Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

Da budemo iskrenoi. Sitaciaja u ostalim zemljama pod vlascu americkog hefemona je slicna:

АУГУСТО Синагра, редовни професор права Европске заједнице на Факултету политичких наука Универзитета у Риму „Ла Сапијенца“, адвокат пред Вишим судовима у Италији и Европским судом за људска права у Стразбуру, послао је отворено писмо руском председнику Владимир Путину.

„Господине председниче, добро Вам је познато да италијански парламент више не одражава стварну вољу народа. На исти начин у Италији су последњих година постојале владе којима су председавали људи који никада нису били изабрани и стога чак ни Влада на функцији не одражава вољу и осећања италијанског народа.
 
Postujem te kao nekog ko je preziveo golgotu Kosara nego nisam primetio kako gledas na otpriznavanje 18 zemalja tzv Kosovo republiku?
То је добра ствар, али имамо у пракси велики проблем на терену тј. на Космету где су све институције које смо имали доле под нашом контролом - судство, школство, здравство и цивилна заштита укинути и интегрисани под контролу терористичке владе у Приштини. Када се подвуче црта, та отпризнавања мало значе нашем народу доле. Ето ни воз више не иде од Краљева до Северне Косовске Митровице.

П.С. Мислим да си нешто побркао, нисам био на Кошарама, али хвала на поштовању. :)
 
Meni se licno NDMBG zgadio za vreme frilens protesta kada sam gledao YT video nekog deteta od 20 godina, za koje bi rekao da po enterijeru stana zivi u losim uslovima, uplasena i umotana u neke majice da je ne prepoznaju kako prica da je i ona frilenser i da nema od crkavice koje zaradjuje predavajuci engleski da plati Vucicev harac.

I onda dolazi drug clan NDMBG, profesor drzavnog fakulteta koji tezgari u Deloitte da objasni tom detetu da je lopov i da treba da plati harac. Ostalo politicko smece/partije me toliko nisu iznenadile jer od njih i nisam ocekivao nista bolje.

Zato sada ako zele moj glas, lepo sve stavku po stavku u program o: seljacima, frilenserina, nezaposlenima... i da se ta prica gura. Ko pokusava istim Vucicevskim ekonomskim metodama da ugnjetava obican narod nije nista bolji od njega. Nama je potrebna jedna radnicka partija kojoj ce prioritet biti prekarijat sa ljudima poput Maria Reljanovica, sve ostalo je Vucic u RU/EN foliji.
 
Једна од ствари које људи дефинитивно морају да науче и помире се са тим јесте да радикали попут Вучића и СПС-овци попут Дачића имају подршку у народу без обзира на то шта раде. Просто, народ се огледа у њиховом простаклуку и подржаваће их па макар отворено радили тачно оно што су критиковали политичке противнике. То је више пута у пракси доказано (де факто признавање Косова, геј парада, подршка бус плусу, сарадња са Нато пактом итд. итд.).

Вучић сутра може да каже да се залаже за геноцид Срба и распарчавање Србије на околне земље, побуне се његови противници да га спрече и нашли би се они који не би подржали његове противнике јер нпр. летују у Турској уместо у Грчкој.

Малтене нема за шта може да се оптужи опозиција што СНС већ не ради у много јачој мери. Људи који се боре против те истине и намерно релативизују ту стварност су на страни СНС-а. Нема ту неке претеране филозофије.
 
Ljudi prvenstveno gledaju svoj licni interes pa sve ostalo. Pre bih rekao da je zabluda da velik broj ljudi glasa za SNS i SPS zbog neke ideologije. Zato moras tom narodu nesto ponuditi, ne mozes provoditi iste ekonomske mere, jer to najvise zanima obicnog coveka - licni dzep i mislite da ces glasove dobiti predstavljauci se manje losim od Vucica.

Zato lepo kad su bili protesti seljaka pre 10 dana, dodjes na celo kolone i kazes, sve sto vam je opljackala sadasnja vlast bice vam vraceno, dobicete subvencije od 150-200 evra po hektaru.
Dodjes na protest frilensera i kazes, mi smo protiv Vucicevog haraca, necete placati nista do 1k evra iznosa.
Ukines subvencije stranim kompanija i kazes 10k evra nezaposlenim licima za otvaranje sopstvenog posla. I tako x drugih stvari i onda ce biti glasova.

SNS sipa na sve strane: 10k za kupovinu kuce na selu, 20k evra majkama za kupovinu stana, 10k stanova po ceni od 500evra m2 za bezbednjake, 2x100 evra osobama do 30 godina, penzionerima ukupno 300+ evra + paketi, drzavni posao aktivistima itd. prica o manjem zlu od SNS-a vise ni kod dece ne prolazi i oni znaju da se svaka minorna politicka fukara u poslednjih 30 godina ekstremno obogatila.
 
Koji je lični interes penzionera u podržavanju smanjenja penzija?
 
Једна од ствари које људи дефинитивно морају да науче и помире се са тим јесте да радикали попут Вучића и СПС-овци попут Дачића имају подршку у народу без обзира на то шта раде. Просто, народ се огледа у њиховом простаклуку и подржаваће их па макар отворено радили тачно оно што су критиковали политичке противнике. То је више пута у пракси доказано (де факто признавање Косова, геј парада, подршка бус плусу, сарадња са Нато пактом итд. итд.).

Вучић сутра може да каже да се залаже за геноцид Срба и распарчавање Србије на околне земље, побуне се његови противници да га спрече и нашли би се они који не би подржали његове противнике јер нпр. летују у Турској уместо у Грчкој.

Малтене нема за шта може да се оптужи опозиција што СНС већ не ради у много јачој мери. Људи који се боре против те истине и намерно релативизују ту стварност су на страни СНС-а. Нема ту неке претеране филозофије.
I protiv toga cemo se boriti tako sto cemo raditi to isto? Tj.podrzavati one koji su nam kao slicni, bez obzira na to sta rade.
 
Koji je lični interes penzionera u podržavanju smanjenja penzija?
Nema ga. Ali su oni hipnotisani propagandom kojoj su izlozeni. Micko Ljubicic je jednom u emisiji pricao kako njegova majka, koja je 90ih isla na proteste, lupala u serpe, isla na 5. oktobar... sada se kune u Vucica. Jer po ceo dan gleda TV i fekalije koje se emituju iz njega i, pod pritiskom starosti i senilnosti, ona iskreno veruje u sve sto se na njemu govori.

Isti je princip i razlog zasto marketing-prevare targetiraju mahom penzose. Znaju da su senilni, znaju da su to generacije koje se kunu u ono sto se kaze na televizoru (odrasle u drugom dobu), i da su cesto spori u kapiranju. E tako i stranke. Pikiraju na najosetljivije i najpodloznije.
 
Zasto stranke uzimaju novaci iz inostranstva?
Zato sto im se nude. Medjutim, moras da obecas i ispunis odredjena ocekivanja.
Najpostenije je da se novac uzme od EU, posto je Srbija ima status kandidata, ali taj novac moras da opravdas, saljes izvestaje, budes transparentan i da ti je delovanje u skladu sa evropskim vrednostima.
Ne moras biti stranka, mozes biti nevladina organizacija, pokret itd.

Novac koji se uzima od Rusa i Arapa nije tako transparentan. Stavise, mi ne znamo ko ih sve prima i koliko.
 
Једна од ствари које људи дефинитивно морају да науче и помире се са тим јесте да радикали попут Вучића и СПС-овци попут Дачића имају подршку у народу без обзира на то шта раде.
Pa nije baš tako direktno. Mislim da nije podrška bez obzira na to što rade, nego je podrška zato što nešto urade. Može narod da se bombarduje aferama i čime god, ali kada sns uradi npr. asfalt u nečijoj ulici, velika je verovatnoća da će stanovnici te ulice, i to prevashodno stariji (ne samo penzioneri), glasati za sns jer im je "Vučić napravio ulicu". I to je uvek bila velika prednost. Svaki put pred izbore krenu kamioni i valjci da razvlače asfalt i to bude najjeftinija kupovina glasova.
 
I to se upravo dešava ovih dana u Bloku 34.
Asfalt je sigurica, samo mogu da se nadam da ne prodaju baš svi svoj glas zbog malo asfalta ispred njihove zgrade ili kuće.
 
Koji je lični interes penzionera u podržavanju smanjenja penzija?
Od ukupnog broja penzionera = 1800000, penzija je smanjena manjem delu tj. ~39%, ostali su ovo sa radoscu docekali, komsija - krava.

Od onih kojima je smanjena verujem da je odredjen broj glasao zbog:
1. dece, rodjaka... jer im treba za posao, neku kombinaciju i slicno.
2. odredjen broj se zadovoljio paketima i sitnim lokalnim uslugama tipa: rasveta, asfalt, prevoz do lekara...
3. neki verovatno novcanim iznosom na dan izbora
4. senilni - dementni + pink

SNS nema vise od 1.5 miliona realnih glasova, mislim da od toga ne glasa vise od 5-600000 penzionera za njih, a od kojih vecina ima neki gore pomenuti benefit. Penzioneri su postali izgovor za sopstveni nerad i nemanje plana.

Napisao sam iznad samo jedan od primera - 10000 stanova bezbednjacima, to je 6-10 glasova sigurnih glasova po domacinstvu za poklon od 70k evra koliko iznosi razlika izmedju trzisne i placene vrednosti stana od 60 kvadrata, a verovatno jos mnogo vise potencijalnih jer se mnogi nadaju da ce se ovo primeniti i na zdravstvene radnike - i ovaj spin cirkulise.
 
Nema ga. Ali su oni hipnotisani propagandom kojoj su izlozeni. Micko Ljubicic je jednom u emisiji pricao kako njegova majka, koja je 90ih isla na proteste, lupala u serpe, isla na 5. oktobar... sada se kune u Vucica. Jer po ceo dan gleda TV i fekalije koje se emituju iz njega i, pod pritiskom starosti i senilnosti, ona iskreno veruje u sve sto se na njemu govori.

Isti je princip i razlog zasto marketing-prevare targetiraju mahom penzose. Znaju da su senilni, znaju da su to generacije koje se kunu u ono sto se kaze na televizoru (odrasle u drugom dobu), i da su cesto spori u kapiranju. E tako i stranke. Pikiraju na najosetljivije i najpodloznije.
A Micko je mnogo pametan i drugaciji, a radi na Novoj. Kad se pojavi stranka koja ce da ukine ili strogo odredi sta moze da se pusta na Pinku i Hepiju jednako kao na Novoj i N1, mozda za njih i glasam. Uz sve druge strane koje trebaju da imaju kao stranka.

Ne citam stampu i portale, ali evo sad sam prelistao samo naslovnu Nove

IMG_20220305_181302.jpg
IMG_20220305_181235.jpg
IMG_20220305_181111.jpg
IMG_20220305_181056.jpg
IMG_20220305_181036.jpg
IMG_20220305_180841.jpg
IMG_20220305_180816.jpg
IMG_20220305_180800.jpg
IMG_20220305_180741.jpg
IMG_20220305_180714.jpg
IMG_20220305_180658.jpg
IMG_20220305_180535.jpg
 
Budi bez brige, izbori ce ionako propasti a Vucic ce vladati dozivotno tako da sve ce ovo biti ireleavantno.
 
Cujem da je Dobrica V bio na mitingu podrske Ukrajini.
Nismo ge primetili zadnjih 20 godina da je protestovao protiv agresije na Avganistan, Irak, Siriju, Libiju....

Dobricino ponasanje je samo refleksija rasizma na zapadu. Jedni vrede vise od drugih.
Izgubio je sada barem moj glas zbog neprincipijalnosti.
I on i koalicija Moramo.
 
Poslednja izmena:
Cujem da je SNS takodje pomogla u organizaciji ovih poslednjih demonstracija, sto je logicno jer SNS i nasa urbana ekipa ima iste gazde.
Kako su samo uspesno napravili mlade majmune od nas. I Vucic i Dobrica i Djilas i Jeremic i Zelenovic i svi.
Svi su oni na strani kolonizatora.
 
Cujem da je Dobrica V bio na mitingu podrske Ukrajini.
Nismo ge primetili zadnjih 20 godina da je protestovao protiv agresije na Avganistan, Irak, Siriju, Libiju....

Dobricino ponasanje je samo refleksija rasizma na zapadu. Jedni vrede vise od drugih.
Izgubio je sada barem moj glas zbog neprincipijalnosti.
I on i koalicija Moramo.
Verovatno je protestvovao isto koliko i ti, o’ moralna gromado.
 
Ja nisam politicar.
Ja sam protetstovao samo protiv Rio Tinta.

Verujem da je rajetinski mentalni sklop onih koji obozavaju Putina i koji se dive americkoj demokratiji potpuno isti.
 
Čekajući idealne uslove i kandidata, ostaćeš i bez pijaće vode, a onda problem i za zalivanje bašte. ;)
Ako nisi zadovoljan trenutnom situacijom, a ti izađi da glasaš. Ako nemaš za koga da glasaš, ti opet izađi i glasaj, ali za onog koji ti je najmanje loš. I tako sve dok ne izabereš onog pravog. Sedenjem kod kuće i traženjem mana svakom kandidatu, neće ti biti bolje. A pritom, indirektno daješ glas i podršku onome sa kojim nisi zadovoljan, a aktuelana je vlast, koliko god to negirao.

Ovo gore napisano se odnosi na sve vlasti od uvođenja višestranačja.
 
Kako na slici iza mene piše: "Mesna zajednica proširena porodica".Od danas potpise za predsedničku kandidaturu Biljane Stojković ispred koalicije Moramo možete potpisati od 14 do 20h i u MZ "Sava" u bloku 45.

275365531_3141443502778897_2683724956140184533_n.jpg
 
Најосновнији здрав разум ме спречава да дам подршку жени која је без икаквног блама и без икакве шале написала да је православље истребило даброве у Војводини. Ко не верује, нека изволи - https://pescanik.net/naucni-blagoslov/. Када прочитате прву реченицу ове хрпе глупости очекујете нешто озбиљно. Међутим...
 
Vrh