Beograda iz vazduha, sigurno se na nekoj vidi i ovaj deo.
 
Ал` данас то име само збуњује људе: на "Сурчински пут" се надовезује Др Хуга Клајна, па Недељка Гвозденовића, па онда иде "прави" Сурчински пут. Безвезе...
 
pa jeste, al se verovatno to zadrzalo jer nista `krsteno` nema na tom potezu...
pretpostavljam da je jednostavno zaboravljeno ime posledica `zaboravljene ulice`
 
Гаго ево сличица.Ова улица иначе има и лакат кривину.
Прва слика је баш са тог лакта идући од хотела Национал и са ауто-пута.
26032015443.jpg

Ове следеће су из супротног смера тј. са Б.косе, одмах након полиције и базе градског зеленила.
26032015445.jpg

26032015446.jpg

Проширују улицу на стрни према градском зеленилу и шумици. Иначе ова улица/пут нема тротоара ни са једне стране од Марка Челебоновића до паркинга кике.
 
astrodule":3oexg3u3 je napisao(la):
Može, ali samo ka gradu.
Tu se nalazi i NIS-ova pumpa gde retko ima gužve.

Poslato sa telefona

Како Дуле само ка граду? Преко моста код Меркура за Загреб и Нови Сад, за болницу и Земун, низ калдрму на Тошин бунар....
 
rasho62":14q4qkmv je napisao(la):
astrodule":14q4qkmv je napisao(la):
Može, ali samo ka gradu.
Tu se nalazi i NIS-ova pumpa gde retko ima gužve.

Poslato sa telefona

Како Дуле само ка граду? Преко моста код Меркура за Загреб и Нови Сад, за болницу и Земун, низ калдрму на Тошин бунар....
Može tako, ali to već nije iz Surčinske. A i to levo skretanje ka nadvożnjaku je teška misija pa je bolje ići okolo (Marka Č, pa Partizanske avijacije).

Poslato sa telefona
 
Noviteti iz Beograd puta. Prilikom zamene asfalta u delu ulice Braće Jerković, izmestili su slivnike van kolovoza. Bilo bi dobro da im ovo postane praksa u budućnosti.

p1090091.jpg


p1090092.jpg
 
Konacno jos samo da to rade u cjelom gradu i da razmisle kad stavljaju ogradu
 
mekbejn":39i36rqp je napisao(la):
Jel' može i dalje sa Surčinskog puta da se izađe na AP?
Jedno vreme je moglo direktno ako se dobro sećam?


rasho62":39i36rqp je napisao(la):
astrodule":39i36rqp je napisao(la):
Može, ali samo ka gradu.
Tu se nalazi i NIS-ova pumpa gde retko ima gužve.

Poslato sa telefona

Како Дуле само ка граду? Преко моста код Меркура за Загреб и Нови Сад, за болницу и Земун, низ калдрму на Тошин бунар....


Нисте добро разумели шта Мекбејн пита. Једно време је могло да се из улице Сурчински пут изађе директно на аутопут у правцу града. Тај "излаз" је после две-три године затворен, јер је био под углом од 90º што није по пропису, а такође је ту било доста саобраћајних несрећа.

На слици са гугл "улични поглед" се види правац према аутопуту (сад прилично зарасло и још стоји асфалт) и ту је био тај "излаз".


Од ове десне лакат кривине се може изаћи на аутопут, и према граду, Нишу,.. и према аеродрому, Новом Саду, Шиду (не Загребу), Батровцима, тако што се улази у улицу Аутопут (раније Булевар Арсенија Чарнојевића*) и паралелна је са аутопутем, пролази се поред "Аутопромета", хотела Национал, НИС-ове пумпе и на петљи "Бежанијска коса" се излази на аутопут или преко оближњег надвожњака на супротни правац аутопута.

*Сад се Булевар Арсенија Чарнојевића рачуна до петље "Бежанијска коса", а од петље је улица Аутопут до петље за аеродром "Никола Тесла". Сви пословни објекти који се налазе са обе стране аутопута, на овом делу, се воде под називом улице Аутопут (Грмеч, Прва ТВ, Икарбус,....) и под одговарајућим бројем.
 
rasho62":3vnezpda je napisao(la):
Гаго ево сличица.
Проширују улицу на стрни према градском зеленилу и шумици. Иначе ова улица/пут нема тротоара ни са једне стране од Марка Челебоновића до паркинга кике.
Рашо, укњижен плусићћћ.
Драго ми је, а и коначно, да и проширују ову улицу. Два пута ми се десило да, возећи бицикл туда, ме колима малте не истерују са пута (улице) ! Надам се да ће барем са једне стране урадити и тротоар.
 
Dejan011":1rmr5gt4 je napisao(la):
Noviteti iz Beograd puta. Prilikom zamene asfalta u delu ulice Braće Jerković, izmestili su slivnike van kolovoza. Bilo bi dobro da im ovo postane praksa u budućnosti.

p1090091.jpg


p1090092.jpg

Дејане011, укњижен плусићћћ.
И у Земуну у Вуковој улици (једносмерна је), која пролази поред Земунске болнице тј. КБЦ Земун, има такав сливник који је увучен у тротоар, који је одавно урађен. Одмах лево се иде у Триглавску улицу, а право је Земунски парк. Сликао сам почетком марта о.г.
 
Vrh