Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

Ja svakako glasam protiv SNS tako da mi je svejedno hoce li za gradonacelnika staviti Dobricu, Lazovica ili Cutu. :D Mislim ne ocekujem pobedu opozicije, samo zelim da joj se poveca brojnost. U stvari glupo bi bilo sad prognozirati bilo sta.
 
@spatiotecte 100 forumaša bi za grad bili bolji od veeelike većine aktuelnih i pretendenata.

@MC_ je već kandidovao Bendera za premijera a mene za "predsednika zemlje". Ja sam ovo "predsednik zemlje" tumačio malo šire :)

3upZx2gxxLpW7MBbnKYQLH-1200-80.jpg

Ja se slazem sa tim samo sto mi iz Beobuilda nismo organizovani kao politički pokret već smo više neko društvo ljubitelja Beograda.
Uzgred ovde na Beobuildu su se vodile fenomenalne rasprave o tome kako da se poboljša Beograd i iznete su odlične ideje. Ljudski resurs za pokretanje nečega svakako postoji jer imamo kvalitetne i obrazovane članove.
Pitanje je koji mi doseg možemo da imamo u društvu ako nekada u buducnosti resimo da organizujemo sebe kao nešto sto ima veću pretenziju od hobija i razmenu mišljenja.
 
Pa za početak svako može bar malo da uradi.
Evo ja se prijavih za kontrolora preko ndvbg.
Deluje sasvim ok priča i mini obuka.
Barem toliki doprinos možemo da damo, svakako više od stalne kuknjave. Možda ne pomogne, ali neće odmoći, bez obzira koga podržavali.

 
Zanimljivo da ovo sme da kaze predsednik Hrvatske, ali ne i iz Moramo

 
Lider Ekološkog pokreta Aleksandar Jovanović Ćuta komentarisao je izbor Zdravka Ponoša za kandidata dela opozicije za predsedničke izbore

Ćuta je naglasio da Ponoš nije zajednički kandidat ujedinjene opozicije, već samo Đilasov i Jeremićev.

- Ono što je bio dogovor je da treba da bude zajednički kanditat, međutim, način na koji je Ponoš kandidovan govori da je on samo Đilasov i Jeremićev kandidat - rekao je Jovanović, napominjući da će njegov pokret izaći sa dva kandidata, koji su nestranačke ličnosti.

Tomislav Nikolic je na izborima 2008.godine, kao clan SRS tada, dobio vise glasova nego sto su ikada Vucic i SNS. I izgubio.

Dakle, kljuc dobijanja izbora nije u rusenju i pljuvanju SNS-a nego u jakoj opoziciji. I posle se ljudi kao @Bender Rodriguez ljute sto ovde pizdimo na opoziciju koja se pokopava svakim danom sve vise. Necemo mi promeniti babu Julu da ne glasa za Vucica nego opozicija treba da napravi normalan program, iznese jake kandidate, bude slozna i osvoji 2 500 000 i pocisti Vucica.

U sustini je bitnije pljuvati po opoziciji u nadi da ce se nekako sabrati nego po Vucicu.

No, nista od toga.

Imace 30 posto svi zajedno na parlamentarnim, na predsednickim nece ni biti drugog kruga, u Beogradu ce pasti Vracar i bicemo svi juupiii, pocetak pada, pasce sigurno u narednih deset godina...
 
Dominira jer ima amatere za protivnike, ako ste pazljivo slusali Djilasa prethodnih desetak godina, on koristi skoro identicne fraze i vokabular kao Vucic, istice sebe i svoje zasluge u prvi plan, potcenjuje svoje opozicione kolege, arogantno odgovara na pitanja novinara i spinuje, manipulise i izvrce cinjenice, ali manje ubedljivo i manje vesto od Vucica, zato i nije nikada bio popularan u narodu. Secam se dobro jednog intervjua ispred skupstine grada gde je na pitanje novinarke odgovorio: " e kada vas budu izabrali na izborima onda radite tako, ja sam sada gradonacelnik". Covek bez ikakve politicke inteligencije, samoproglaseni lider opozicije. Sreca sto postoji jos opcija za koje mogu da glasam, inace bih ponovo bio beli listic, kao i mnogi drugi gradjani.
 
Tomislav Nikolic je na izborima 2008.godine, kao clan SRS tada, dobio vise glasova nego sto su ikada Vucic i SNS. I izgubio.

Dakle, kljuc dobijanja izbora nije u rusenju i pljuvanju SNS-a nego u jakoj opoziciji. I posle se ljudi kao @Bender Rodriguez ljute sto ovde pizdimo na opoziciju koja se pokopava svakim danom sve vise. Necemo mi promeniti babu Julu da ne glasa za Vucica nego opozicija treba da napravi normalan program, iznese jake kandidate, bude slozna i osvoji 2 500 000 i pocisti Vucica.

U sustini je bitnije pljuvati po opoziciji u nadi da ce se nekako sabrati nego po Vucicu.

No, nista od toga.

Imace 30 posto svi zajedno na parlamentarnim, na predsednickim nece ni biti drugog kruga, u Beogradu ce pasti Vracar i bicemo svi juupiii, pocetak pada, pasce sigurno u narednih deset godina...
prve dve recenice su ti u koliziji. nikolic je 2008. bio opozicija, ali da, tacno je da je osvojio najvise glasova ikada kada gledamo sns/sps.

sto se tice komentara spatiotecte, sve ok. ne valjaju ne davimo beograd, ali seti se da posedujes pasivno biracko pravo, dakle, da budes biran. i ti i ostali 100tinjak mladih ljudi koji su super i strucni i sta vec ne, za razliku od desetak besposlena studenata koji su bili u mogucnosti da prave razne akcije u gradu jer su ih tata mama izdrzavali.

nadji ih, predstavi ih, pozovi ih ovde, predstavite plan i program, kandidujte se. povedite nas u bolje sutra. ja jedva cekam.
 
Nisu nego nisi skapirao poentu. Mogu oni da ukradu, navuku, ucene, manipulisu... i navuku 2 500 000 glasova, dobra opozicija treba da ih oduva sa 3 000 000 glasova.

2008. su imali vise glasova nego ikad i opet su izgubili. A dobio ih je Tadic koji je tada imao nekakav program i viziju i u tom trenutku izgledao manje vise normalno i pristojno

Oni umesto da kazu, eto tebi Vucicu tvojih dva miliona ovaca, mi cemo idejama,planovima, dobrim kandidatima... navuci polovinu od skoro pet miliona koji ne glasaju za SNS, ne oni se bave da privuku sebi babu Julu koja je zaljubljena u Vucica i da joj objasne da je Vucic lopov.
 
2008 je bilo nekoliko stotina hiljada glasaca vise na birackom spisku nego danas...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: M86
Nisu nego nisi skapirao poentu. Mogu oni da ukradu, navuku, ucene, manipulisu... i navuku 2 500 000 glasova, dobra opozicija treba da ih oduva sa 3 000 000 glasova.
ok, kada ponovo procitam sa tvojim komentarom, moze se tako protumaciti. i

nevezano za tvoj post, moram reci da se slazem sa benderom ili drugim forumasima, ovo je zaista izbor za smenjivost vlasti. ako upotrebim logiku nekih drugih forumasa, dolazimo do toga, sto bi menjali sns, ako ce ovi drugi isto da se ponasaju?

pa, jbg, ti drugi, dok su bili na vlasti, pokazali su da su izbori jedino merilo (drugim i kvarnim recima, nisu krali dovoljno da ostanu na vlasti) i prepustili vlast.
za sns, utisak mi je da ce biti jako tesko. sns=srs, a srs je jako dugo bio + sps. (ovo je prilika da pozdravim borisa tadica i najpogubniji potpis koji je dao na sastanku sa gljivicom). ali hej! i on je mirno predao vlast.

ne davimo nisu nikada bili vlast, iako cu glasati za njih, mislim da imaju neke svoje mane, ali isto tako brigu oko grada (savamala, peti parkic, inicijative vezano za kulturu, konstruktivnost u opozicionom delovanju - poziv za nenapadanje, umereni stavovi, itd.) da ce biti partner u novoj vlasti. meni je to bilo dovoljno.

da sam na njihovom mestu, ali i na mestu ujedinjene srbije, posle nekog orocenog vremena (6 ili 12 meseci), raspisao bih nove izbore (marinika je na konfi rekla da se to odnosi na vrh ssp-a, i nije precizirala da li je to bgd, srbija, ili predsednik).

o djilasu nemam dobro misljenje, kao coveku, pre svega, ali uporedivo je da on bolje vodio grad od vesica i dr.cicica. ovde se ogradjujem za pravi finansijski izvestaj, a ne o 619miliona budalastinama.

da predupredim pricu oko svog pasivnog izbornog prava, ja ne mislim da sam bolji od ovih koje biramo. i zato cu iskoristiti svoje aktivno pravo, i glasati za ou listu koja mi uliva poverenje.

i na kraju, da se razumemo, kritika opozicije je skoz na mestu.
ali, kritika, poput dobrica student koji zivi od mame i tate i sarene carapice, djilas-tajkun, vladeta-matorac, marinika-rumunka, name it sta jos se pakuje, radomir-debeli bradonja, bez dana radnog staza... stvarno nikom koji iskreno zeli promenu ove skaradne vlasti ne pomaze.
 
Није поента критике да СНС не треба да се мења. Поента је да ови немају капацитет ни ширину за то. И слабо користе валидне аргументе којима би покопали власт.
 
Ja sam iskreno za vracanje demokratije i ukidanje totalitarizma, a toga nema bez skidanja Vucica.


SNS je stranka bez ideologije i kad jednom puknu, puknuce skroz i svi ce se razbezati, sta ce neko ostati uz njih iz uverenja? Kojih to uverenja? Dakle, to ce biti reseno.


Sve i da nova vlast krene da radi sve isto kao SNS, imamo vremena da ih sprecimo, kao sto je sad kasno da bilo sta sprecavamo, osim da smenimo SNS.

Dakle, promena vlasti je neophodna kako tako i to je prvi i osnovni cilj.

No, ako pricamo o demokratiji, na primer, nije li ona prava ako bi izaslo 75 posto stanovnika sa pravom glasa? Pa sve i da je SNS zadrzao svoje glasace, opet izgubi izbore, a imamo svaku mogucu opciju, pa neki pravi ekolozi dobiju pola miliona glasova, pa neka prava desnica skoro milion, pa neka prava socijaldemokratska stranka skoro milion...

A sve to nije nemoguce i toliko daleko nego nas ubedjuju da jeste da bi opozicija opravdala svoju nesposobnost. Ili je to sposobnost da rade ono sto im je naredjeno da ne bi slucajno pobedili?

I Dobricine carape su sasvim legitimna kritika. Meni licno ne smetaju, imam carape svih boja i sa svakavim dezenima, ali mi je isto tako jasno da to nervira veci deo Srbije i da sa takvim carapama necu smeniti Vucica 🤣 Tako da, ili neka obuje crne carape ili neka prepusti nekome ko nosi iste da bude kandidat za gradonacelnika.

Carape su naravno metafora, mada mozda i nisu 🤣 No, svakako da ce mu uskoro biti busne od tolikog pucanja sebi u nogu pa se boja nece ni videti.
 
Imam čast da vas obavestim da ću biti kandidat za odbornika skupštine grada Beograda na izbornoj listi koalicije Moramo, to jest Ne davimo Beograd, Građanske akcije platforma i Ekološkog ustanka. Sutra je skupština NDMBGD-a bi tada trebalo da se zna više o listama za izbore.

Odlučio sam se se da učestvujem jer sam iz ugla aktivizma uvideo da sve zavisi od politike i to politike partije na vlasti a i osobe koja je na mestu da odlučuje. Moramo to jest Ne davimo Beograd jedina zastupa meni bliske ideje koje se zasnivaju na demokratizaciji društva u smislu povećanja participacije građana u odlučivanju kako za lokalne tako i za "visoke" nacionalne teme, socijalnoj pravdi i zelenim politikama.

Moje angažovanje će biti fokusirano za davanje konkretnih rešenja u saobraćaju sa akcentom na javni prevoz koji je po mom mišljenju nepravedno zapostavljen znog velikih gradskih tema.

Podvlačim da je ovo moj lični izbor i ne odnosi se na udruženja i inicijative u kojima učestvujem, te da će one nastaviti da deluju nezavisno od političkih organizacija kao i do sada. Vidimo se na biralištima 3. aprila 2022.

U prilogu evobprigodne fotografije sa "gradilišta" Linijskog parka koju sam juče napravio.
IMG_20220203_154822.jpg
 
Срећно. Фали таквих људи у скупштини града. Ако буде потребна помоћ за предизборни наступ, доста је већ исписано на овој теми.
 
Jel ja ovo dobro razumem, pozivaju na skupstinu da se glasa za kandidata za gradonacelnika, a ima samo Dobrica i njegova je biografija u prilogu i treba da izaberemo Dobricu kao jedinog kandidata 😅 Na ovoj skupstini cemo doneti odluku ko ce biti nas kandidat za gradonacelnika, ali mozete samo za Dobricu da glasate 🤣

Screenshot_2022-02-04-10-35-12-325_com.google.android.gm.jpg



Sada sledi zabavni deo, biografija 🤣🤣🤣

,, 1.Dobrica Veselinović
Voli da organizuje stvari i ljude i pravi situacije koje ljudima izmame osmeh. Trudi
se da popravlja pokvareno, otkriva zaboravljeno, sređuje zapušteno i završi nedovršeno."


Awwww 🥰 Ko ovo stavlja hahahahahaha.
 
Imam čast da vas obavestim da ću biti kandidat za odbornika skupštine grada Beograda na izbornoj listi koalicije Možemo, to jest Ne davimo Beograd, Građanske akcije platforma i Ekološkog ustanka. Sutra je skupština NDMBGD-a bi tada trebalo da se zna više o listama za izbore.

Odlučio sam se se da učestvujem jer sam iz ugla aktivizma uvideo da sve zavisi od politike i to politike partije na vlasti a i osobe koja je na mestu da odlučuje. Možemo to jest Ne davimo Beograd jedina zastupa meni bliske ideje koje se zasnivaju na demokratizaciji društva u smislu povećanja participacije građana u odlučivanju kako za lokalne tako i za "visoke" nacionalne teme, socijalnoj pravdi i zelenim politikama.

Moje angažovanje će biti fokusirano za davanje konkretnih rešenja u saobraćaju sa akcentom na javni prevoz koji je po mom mišljenju nepravedno zapostavljen znog velikih gradskih tema.

Podvlačim da je ovo moj lični izbor i ne odnosi se na udruženja i inicijative u kojima učestvujem, te da će one nastaviti da deluju nezavisno od političkih organizacija kao i do sada. Vidimo se na biralištima 3. aprila 2022.

U prilogu evobprigodne fotografije sa "gradilišta" Linijskog parka koju sam juče napravio.
Pogledajte prilog 126346
Čestitam ti i želim ti svu sreću i da se tvoj glas osim na forumu i medijima čuje i u Skupštini grada Beograda :). Iako sam simpatizer i saradnik aktelne vladajuće strukture izuzetno cenim predstavnike opozicije koje nude konkretna rešenja i predloge, a čije se političko delovanje ne svodi na destruktivne poruke (srušiti, uhapsiti, proterati...) i autošovinističku demagogiju.
 
Znam da je pametnima odavno jasno, ali za one druge. Tolko od mene, ne bi vam više dizao preglede ove teme, g-dini u sredini će im već nekako pomoći
 

Prilozi

  • Screenshot_20220204_214442.jpg
    Screenshot_20220204_214442.jpg
    194,7 KB · Pregleda: 124
Poslednja izmena:
Nađi mi iole normalnu osobu u političkom životu koja nema nikakve veze sa nekom stranom zemljom ili nekom stranom organizacijom.

A ako već neko ko simpatiše SNS (ne mislim na tebe, ne znam za koga si) ističe nešto ovako, neka se samo seti da je Vučić plaćao našim parama Tonija Blera, donirao porodicu Klinton i doveo Šredera da priča u sred Beograda na dan kada su otpočeli napadi na SRJ.
 
СНС се у пљувачини хвата за неке небитне ликове као што је нека Виола док Вучић стиска руку Блеру, Клинтону и Шредеру, главнима за сејање смрти, разарања и уранијума по Србији.
 
Čestitam ti i želim ti svu sreću i da se tvoj glas osim na forumu i medijima čuje i u Skupštini grada Beograda :). Iako sam simpatizer i saradnik aktelne vladajuće strukture izuzetno cenim predstavnike opozicije koje nude konkretna rešenja i predloge, a čije se političko delovanje ne svodi na destruktivne poruke (srušiti, uhapsiti, proterati...) i autošovinističku demagogiju.
Hvala Vam na lepim rečima. Smatram da svi želimo da naša država i Beograd budu bolji za sve naše građane. Zato se i nadam da će nivo političke diskusije biti podignut u javnom interesu i da će opozicija i vlast moći da diskutuju o konkretnim rešenjima problema a ne kao što je praksa do sada. Takođe hvala svima na podršci što putem "lajkova" što putem privatnih poruka. :gobb:
 
Čestitam @vucko na odluci i podržavam je. Mora se preuzimati odgovornost, ne treba gorim od sebe dopuštati da unište ovu zemlju onako baš...
PS. Bio sam odbornik u Skupštini istina malog grada u dva navrata:
1992 predstavnik DEPOSA, a 2000 ispred DS kao članice DOS-a.
Podrav
 
Vrh