Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

not cool at all…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima,

Interesuje me misljenje svih vas povodom cena u spa centru? Ja licno smatram da su postavljenje cene regularne i da je sasvim ok da ostanu za nerezidente kompleksa ali da je potpuno neprihvatiljvo da se te cene odnose na stanare. Prvo sto su se prilikom prodaje stanova na sva usta hvalili kako se taj spa pravi za stanare i da nece biti skroz besplatan, jer bi na taj nacin cena mesecnog odrzavanja bila veca (a ima ljudi koje spa uopste ne zanima, pa samim tim nije fer da ga placaju svaki mesec), ali da ce cene biti sasvim pristupacne. Podvaljuje nam se trzisna cena kao cena sa popustom, sramota.

Pritom ukoliko bismo hteli da provedemo dan u spa centru sa nekim clanom porodice ili prijateljima, neophodno je da oni plate oko 50e ukoliko je tacno da su cene za nerezidente +40% na nase cene. Da li ce stvarno iko ikada da dodje?
 
Zaboravih sinoc da okacim i cenovnik i da dodam da je deci mladjoj od 8 godina koja su takodje stanari ovog kompleksa zabranjen ulaz. Jasno mi je da je to spa centar i da tamo ljudi treba da odmore,a ne da im deca skacu po glavi, ali da li moze bar jednom nedeljno da se napravi neki termin gde bi deca mladja od 8 godina mogli da idu na bazen u pratnji roditelja

unnamed.jpg
 
Ako platis godisnju cenu od 1500e, to i nije mnogo. To je 500 din dnevno, sto je smesno za takvu uslugu.
Ako ti stan kosta preko 200k e u proseku, cene su sasvim normalne za osobu koja moze da kupi takav stan.
Ne znam koliko kosta mesecno odrzavanje po kvadratu, ali ako je oko 1e/m2, onda ne moze da se ocekuje da spa centar bude u okviru te cene.
Naravno da posetioci stanara placaju spa centar ako hoce da ga koriste, u suprotnom bi mogao celu rodbinu da dovedes dzabe da se brcka kad god hoce.
 
Donekle se slazem sa konstatacijom kad se to preracuna na cenu po danu, ali ako idemo vasom logikom onda da ocekujemo hleb u nasem marketu 1000 dinara, jer kupili smo stan od preko 200.000 evra pa sto se onda bunimo.
Za par je godisnje to 3000 evra ( nismo svi samci) , sad nekome je to sasvim ok, a nekome puno, ne ulazim u to. Sad bas me zanima da li ce neko bas svaki dan da ide u spa centar, meni bi to svakako bilo dosadno ili bi mi brzo dosadilo; a i ko ima toliko slobodnog vremena.



Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Za par je 2,640, pise u cenovniku. Najbolje (po korisnika) bi bilo kad bi ponudili broj termima koje mozes da iskoristis u roku od npr. 6 meseci.
 
Cena kvadrata u Torontu je 10 puta skuplja, ali moj drug tamo istu gym/spa uslugu plaća koliko i mi. Malo je glupa logika "platili ste, gledajte". Ne može usluga biti skuplja samo radi reda, održavanje je 0,7 po kvadratu ali definitivno ne vredi toliko.
 
Moja greska, tek sad vidim cenu za par.
U principu svakome po afinitetu i novcaniku.. Mada , iako je spa sasvim ok, nekima od nas bi bilo bolje da su umesto spa stavili neki veliki fitnes centar sa dobrom teretanom i velikim izborom programa ,uz koju postoji igraonica za decu- pa se tako spoji lepo sa korisnim. Ali dobro, nije kasno u drugoj fazi da se to realizuje

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909292#p909292:1l6af7hk je napisao(la):
shadestudio » 18 Dec 2021 10:25 am[/url]":1l6af7hk]Ako platis godisnju cenu od 1500e, to i nije mnogo. To je 500 din dnevno, sto je smesno za takvu uslugu.
Ako ti stan kosta preko 200k e u proseku, cene su sasvim normalne za osobu koja moze da kupi takav stan.
Ne znam koliko kosta mesecno odrzavanje po kvadratu, ali ako je oko 1e/m2, onda ne moze da se ocekuje da spa centar bude u okviru te cene.
Naravno da posetioci stanara placaju spa centar ako hoce da ga koriste, u suprotnom bi mogao celu rodbinu da dovedes dzabe da se brcka kad god hoce.

Brate sta naprica ?!?

U Norveskoj sam placao 50 eur mesecno pristup sportskom centru, koji ukljucuje 50m bazen, teretanu, saunu, sportske terene, itd, itd..
U Kaliforniji sam placao 24h fitness oko 20-30 usd porodicnu clanarinu za teretanu na 2 nivoa, trim stazom, itd...
Ali za novopecene beogradske skorojevice 1500 eur/god za pristup primitivnom spa ili kako god ono hoces da nazoves nije puno :))
Naravno da nije kada trebas da se pokazes pred komsijama, to nema cenu.
 
2640 nije velika cena za nekog ko se odlucio za zivot u zgradi koja ima spa centar. Koliko je to ekskluzivno govori i cinjenica da je broj takvih zgrada u Srbiji moze izbrojati na prste. Ipak je to nesto nedostizno za 99.99% naroda. Ja svakako ne bih dao te pare, ali ko voli nek izvoli, nije zivotna potreba.
Zvuci jako prestizno i mnogima i pokondireno ziveti u zgradi sa bazenom, ali to ipak nije za ljude koji zaradjuju manje od 5000e mesecno, bez obzira sto je stan cenovno slican zgradama u okruzenju koje nemaju bazen.
Ne bih poredio hleb i spa raskos. Onda bi i neko ko radi za 20 000 u trafici trebao da ima spa centar po 16 dinara dnevno jer ima malu zaradu.

Verujem da i u kaliforniji postoje mesta gde porodicna clanarina nije samo 30 dolara. Jer ako je svuda tako, onda odosmo svi tamo na tu jeftinocu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909355#p909355:33ttchoa je napisao(la):
shadestudio » Sub Dec 18, 2021 1:57 pm[/url]":33ttchoa]2640 nije velika cena za nekog ko se odlucio za zivot u zgradi koja ima spa centar. Koliko je to ekskluzivno govori i cinjenica da je broj takvih zgrada u Srbiji moze izbrojati na prste. Ipak je to nesto nedostizno za 99.99% naroda. Ja svakako ne bih dao te pare, ali ko voli nek izvoli, nije zivotna potreba.
Zvuci jako prestizno i mnogima i pokondireno ziveti u zgradi sa bazenom, ali to ipak nije za ljude koji zaradjuju manje od 5000e mesecno, bez obzira sto je stan cenovno slican zgradama u okruzenju koje nemaju bazen.
Ne bih poredio hleb i spa raskos. Onda bi i neko ko radi za 20 000 u trafici trebao da ima spa centar po 16 dinara dnevno jer ima malu zaradu.

Verujem da i u kaliforniji postoje mesta gde porodicna clanarina nije samo 30 dolara. Jer ako je svuda tako, onda odosmo svi tamo na tu jeftinocu.
Da je luksuz-naravno da jeste. Računica po danu služi samo da prikaže da je to cca 500 dinara na dan.
U realnosti niko ne koristi spa svaki dan.
Investitoru je Spa bio dodatni štih kako bi se odvojio od konkurencije. Sve pohvale za to.
Ali cena je prejaka.
 
Koliko shvatam cena odrzavanja zgrade je 0,7e po m2. Kao u svakoj novogradnji. Sto znaci da taj centar nije ni na koji nacin ukljucen u cenu koju stanari placaju kroz odrzavanje. To znaci da je cena koriscenja zapravo komercijalna i za stanare i za ostale.
Dnevna karta je 30e, sto je normalno za takvu vrstu usluge, cak i u obicnijim centrima u manjim gradovima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909292#p909292:3620gacr je napisao(la):
shadestudio » Sub Dec 18, 2021 11:25 am[/url]":3620gacr]Ako platis godisnju cenu od 1500e, to i nije mnogo. To je 500 din dnevno, sto je smesno za takvu uslugu.
Ako ti stan kosta preko 200k e u proseku, cene su sasvim normalne za osobu koja moze da kupi takav stan.
Ne znam koliko kosta mesecno odrzavanje po kvadratu, ali ako je oko 1e/m2, onda ne moze da se ocekuje da spa centar bude u okviru te cene.
Naravno da posetioci stanara placaju spa centar ako hoce da ga koriste, u suprotnom bi mogao celu rodbinu da dovedes dzabe da se brcka kad god hoce.

Bukvalno sta naprica.

Tom logikom mogao si da kazes i da svako moze 3 puta dnevno da ide u spa 365 dana u godini, pa u tom slucaju odlazak u spa kosta 165 dinara, sto je manje nego ulaznica za 25-ti maj, takoreci dzabalesku. :lol:

Mislim da vecina ljudi ovde ima puno obaveza i sigurno niko ziv ne ide u spa jednom dnevno, ali to na kraju krajeva nije ni vazno.

Drugo, uopste nije bitno koliko je neko platio stan, ako tebi agent prilikom prodaje stana kaze da ce stanari imati ozbiljan popust na spa i da ce cena biti simbolicna, onda to tako treba i da bude, a ne da stave cene koje su regularne ili cak i malo vece. Nije ovaj spa otvorio neko drugi i stavio svoje cene, nego investitor Deka Inzenjering licno. Ako se u kompleksu otvori frizer i stavi cenu sisanja 50e, meni licno je to mnogo, ali nije da imam pravo da se bunim. Svako ima pravo da stavi cenu koju zeli, ali je situacija sa spa centrom skroz drugacija, jer je pravljen za "nas".

Da ne pricam sto je cena dnevne karte u Crown Plazi manja nego za stanare novog dorcola: https://saruna.rs/cart/

Neko ovde ima cetvoroclanu porodicu, pa saberi koliko kosta kada bi uplatio spa za sve clanove.

Ja ne kazem da spa treba da bude dzabe i da treba u njemu da bude ljudi kao u Stefan Braunu, ali sto je mnogo mnogo je.

Nije da moja rec nesto znaci, ali moje licno misljenje je da je optimum da se na ove cene koje su stavili stanarima odobri popust 50%, a za druge da ostanu cene iste. Takodje, kada neko dolazi na spa ko nije iz Novog Dorcola ali da je dosao zajedno sa nekim stanarom da treba da ima popust na dnevnu kartu.
 
To moze samo ako bi svi stanari placali i spa centar kroz cenu mesecnog odrzavanja. Onda bi oni koji nikad ne bi otisli tamo placali mesecno za ove koji koriste spa centar.
Kako da dobijes simbolicnu cenu kada za odrzavanje zgrade placas 0,7e/m2? Tj. isto kao u svakoj zgradi koja nema nikakav dodatni sadrzaj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909617#p909617:1f0m1v4x je napisao(la):
shadestudio » Ned Dec 19, 2021 3:07 pm[/url]":1f0m1v4x]To moze samo ako bi svi stanari placali i spa centar kroz cenu mesecnog odrzavanja. Onda bi oni koji nikad ne bi otisli tamo placali mesecno za ove koji koriste spa centar.
Kako da dobijes simbolicnu cenu kada za odrzavanje zgrade placas 0,7e/m2? Tj. isto kao u svakoj zgradi koja nema nikakav dodatni sadrzaj.

Mozda sam glup ali uopste ne vidim relaciju izmedju cene odrzavanja zgrade i cene za spa centar, posto su skroz dve odvojene stvari. Na kraju krajeva najveci deo para za odrzavanje zgrade se placa firmi La Presidenta, koja nema nikakve veze sa Deka Inzenjeringom (investitorom) i iako je ugovor sa njima potpisan na 2 godine, na svakoj skupstini stnara moze da se izglasa promena te firme. Onda po tebi ako nadjemo firmu koja ce da nam odrzava zgradu za manje para, to znaci i da spa centar treba da se snizi ili ako nadjemo za vise para, onda i da se u spa centru poveca cena? Sto je i neko iznad napisao, jel to znaci da i hleb onda treba da bude 1000 din u prodavnici?

Ne znam kako to oni sa cenom od 80e po stanaru me bi pokrili troskove i cak imali zaradu.

U novom dorcolu je prvobitno planirano 450 stanova (225 prva faza i 225 druga), pa su onda drugu fazu odlucili da prosire, mislim da je sada ukupno oko 600 stanova, mozda i 650. Aj da kazemo da je prosek za sve stanove 1.5 punoletnih osoba po stanu (ne znam koliko mi je ta pretpostavka tacna) to je 900 stanara. Neka od tih 900 punoletnih, 225 u svakom trenutku koristi spa centar ( 225 x 80e = 18.000e samo od stanara, a gde je zarada od ljudi sa strane - a zaradice i koji evro dodatno sto naplacuju sokove i vodu, mozda se i one jabuke sto stoje na ulazu prodaju za 5e komad, nisam pitao). Troskovi su sa tim parama sigurno pokriveni, jel se slazes? Pitanje je samo da li je investitoru primarno da zaradjuje od prodaje stanova ili ce vremenom da odlluci da svi lokali u ND budu njihovi i svuda raspale nerealne cene jer je*******iga mi smo stanove vec kupili i sada ko nam kriv.

Da me ne shvatis pogresno, ja sam sa vecinom stvari veoma zadovoljan i stvarno ih rade volje pohvalim, ali mislim da su ovde napravili veliki propust.
 
shadestudio":18ewbmdd je napisao(la):
To moze samo ako bi svi stanari placali i spa centar kroz cenu mesecnog odrzavanja. Onda bi oni koji nikad ne bi otisli tamo placali mesecno za ove koji koriste spa centar.
Kako da dobijes simbolicnu cenu kada za odrzavanje zgrade placas 0,7e/m2? Tj. isto kao u svakoj zgradi koja nema nikakav dodatni sadrzaj.
To bi moglo tako da ze gleda, ako taj spa centar ne bi imao goste sa strane, ako bi bio ekskluzivno za novodorcolce.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909707#p909707:1yy0ft3h je napisao(la):
patrolne shape » Ned Dec 19, 2021 10:41 pm[/url]":1yy0ft3h]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909617#p909617:1yy0ft3h je napisao(la):
shadestudio » Ned Dec 19, 2021 3:07 pm[/url]":1yy0ft3h]To moze samo ako bi svi stanari placali i spa centar kroz cenu mesecnog odrzavanja. Onda bi oni koji nikad ne bi otisli tamo placali mesecno za ove koji koriste spa centar.
Kako da dobijes simbolicnu cenu kada za odrzavanje zgrade placas 0,7e/m2? Tj. isto kao u svakoj zgradi koja nema nikakav dodatni sadrzaj.

Mozda sam glup ali uopste ne vidim relaciju izmedju cene odrzavanja zgrade i cene za spa centar, posto su skroz dve odvojene stvari. Na kraju krajeva najveci deo para za odrzavanje zgrade se placa firmi La Presidenta, koja nema nikakve veze sa Deka Inzenjeringom (investitorom) i iako je ugovor sa njima potpisan na 2 godine, na svakoj skupstini stnara moze da se izglasa promena te firme. Onda po tebi ako nadjemo firmu koja ce da nam odrzava zgradu za manje para, to znaci i da spa centar treba da se snizi ili ako nadjemo za vise para, onda i da se u spa centru poveca cena? Sto je i neko iznad napisao, jel to znaci da i hleb onda treba da bude 1000 din u prodavnici?

Ne znam kako to oni sa cenom od 80e po stanaru me bi pokrili troskove i cak imali zaradu.

U novom dorcolu je prvobitno planirano 450 stanova (225 prva faza i 225 druga), pa su onda drugu fazu odlucili da prosire, mislim da je sada ukupno oko 600 stanova, mozda i 650. Aj da kazemo da je prosek za sve stanove 1.5 punoletnih osoba po stanu (ne znam koliko mi je ta pretpostavka tacna) to je 900 stanara. Neka od tih 900 punoletnih, 225 u svakom trenutku koristi spa centar ( 225 x 80e = 18.000e samo od stanara, a gde je zarada od ljudi sa strane - a zaradice i koji evro dodatno sto naplacuju sokove i vodu, mozda se i one jabuke sto stoje na ulazu prodaju za 5e komad, nisam pitao). Troskovi su sa tim parama sigurno pokriveni, jel se slazes? Pitanje je samo da li je investitoru primarno da zaradjuje od prodaje stanova ili ce vremenom da odlluci da svi lokali u ND budu njihovi i svuda raspale nerealne cene jer jbg mi smo stanove vec kupili i sada ko nam kriv.

Da me ne shvatis pogresno, ja sam sa vecinom stvari veoma zadovoljan i stvarno ih rade volje pohvalim, ali mislim da su ovde napravili veliki propust.

Ne znam da li svaki ulaz ima portira 24h, i ne znam koliko ulaza ima. Ali ako ima portir, onda tih 80e najvecim delom ode na plate tih ljudi.
Od tih 18000e racunaj da pola ide drzavi za pdv, porez na dobit i dividendu.
Ostane 10000e za plate i doprinose ( ne znam koliko ima osoblja), grejanje vode, voda, jos neke troskove. Realno ostane malo ako ne i nista od te cifre kao profit. Ne verujem da bi se neko baktao sa takvim spa centrom bez bar 5000+e mesecnog profita.
 
shadestudio":1own1n6r je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909707#p909707 je napisao(la):
patrolne shape » Ned Dec 19, 2021 10:41 pm[/url]":1own1n6r]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909617#p909617 je napisao(la):
shadestudio » Ned Dec 19, 2021 3:07 pm[/url]":1own1n6r]To moze samo ako bi svi stanari placali i spa centar kroz cenu mesecnog odrzavanja. Onda bi oni koji nikad ne bi otisli tamo placali mesecno za ove koji koriste spa centar.
Kako da dobijes simbolicnu cenu kada za odrzavanje zgrade placas 0,7e/m2? Tj. isto kao u svakoj zgradi koja nema nikakav dodatni sadrzaj.

Mozda sam glup ali uopste ne vidim relaciju izmedju cene odrzavanja zgrade i cene za spa centar, posto su skroz dve odvojene stvari. Na kraju krajeva najveci deo para za odrzavanje zgrade se placa firmi La Presidenta, koja nema nikakve veze sa Deka Inzenjeringom (investitorom) i iako je ugovor sa njima potpisan na 2 godine, na svakoj skupstini stnara moze da se izglasa promena te firme. Onda po tebi ako nadjemo firmu koja ce da nam odrzava zgradu za manje para, to znaci i da spa centar treba da se snizi ili ako nadjemo za vise para, onda i da se u spa centru poveca cena? Sto je i neko iznad napisao, jel to znaci da i hleb onda treba da bude 1000 din u prodavnici?

Ne znam kako to oni sa cenom od 80e po stanaru me bi pokrili troskove i cak imali zaradu.

U novom dorcolu je prvobitno planirano 450 stanova (225 prva faza i 225 druga), pa su onda drugu fazu odlucili da prosire, mislim da je sada ukupno oko 600 stanova, mozda i 650. Aj da kazemo da je prosek za sve stanove 1.5 punoletnih osoba po stanu (ne znam koliko mi je ta pretpostavka tacna) to je 900 stanara. Neka od tih 900 punoletnih, 225 u svakom trenutku koristi spa centar ( 225 x 80e = 18.000e samo od stanara, a gde je zarada od ljudi sa strane - a zaradice i koji evro dodatno sto naplacuju sokove i vodu, mozda se i one jabuke sto stoje na ulazu prodaju za 5e komad, nisam pitao). Troskovi su sa tim parama sigurno pokriveni, jel se slazes? Pitanje je samo da li je investitoru primarno da zaradjuje od prodaje stanova ili ce vremenom da odlluci da svi lokali u ND budu njihovi i svuda raspale nerealne cene jer jbg mi smo stanove vec kupili i sada ko nam kriv.

Da me ne shvatis pogresno, ja sam sa vecinom stvari veoma zadovoljan i stvarno ih rade volje pohvalim, ali mislim da su ovde napravili veliki propust.

Ne znam da li svaki ulaz ima portira 24h, i ne znam koliko ulaza ima. Ali ako ima portir, onda tih 80e najvecim delom ode na plate tih ljudi.
Od tih 18000e racunaj da pola ide drzavi za pdv, porez na dobit i dividendu.
Ostane 10000e za plate i doprinose ( ne znam koliko ima osoblja), grejanje vode, voda, jos neke troskove. Realno ostane malo ako ne i nista od te cifre kao profit. Ne verujem da bi se neko baktao sa takvim spa centrom bez bar 5000+e mesecnog profita.
Pa ja mislim da ljudi pokusavaju da ti objasne da poenta tog spa centra nije profit, vec da kazemo pogodnost koja im je obecana pre kupovine. Meni je sasvim realno da investitor tu ima jako malo profita ako i uopste. Sigurno su uspeli sa tom pricom oko spa centra da navuku par ljudi koji su se recimo razmisljali izmedju ovog i nekog drugog projekta koji nema takav sadrzaj.
 
Ima smisla, ali vidim da je to postavljeno kao potpuno komercijalno, tj kao da je neko iznajmio lokal u zgradi i pokrenuo biznis.
Ne znam kako je bilo obecano. Mislim da u rezidensu u bnv pristup nemaju ljudi koji nisu stanari i za to prilicno placaju kroz mesecno odrzavanje.
Ovde je koncept izgleda drugaciji.
 
Na konto spa, pošto povremeno koristim, meni je cena 30e(za nerezidente 50e?) po osobi prevelika ako ne nudi nešto što drugi nemaju. Za mene i ženu to je 60e (da ne spominjem dete), pa dodam još toliko i odem u neki hotel sa polu pansionom na nekoj planini, a ako je za nerezidente 50e onda me izadje isto, a imam i d ajedem i pijem. 20e mi je realnija cena ali videćemo, možda ovde očekuju neku drugu klijentelu npr u hajatu je 40e, ako je meni skupo možda nekom drugom nije :)
 
Večernje fotografije

211216-novi-dorcol-01.jpg

211216-novi-dorcol-02.jpg

211216-novi-dorcol-03.jpg

211216-novi-dorcol-04.jpg

211216-novi-dorcol-05.jpg

211216-novi-dorcol-06.jpg

211216-novi-dorcol-07.jpg
 
patrolne shape":1m3c6wf8 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909617#p909617 je napisao(la):
shadestudio » Ned Dec 19, 2021 3:07 pm[/url]":1m3c6wf8]To moze samo ako bi svi stanari placali i spa centar kroz cenu mesecnog odrzavanja. Onda bi oni koji nikad ne bi otisli tamo placali mesecno za ove koji koriste spa centar.
Kako da dobijes simbolicnu cenu kada za odrzavanje zgrade placas 0,7e/m2? Tj. isto kao u svakoj zgradi koja nema nikakav dodatni sadrzaj.

Mozda sam glup ali uopste ne vidim relaciju izmedju cene odrzavanja zgrade i cene za spa centar, posto su skroz dve odvojene stvari. Na kraju krajeva najveci deo para za odrzavanje zgrade se placa firmi La Presidenta, koja nema nikakve veze sa Deka Inzenjeringom (investitorom) i iako je ugovor sa njima potpisan na 2 godine, na svakoj skupstini stnara moze da se izglasa promena te firme. Onda po tebi ako nadjemo firmu koja ce da nam odrzava zgradu za manje para, to znaci i da spa centar treba da se snizi ili ako nadjemo za vise para, onda i da se u spa centru poveca cena? Sto je i neko iznad napisao, jel to znaci da i hleb onda treba da bude 1000 din u prodavnici?

Ne znam kako to oni sa cenom od 80e po stanaru me bi pokrili troskove i cak imali zaradu.

U novom dorcolu je prvobitno planirano 450 stanova (225 prva faza i 225 druga), pa su onda drugu fazu odlucili da prosire, mislim da je sada ukupno oko 600 stanova, mozda i 650. Aj da kazemo da je prosek za sve stanove 1.5 punoletnih osoba po stanu (ne znam koliko mi je ta pretpostavka tacna) to je 900 stanara. Neka od tih 900 punoletnih, 225 u svakom trenutku koristi spa centar ( 225 x 80e = 18.000e samo od stanara, a gde je zarada od ljudi sa strane - a zaradice i koji evro dodatno sto naplacuju sokove i vodu, mozda se i one jabuke sto stoje na ulazu prodaju za 5e komad, nisam pitao). Troskovi su sa tim parama sigurno pokriveni, jel se slazes? Pitanje je samo da li je investitoru primarno da zaradjuje od prodaje stanova ili ce vremenom da odlluci da svi lokali u ND budu njihovi i svuda raspale nerealne cene jer jbg mi smo stanove vec kupili i sada ko nam kriv.

Da me ne shvatis pogresno, ja sam sa vecinom stvari veoma zadovoljan i stvarno ih rade volje pohvalim, ali mislim da su ovde napravili veliki propust.
Za La Presidenti ide 400 dinara, sto stoji na racunu a sve ostalo ide firmi PT Facility koju je La Presidenta unajmila za odrzavanje zgrade.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U projektu zgrade se definise koji delovi zgrade potpadaju pod zajednicke prostorije sto znaci da su pod kontrolom skupstine stanara i jedino u tom slucaju bi spa centar i bazen mogli da budu zaista neprofitni i da se finansiraju iz odrzavanja zgrade i da skupstina stanara donosi odluku kako ce sa tim da raspolaze. Jedini takav slucaj da znam ima u bw residences dok ovde a i na drugim novogradnjama(npr. west65) bazen/spa pripada komercijalnom poslovnom prostoru za koji investitor odlucuje kako ce poslovati. Sigurno da ce se bar u pocetku dok se stanovi ne rasprodaju investitor potruditi da to zaista bude zatvoreno za stanare dok ce se kasnije sigurno gledati prvenstveno da to bude finansijski isplativo sto ce sigurno znaciti i otvaranje za goste spolja.
 
Priznajem, bio sam skeptičan, ali PerSu je za sada dorastao zadatku. Ponuda je prilično dobra da ne kažem odlična. Lokal je dobrro dizajniran , deluje premium zaista, materijali koji su korišćeni su uglavnom zaista dobri.

Imaju svežh ribu i meso (tuna, losos, gambori…)
Stareno meso, tbone ribeye itd, finu selekciju povrća i voća.
Kraft piva, premium mixere, dobru selekciju peciva, čak i neka kuvana jela. Ljubazni su i prilično nenametljivi ( niko me ne prati u stopu )


Da ne kažem iznenadjenje


c9a62a0cf3476925eb6b988eb4514bb9.jpg

dd8ef620ff94a2bff653409effa29e62.jpg

1d475461d81babd151d3cca6b9be1d27.jpg

1bb8662b24fae6266dfccc7a13077482.jpg

d932ec822f9f2cbc1c025a3c080c769c.jpg

eb2affe4fdadeb0ca79992e40056b469.jpg

417ac977cc2eb7f53e60ea77b95ebd80.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh