Šta je novo?

Nova ambasada SAD.

Nadam se da ce ma kakav sadržaj , biti okrenut ka direktnom kontaktu sa ljudima sa ovih prostora .... :)

i naravno da oslobode ulice za slobodno pešačenje :rant:
 
Стара зграда се враћа граду. Њену вредност су одбили од вредности земљишта на Дедињу. Толико је бар мени познато.
А онда се усељава нека владина агенција за згртање кинте.
 
Код нас овде у граду све док је постојао стари улаз у подземне гараже хотела Карлтон су Амери темељно контролисали сваки ауто који је тамо ишао (јер је тај улаз био на земљишту њихове амбасаде), мож да замислите како је то изгледало
facepalm.gif
После су га морали изместити да им не смета и амбасада је изградила зид с жице.
 
Znam da ću antiamerikancima povećati pritisak ali oni zadržavaju i staru zgradu. Tako sam negde pročitao i bio sam zapanjen. Nadam se da će otvoriti za saobraćaj onu ulicu što se spušta prema Sarajevskoj. U jednom intervjuu Politici ambasador je rekao "znam da smetamo građanima Beograda i jedva čekam da se preselimo". A što se tiče terorista pa oni se boje osama bin ladena a ne naših navijača.
Inače, niko nije negirao onih mojih nekoliko tačaka o pogodnosti ambasade tamo gde se sada gradi.
 
Žali Bože za lokaciju... nigde na svetu se Američke ambasade ne nalaze u rezidencijalnim reprezentativnim kvartovima... ali odavno je jasno da smo mi država koja raste na jednom drvetu...

americkaambasadabeograd.jpg
 
Ako je za utehu bar rade ulicu paralelno sa bulevarom. Dosta ljudi znam koji zive tu, od kada su im zgrade nadozidane imaju problema sa parkingom. Ulica koju ameri rade imace parking mesta kao i drvored.
 
Ma, hvala Bogu da cemo se otarasiti bunkera u centru centra. Tamo gore u sumi je najbolje i njima i nama :)

Btw. prebacite ovo u "Projekti u izgradnji" :vops:
 
razumem i nije mi tesko :D :gobb:

Svidja mi se sto polako raste lista projekata u izgradnji posle dve susne godine
 
Evo ga, polako popunjavamo i ozivljavamo i ovaj podforum :)

Nadam se da vise nece biti "pauza". Proci ce doduse malo vremena dok se vratimo na ono ludilo od pre tri-cetiri godine...
 
Skroz zaboravih da cemo se ratosiljati bunkera u Kneza Milosa i da ce biti oslobodjena ona ulicica za saobracaj.

Homere,nije vazno kad ce,samo nek se vrati to ludilo,koliko vidim dobro je krenulo :kk:
 
S jedne strane me bas zanima kako izgleda moderna arhitektura gradskih vojnih utvrdjenja, a sa druge se plasim da zatrazim slike sa ulice. Ko zna, da ne uhapse nekog forumasa i ne proslede ga direktno u Guantanamo. Ne z***te se ljudi, iz aviona moze ali mi se cini riskantno i izvaditi kameru iz dzepa u krugu od 1 km ;)

Neka ovo bude jedina gradjevina o kojoj se ovde raspravlja a da samo oni koji su prosli pored znaju kako izgleda :D
 
:D

Jedva cekam da vidim to cudo, prolazicu tuda u junu kad dodjem u BGD. Uz to naravno most, beton-hala, kula Nebojsa, SVASTA cu imati da vidim, ovo u sustini nije bila losa godina. Mada me jezivo zulja zeleznicki cvor i most preko Dunava, bez toga Savamala ne moze da zazivi punim potencijalom, ako Bog da, neka to krene da se gradi uskoro pa da to obilazim sledece godine...
 
Procitao sam da je kompleks u K. Milosa na prodaju, tj. bice kada se presele!
Bilo bi lepo kada bi se taj bunker rastavio, ono su tri zasebne zgrade/kuce i ako bi se razdvojile i upristojile,
bio bi to plus za Kneza Milosa!
 
Iz 2009te godine plan Ambasade.Ispravljam izjavu o Alamu,ovo je bunker u zelenoj zoni u Bagdadu!

tn06dplan1.jpg
 
Zeleni bunker! :)
Moram da pohvalim Amere, pre par dana posadise dvadesetak stabala javora starih deset godina u ulici koja vodi do ambasade. Bice to bunker ali lepsi od bunkera koje su pravili po regionu.
 
Prilicno impozantna zgrada.Ovo idirektno govori i o regionalnoj veznosti naseg grada.
 
Najstrasnije od svega je sto su resili da buduca ambasada SAD bude headquater CIA obavestajne sluzbe za podrucje Balkana. :shok:
 
Ništa čudno tu ulogu u hladnom ratu je imao Beč i izvukao dosta koristi,Beograd je taj novi/stari centar regiona N.Y ex.yu,posebno kada naprave onu zgradu od 400 m...liči.. :rolleyes:
 
2012":2gp2de5q je napisao(la):
Ništa čudno tu ulogu u hladnom ratu je imao Beč i izvukao dosta koristi,Beograd je taj novi/stari centar regiona N.Y ex.yu,posebno kada naprave onu zgradu od 400 m...liči.. :rolleyes:

Kakvu bi mi korist imali od toga?
 
Vrh