Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

Često ti što imaju najviše para su i najbahatiji baš iz tog razloga
Slažem se, ovi moji sirotani penzosi su samo zadrti, i svaka promena odmah kukaju: "Odakle nam novac da plaćamo 100 dinara mesečno." ili "Pa što kad je funkcionisalo, to treba država da sredi.". Dve godine nam je trebalo da se složimo da stavimo elektronsku bravu i zaključavamo vrata. Na kraju sam ja svima platio tagove, samo da nam ne bi tumarali po ulazu. Generalno ne razumeju kada čine nešto pogrešno, i uopšteno nema progresa uopšte po pitanju same zgrade.

Ovde je obrnuta situacija, gomila love, pa misle da mogu da rade šta god hoće...
 
Nemojte da se naljutite, ali kao da ste se juče doselili u Srbiju (možda i jeste). Pa to Vam je čist primer Srbije. U svakoj zgradi, bio kvadrat 1500 ili 6500, ima neki što baca djubre kroz prozor, neki koji pali pirotehniku, neko kome trešti muzika do kasno u noć, neko ko drži patike u hodniku ispred stana, itd.. Čini mi se da ljudi kod nas očekuju da ako dobro plate kvadrat, u kompleksu modernog naziva, da će da dobiju samo produhovljene komšije :) Novi Dorćol, stari Srbi.
Ne ljutim se, naravno, voleo bih da sam se juče doselio, nažalost, nisam.
Šta ćete, svakom se boljem nada - naivno čovek pomisli da bi u ovakvom kompleksu živeli pristojni ljudi. Da ne greŝimo dušu, ima jako pristojnih, ali problem naravno što manjina uvek pravi štetu i problem za njih deset.
Realno, iz tih razloga - treba izbegavati ova velika gradska naselja - tipa ND, bG na vodi, K Distict itd. Sve su to investicije koje ce izgubiti vrednost, upravo zbog manjka odrzavanja, nebrige, nemogucnosti stanara da se organizuju u komsija koje se ponasaju kao da su stanovnici BEO Zoo vrta, a ne stambenih objekata.
Treba ići malo van grada, Senjak, Dedinje, manje zgrade sa malo stanova...za to vredi dati pare...
ND je gradnji i mestu mnogo bolji od K districta i BG h20, ali i tu ima milion propusta, plus sa svim ovim navedenim, brzo se ce sve ruinirati.
 
Ne ljutim se, naravno, voleo bih da sam se juče doselio, nažalost, nisam.
Šta ćete, svakom se boljem nada - naivno čovek pomisli da bi u ovakvom kompleksu živeli pristojni ljudi. Da ne greŝimo dušu, ima jako pristojnih, ali problem naravno što manjina uvek pravi štetu i problem za njih deset.
Realno, iz tih razloga - treba izbegavati ova velika gradska naselja - tipa ND, bG na vodi, K Distict itd. Sve su to investicije koje ce izgubiti vrednost, upravo zbog manjka odrzavanja, nebrige, nemogucnosti stanara da se organizuju u komsija koje se ponasaju kao da su stanovnici BEO Zoo vrta, a ne stambenih objekata.
Treba ići malo van grada, Senjak, Dedinje, manje zgrade sa malo stanova...za to vredi dati pare...
ND je gradnji i mestu mnogo bolji od K districta i BG h20, ali i tu ima milion propusta, plus sa svim ovim navedenim, brzo se ce sve ruinirati.
Šta da kažem, kad krvavo zaradiš novac i spucaš u kvadrate misleći da će doneti neki bolji standard življenja, brzo se razočaraš i shvatiš da ne možeš da pobegneš od ludila.
 
Novi Dorćol garaža.png
 
Komšije, da li ste ĉuli priču da prskalice ne rade, jer navodno plave garaže ispod? Možda je tematika povezana sa slikom koja je gore okačena.
Kako god, nikada ovaj sistem nije radio, i pogledajte nasta liči trava.
Navodno Deka odbija odgovornost.
Užas
Screenshot_20240818_200403_Gallery.jpg
 
Vrh