Šta je novo?

Neprofitni stanovi - Beograd - konkurs 2011

Drugari zelim da se prikljucim i iznesem svoje misljenje na ovu temu. Juce smo bili da pogleamo ponudu NEPROFITNIH stanova u Kamendinu i ono sto smo ocekivali to smo i zatekli. Mi trenutno zivimo na Bezanijskoj Kosi i ne bezimo od mogucnosti da stan kupimo bilo gde pa i u Kamendinu. Dakle, sama lokacija nas ne brine i nije tako losa, cak mislim da ce se razviti u vrlo lepo naselje. Skola, vrtic i Dom zdravlja su zaista u sledecoj ulici sto odgovara. Beovoz koji prolazi je u neposrednoj blizini a ima i autobusa. Vozimo i suprug i ja tako da nije problem odlazak do grada bilo kolima bilo prevozom.
Stanove smo pogledali i sasvim su pristojni sto se tice same gradnje i rasporeda. Usput smo sabirali utiske za i protiv i dosli do sledeceg zakljucka:

Nemamo nista protiv Roma koji imaju neki svoj nacin zivota i obicaje. Naselje sa socijalnim stanovima gde su uglavnom Romi naseljeni je odmah preko ulice i iz nekoh stanova je pogled bas na ove zgrade. Mislim da ne bih bila spokojna da mi se deca igraju napolju sama i sa Romima jer ne volim njihov nacin zivota. Narocito bi me brinulo da se igra u blizini pruge. Dakle, naselje za decu nije narocito pogodno iz ovih razloga.

Cena koju su obrazlozili kao neprofitnu za ovaj deo grada vise je nego sramna. Cena bez PDV-a je 871,36 eura koja se i sada moze naci na periferiji Beograda i to kao profitna. Pored toga zaboravlja se da mi taj stan treba da placamo sa komercijalnim kreditom jer subvencija trenutno nema. Nisam sigurna zbog cega gradske vlasti nas na ovom konkursu obezvredjuju i daju nam potpuno nepovoljne uslove u odnosu na sve druge, i sto se tice cene i lokacije i uslova placanja. To su i najvaznije stvari koje su nas navele da se prijavimo na konkurs. Sve u svemu jedini nacin da se odlucimo bilo bi da se ponuda promeni ili da se postojeca ponuda modifikuje (rasele Romi na drugu lokaciju i smanji cena kvadrata). Onda bismo mozda razmislili o ponudi.

Ukoliko deo vas bude zeleo da uputi neku vrstu protesta mi se prikljucujemo a svima koji se odluce da prihvate ponudu zelimo svu srecu.
 
I mene su zvali pre neki dan za Kamendin. Kažu da je jedna zgrada sa 122 stana gotova, a da se pored nje gradi još jedna sa 122 stana. Lepo izgleda, ali je cena za tu lokaciju neprihvatljiva, i to po kreditima banaka. Odlučila sam da čekam novu lokaciju.
 
Станови за избеглице градиће се у Камендину
Захваљујући Регионалном стамбеном програму Србије, кров над главом добиће 270 најугроженијих породица које су избегле деведесетих година 20. века
http://www.politika.rs/scc/clanak/35050 ... -Kamendinu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=375099#p375099:1wau0je5 je napisao(la):
dove » Sre Mar 09, 2016 8:14 am[/url]":1wau0je5]Станови за избеглице градиће се у Камендину
Захваљујући Регионалном стамбеном програму Србије, кров над главом добиће 270 најугроженијих породица које су избегле деведесетих година 20. века
http://www.politika.rs/scc/clanak/35050 ... -Kamendinu
Jel ima nešto i za "izbeglice" iz II svetskog rata, a možda i Prvog srpskog ustanka? :)

Izbeglica nakon 20-25 godina, pa to je smešno.
 
Sta je smjesno sto je toliko godina drzavi trebalo da nesto uradi i pomogne tim ljudima
Da dobiju adekvatan smjestaj i da zatvore kolektivne centre
 
Vrh