Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

Cemu tolike cene odrzavanja? Mislim sta spada u to. Koliko se secam usluge spa se ionako dodatno naplacuju cak i za stanare.
 
500632d80c982846ec2b9e9a4b01107e.jpg




Live :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drage komšije, da li ima neka informacija u vezi nove firme za odrzavanje zgrada ??
 
Pozdrav svima,
Da li neko od komšija koji imaju toplotnu pumpu imaju problema sa hladjenjem preko podnih konvektora u spavaćim sobama?
 
Drage komsije,
mi smo se tek doselili u Lamelu D5, imam par pitanja ako neko od vas ima vremena da mi odgovori:

1. Kako komunicirate sa upravnikom zgrade, imate li neki mail ili br telefona?
2. Sta se desava sa Firmom za odrzavanje (ovde sam procitela da je u fazi promene)?
3. Ko je zaduzen za praznjenje onih manjih kanti za smece (sve su prepune) i ima puno smeca okolo njih koje vetar raznosi po kompleksu
 
Lamela D5 je izabrala novu firmu za odrzavanje koja bi trebalo u narednih par dana da pocne sa sredjivanjem lamela, dvorista i garaze. Firma za recepciju nije odabrana, tako da smo trenutno bez recepcije, ukoliko ne bude ponovljenog glasanja.
Kontakt upravnika zgrade mozete naci na sajtu firme La Presidenta.
 
Lamela D5 je izabrala novu firmu za odrzavanje koja bi trebalo u narednih par dana da pocne sa sredjivanjem lamela, dvorista i garaze. Firma za recepciju nije odabrana, tako da smo trenutno bez recepcije, ukoliko ne bude ponovljenog glasanja.
Kontakt upravnika zgrade mozete naci na sajtu firme La Presidenta.
Da li imate info za lamelu D6 ??
 
Lamela D5 je izabrala novu firmu za odrzavanje koja bi trebalo u narednih par dana da pocne sa sredjivanjem lamela, dvorista i garaze. Firma za recepciju nije odabrana, tako da smo trenutno bez recepcije, ukoliko ne bude ponovljenog glasanja.
Kontakt upravnika zgrade mozete naci na sajtu firme La Presidenta.
Hvala
 
Ne, od upravnice dobijam samo obavestenja vezana za lamelu D5.
Firma je izabrana za sve lamele i vec su ispraznili prepune kante za smece. Do kraja meseca ce raditi gratis a onda ce poceti naplata. Inace sve sto vazi za D5 lamelu vazi (uglavnom) i za ostale lamele. Na sastancima svih lamela ako dolazite mozete cuti sve o odrzavanju i bezbednosti.
 
Na žalost ništa a poslednji račun sa 8.500 otišao na 10.500. Moraću do EPS-a.
Da li je utvrdjem razlog visokih racuna za struju ?
Od EPS-a je odgovor da je sve u redu sa brojilom (a kako drugacije) ali ja sam poslusao savet komsije i sa preko 10,000 racun mi je za april je 6,700 uz istu potrosnju. Savet je bio da iskljucim pumpu za toplu vodu i da zatvorim oba crvena ventila. Topla voda na slavinama u oba kupatila stize malo sporije a za tuseve posle par sekundi tako da ne primecujem neku razliku a racun je definitivno manji. Izgleda da pumpa, koja po specifikaciji nije neki veliki potrosac, ipak trosi na mesecnom nivou dosta energije a posto stalno pumpa toplu vodu kroz cevi ta voda se hladi i bojler se cesce ukljucuje. Probajte i Vi pa javite da li je i kod Vas smanjena potrosnja.
 
Kako ću na kraju verovatno kupiti stan preko puta Novog Dorćola kupiti stariji stan, pokušao sam da dodjem do garažnog mesta u ND (posebno me interesovalo mesto sa strujom), ali ne može, za sad prodaju samo stanarima :(

Ako neko od vas stanara hoće da proda, neka se javi :)
 
Od EPS-a je odgovor da je sve u redu sa brojilom (a kako drugacije) ali ja sam poslusao savet komsije i sa preko 10,000 racun mi je za april je 6,700 uz istu potrosnju. Savet je bio da iskljucim pumpu za toplu vodu i da zatvorim oba crvena ventila. Topla voda na slavinama u oba kupatila stize malo sporije a za tuseve posle par sekundi tako da ne primecujem neku razliku a racun je definitivno manji. Izgleda da pumpa, koja po specifikaciji nije neki veliki potrosac, ipak trosi na mesecnom nivou dosta energije a posto stalno pumpa toplu vodu kroz cevi ta voda se hladi i bojler se cesce ukljucuje. Probajte i Vi pa javite da li je i kod Vas smanjena potrosnja.
Zanimljiv koncept, to je meni bilo vrlo čudno u ovom luksuznom kompleksu, dva kupatila dijametralno udaljena i jedan obican bojler od 80 ili 100ltr koji gura vodu preko celog stana do drugog kupatila, očigledno pumpa Š energetska klasa, vrlo čudno rešenje …
 
Moram da kazem da je je Novi Dorcol uspesno resio problem "nadivenosti" novogradnji.
Zgrade su maloodmaknute od ulice.
Kako je unutra, ne znam.

Da li zaista postoji pumpa? U stanu izgradjenom sezdesetih video sam takvo resenje i bez pumpe.
 
Које је ово шишање у фази 2! Из иностранства сам и ово су цене за Холандију (додуше не и за Амстердам ал БГ и Амс и нису за поређење).

За то што нуде и граде је плафон 3000 све преко је безобразно. Мислим да неће ићи глатко продаја, мада можда грешим.
 
Ni prineti prvoj fazi. Izgleda kao hotel u Toremolinosu.
 
Vrh