Šta je novo?

Nova ambasada SAD.

Nisam znao gde da postavim pitanje. Sutra idem u američku ambasadu, pa me zanima dal moze neko da mi pomogne i kaže gde blizu ima parking ili neka garaza.
 
Zamagljena je ambasada i oko nje, mislio sam da ima ispred parking ali ne mogah provjerit. Ako tu nema onda u neku ulicu preko puta ili malo gore kod Jerry restorana.
 
Pre dve godine nije bilo. Parkiralo se u susednim ulicama. Bio je jedan parking neposredno desno iznad ambasade ali nije za šire građanstvo. Ne znam kako je sada
 
Ima veliki i nov parking u ulici koja je baš za te potrebe i proširena, i nalazi se paralelno bulevaru Oslobođenja. U nju se jedino može ući pored kasarne, bukvalno odmah desno posle kružnog toka Dedinje.
 
Tako je @mekbejn - mnogo nešto grešim ovih dana. Hvala na ispravci.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iTGYe7FW0-Q[/youtube]
 
:sesir: Posle svega sta su nam uradili i sta nam rade ja im ne bi dozvolio ni kontejner tu da postave.
 
ja setam tu cesto i svaki put pomislim koliki smo poltroni i bezkicmenjaci da im damo takav plac da tu naprave ambasadu...
onda shvatim da su srbi uvek bili takvi, problem je samo sto mislimo da smo neko i nesto...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Belgrade_Image_6.jpg
Belgrade_Image_5.jpg
Belgrade_Image_4.jpg
03-5-scaled.jpg

 
nikad nisam bio u ambasadi ali bukvalno sam je ovako zamišljao unutra. tipično američki stil...od ovih stolica, stolova do ovog nepotrebnog drveta na zidovima i ograde stepeništa kao u vikendici u boleču
 
Mislim da ove prostorije nisu za obicne smrtnike trazioce vize, nego mozda za drzavljane ili "odabrane". Obicni trazioci vize prolaze kroz onaj prizeman punkt-zgradu na slici na linku (tu je obezbedjenje), potom kroz dvoriste i ulaze u veliku salu koja lici na aerodromsku cekaonicu. I oskudnija je nego ovo. Tu se teraju da sede dole u stolicama (ko zatvorenici) i cekaju da ih prozovu na intervju. Intervju se obavlja na 10ak saltera kroz neprobojno staklo i mikrofon, stojeci (ne daju cak ni stolicicu). Tako je inace bilo i pre korone. Prosto smatraju nas sugavim.
 
Mislim da ove prostorije nisu za obicne smrtnike trazioce vize, nego mozda za drzavljane ili "odabrane". Obicni trazioci vize prolaze kroz onaj prizeman punkt-zgradu na slici na linku (tu je obezbedjenje), potom kroz dvoriste i ulaze u veliku salu koja lici na aerodromsku cekaonicu. I oskudnija je nego ovo. Tu se teraju da sede dole u stolicama (ko zatvorenici) i cekaju da ih prozovu na intervju. Intervju se obavlja na 10ak saltera kroz neprobojno staklo i mikrofon, stojeci (ne daju cak ni stolicicu). Tako je inace bilo i pre korone. Prosto smatraju nas sugavim.
Il se secas stare ambasade u Kneza Milosa? Jos gore je bilo za smrtnike. Prodjes obezbedjenje pa u malu sobu bez prozora cekas svoj broj.
Podsecala je na prostoriju gde Krejmer uplacuje tiket na hipodromu, bez zezanja . Ne znam kako mi palo na pamet sad :ROFLMAO:
XvV2Xt.gif

Ne mogu da nadjem slike cekaonice iz nove da vidi ko nije video al je bolje nego pre, velika je prostorija. Jeste da moras da stojis al intervjui ne traju ni 3 minuta tako da nije problem za vecinu. Pre toga sedis i cekas svoj broj
 
Poslednja izmena:
Da, bio sam i u staroj. I secam se da se prolazilo nekim vijugavim hodnikom pored neprobojnih stakala i onda u tu cekaonicu. Valjda isto u prizemlju, pored ulice.

Meni samo smeta sto su napravili novu i imali priliku da je ucine jos humanijom a opet se sve svodi na taj neki distancirani tretman. Meni se to nije dopalo. Osetis se kao u toru. Pogotovu iritira kada znas da im placas socnu sumu za svako to razmatranje vize a tretiraju te i ispituju kao da si zatvorenik.
 
за државу која је настала као релативно либертаријанска, баш им се запатио тај шалтерушки, бирократски садизам

Мени је вазда било чудно што су ту добили амбасаду, баш поред касарне и код белог двора. Не знам за вас али мени је то ритуал понижења као и доказ непостојања државе у реалном смислу. Ја бих их декнуо у маринкову бару или у звездарску шуму таман да се разговају оне уџерице
 
Ma smradine bre. Ne samo sto se prema ljudima koji im daju pare za vizu ophode kao prema zatvorenicima, nego su oni ti koji su posle 9.11. rasirili globalnu paranoju i koncept da ambasade (pa i drzavne institucije) treba da budu nehumani militarizovani Fort Noksovi, jer nikad ne znas kad ce da izleti Sadam Husein iz Vojvode Milenka i zafrljaci nuklearku kroz prozor... 🙄

Naravno da nije slucajnost sto su izabrali tu lokaciju. Em se salje poruka time sto dele zid sa kasarnom Topcider, em su se smestili u deo grada i kutak koji se moze lakse braniti, em se nalaze tacno iznad zeleznickog tunela koji prolazi i ispod Belog dvora i prolazio je, jelte, i ispod bivseg Marsalata. Nije taj BG zeleznicki cvor slucajno koncipiran i smesten bas ispod Topcidera i Dedinja.

Stara ambasada u Kneza Milosa je takodje imala evakuacioni tunel, koji je izbijao kod Mostarske petlje. To mi je licno rekao nas covek koji je radio kao obezbedjenje tamo. Doduse imao sam srecu da preko rodjaka iz Amerike upoznam i jednog amerikanca koji je bio glavni covek njihovog Diplomatic Security Service i nadlezan za nadgledanje izgradnje ove nove ambasade. Ali nisam mnogo pricao s njim o tome, posto je covek tipican bezbednjacki kalup, cim ga pitas nesto iz profesije, odmah skrece temu. Ali uveren sam da je Marsalat imao pristup zel. tunelu ispod a sada je ima i americka ambasada.
 
Poslednja izmena:
за државу која је настала као релативно либертаријанска, баш им се запатио тај шалтерушки, бирократски садизам

Мени је вазда било чудно што су ту добили амбасаду, баш поред касарне и код белог двора. Не знам за вас али мени је то ритуал понижења као и доказ непостојања државе у реалном смислу. Ја бих их декнуо у маринкову бару или у звездарску шуму таман да се разговају оне уџерице
Ajde manite se Zvezdarske šume šta vam je.
 
Ma smradine bre. Ne samo sto se prema ljudima koji im daju pare za vizu ophode kao prema zatvorenicima, nego su oni ti koji su posle 9.11. rasirili globalnu paranoju i koncept da ambasade (pa i drzavne institucije) treba da budu nehumani militarizovani Fort Noksovi, jer nikad ne znas kad ce da izleti Sadam Husein iz Vojvode Milenka i zafrljaci nuklearku kroz prozor... 🙄

Naravno da nije slucajnost sto su izabrali tu lokaciju. Em se salje poruka time sto dele zid sa kasarnom Topcider, em su se smestili u deo grada i kutak koji se moze lakse braniti, em se nalaze tacno iznad zeleznickog tunela koji prolazi i ispod Belog dvora i prolazio je, jelte, i ispod bivseg Marsalata. Nije taj BG zeleznicki cvor slucajno koncipiran i smesten bas ispod Topcidera i Dedinja.

Stara ambasada u Kneza Milosa je takodje imala evakuacioni tunel, koji je izbijao kod Mostarske petlje. To mi je licno rekao nas covek koji je radio kao obezbedjenje tamo. Doduse imao sam srecu da preko rodjaka iz Amerike upoznam i jednog amerikanca koji je bio glavni covek njihovog Diplomatic Security Service i nadlezan za nadgledanje izgradnje ove nove ambasade. Ali nisam mnogo pricao s njim o tome, posto je covek tipican bezbednjacki kalup, cim ga pitas nesto iz profesije, odmah skrece temu. Ali uveren sam da je Marsalat imao pristup zel. tunelu ispod a sada je ima i americka ambasada.
Локација америчке амбасаде је једна од већих срамота у новијој српској историји,
само мала исправка није касарна Топчидер, већ касарна Дедиње и амбасада се буквално налази на пар метара од кухиње и трпезарије и аутопарка са војним возилима са једне стране, а са друге стране је аутопарк код Белог Двора где се налазе разни олдтајмери које је Гарда користила у пратњи државника,
ту је био и пут којим је ишла смена страже из касарне у стражару на Белом Двору који је сад чини ми се пресечен том оградом,
невиђена срамота и понижење.
 
Kapiram da je bilo ovako: "Alooooou Serbia, mi 'ocemo tu na Dedinju da gradimou new big embassy yes". - nas odogovor "Of kors, no problem"
 
Poslednja izmena:
Svet je krenuo nizbrdo onda kada su ambasade od lepih zdanja po avenijama postale bunkeri i zabranjeni gradovi.
 
Vrh