Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

novi-dorcol-220805-01.jpg
novi-dorcol-220805-02.jpg

novi-dorcol-220805-03.jpg

novi-dorcol-220805-04.jpg

novi-dorcol-220805-05.jpg

novi-dorcol-220805-06.jpg

novi-dorcol-220805-07.jpg

novi-dorcol-220805-08.jpg

novi-dorcol-220805-09.jpg

novi-dorcol-220805-10.jpg

novi-dorcol-220805-11.jpg

novi-dorcol-220805-12.jpg
 
Uh, šta bismo mi dali da nam je 70 evra, mi smo za naš stan po staroj ceni plaćali 14.000 dinara. Po novoj to bi bilo izmedju 230 i 300 evra, što je nečuveno.
Samo da pitam, kolika je na kraju nova cena održavanja po kvadratu ? Pitam jer bih možda kupio stan u fazi 2, pa da znam koliko sada košta održavanje,
 
Maksimalna cena za standard stanove je bila 2.775 €/m2 sa pdv-om dok je za premium 2.955 €/m2 sa pdv-om (premium stanovi su uglavnom na povučenom spratu – VII)
Cena za standard stan (faza1) u martu 2021. je bila 2.840 eur (kada sam zakljucila predugovor, kreditni kupac).
Vec u maju povecali su cene za 5-7%, pa u oktobru jos 10%, tako da su dosli do cene 3.330 eur do kraja 2021.
Ne znam kakva je situacija sada za fazu 2.
 
Cena za standard stan (faza1) u martu 2021. je bila 2.840 eur (kada sam zakljucila predugovor, kreditni kupac).
Vec u maju povecali su cene za 5-7%, pa u oktobru jos 10%, tako da su dosli do cene 3.330 eur do kraja 2021.
Ne znam kakva je situacija sada za fazu 2.
Startno 3800 sa PDV. Sto je visi sprat visa je cena.
 
Brzo ga omlatiše Turci , nema šta .
Nadam se da i kvalitet prati .
 
Komšije,
da li vam smetaju kontejneri poredjani i prepuni smeća ispred samih ulaza?

Da li hocete da napravimo inicijativu, da se složimo i izmestimo ih negde drugde?

Kućice ( smećare) možemo da koristimo kao parking za bicikle?
 
Poslednja izmena:
Komšije,
da li vam smetaju kontejneri poredjani i prepuni smeća ispred samih ulaza?

Da li hocete da napravimo inicijativu, da se složimo i izmestimo ih negde drugde?
Komšije,
da li vam smetaju kontejneri poredjani i prepuni smeća ispred samih ulaza?

Da li hocete da napravimo inicijativu, da se složimo i izmestimo ih negde drugde?

Kućice ( smećare) možemo da koristimo kao parking za bicikle?
Komsija, ja se slazem potpuno. I pre godinu dana sam na forumu pisala da sam zgrozena gde su postavljeni kontejneri. Sada se gomila smeca razvlaci tu, macke se okupljaju…ako nema prostora nigde u celom ND kompleksu za kontejnere, onda cemo ici do Ginger bara gde su postavljeni I tamo bacati smece…meni licno mnogo smeta i kvari utisak.
 
@MMP Trebalo bi da je treći ili četvrti.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MMP
Komsija, ja se slazem potpuno. I pre godinu dana sam na forumu pisala da sam zgrozena gde su postavljeni kontejneri. Sada se gomila smeca razvlaci tu, macke se okupljaju…ako nema prostora nigde u celom ND kompleksu za kontejnere, onda cemo ici do Ginger bara gde su postavljeni I tamo bacati smece…meni licno mnogo smeta i kvari utisak.
Kontejneri su uzas.
Umesto modernog komplekasa, sa kontejnerima vise liči na deponiju.

Ja vise i ne mogu da otvorim ona teška metalna vrata, svoje smeće bacam preko puta ili vozam kolima dalje.
Nisam siguran kako ih se možemo rešiti.
 
Najbolje da se kontejneri pomere nekom drugom pod prozor pošto negde moraju, a taj deo grada je gusto naseljen pa nekom ne gine da miriše to isto smeće...
 
Pozicija kontejnera je nešto što treba da se proveri pre kupovine stana. Imali smo sličnu raspravu na temi Merin Hill. Prosto ovoliki kompleks će u budućnosti generisati mnogo smeća toga ste i svesni...i nije realno da se oni izmeste negde drugde.
 
Zbog ovoga su podzemni kontejneri najpraktičniji ali vlast je nesposobna da ih prazni pa zato se i ne grade za nove projekte, niti menjaju po gradu klasični. Ja preko puta zgrade imam 3 kontejnera, ništa mi to ne smanjuje kvalitet života, čak mi dobro dođu jer su blizu, svakako i tu bih najradije voleo podzemne.

A i gde bi ste vi stavili te kontejnere, ispred zgrade od komšija da vam ne smetaju? Nije mi baš najjasnije šta ovde smeta, čak su i zatvoreni u ove garaže.
 
Zbog ovoga su podzemni kontejneri najpraktičniji ali vlast je nesposobna da ih prazni pa zato se i ne grade za nove projekte, niti menjaju po gradu klasični. Ja preko puta zgrade imam 3 kontejnera, ništa mi to ne smanjuje kvalitet života, čak mi dobro dođu jer su blizu, svakako i tu bih najradije voleo podzemne.

A i gde bi ste vi stavili te kontejnere, ispred zgrade od komšija da vam ne smetaju? Nije mi baš najjasnije šta ovde smeta, čak su i zatvoreni u ove garaže.
Ovo nam smeta. A takodje i smrad, macke koje stalno iskacu iz kontejnera i kucica, a verovatno i pacovi. Koja je Vasa korist da branite ovakvo ruglo? Da li savremeni nacin zivljenja ukljucuje gledanje u redove kontejnera? Nikome ne bismo pozeleli ovakvo zlo. Svi stanari su izuzetno razocarani, niti bi bilo ko platio ovoliku cenu kvadrata da mu ispred ulaza u zgrade stoje redovi kontejnera i da imaju pogled na iste. Ne radi se kao u Vasem slucaju o 3, nego o najmanje 20. Da, najbolje resenje bi bili podzemni kontejneri, ili neki prostor iza zgrade, a svakako ne tako blizu i ispred svakog ulaza u zgradu.
IMG_20220918_101604~2.jpg
 
Podzemni kontejneri se postavljaju zavisno od rejona koji pokrivaju vozila sa mogućnošću da ih prazne. Pošto vidim da su kontejneri puni da li jednom dnevno ili noću dolaze vozila čistoće da ih isprazne?

Trenutno ste u fazi uređenja stanova gde još uvek ima dosta kabastijeg otpada poput kutija, stiropora i slične ambalaže tako da se kontejneri brzo napune.
 
Ovo nam smeta. A takodje i smrad, macke koje stalno iskacu iz kontejnera i kucica, a verovatno i pacovi. Koja je Vasa korist da branite ovakvo ruglo? Da li savremeni nacin zivljenja ukljucuje gledanje u redove kontejnera? Nikome ne bismo pozeleli ovakvo zlo. Svi stanari su izuzetno razocarani, niti bi bilo ko platio ovoliku cenu kvadrata da mu ispred ulaza u zgrade stoje redovi kontejnera i da imaju pogled na iste. Ne radi se kao u Vasem slucaju o 3, nego o najmanje 20. Da, najbolje resenje bi bili podzemni kontejneri, ili neki prostor iza zgrade, a svakako ne tako blizu i ispred svakog ulaza u zgradu.

Ja imam 3 ali moja zgrada ima 5 stanova, okolo zgrade slične veličine i kuće (Prof kolonija), da na istom mestu izgradiš kompleks kao Novi Dorćol trebalo bi ti 4x više kontiša.

Da očigledno je glavni problem da se brzo pune jer ljudi više nego uobičajeno imaju kabastog smeća ili se ne prazne redovno, moguće miks ta dva problema. Ako je neredovno pražnjene žalite se nadležnoj službi da to regulišu.

S obzirom da se grade nove zgrade u okviru kompleksa realno će ovih 20 trebati za toliki broj novih stanara, ali to što nisu podzemni prosto nije do investitora jer se tu gradska služba pita pošto ih oni prazne (a nemaju kapacitete trenutno), tako da u budućnosti to može da se sredi.
 
Realno, da se srusi postojeca kucica i da se izgradi neka mnogo vece povrsine koja bi imala ulazna dupla vrata i 10ak kontejnera unutra. Ovako je reseno u Central Gardenu (2 velike zatvorene prostorije sa po 10ak kontejnera) i to mi deluje kao najgospodskije resenje, u nedostatku mogucnosti za podzemne. Pretpostavljam da ne bi kostalo vise od 20 hiljada evra da se ovako nesto napravi i u Novom Dorcolu, sa slike deluje da ima prostora
 
Vrh