Šta je novo?

Neprofitni stanovi - Beograd - konkurs 2011

A gde će biti te druge lokacije za stanove osim u Kamendinu? ja sam se prošle godine raspitivao i rekli su mi da će lokacije najverovatnije biti u Ovči ili čak u Resniku, acena oko 800€/m2. Čak je bio raspisan konkurs za projekat stambenog kompleksa u Ovči.
 
Koliko ja znam, to je za socijalno stanovanje, nije za neprofitne stanove.
 
Odlično, sve lepše od lepšeg.. Kamendin, Ovča, Borča. :notok: :notok:
Toga sam se i plašio, al to izgleda kao logično..Da bi ti ponidili stan po
iole povoljnoj ceni lokacija treba da bude u tri lepe. . . :bash:
 
hebiga.. ali zivo me interesuje koju cenu kvadrata mogu da nam ponude za ovu lokaciju ?
ako je 600 evropskih po m2 .. ha .. onda uzimam .. ali ako se naprave pametni pa daju neki raspon 800 do 1000.. za te cene vec imamo mnogo blize periferije da biramo... pa zar ne ? zeleznik, rakovica, mirjevo, miljakovac III, visnjicka banja, ma cak i surcin.. .

sto bi rekao djura .. Grohotom se smijem, gorhotom !
 
[note=hebiga.. ali zivo me interesuje koju cenu kvadrata mogu da nam ponude za ovu lokaciju ?
ako je 600 evropskih po m2 .. ha .. onda uzimam .. ali ako se naprave pametni pa daju neki raspon 800 do 1000.. za te cene vec imamo mnogo blize periferije da biramo... pa zar ne ? zeleznik, rakovica, mirjevo, miljakovac III, visnjicka banja, ma cak i surcin.. .

sto bi rekao djura .. Grohotom se smijem, gorhotom !
][/note]

Ovo su neprofitni ili socijalni stanovi, ne treba očekivati lokacije dedinje, centar ili dr. Za ove lokacije što si naveo nema cene novogradnje ispod 1000€/m2, tako da je 800€/m2 realna. Ako hoćes socijalu, moraš na lošiju lokaciju, ako ne, kupi sebi nešto drugo.
Onih starih konkursa, gde su ljudi dobijali stanove po extra uslovima, nema više.
 
svsavic":2ocz2z2p je napisao(la):
Ovo su neprofitni ili socijalni stanovi, ne treba očekivati lokacije dedinje, centar ili dr. Za ove lokacije što si naveo nema cene novogradnje ispod 1000€/m2, tako da je 800€/m2 realna. Ako hoćes socijalu, moraš na lošiju lokaciju, ako ne, kupi sebi nešto drugo.
Onih starih konkursa, gde su ljudi dobijali stanove po extra uslovima, nema više.

Daj molim te, niko ovde siguran sam nije trazio takve lokacije dedinje i centar, pomesao si topic-e, a i pravis se pametan .. samo da ti kazem ako 800 najavljuju sada to ce na kraju radova izaci na 900.. (idu izbori, promena vlasti, novi izvodjaci, pod izvodjaci, novi rodjaci, itd.. )

Bez namere da ulazim u dalju polemiku ili raspravu, ili da nipodastavam, mi smo kupci koji placaju u potpunosti svojim parama (bilo kes, bilo kredit, whatever) i kao takvi treba da dobijemo ono jedino garantovano iz konkursa a to je - cena. Ali, kao takvi imamo i vecu moc izbora jer nemamo nikakve povoljnosti zbog kojih bi rekli, ok to jeste daleko ali eto uslovi otplate su odlicni.. molim te, pogtovu u naredne dve godine kada ce biti jako zanimljivo u nasoj zemlji..

Niko me ne moze ubediti da Kamendin kosta 800, a Dr IVana Ribara ide za 1100, stepa za 1290 (uz naglasavanje ref. minista da u toj ceni ima zarade) i jos ne bih se slozio sa tobom - za cene kvadrata u novogradnji - za kes 800 eura ima zeleznik, miljakovac III, rakovica 100%, ledine 900...

Sta je sa pricom produzetak kompleksa tj iza postojeceg u Dr Ivana Ribara.. ? Ne bih ja imao nista protiv da platimo tamo koliko god da je prava cena izgradnje ili na nekoj slicnoj lokaciji..

Sta sada ispada da iako nemamo uslove povoljne pri otplati, okej imacemo korektnu cenu kvadrata (korektnu u smislu bez ugradjivanja), ali ne u beogradu nego na prilazima istom ?

Ma dajte ljudi nemojte nas z. okej placamo svojim parama grad nas ne pomaze, nije frka to su bili uslovi znali smo u startu, ali nisam siguran da li ce svi hteti da kupe lokaciju koja im se ne svidja (da imamo dodatne pogodnosti kao sto su 1% mesecne kamate onda bi to bila druga prica), i jos da je placaju par stotina eura jeftinije od realno duplo boljih lokacija u ponudi..

Kamendin je daleko daleko daleko ispod ovog nivoa, ja sam vrlo rad da platim i vise ali shodno razumnoj lokaciji, bojim se da na nagadjanjima ne mozemo dalje polemisati sve dok ne dobijemo ponudu...

Evo, ako gresim nek me neko ispravi, sledeci korak je pozivanje, prezentovanje plana gradnje izbor stana blablabla.. tu cemo znati definitivno sta nam se nudi..
 
Svaka cast, apsolutno se slazem sa tobom.
Sve ono sto ja mislim o celoj ovoj lakrdiji si ti napisao.

Razumemo se ;)
 
Bravo zarule :kk:

Samo da napomenem da nije u redu da lokacije na kojima se grade novi socijalno neprofitni stanovi
budu lošije od lokacija Čukarička Padina (Konkurs 2003), Dr. Ivana Ribara (Konkurs 2007).
Zašto bi?

:grand:
 
U krajnjem slučaju neka i ponude lošije lokacije, ali neka onda i razlika u ceni bude u skladu sa lokacijom. Kladim se da će Kamendin biti minimum 900 eur/ m^2, što mislim da je previše i za vrlo profitne stanove na toj lokaciji.
Meni su negde u novembru kada sam zvao rekli da će biti Dr. Ivana Ribara i Kamendin, a sada Novi Beograd niko ne pominje :(
 
moja koleginica kupila stan u novo gradnji na pevcu 900 evra/m2. samo mislim da je to negde u nekoj zabiti što investitor zove petlovo brdo zbog marketinga, ali u svakom slučaju bolje je od kamendina.
 
Pod 1000€/m2 sam mislio za stanove legalne (uknjižene) i sa rešenim grejanjem.
Slažem se vama oko cene, cene u Beogradu treba da budu od 600€/m2 do max 1500€/m2. To su realne cene za BG. Ali, trenutno je mnogo više, na tu cenu dodati podmićivanje (mito), zarada prodavca (velika) itd. Građevinska cena stanova je od 400-700 €/m2 + takse + mito + zarada.
Da li mislite da će neko (čak i država) da prodaje stanove za 600€/m2 ako može da ih proda za recimo 900€/m2?
Ja mislim da ne i ako se grade stanovi bez zarade onda niko neće ni da gradi te stanove osim države!!!
 
Fantasticno obesmisljavanje celokupnog kokursa od strane gradskih vlasti. Najblaze receno sramota. To je stvarno slika stanja ovog drustva u kome zivimo.
Kakav Kamedin...? Kakva neprofitna cena a krediti od banaka...? To su zaista gluposti. Da se ne zavaravamo, stanje na trzistu nekretnina je takvo da za kes kupci stanova mogu kupiti po 1000e kvadrat u vrlo pristojnim delovima grada. Da imam gotov novac sigurno ne bih trazio mogucnost da dodjem dao stana preko NEPROFITNOG konkursa.
Ovde ceo smisao ima kreditiranje po ceni od 1% na godisnjem nivou i to znacajno umanjuje iznos rate.... Za kes se stan moze kupiti bilo gde...
Mi smo se javili na konkurs Grada Beograda i prikupljali dokumentaciju, placali overe.... Uslovi i lokacije ne smeju biti losiji od Konkursa 2007. god. Stanje u zemlji je gore nego pre 4 godine a oni nude nepovoljniju opciju..
Predlazem organizovanje kriznog staba za Konkurs 2011 :)!!!
Dajte neki predlog i javite na bilo koji nacin svima koje poznajete, a prosli su na konkursu, da dodju na forum i da uradimo pritisak na gradsku vlast putem medija......
 
svsavic":2dp50o1f je napisao(la):

ma slazem se ja sa tobom sve je to lepo, ali nemoj se zavaravati sa oglasenim cenama.. i budi siguran 90% stanova su oglasile agencije ili razni posrednici, a njihovo shvatanje prodaje je da cena uvek moze da se obori pa sto ne bi u startu dali vecu? tvrdim vam pri cenkanju kod obaranja cene za neki predmet kupoprodaje jedino ako postoji spisak predmeta prodaje za koji se najlakse, najcesce ili u najvecoj meri spusta cena - stanovi bi bili ako ne na prvom mestu onda medju prva tri..

evo ako te zanima mogu ti odmah na pp dati kontakt informacije za lokaciju na karaburmi (zvezdarska suma) iznad omv pumpe, odlicna zgrada, u izgradnji 80% gotovo, rade se unutrasnji radovi uveliko, sve papire za sada jos samo upotrebna dozvola preostala i to u prodaji za 1000e.. zeleznik novogradnja, zgrada gotova, useljiva, (savska terasa, ispod okretnice 88) 900e, petlovo brdo rakovica ... blablaba..

jedno je je oglasna cena a jedno prodajna, sem toga, ne zelim da se frljamo sada sa cenama i bavimo istrazivackim radom da bi obezverednjivali ili odbranili potencijalnu cenu naselja kamendin, cinjenica je da svi zelimo stan, da smo spremni da ga placamo bez ikakvih dodatnih benefita, ali ako je vec tako zasto bi prihvatali da nam prodaju sa losijim uslovima u odnosu na ranije konurse - losije stanove - sa jos gorom cenom ?

siguran sam da cemo svi progutati knedlu i kupiti i taj prokleti kamendin ALi samo ako dobijemo dobru cenu, pravu cenu, neprofitnu cenu.. ali ako dobijemo cenu koja je konkuretna blizim i boljim krajevima beograda pa niko nije lud..


tako da ljudi da ne mlatimo tupim k.. koprive, kolika je prava cena u beogradu kolika bi trebalo da bude ili ko ce koliko da pokrade i da se ugradi, hajde da sacekamo sledeci korak da vidimo sta ce da nam ponude.. jer na sledecem mora se znati gde ce to biti ..

makicaci":2dp50o1f je napisao(la):
"...Posle toga objavljuje se konacna rang lista. U odredjenom roku bice istaknut raspored opredeljivanja za konkretan stan. Svaki od ucesnika dobija katalog stanova koji su mu na raspolaganju s obzirom na broj clanova porodicnog domacinstva. Zatim se pozivaju ucesnici konkursa prema mestu na rang-listi i opredeljuju se za slobodan stan iz kataloga. Nakon toga dobija se potvrda o izabranom stanu i sledi cekanje."

dakle mi cemo definitno pre izbora svi saznati koja je lokacija i sta nam nude kako izgleda projekat i imati okvirnu sliku koliko mozemo da naslutimo cenu.. ako nam bude delovalo pozitivno (ja se i dalje nadam da hoce) super.. jer ne verujem da su toliko ludi da ponude tako nesto za velike pare..

Ako od samog starta bude sumnjivo, krene da se suska o velikoj ceni, projekat los ili kako god vec da naslutimo da ne ide na dobro - pa evo prvog vida borbe.. necemo glasati za aktuelnu gradsku vlast .. koliko nas ima 1050 ? ali imamo svi bar 2-3 osobe u svom okruzenju na oje mozemo da uticemo ili kako vec.. mozda necemo oboriti nikoga sa vlasti ali cemo i poslati neku poruku.. sada vec karikiram .. ali poenta price je da cemo vrlo brzo videti kako ce se stvari odvijati ..

i jos nesto mi smo svi konkurisali na konkurs za SOCIJALNO - NEPROFITNE STANOVE gde je u uslovima konkursa jasno definisano sta to znaci .. tako da, svako dalje nase polemisanje o tome koja je prava cena sta se moze naci i gde je gubljenje vremena, ako smo ustanovili da se u beogradu moze kupiti stan na lokacijama blizim od kamendina za malo manje od 1000eura, a pri tome da je glavni cilj tog sto prodaje zarada a ne resavanje naseg stambenog pitanja - onda svi mozemo da verujemo, ocekujemo i nadamo se ceni povoljnijoj od te, naravno ako govorimo o lokaciji Kamendin (istocni krak zemun polja, tj. izmedju zemun polja i pruge..)


izvinjvam se svima na ovolikom postu, malo sam olaksao dusu ;) nemojte mi zameriti, obecavam necu vise, sem ako nemam neke informacije vezane za sam konkurs..

pozz
 
Veoma sam upoznat sa cenama stanova, tražio sam stan mesecima. 90% stanova preko agencija, neuknjiženi (kreditni sam kupac).
Cene u prethodnim linkovima su prosečne, a cene novogradnje su 10-20% veće.
[note=evo ako te zanima mogu ti odmah na pp dati kontakt informacije za lokaciju na karaburmi (zvezdarska suma) iznad omv pumpe, odlicna zgrada, u izgradnji 80% gotovo, rade se unutrasnji radovi uveliko, sve papire za sada jos samo upotrebna dozvola preostala i to u prodaji za 1000e.. zeleznik novogradnja, zgrada gotova, useljiva, (savska terasa, ispod okretnice 88) 900e, petlovo brdo rakovica ... blablaba.. ][/note]

To u Železniku sam gledao, nema odgovarajuće strukture (meni treba min 3.0), nema puta, nema grejanja (ima na struju), nema kredita (subvenc.)...
 
Da potvrdim,moj prijatelj je kupi stan na toj lokaciji u Zvezdarskoj sumi ka karbarumi koja gravitira dragolsava Srejovica za 1000 eura kvadrat. Jedini problem oko tih neuknjizenih stanova je sto se moze desiti kao nemalom broju ljudi u Mirijevu od kojih je i jedna moja rodjaka da vam 5 godina ne uvedu obecano centralno grejanje za koje cak imate i montirane radijatore i cevi zbog spora investitora i grada.

Dok recimo sa druge strane sume stari stanovi od po 30-40 godina starosti idu isto za 1000 eura jer je bolja lokacija(Gradska bolnica-okretnica trolejbusa 28,40 i autobusa 77).
 
okej cinjenica da moze da se nadje ispod 1000..

procitajte reklamacije ljudi koji su se uselili u nove neprofitne stanove, pa cete se sloziti da nisu ni oni idealni.. ne sporim, ne kritikujem samo branim stav da je kamendin za te pare u najmanju ruku bezobrazno da ponude.. ako ima za malo vece na x puta boljim lokacijama.. da ne izvlacim sada linkove sta jos sve ima, gde ima, i koliko ko poznaje trziste.. nije to tema..

sem toga sve je ovo stvar naseg izbora, na kraju videcemo koliko ce ljudi pristati da placa aporx. 900 eura kvadratni metar u kamendinu... u najboljem slucaju da prve stanove cak i uspeju da zavrse recimo do kraja 2013 (da stavimo na stranu sve pompezne najave o brzem zavrsetku) dosta toga zanimljivog ce se izdesavati na mikro i marko ekonomskom planu nase zemlje do tad, pa ko zna..

time will tell..
 
Ja sam juče olakšala dušu i napisala poveliki email Zoranu Kostiću. Praktično sam sažela sve ovo o čemu i mi ovde pišemo. Nadam se da će ga pročitati i imati uvid u to šta mi sve mislimo o ovome.

Pozzzz
 
svaka cast Kristina,
voleo bih ako je moguce i meni da prosledite taj email na pm, voleo bih i ja da posaljem pismo..

mozda ne bi bilo lose i ostale kolege sa foruam da urade isto, da ne gubimo vreme ovde na neke prazne rasprave vec da tu energiju kanalisemo u pravom smeru ;)
 
Dobro vece svima :)

Posto smo supruga i ja u istoj prici, ne mogu a da se ne ukljucim. Ni cena po m2, ni lokacija, ni uslovi kreditiranja, nista ne ukazuje da su to neprofitni stanovi. Kao i uvek, ako se ne pobunimo necemo ni dobiti bolje uslove. Slazem se sa Zarulem da bi svako trebao da posalje email Zoranu Kosticu. Ako ostanu gluvi na nase emailove, onda da izadjemo na ulicu, skupimo sto vise potpisa i pitamo gospodina gradonacelnika da nam objasni sta podrazumeva pod neprofitnim stanovima. Zasto da nam, ako grad vise ne kreditira stanove, ko na proslim konkursima, bar ne ostavi neke normalne lokacije i m2 po razumnoj ceni. Grad Bg ima dosta lokacija, za koje bi mogli da kazemo da zivimo u Bgu. Posto verujem da se svih 1035 slazu da smo izigrani, hajdemo onda i da nesto preduzmemo. Pzdrv.
 
Podrzavam! Da li je neko od kolega pravnik? Da vidimo koje su mogucnosti za sto ozbiljnije obracanje ovim mmf vazalima.
 
moram da priznam da ja ja jos nisam stigao da napisem konstruktivan email koji bih poslao, jer pokusavam da iskljucim emocije iz svega. nego.. cistio sam sneg bez kape po povratku sa posla, pokusavajuci da parkiram auto i evo drugi dan ne znam gde teram zbog sinusa, glavooobolje i pratecih bolova... to me je i usporilo..

da li neko ima predstavu kada je planiran sledeci korak ovog konkursa?

vidite, mi isto mozemo da igramo mudro, ne bi bilo dobro da u samom startu krenemo sa nekom vrstom protesta.. za sada samo bi bilo dobro da upucujemo "konstruktivnu kritiku" i "izraze zabrinutosti" nadleznima, jer imamo fore minimum godinu dana da se dobro organizujemo, sve do prvih useljenja kada se i zapravo sklapa ugovor o kupoprodaji i znaju svi parametri...

tada ako je prica korektna ili ako nije krecemo sa nekom vrstom prethodno utvrdjene akcije..

ono sto bi mi sami morali da definisemo je to sta je za nas prihvatljivo ?
da li je akcenat na lokaciji ? iskljucivo na ceni ? itd..
samo kao primer, evo ja se ne bih bunio da pazarim neproftinu nekretninu po zaista neprofitnoj ceni, pa makar i u zemun polju.. naravno priklonio bih se odluci vecine zarad viseg cilja..

poz svima i sretan praznik ;)
 
Za 2-3 meseca ce biti katalozi stanova gotovi i tada ce nas pozivati da se odlucimo. Lokacije> Zemun polje, Dr Ivana Ribara i Vojvodjanska.
 
Vrh