Šta je novo?

Nova ambasada SAD.

Pa bili bi ovde u svakom slučaju ;) Ovo znači da su i drugi prisutni u istoj proporciji Rusi (odavno imaju veliku ambasada),Britanci,Izraelci.. :kafa: A mesto gde se svi sreću ima težinu...na to sam mislio..Naša zemlja je proklamovala neutralnost a to znači obaveze,ali i to da moraju ključne sile da vas priznaju kao takve,to što je Beograd zbog geostrateškog položaja postao tačka susreta ili dijaloga je dobro tj,bolje od otvorenog sukobljavanja.A to između ostalih stvari,znači više predstavništva kompanija..kapitala,raznih dešavanja,kulturnih,kongresa itd.zato se posle stagniranja ponovo ulaže hotelske kapacitete u Beogradu.Beč je imao velike koristi od takvog statusa,jer su se tada mnoga sedišta velikih kompanija otvarala u Beču,održavali politički samiti,kongresi,ulagalo u infrastrukturu.
 
Pocetkom septembra sam snimao "dvorski kompleks" tj. Beli dvor kako to vecina zove i kamera je "slucajno provirila" preko sume u komsijsko dvoriste :rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=on0UufCCb34

Posto forum smanjuje fotke evo ih ovako u vecoj rezoluciji

http://img830.imageshack.us/img830/7757/ambas1.jpg
http://img64.imageshack.us/img64/9405/ambas2.jpg

ambas.jpg


ambas1.jpg


ambas2.jpg
 
Vau,kako je ovo veliko! :rolleyes: :kafa: pomislio sam da je novi klinički centar..
 
Bravo gizmo.Jos jedna beobuild ekskluziva zahvaljujuci tebi :kk:

Sad ce CIA,NATO,FBI i ostali da ulete u prostorije Beobuilda zbog otkrivanja ove drzavne tajne.hehe

Ambasada ce verovatno biti prva zgrada kod nas koja ce zvanicno dobiti sertifikat da je Zelena.S obzirom koliko posekose drveca da bi se gradio komleks mora da bude zelena,nema druge :grand:
 
Koji smo mi idoti i kakav smo im plac prodali strasno :rolleyes: Reportaza je super +
 
Ово је срамота какву смо им локацију дали! Докле бре више да се иживљавају на нама? :rant:

И не мислим тако само зато што је окупаторска амбасада у питању.Ни једној амасади није ту место и понајмање оваквом бункеру.
 
jel u cenu placa ulazi i koriscenje dvorske kuhinje kao menze i bazen...
kakvi uzasi, polako ali sigurno beograd gubi svoje ambijentalne celine...

odlicna reportaza...
 
Zaista sramota za državu!
Na samo par metara od kraljevskog dvora raširiše ovo ruglo od bunkera :shok:
A kako je bilo lepo kada je tu bila zgrada starog Maršalata okružena zelenilom... :(
 
Sto se nervirate. Kako je krenulo americi za 30 godina ce prodati ovaj kompleks i preseliti se u Blue Centar. ;) ;)
 
Amerika, Amerika, zemlja velika.... tralalala.... :violina:

Drugari, googlujte americku ambasadu u Berlinu, pogledajte te slike i videcete jednako ponizenje.

Ameri im ladno parkirali ambasadu direktno pored Branderbuske kapije :shok:

nisam mogao da verujem da su i Nemce tako ponizili :laugh: :laugh: :laugh:

ma, ljudski rod nikada nece dalje od srednjeg veka...
 
ja sam sluzio vosjku te 99 u gardi i ne mogu da vam opisem mucninu koju osecam zbog ovoga

na srecu pa u zgradi bivseg marasalata nije bilo zrtava
 
Samo da se sklone iz Kneza Miloša da ih ne gledam i ne rejdžujem svaki put kada sa nekim prolazim tuda ko ne zna šta je sve to.
 
Ja razumijem da za njemacku jer su pak izgubili drugi sv rat i do 1949 nisu postojali kao drzava po kazni .Mi smo zbog ulizivackog karaktera to dozvolili ali kad pogledate imate i gore zavirite u skoplje dali su im cjelo brdo pored tvrdjave kale
 
Interesantno,baš tu prolazi tunel BGVoza za L2 ka Rakovici,je li ono na slici ulaz u podzemnu stanicu za osoblje ? :kafa:
 
Otese nam i Kosovo i RS, dodatno nas k....u preko EU a mi ih ovako nagradjujemo :laugh: .... ima li kraja ljudskoj gluposti i podanistvu ..
 
jlaki":2kk3nb73 je napisao(la):
Samo da se sklone iz Kneza Miloša da ih ne gledam i ne rejdžujem svaki put kada sa nekim prolazim tuda ko ne zna šta je sve to.
To je pozitivna strana price.Jos da sklone ambasadu Svabije.One Kanadjane i mogu nekako da tolerisem...
 
А је ли ви људи стварно мислите да ми можемо било коме више после свега за било шта да постављамо услове???

Одмах да се оградим, ни ја их не волим исто као и велика већина овде и радо бих им свима видео леђа са светске сцене.
 
I Svabe se sele, privremeno, gradice novu ambasadu na istom mestu.
 
Jbt, ovde ispada kao da smo do juce svakog vikenda isli u Marsalat na piknik, a radnim danima pili kaficu sa Acom Karadjordjevicem u Belom dvoru, pa nam sad nesto ta Ambasada SAD ide na zivac.

To gore je za nas "zabranjeni grad" - bili tamo kralj, predsednik, Ameri, Kinezi, Marsovci - nista ja nemam od toga. Meni moze taj kraj samo da bude lep na slikama ili kad mi dodje neko iz inostranstva kolima da provozamo jedan krug gore da vide u kakvim fensi kucama zive nase guzonje.

Meni je, kao i nekim drugima ovde, zelja samo da se maknu iz Kneza Milosa da nemam vise taj osecaj neprijatnosti kada setam tom ulicom, kao da treba da prodjem kroz minsko polje.
 
И ја ћу са Звездаре баш ретко да користим мост на Ади па по њему пљујем много више него по овом бункеру. Не увиђам никакву поенту твог поста,што је заиста нетипично за тебе.

Иначе,није то никакв забрањени град.Ја сам одрастао на Сењаку и у то време је било доста људи (а и има их и сада) који су састављали крај са крајем и живели на Дедињу. У осталом једно дивље насеље је на 300м од те амбасаде.

А о томе да је амбасада једноставно преблизу комплексу белог двора нема дискусије.
 
Moje misljenje je ako uradimo cost/benefit analizu ove situacije je da je puno veca korist izmestanje ambasade iz K.M. nego steta sto je ona premestena na Dedinje. Treba nastaviti sa tom praksom i iz K.M. izmestiti sve ambasade i zgrade drzavnih institucija, ali to je vec neka druga tema.

I da, taj deo Dedinja gde su new USA embassy i Beli dvor bi se mogao nazvati zabranjenim gradom.
 
Ukljucivanje u ovu temu je samo po sebi nezahvalno, jer buduci da je toliko nabijena emocijama, nerealno je ocekivati da se o njoj moze diskutovati racionalnim argumentima. Da se ne radi o americkoj ambasadi, strasti bi sigurno bile na nizem nivou.

Prvo, poredjenje sa mostom na Adi je neumesno jer je most javni objekat. Ti ga kao Zvezdarac neces mnogo koristiti, ali ti on i dalje stoji na rasplaganju da se njime provozas ako ti ustreba. Zatim, iako neposredno neces koristiti most, posredno ces osetiti efekte njegove izgradnje - kroz slabljenje ili jacanje intenziteta saobracaja na nekim deonicama kao rezultat izgradnje novog mosta itd. Uz to, most na Adi je projekat finansiram tvojim novcem (preciznije - tvoj novac ce vracati kredite za most) - te je i logicno da budes vise zainteresovan za taj objekat, cak i ako ga ne koristis.

Ambasada SAD je, s druge strane, finasirana novcem poreskih obveznika SAD, sagradjena je na placu koje su Sjedinjene Drzave legalno kupile od Repbulke Srbije, za novac. Za izgradnju ambasade su prikupljene sve gradjevinske dozvole i placene sve neophodne takse i naknade Gradu i Republici. Jedini neposredni kontakt koji ce iko od nas imati sa Ambasadom SAD je izdavanje viza i drugi privatni poslovi vezani za biznis, obrazovanje, strucno usavrsavanje ili kontakte sa rodbinom u SAD.

Dakle, nema razloga da idem gore, nemam razloga da blejim gore, nemam razloga da bilo sta radim gore i zato ne vidim razlog da trosim svoje zivce zbog Ambasade SAD na Dedinju.

I spoljna politika SAD se sprovodi imali oni ambasadu u Kneza Milosa, na Dedinju ili nemali ambasadu u Srbiji uopste. I za mere bezbednosti imaju svoje razloge (za koje jesu velikim delom i sami krivi), ali imaju ih - i takve mere je mnogo lakse sprovesti gore, nego barakadiranjem centra grada.

A kad sam rekao "zabranjeni grad" - zna se na sta sam mislio, tvoj odgovor je puka banalizacija. I kada Ambasada SAD bude izgradjena niko ti nece zabraniti da setas Dedinjem, nije bas da ce te strefiti snajperom cim se priblizis na 10 metara do zgrade. Odredjene stvari (poput fotografisanja) ce biti zabranjene, ali to vazi i za mnoge druge objekte koji su trenutno gore, tako da nema tu nekih strasno radikalnih promena - ovako kako je Delija to napisao - ispada da se Tito u svom dvoristu igrao sa decurlijom iz kraja, da mozes kod Tadica da navratis na basket u rezidenciju, da mozes da cirkas Jelenka na zidicima vojnih objekata, da mozes Jelasicu da pozvonis na vrata da ga pitas ima li solju secera na zajam, da smo dok je tu bio Marsalat tamo pekli rostillj i vrteli pragnjice na raznju, pa se sve to sad strasno promenilo jer je tamo izgradjena Ambasada SAD.
 
У првом коментару сам написао да бих био против овога и да је нечија друга амбасада.

Homer Jay":lc2gj6q4 je napisao(la):
Ukljucivanje u ovu temu je samo po sebi nezahvalno, jer buduci da je toliko nabijena emocijama, nerealno je ocekivati da se o njoj moze diskutovati racionalnim argumentima. Da se ne radi o americkoj ambasadi, strasti bi sigurno bile na nizem nivou.

Шббкбб

Лепо си ти то нагласио како су они уредно прикупили све дозволе и платили земљиште а заборавио си да напоменеш како су "расчистили" ту исту локацију 99е.

Дакле,не само да амабасади није ту место из аурбанистичко-архитекотнских разлога већ се ради о још једном "забадању заставице" и понижавању овог народа.
 
Vrh