Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

У њену одбрану упозорила нас је у првој реченици о природи текста
 
Најосновнији здрав разум ме спречава да дам подршку жени која је без икаквног блама и без икакве шале написала да је православље истребило даброве у Војводини. Ко не верује, нека изволи - https://pescanik.net/naucni-blagoslov/. Када прочитате прву реченицу ове хрпе глупости очекујете нешто озбиљно. Међутим...
Auu, druže, koliko si ti ograničen.
Brate slatki ne verujem.
Dobro su dabrovi i prošli.
Da Pahomije nije u Vranju nego u Vojvodini ko zna sta bi bilo.
 
Napisala je "Odavno kolaju priče u naučnoj zajednici"...
Može se uvek naći 1.000 razloga za pljuvanje pojedinaca ili grupacije, i sublimacija zašto si uvek zadovoljan trenutnim stanjem (mislim na period od uspostavljanja višestranačja pa do danas), u jednoj rečenici: "Nemam za koga da glasam". Mada, nevezano šta mislim o pobednici Pesme za Evroviziju, kada vidim da je ona pobedila, a ne trešenje zadnice i izbacivanje grudi ili Oskar s' klavir, vidim da se ipak neke promene dešavaju u nas. Barem što se mene tiče, u pozitivnom smeru.
 
Napisala je "Odavno kolaju priče u naučnoj zajednici"...
Како неки научни радник може да користи као аргумент "колају приче у научној заједници" !? То је ниже од аматерства, то је обично шарлатанство.
Овај текст је хрпа непроверених глупости, не разумем како један професор (тада доцент) може тако да иступи.
 
За оне који бар мало употребе здрав разум, довољно им је да знају да је бечка господа волела да конзумира даброве и да чак се нису сматрали мрсном храном у православној цркви. Али, шта је то научно истраживање?
 
Али, шта је то научно истраживање?
Naučno istraživanje možemo opisati kao proces u kome uočavamo neobjašnjene pojave, postavljamo nove hipoteze (teorije, pretpostavke o stvarnosti) i proveravamo ih putem mnogobrojnih eksperimenata, uz mnogo pokušaja i pogreški, odnosno, mnogo pogrešnih pretpostavki koje će u toku istraživanja verovatno biti zamenjene boljim teorijama.
 
Naučno istraživanje možemo opisati kao proces u kome uočavamo neobjašnjene pojave, postavljamo nove hipoteze (teorije, pretpostavke o stvarnosti) i proveravamo ih putem mnogobrojnih eksperimenata, uz mnogo pokušaja i pogreški, odnosno, mnogo pogrešnih pretpostavki koje će u toku istraživanja verovatno biti zamenjene boljim teorijama.
Можемо се сложити да аргумент "колају приче у научној заједници" нема везе са научним истраживањем.
 
A možemo se složiti i da objavljeni tekst nije naučno istraživanje, već običan tekst za portal. ;)
 
Значи ако пише "обичан текст за портал" има слободу да истиче глупости и неистине са смешним аргументима?
 
Ima smisla kritikovati SPC zbog mnogo stvari (Pahomije, bliskost sa lopovima na vlasti, izbegavanje poreza itd...)
Medjutim, pomenuta gospodja cini to sa jedneideoloske zilotske, ostrascene pozicije.
U "levim"krugovima, napadi na SPC su "must do". I za to se dobijaju grantovi i novcana podrska zapadnih okupatora.
Zato sepomenuta gospodja potpuno diskvalifikovala. Par ljudikji su mislili da glasaju za Moramo, kao sto sam i ja mislio, rekose mi da nece to ucniniti.

Znaci, nije problem kritika SPC, problem je ideoloska ostrascenost, koju mozemo mi, obicnil judi da imamo, ali koju politicari ne smeju da imaju.
 
Што се мене тиче политичари могу да буду идеолошки острашћени, само не могу да шире лажи и мржњу против одређене етничке или верске групе

Кривити православље за нестанак даброва је толико глупа пропаганда да се граничи са сатиром
 
Ima smisla kritikovati SPC zbog mnogo stvari (Pahomije, bliskost sa lopovima na vlasti, izbegavanje poreza itd...)
Medjutim, pomenuta gospodja cini to sa jedneideoloske zilotske, ostrascene pozicije.
U "levim"krugovima, napadi na SPC su "must do". I za to se dobijaju grantovi i novcana podrska zapadnih okupatora.
Zato sepomenuta gospodja potpuno diskvalifikovala. Par ljudikji su mislili da glasaju za Moramo, kao sto sam i ja mislio, rekose mi da nece to ucniniti.

Znaci, nije problem kritika SPC, problem je ideoloska ostrascenost, koju mozemo mi, obicnil judi da imamo, ali koju politicari ne smeju da imaju.
Ја овде нисам неки ултраверник и војник цркве. Знам да на овом форуму учествује немали број стручњака. Верујем да мало ко нормалан може да се сложи са констатацијом да је православље одговорно због истребљења даброва. Особа која је прошла основношколско градиво биологије, географије и историје разуме да је то апсолутна глупост.
Е сада, зашто НДБГ и коалиција Морамо поново пуцају себи у ногу са оваквим кандидатима? Зашто отуђују гласаче? Зашто учествују у дискусијама које су изван њиховог домена (рат у Украјини нпр)? Зашто све више скрећу од ствари због којих су се појавили на политичкој сцени?
 
A izgleda da ipak ne možemo da se složimo da objavljeni tekst nije naučno istraživanje, već običan tekst za portal. ;)
 
Свеједно не може да шири лажи и притом се крије иза "науке"

Буквално ми је требало 20 секунди гуглања да бих нашао како су даброви истребљени у целој Мађарској још средином 19. века https://wwf.hu/en/archiv/beaver
 
A izgleda da ipak ne možemo da se složimo da objavljeni tekst nije naučno istraživanje, već običan tekst za portal. ;)
Прочитај њен текст у целости. Прочитај последњи пасус - abrovi su ponovo introdukovani u Vojvodinu pre par godina i nadam se da ih niko neće ponovo pojesti. Šta će biti sa naukom i da li će i ona biti izjedena „manastirskom korozijom“ ostaje da se vidi. To ne zavisi od SPC, već od države Srbije. Истиче се као бранилац науке од СПЦ без икакве научне основе, само измишљањем и истицањем ствари које никако другачије не могу да се класификују него глупости.
 
Најосновнији здрав разум ме спречава да дам подршку жени која је без икаквног блама и без икакве шале написала да је православље истребило даброве у Војводини. Ко не верује, нека изволи - https://pescanik.net/naucni-blagoslov/. Када прочитате прву реченицу ове хрпе глупости очекујете нешто озбиљно. Међутим...
Glasaj onda za sns, kradulovica ili nadu , oni ne izlaze iz d**eta spc parazitima i pedofilima.
 
Е сада, зашто НДБГ и коалиција Морамо поново пуцају себи у ногу са оваквим кандидатима? Зашто отуђују гласаче? Зашто учествују у дискусијама које су изван њиховог домена (рат у Украјини нпр)? Зашто све више скрећу од ствари због којих су се појавили на политичкој сцени?
Oni ionako ne ocekuju glasove od cetnicke bande.
Cetnicka banda ionako glasa za sns, srs, ''suvereniste'' a i sps (''antiimperijalisti'' i slicna sr*nja) .
 
Пробудите се, осванула је 2022. година.
Dobro, neocetnicka banda - razni suTerenisti, ravnozemljasi, identitetlije, cuvari ''ugrozene'' tradicije, mrzitelji nauke, borci protiv mrskog GejCa i zle ''duboke drzave'', cetniculjci, HEDAMO CBETNHJE ekipa i ostali lumpeni.
 
Dobro, neocetnicka banda - razni suTerenisti, ravnozemljasi, identitetlije, cuvari ''ugrozene'' tradicije, cetniculjci, HEDAMO CBETNHJE ekipa i ostali lumpeni.
Мени су они и госпођа Стојковић у истом кошу. Равноземљаши, антиваксери, православље истребило даброве гледам исто.
 
Tekst iz 2009 u kom proziva nam veru pravoslavnu?
Dajte nesto konkretnije, mislim da uz tolike resurse na raspolaganju sigurno moze da se iskopa nesto po narodno uvo ostrije pa da se posteno oblati, a ne ovako...
 
Tekst iz 2009 u kom proziva nam veru pravoslavnu?
Dajte nesto konkretnije, mislim da uz tolike resurse na raspolaganju sigurno moze da se iskopa nesto po narodno uvo ostrije pa da se posteno oblati, a ne ovako...
Sta sve radikalski tvorovi i pacovi nisu u stanju da urade da opanjkaju, ocrne i satanizuju ionako malobrojnu i slabu opoziciju....
Olos bez premca.
 
Vrh