Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

Slazem se sa komsijom @lfc.

Ja sam bila potpuno razocarana izborom PerSu marketa na ND medjutim, ispostavilo se, potpuno neopravdano.
Ponuda je raznovrsna, osoblje ljubazno, opremljen je s ukusom i mogu reci da sam bas zadovoljna.

Za komsije koje mozda ne znaju, gospodin koji radi na odeljenju 'meso" mi je rekao da se sveze kupljeno meso (iz njihove mesare) moze ispeci kod njih i u zakazanom terminu se moze preuzeti toplo.

Jedina zamerka koja ostaje tice se svetlece reklame ('PerSU Vojvodjanka") koja bode oci svojom upadljivoscu (boja) i nekako kvari sliku 'moderno-industrijskog" koncepta ND. Deluje stvarno jeftino i mislim da bi "PerSu" u tom delu trebalo da se prilagodi postojecim bojama, bez obzira sto su zelena i crvena njihov zastitni znak.

bilo bi dobro da to razmotre ili da investitor utice, ukoliko je moguce :)
 
Svim komšijama želim srećnu Novu 2022. godinu i da nam život na Novom Dorćolu bude prijatan i lep i da zajednički čuvamo i brinemo o ovom, moram da priznam, baš lepom prostoru i ukrasu Dorćola.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Hvala komsija, takodje i vama i svim ostalim komsijama sve najbolje u 2022 godini

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Evo nekih najnovijih informacija dobijenih preko telefona.

- Za drugu fazu se jos ceka gradjevinska dozvola, pa ce tad moci da krene i prodaja. Zavrsetak se ocekuje min 24 meseca od pocetka radova.
- Za prvu fazu cena zavisi od spratnosti i polozaja stanova. Za ove sto sam se ja raspitivao cena je od 2730 za prvi sprat do 3300 za 6. sprat, sa pdv-om. Mislim da je ostao jos jedan penthouse ali nisam pitao posto je.
- Garazno mesto je i dalje 19800 sa pdv-om.
 
Poštovane komšije, da li ste utiska da su EPS računi viši nego što bi se očekivalo?
 
Poštovane komšije, da li ste utiska da su EPS računi viši nego što bi se očekivalo?
Poštovani komšija, ne da su veći nego su ogromni. Ja sam vec pisao o tome, pisao i DEKA Inženjeringu ali nema odgovora. Prva tri računa su preko 8,000 dinara što je skoro tri puta više od potrošnje u mom prethodnom stanu a ovde nas je dvoje manje.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Poštovani komšija, ne da su veći nego su ogromni. Ja sam vec pisao o tome, pisao i DEKA Inženjeringu ali nema odgovora. Prva tri računa su preko 8,000 dinara što je skoro tri puta više od potrošnje u mom prethodnom stanu a ovde nas je dvoje manje.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Ja sam se obratio DEKA-i i EPS--u. Iz DEKE su poslali ekipu koja je" oborila" sve osigurače u stanu konstatovali su daje brojilo ispravno. Nakop poslednjeg račina ( 1100KWh) obratio sam se još jednom, pa očekujem da se oglase. EPS je poslao obaveštenje da će "postupiti u zakonskom roku". Prošlo je više od mesed dana, ali ništa. Prosto je neverovatno da, sa potrošačima koje imam u stanu, tri meseca uzastopno prebacujem 1000 KWh. Poslednji račun, bezmalo, 12.000 rsd. Ako neko ima ideju šta bi mogao biti uzrok, molim da piše.
 
Možda nešto nije ok sa kalorimetrom?

Jedan investitor mi je pričao da nije dovoljno da se podesi temperatura i radijatori već treba da se zatvori i neki ventil pojma nemam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Možda nešto nije ok sa kalorimetrom?

Jedan investitor mi je pričao da nije dovoljno da se podesi temperatura i radijatori već treba da se zatvori i neki ventil pojma nemam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kalorimetar je povezan sa grejanjem preko Beogradskih Elektrana, i nema veze sa EPS-om.
 
Koliko ocekivati cenu m2 u drugoj fazi kad krene prodaja, neke procene?
 
Ja sam se obratio DEKA-i i EPS--u. Iz DEKE su poslali ekipu koja je" oborila" sve osigurače u stanu konstatovali su daje brojilo ispravno. Nakop poslednjeg račina ( 1100KWh) obratio sam se još jednom, pa očekujem da se oglase. EPS je poslao obaveštenje da će "postupiti u zakonskom roku". Prošlo je više od mesed dana, ali ništa. Prosto je neverovatno da, sa potrošačima koje imam u stanu, tri meseca uzastopno prebacujem 1000 KWh. Poslednji račun, bezmalo, 12.000 rsd. Ako neko ima ideju šta bi mogao biti uzrok, molim da piše.
Kakva je inače temperatura vode u sistemu grejanja? meni u D2 i u najhladnijim danima radijatori blago mlaki, ni blizu toplih....
 
^^ i nije čudno, obzirom da je Dorćol vodi poreko od turskih reči koje označavaju raskrsnicu gde se ukrštaju 4 puta.
 
I odnosi se na raskrnicu Cara Dušana, kralja Petra i Dubrovačke u nastavku:
1642708536274.png
 
Poštovanje,
ako je neko voljan da mi odgovori, imam par pitanja.
Da li u ND postoje podrumi koji pripadaju svakom stanu? Gde vi držite jelku kad nije NG i kofere? Pominje se u diskusiji neki ‘magacin’ kod recepcionara, šta je to?
Kako se plaća struja u garaži? Da li i to ulazi u zajedničku struju kao svetlo u stepeništu?
Da li samo penthouse ima toplotnu pumpu ili još neki viši spratovi?
Nismo stanari (još uvek)... bili, gledali, razmišljamo...
Hvala.
 
Ja sam se obratio DEKA-i i EPS--u. Iz DEKE su poslali ekipu koja je" oborila" sve osigurače u stanu konstatovali su daje brojilo ispravno. Nakop poslednjeg račina ( 1100KWh) obratio sam se još jednom, pa očekujem da se oglase. EPS je poslao obaveštenje da će "postupiti u zakonskom roku". Prošlo je više od mesed dana, ali ništa. Prosto je neverovatno da, sa potrošačima koje imam u stanu, tri meseca uzastopno prebacujem 1000 KWh. Poslednji račun, bezmalo, 12.000 rsd. Ako neko ima ideju šta bi mogao biti uzrok, molim da piše.
Brat je imao sličan problem. I kada nisu u stanu stigne račun minimum preko 4000. Dolazili, proveravali, kao sve ok... na kraju su zamenili brojilo, sad je valjda ok, navodno neka neispravnost u samom brojilu. Ja sam mu predlagao da provere svi zajedničku struju i šta je gde nakačeno.
 
Brat je imao sličan problem. I kada nisu u stanu stigne račun minimum preko 4000. Dolazili, proveravali, kao sve ok... na kraju su zamenili brojilo, sad je valjda ok, navodno neka neispravnost u samom brojilu. Ja sam mu predlagao da provere svi zajedničku struju i šta je gde nakačeno.
Da li pričate o Novom Dorćolu? Ko je zamenio brojilo, EPS ili DEKA? Da li je sada stvarno u redu? Hvala unapred na odgovoru. To za zajedničku struju je interesantna tema, moguće da su povezali neke druge potrošače. Meni konkretno ne stiže račun za zajedničku struju kroz Infostan što je inače pravilo tako da možda plaćamo ko zna šta.
 
Poštovanje,
ako je neko voljan da mi odgovori, imam par pitanja.
Da li u ND postoje podrumi koji pripadaju svakom stanu? Gde vi držite jelku kad nije NG i kofere? Pominje se u diskusiji neki ‘magacin’ kod recepcionara, šta je to?
Kako se plaća struja u garaži? Da li i to ulazi u zajedničku struju kao svetlo u stepeništu?
Da li samo penthouse ima toplotnu pumpu ili još neki viši spratovi?
Nismo stanari (još uvek)... bili, gledali, razmišljamo...
Hvala.
Podrumi koliko ja znam ne postoje. Zavisi od rasporeda u svakom stanu ali ja recimo imam "prostoriju/orman" gde je strujni orman sa zatvorenim vratima gde ima dovoljno mesta za usisivac, jelku, kofere itd...

Struja u garazi ide kao zajednicka, svetla se ukljucuju na senzor, LED su i ne bi trebalo da ima vecih potrosaca.

Sto se tice toplotne pumpe, da samo je u penthouse spratu, tj ceo 7. sprat kompleksa.

Ako treba jos neki info, tu sam :)
 
Hvala @lcf uvek dajete prave info j mene su ove stvari interesovale.

Gledali smo neke stanove i stvarno je sve fenomenalno.

Ono sto mene jedino samo malo brine je centralna klima. Da li mozda mozete nesto na tu temu? Kako radi? Da li je bucna? Da li se cuje i kada je skroz ugasena? Kako rasporedjuje potrosnja struje za centralnu klimu? I sta se desava kada mora da se servisira s obzirom da su klima jedinice zajednicke na krovu.

Hvala unapred.
 
Hvala @lcf na odgovoru.
Kako su nama objasnili za klimu, spoljna jedinica jeste na krovu, ali je tacno odredjeno koja pripada svakom stanu i ta jedna je povezana sa unutrasnim jedinicama u vasem stanu. Zato svako meri i placa svoju potrosnju struje za svoju klimu. Servisira se spoljna jedinica na krovu tako sto majstor izadje na krov, a kod unutrasnjih postoje otvori/vratanca koja se otvore kad treba servisiranje ili ciscenje. Toliko znam.
 
Vrh