Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

A kad nas prijave, mi cemo da placamo za stanare u drugoj fazi gradnje
Prilikom primopredaje stana zapisali su stanje brojila tako da iako nismo jos prikljuceni , kada nas prikljuce , odjednom ce da nam stignu racuni za par meseci, nadam se da nece 8500× 3,4 meseca

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Ovo cu morati da istražim, baš je čudno, najveći potrošač je bojler, rernu skoro da ne koristim tako da ko zna, možda pametan stan I nije tako pametan i energetski efikasan a možda su majstori pomešali žice. Doduše Infostan je jeftin oktobar 1,140 a novembar sa grejanjem 2,500 mada mislim da i tu nešto ne štima pa se bojim da decembar ne bude ogroman račun. Stan je inace 86m2.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Eto, a nama novembar grejanje 3500, a nismo se jos ni uselili sasvim, tj u stanu smo za sad dok ne sredimo skroz stan, par dana nedeljno. Vi nama placate struju, mi vama infostan hahah

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Podno grejanje u kupatilu je na struju, a termometar na zidu inicijalno je namešten na eco, to jest grejanje je uključeno. To može biti uzrok visokog računa za struju.
 
savremenik":qcxkzxvb je napisao(la):
Podno grejanje u kupatilu je na struju, a termometar na zidu inicijalno je namešten na eco, to jest grejanje je uključeno. To može biti uzrok visokog računa za struju.
Podno grejanje uključim samo ujutru oko sat vremena a inače rečeno mi je da je to ituzetno mali potrošač, ne znam, provericu prvo sa DEKA Inženjeringom pa onda u EPS. Inače, konačno sam uspeo da nabavim i montiram ormariće u kupatilu ispod lavaboa. Investitor mi je poslao na zahtev fotografije vodovodnih instalacija u mom stanu i bušenje za nosače elemenata je bilo je vrlo blizu cevi tako da je moj savet da budete izuzetno oprezni da ne bi bilo poplave i razbijanja pločica kasnije. Ja sam imao i malo sreće :).
Pitanje: da li je neko već ugradio komarnike? Ili tražio ponudu? Znam da je zima ali uskoro će opet sezona komaraca a jesenas ih je baš bilo puno. Možda, kad već nisu ugrađeni od strane investitora, stanari mogu da angažuju jednu firmu pa da svi stanovi imaju isto rešenje a možda bi bilo i povoljnije.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
To za firmu za komarnike bi bilo idealno , samo je bolje sacekati jos dva- tri meseca da se svi stanari usele, pa da se onda krene sa tim.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Ja uzeh sbb eon premium.
Za sada sve u najboljem redu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima spa centar ali nema komarnika na prozorima, bas neocekivano za ovakav tip novogradnje.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908098#p908098:1v49cdym je napisao(la):
Крш » Uto Dec 14, 2021 4:07 pm[/url]":1v49cdym]Da li je neko od komšija dobio račun za struju? Ja vec drugi mesec dobijam račun na 8.500 dinara što je skoro tri puta više nego u prethodnom stanu. Ako neko zna razlog molim da se oglasi. Hvala :)

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

To je baš mnogo. Koliki udeo ide na zajedničku potrošnju? Tu može da bude kvaka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908532#p908532:2f1h015j je napisao(la):
Starlight » Sre Dec 15, 2021 7:18 pm[/url]":2f1h015j]Da li ste uveli kablovsku? Za koga ste se odlučili?

mts, samo iz razloga što imaju optiku.
Dinar je godinu dana Box paket.

Inače im je iris tv baš loš.
 
I sbb je optikom do stana dosao, tj direktno u ruter


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam, zar zajednička struja ne bi trebalo da bude uz Infostan račun? Ili je za ND drugačije?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908906#p908906:2rwl9pq5 je napisao(la):
lcf » Čet Dec 16, 2021 9:43 pm[/url]":2rwl9pq5]I sbb je optikom do stana dosao, tj direktno u ruter


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jel? Znači njihovi operateri nemaju pojma. Dva puta sam pitao i dva puta su mi rekli da nema opcije za optiku.

sfdVwB6.png


zKmqsqr.png
 
Slikaću kad dodjem kući


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
lcf":fhrec9tt je napisao(la):
Slikaću kad dodjem kući


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja imam SBB EON FULL DUO OPTIKA paket, zvanični naziv. Ruter povezan optičkim kablom.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Kod:
Na osnovu najnovije informacije koju smo dobili iz DOWNTOWN wellness centra, vaucer vazi za 7 vezanih dolazaka.
Evo, još jedna "zabuna" investitora :D
 
Крш":3s3tji9p je napisao(la):
lcf":3s3tji9p je napisao(la):
Slikaću kad dodjem kući


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja imam SBB EON FULL DUO OPTIKA paket, zvanični naziv. Ruter povezan optičkim kablom.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Same here :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908999#p908999:2wunrgx3 je napisao(la):
Крш » Pet Dec 17, 2021 10:20 am[/url]":2wunrgx3]
lcf":2wunrgx3 je napisao(la):
Slikaću kad dodjem kući


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja imam SBB EON FULL DUO OPTIKA paket, zvanični naziv. Ruter povezan optičkim kablom.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Ma, verujem vam, ali avaj, sad je potpisan ugovor sa mts-om :x OK, svakako 95% kontenta strimujemo, ali opet, eon je svetlosnim godinama ispred mts-a (iako prezirem poslovanje obe kompanije)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909005#p909005:20rx05yn je napisao(la):
persu29 » Pet Dec 17, 2021 10:26 am[/url]":20rx05yn]
Kod:
Na osnovu najnovije informacije koju smo dobili iz DOWNTOWN wellness centra, vaucer vazi za 7 vezanih dolazaka.
Evo, još jedna "zabuna" investitora :D


Šta znači to 7 vezanih dolazaka? Dan za danom...?
Piše 7 dolazaka u tom i tom periodu ...
 
Da , i mene to zanima. Sta znaci sedam vezanih dolazaka?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Mislim da u ovakvim novogradnjama ne postoji kablovska mreza vec samo optika, tako da je sustinski obrnuto od toga sto je rekao operater

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Inace kad smo kod grešaka -za placanje elektricne energije za parking mesto sa punjacem za auto uracunali su taksu za javni medijski servis....?! Hit...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909065#p909065:1415znr1 je napisao(la):
draganagaga » Pet Dec 17, 2021 1:12 pm[/url]":1415znr1]Da , i mene to zanima. Sta znaci sedam vezanih dolazaka?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Sedam dan za danom - verovatno je više ljudi došlo da isproba, pa su rešili da ranije počnu da uzimaju novac :)
 
Hvala na odgovoru.
Kakav blam od njih, bas su stipse .Prvo najavili sedam dana do 13.januara, a onda 7 dana zaredom. Pihhh

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Vrh