Šta je novo?

Neprofitni stanovi - Beograd - konkurs 2011

Dobar dan svima :)

Zamolio bih Kristinu da izbaci email adresu Zorana Kostica na forum, pa da za pocetak sto vise nas posalje email.

Mislim da ce biti kasno, kad nas pozovu na razgovor, da se bunimo. Tada ce sve vec biti gotovo.
Svi mi resavamo nase najvaznije egzistencijalno pitanje, pa hajde da budemo solidarni. Pzdrv
 
Vidim da ste se snasli za mejl, dok sam bila odsutna ;) Svidja mi se ova informacija sa katalozima i ubacenim normalnim lokacijama!!!! Jeeee! Ja sam za to da pricekamo do tada i vidimo kako ce se odvijati situacija, sta ce nam tada ponuditi i po kojoj ceni jer je to momenat kada ce se sve karte otvoriti.

Pozzz
 
Kristina":2uyjd6wt je napisao(la):
Vidim da ste se snasli za mejl, dok sam bila odsutna ;) Svidja mi se ova informacija sa katalozima i ubacenim normalnim lokacijama!!!! Jeeee! Ja sam za to da pricekamo do tada i vidimo kako ce se odvijati situacija, sta ce nam tada ponuditi i po kojoj ceni jer je to momenat kada ce se sve karte otvoriti.

Pozzz

upravo tako, jer i ako cemo da se udruzujemo i protestujemo moramo imati i neki valjani osnov za to - zvanicnu ponudu sa lokcijama, a mi treba zajedno da definisemo prioritet za koji cemo se boriti tj. sta cemo traziti da se izmeni ili poboljsa..

zato sam i rekao da mi imamo fore da cekamo u nekom od ranijih postova

pa nase najvec oruzije protiv lose ponude je da uspemo svi da se udruzimo i da odbijemo istu, ima li efektnije poruke od 1038 kupaca za socijalno neprofitne stanove odbilo kupovinu zbog sumnji u verodostnojnost ponude (ili kako je vec)

nama je cena jedini benefit koji nam ovaj konkurs pruza i nista sem toga, sve dok mi imamo mogucnost izbora za cenu koju ponude izmedju njihove i ostalih novogradnji (profitnih) a bez imalo razlike u ceni ili minimalne razlike - to onda i nije toliki benefit, a konacnu cenu cemo saznati tek na kraju cele price prilikom sklapanja kupoprodajnog ugovora pred useljenje..

- na osnovu ponudjenih lokacija moci cemo da definisemo vid borbe
a) ako je samo kamendin, onda predlazem da vrsimo pritisak od samog starta nakon podele kataloga - tipa losa lokacija iziskuje minimalnu cenu blabla, vec cemo definisati kako treba

b) ako budu vojvodjanska i dr. ivana ribara, onda ne verujem da mozemo dobiti nista manje od cene koju ce ljudi na konkursu pre nas imati, a nasa borba i uspeh bi bio da zadrzimo istu cenu (sumnjam da mozemo oboriti) jer poredjenjem svakog konkursa jasno se moze utvrditi trend kretanja cene..

nisam siguran kako najbolje treba usmeriti nas protest u cilju obaranja ili ocuvanja niske cene..
ako neko uspe da dodje do specifikacije cene radova za cenu kvadrata za prosli konkurs to bi bilo super, znacice nam dosta..
 
Svi za jednog, jedan za sve!
Ljudi, ne uzimajte bre Kamendin uopste u razmatranje! Da li stvarno vidite svoju buducnost tamo? Da li ste uopste bili ikad tamo!? Svi mi uzimamo kredite na 20-30 god, bolje dodati 50-70 evra vise mesecno i ziveti na 5 min od Savskog keja, na 10 min biciklom do Ade, Shopping molovi, norman komsiluk, skole, dom zdravlja, GSP, drustveni zivot. Stavite sve na papir i vidite sta dobijate, a sta gubite.
Postavite sebi visoke ciljeve!
Mislite o tome...
 
ma naravno da imamo visoke ciljeve... ali neko je ranije napisao .. da ne ocekujemo centar itd aludirajuci na izbor lokacija, ja opet bicu happy i sa nbgd, ili ako je u pitanju samo kamendin onda barem da bude super jeftin je to je jedini benefit koji ce licno mene naterati da kupim stan na lokaciji koja mi se ne svidja...

evo .. mediji daju proseke cena u bgd...
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=02&dd=17&nav_id=583543

u svakom slucaju preostaje nam cekanje zvanicne ponude lokacije i kataloga stanova ..



pozz svima!
 
Kamendin, da je 50 e m2, ne dolazi u obzir. To nije BG. Ali mozda je dobro da i on bude jedna od lokacija za one kojima je lokacija manje bitna od cene. Ne mozemo svi na NBG. Pzdrv
 
e a zamislite paradox ako je presek cena za m2 1300eur, da ponude neprofitnu od 1000e / m2 ili 1100e koliko ocekuju i naslucuju ljudi sa prethodnog konkursa..

srbijoooo
 
He pa da, a jos je veci paradoks, bez presedana, to sto je drzava saopstila da je prosecna cena stana u BGD 1300e a na drugoj strani prodaje jeftine stanove po 1290e. Ako niko ne primecuje ustavni problem onda i ja nisam nista rekao.
 
Da li je neko dobrio odgovor na svoj email poslaz G. Kosticu ?
Ja jos uvek ne..

Mozda ne bi bilo lose da nadjemo jos kontakt adresa
 
Isto nisam dobila odgovor...mada kad malo bolje razmislim, sumnjam da ce nam odgovoriti, ali je bitno da se mejlovi procitaju i da shvate sta mi mislimo o svemu.
 
Pa i ja se razmisljam tu stan da uzimam,ali ponude nisu bas adekvatne,dosta je skupo,ali su lepi stanovi,nemam primedbu nikakvu...
 
Sve je to super ali dinar oslabio prema evru 7% za mesec i nesto dana, dakle i rata je otisla toliko* :(

*podrazumeva se da se plata u Srbiji isplacuje u dinarima i da nije vezana za kurs evra
 
Ljudi nemojte da prihvatate Kamendin ni po koju cenu. Necete valjda zbog 100 evra po m2 da zivite tu i da vam tu deca rastu. Bićete okruženi polusvetom, socijalnim slučajevima i kriminalcima. Prevoz je manje bitan. Ako svi budu rekli da neće Kamendin moraće da nam zamene te stanove sa ovim socijalnim u Dr. Ivana Ribara. Ja sam pričao sa ženom iz Gradske agencije za izgradnju i tako mi je i rekla. Oni isto očekuju da većina neće prihvatiti Kamendin. U svakom slučaju nemojte da vam cena bude jedino merilo, čak i ako je spuste, jer će te sigurno zažaliti.
 
slazem se. kolektivno odbijanje kamendina. otplacivacete stanove 20godina ziveci pored komsija koji su svoje stanove dobili na poklon u zamenu za kartonsku baraku podignutu na zelenoj povrsini. nudjenje kamendina vredja inteligenciju i dostojanstvo svakog od nas.
bogart":tyrur0ds je napisao(la):
Ljudi nemojte da prihvatate Kamendin ni po koju cenu. Necete valjda zbog 100 evra po m2 da zivite tu i da vam tu deca rastu. Bićete okruženi polusvetom, socijalnim slučajevima i kriminalcima. Prevoz je manje bitan. Ako svi budu rekli da neće Kamendin moraće da nam zamene te stanove sa ovim socijalnim u Dr. Ivana Ribara. Ja sam pričao sa ženom iz Gradske agencije za izgradnju i tako mi je i rekla. Oni isto očekuju da većina neće prihvatiti Kamendin. U svakom slučaju nemojte da vam cena bude jedino merilo, čak i ako je spuste, jer će te sigurno zažaliti.
 
Slazem se i ja,
ako mislite da mozemo na ovaj nacin da postignemo da kamendin iskljucimo kao opciju to bi bilo odlicno !

Sta je rekla gospodja ta kada mozemo ocekivati poziv za katalog ?

Bilo bi dobro da ovu ideju rasirimo da svi kolektivno odbijemo kamendin... i onda da krenemo da se borimo da nam ne daju neku abnormalnu cenu za dr ivana ribara ..

poz svima
 
Dobrim dogovorom i drzanjem reci se moze sve.
Ako ima spremnih za malu borbu, ja sam tu, nemam problem sa tim ali ipak u ovom konkursu ima hiljadu ljudi a nas je ovde desetak.
 
Ne znam kada cemo dobiti katalog, ali ce to biti uskoro. U svakom slucaju oni sad prave neke socijalne stanove u Dr.Ivana Ribara, a nama prave neprofitne u Kamendinu, što je apsurd. Ako svi odbijemo Kamendin onda će morati te naše u Kamendinu da zamene sa tim socijalnim u Dr. Ivana Ribara. Tako mi je odprilike i nagovestila žena iz Agencije za izgradnju.
 
posle svih procitanih komentara slazem se i ja da ne prihvatim kamendin :rolleyes:
 
ocekivac":gechbjzp je napisao(la):
Dobrim dogovorom i drzanjem reci se moze sve.
Ako ima spremnih za malu borbu, ja sam tu, nemam problem sa tim ali ipak u ovom konkursu ima hiljadu ljudi a nas je ovde desetak.

imamo listu dostupnu sa imenima i prezimenima ljudi sa konkursa.. javna je..
bilo bi zgodno ako neko ima nekog insajdera da izvucemo kontakt informacije .. ako ima ..

e sad.. imam "predlog za ideju" drugi od nacina je da se udruzimo, kreiramo sajt gde bi prva informacija bila da se povezemo zbog organizovanog delovanja.. naprimer, ako bi imali sajt gotov sa nekom vrstom input forme, blog bilo sta .. gde bi se svi mi sa konkursa "zapljunuli" tj. uclanili ili kreirali grupu.. onda bi lako mogli da delujemo.. mogli bi da pokusamo da ga izreklamiramo kao informaciju pri samom procesu preuzimanja kataloga - da ljudi cuju za ideju udruzivanja zarad ostvarivanja sto boljih uslova..

sta ostali misle ? kako da najbolje se povezemo sa svima ? dobrim brainstormingom smislicemo vec nacin..
 
Hajde da napravimo facebook grupu ''Neporfitni stanovi 2011''.

Ja se stavljam na raspolaganje, vec sam to radio.
 
Mozemo to i onda da na fejsu pozovemo ljude na protest, recimo ispred Skupstine grada. To bi bilo vrlo efektno.
 
Vrh