Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

Oпет мислим да Добрица није способнији од Ћуте за преузимање власти. Ћута је у свом активизму био успешнији од Добрице и НДМБГД што се види на делу. Искрено ја више Добрицу доживљавам као активисту него као политичара. НДМБГД је тек од релативно скоро политички покрет.
Са друге стране, видим већ маркетиншки потенцијал код Ћуте и већу продорност у бирачком телу него код Добрице.
 
Mene jedino boli sto u Srbiji ima toliko kvalitetnih mladih ljudi, koji su nesto uradili u svojim zivotima, osvojili nagrade na takmicenjima, stvorili nesto u poslovnom svetu, imaju neke uspehe u raznim strukama. I umesto da takvi ljudi budu pokretac neceg u Srbiji i nova snaga ove zemlje mi moramo da prihvatimo opciju da nam grupa nesposobniih ljudi (izvini na izrazu ali nisu se istakli ni pocemu tako da su za mene totalno nesposobni a to sto je neko zavrsio neki fakultet mi ne znaci nista)
Koliko društava znaš da postoje danas u svetu a da je kod njih drugačije?
Nema nikakve garancije da ce sa njima biti bolje ali zato sve su indicije da ce biti gore ako NDVBGD dodje na vlast.
Znači potvrđuješ ono što sam rekao gore:

Radije biste živeli u monopolu i totalitarizmu još 200 godina nego da se odmetnete da probate i vidite šta bi bilo kad bi tržište imalo više igrača i kad ne bi sav uticaj bio u rukama jedne grupe.


Ok, da imam u vidu za ubuduće. Polako ali sigurno, iz dana u dan, iz posta u post, kristališe mi se ko gde stoji i ko je s kim.

Inače, meni trenutno krči stomak jer sam gladan. Ali ne usuđujem se da probam da uradim nešto povodom toga, jer nemam garancije da će mi ikad biti bolje. Mislim da je pametnije da ne radim ništa, pa sad, posle dovoljno vremena i dana, siguran sam da će vremenom proći i postati bolje. Eto, nadam se da ispravno sledim ovdašnju logiku.
 
Nije nigde drugacije ali sigurno znas oko sebe bar nekoliko osoba da su sposobnije od NDVBGD ekipe onda ti je to dovljan znak da ne treba da se glasa za njih.
 
Da je tako lako, zar ne misliš da bi se do sada od 6.8 miliona skupilo 100 poštenih, sposobnih i vrednih ljudi koji bi oformili svoju stranku, nezavisnu od svih drugih i svih prethodnih, i dobili poverenje i podršku naroda? Pa naravno da ne bi, jer ne ide tako. Sad ćeš verovatno da kažeš ''pa nemaju ljude poput Ćute''. Ali to nije slučaj. Znam - iz priče - neke druge ljude koji su isto u nekom momentu želeli da preseku i urade nešto dobro, a da imaju/su imali harizmu i energiju nalik ili skoro pa kao Ćuta. Ali prosto ne ide to tako. Briga medije za tebe ako nemaš vezu ili bar uticaj pa da požele da te ugoste da predstaviš svoju stranku. Briga ljude za tebe ako im kažeš ''za sada imamo 500 ljudi/glasova, vi ste 501. kome se obraćam, hoćete li da sednemo i popričamo?'' Za prosečnog Srbina to zvuči kao mizerija - ''ajaooo kakvi jadnici, 500 glasova... Još došao na vrata da me moli... kakvi glupaci...'' A ne kapira da, da bi neko došao do 500.000 glasova i pratilaca, pa brate mora jednom da pođe od 0, tačnije - 1... Ne, jedan deo Srba hoće ili 100 evra i brašno da bi glasalo za nešto, ili da mu odmah na vrata dođe Isus sa 500.000 pratilaca i čudotvornim moćima. Znači ili sve instant, ili sve na tacni (što mu u neku ruku dođe isto).
 
To je zato sto su uspesni ljudi uglavnom usredsredjeni na sebe i svoj rad i posvecuju se njemu.
Nemaju vremena da jure veze da se guraju medju facama, da idu na razne skupove dogadjaje itd.

A to sto su se nasli desetak besposlena studenata koji su bili u mogucnosti da prave razne akcije u gradu jer su ih tata mama izdrzavali jer da nisu pitam se odakle njima toliko slobodnog vremena da budu svuda u gradu i da kradu kadar kamere. Naravno to zezanje je preraslo na neki visi nivo gde sada verovatno i zive od donacija raznoraznih ljudi koji ih podrzavaju kroz pokret NDVBGD pa tako MOZDA vise ne zavise od roditelja ali sustinski gledano ti ljudi nisu nista proizveli niti ponudili nesto pametno.

Kako ce oni da vode drzavu ili grad kad su navikli da ne rade? Ti ljudi jednostavno nemaju radne navike, samo se zale i kukaju. Idu po gradu i kukaju, nemaju jasan plan ni razvijene projekte sta bi oni uradili. Znaci vizije bez i takvi ljudi su jako opasni po drustvo.

Svi mi znamo nekog kukavca koji ceo zivot prica kako nista ne valja a nista ne preduzima da mu zivot bude bolji, uvek su mu krivi drugi za svoj neuspeh. E pa ovi u NDVBGD su ti takvi isti ljudi samo sto imaju neku malu medijsku paznju.
 
Ok, bre, samo nek stave Cutu umesto Dobrice. Za pocetak.
 
Реално им треба неки познатији кандидат ако желе да освоје власт.
 
Има и тога, Чуди ме да се нису сетили да питају Светлану Бојковић нпр. која је узела активно учешће у еколошким акцијама по граду.
 
Nije nigde drugacije ali sigurno znas oko sebe bar nekoliko osoba da su sposobnije od NDVBGD ekipe onda ti je to dovljan znak da ne treba da se glasa za njih.
Eto, recimo znam nekoliko osoba koje su spisobnije od svih političara, wannabe političara, aktivista i ostalih... To mi je dovoljan znak da ne treba da izlazim uopšte na izbore i da glasam.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: M86
To je zato sto su uspesni ljudi uglavnom usredsredjeni na sebe i svoj rad i posvecuju se njemu.
Nemaju vremena da jure veze da se guraju medju facama, da idu na razne skupove dogadjaje itd.

A to sto su se nasli desetak besposlena studenata koji su bili u mogucnosti da prave razne akcije u gradu jer su ih tata mama izdrzavali jer da nisu pitam se odakle njima toliko slobodnog vremena da budu svuda u gradu i da kradu kadar kamere. Naravno to zezanje je preraslo na neki visi nivo gde sada verovatno i zive od donacija raznoraznih ljudi koji ih podrzavaju kroz pokret NDVBGD pa tako MOZDA vise ne zavise od roditelja ali sustinski gledano ti ljudi nisu nista proizveli niti ponudili nesto pametno.

Kako ce oni da vode drzavu ili grad kad su navikli da ne rade? Ti ljudi jednostavno nemaju radne navike, samo se zale i kukaju. Idu po gradu i kukaju, nemaju jasan plan ni razvijene projekte sta bi oni uradili. Znaci vizije bez i takvi ljudi su jako opasni po drustvo.

Svi mi znamo nekog kukavca koji ceo zivot prica kako nista ne valja a nista ne preduzima da mu zivot bude bolji, uvek su mu krivi drugi za svoj neuspeh. E pa ovi u NDVBGD su ti takvi isti ljudi samo sto imaju neku malu medijsku paznju.
Dobro i neka su takvi, ja ne vidim kako njihovo prisustvo u skupštini grada može ovu sadašnju situaciju da učini gorom.

Odmah da se razumemo - ovime ne kažem da je sve što je SNS ikad uradio loše, i to sam napomenuo više puta, zadnji put ovde. Ali kao što rekoh, ne želim više da živim u društvu i zajednici gde jedna stranka odlučuje o svemu, gde se dopušta samo jedno javno mišljenje, gde se sve podređuje i prilagođava jednoj stranci i jednom čoveku...

Dakle ne vidim kako prisustvo odbornika NDBG u skupštini grada može da donese pogoršanje.
Kako oligopol može da bude gori od monopola. I to u Srbiji.
 
Ako gledamo tako onda moze bas svako u skupstinu.
Ti, ja, komsija iz susedne zgrade, klosar ispred dragstora, bilmez sa ulice, ali bukvalno svako.
 
Sve je bolje od monpola.

Pogotovu kad nije samo monopol nad vlašću i funkcijama, nego monopol nad mentalitetom, nad slobodom govora, nad kulturom, nad svakim prokletim aspektom društva.
 
Ako gledamo tako onda moze bas svako u skupstinu.
Ti, ja, komsija iz susedne zgrade, klosar ispred dragstora, bilmez sa ulice, ali bukvalno svako.
Pogledaj onaj Benderov kolaž a može da ga proširi i na ostale stranke pa mi reci da se ne uklapaju u tu sliku. Komšija iz susedne zgrade je možda i najlegitimniji od svih.
 
За политички монопол СНС је једним делом крив и део опозиција због бојкота.
 
Misliš na ovaj? :D
politicki-sloj-jpg.123917


Inače, neveroatno ali to sam bio napravio pre oko mesec dana na jednoj drugoj temi kada su neki drugi ljudi pokušavali da me ubede da je bolje imati monopol nego oligopol telekomunikacionih operatera.

I pritom je samo brzopleto sastavljeno i uključilo je samo figure koje su isključivo zvanične političke funkcije. Znači nisam uključio razne Vučičeviće, Mitroviće i brojne druge koji pravno nisu političari ali su de fakto produžene ruke, generali i vojnici ovih nadređenih sa slike gore.
 
Ok dajte onda da se skupimo nas 100 ovde na Beobuildu pa da se kandidujemo.
Nikog ne bi bilo briga da nas čuje. Ljudi odmah hoće stranku koja istovremeno:
1) okuplja sve najbolje
2) to najbolje mora ipak da pršti i prgavštinom i radikalčinom jer Srbi to vole
3) odmah ima na raspolaganju 100.000 članova i
opciono - 4) nudi materijalna dobra glasačima umesto dugoročnog boljitka i kolektivizma.

Ako prva tri uslova nisu odmah ispunjena, džaba sve i da imamo 500 klonova Tesle i 10.000 Ćuta.
За политички монопол СНС је једним делом крив и део опозиција због бојкота.
Prošli smo već kroz raspravu o bojkotu na temi o izborima. U toj jednoj situaciji koju smo imali, opcija bojkota je bila razumljiva.
 
И онда смо добили скупштину без опозиције што је веома опасно стање.
 
Jbg, kada si obmanjivan a i izdan sa više različitih strana, lako je doneti pogrešan sud. Drugim rečima, jedne godine se čini da se Vučić dobrano zamerio Evropi i da im je stalno na radaru i da mu spremaju penal, a već sledeće godine se čini da ga podržavaju čak i kada se pokaže da je ovde zaveo totalitarizam.

Pride, dok opozicija ima X savetnika tog i tog kvaliteta, narod nema nijednog. A Vučić ima XY i to najboljih mogućih. Doskočiš mu na jedan način, on će naći drugi da te zezne. Predvidiš taj drugi, on već ima spremljen treći.

Pa da, naravno da će u takvim okolnostima i u događajima tako masovnih razmera (javno mnjenje i izbori) biti grešaka. Jbg...


Ali da, slažem se da je i opozicija kriva. Ne sporim to.
 
Poslednja izmena:
Kao što nikad nisam sporio ni da su žuti svojom kleptomanijom doveli do tolikog razočarenja i besa u velikom delu naroda.

Samo što dok ljudi kipe na te žute i misle da ih time i glasanjem za druge kao nešto mnogo pogađaju, deo tih žutih se udobno baškari u novim SNS funkcijama, deo je u ''regionu'' gde kao sav(j)etnici krckaju svoja blaga, a deo je čak i na drugim kontinentima i više ni ne misle o Srbiji, a ponajmanje o nekom tamo Zapostavljenom građaninu™ koji je ljut na njih.

A ovo što neki Srbi rade, to teranje inata i ljutnje prema strankama kojih više ni nema a na svoju štetu... to ti je brate kao kada bi se neko izbo u stomak da bi napakostio devojci koja je odavno s drugim likom u drugoj zemlji. Pa brate ne da nećeš ništa promeniti time, nego ćeš samo još više sebi naneti zlo i štetu i bol...


Što je najgore, nije tako samo u politici.
 
Poslednja izmena:
To je zato sto su uspesni ljudi uglavnom usredsredjeni na sebe i svoj rad i posvecuju se njemu.
Nemaju vremena da jure veze da se guraju medju facama, da idu na razne skupove dogadjaje itd.

A to sto su se nasli desetak besposlena studenata koji su bili u mogucnosti da prave razne akcije u gradu jer su ih tata mama izdrzavali jer da nisu pitam se odakle njima toliko slobodnog vremena da budu svuda u gradu i da kradu kadar kamere. Naravno to zezanje je preraslo na neki visi nivo gde sada verovatno i zive od donacija raznoraznih ljudi koji ih podrzavaju kroz pokret NDVBGD pa tako MOZDA vise ne zavise od roditelja ali sustinski gledano ti ljudi nisu nista proizveli niti ponudili nesto pametno.

Kako ce oni da vode drzavu ili grad kad su navikli da ne rade? Ti ljudi jednostavno nemaju radne navike, samo se zale i kukaju. Idu po gradu i kukaju, nemaju jasan plan ni razvijene projekte sta bi oni uradili. Znaci vizije bez i takvi ljudi su jako opasni po drustvo.

Svi mi znamo nekog kukavca koji ceo zivot prica kako nista ne valja a nista ne preduzima da mu zivot bude bolji, uvek su mu krivi drugi za svoj neuspeh. E pa ovi u NDVBGD su ti takvi isti ljudi samo sto imaju neku malu medijsku paznju.
Po meni je to ok, svako ima pravo da radi sta hoce, dok ne ugrozava druge i nije mimo zakona.

Hoces da ucinis nesto za drustvo, a zivis od para roditelja ili se uglavis od nekih clanarina za neku platicu, mislim, ok, dok radis svoj posao kako treba i doprinosis.

Ali po meni je ovo sad kljucna stvar i ono gde padaju i pokazuju da nisu tu zbog aktivizma nego novca.

Mozes li ti Dobrice da se sklonis i kazes, ok, ucinio sam sta sam mogao, ali cilj je pobeda i cilj je da imamo uredjen grad? Ja sam aktivista, a ne neko ko ganja karijeru i hocu da uradim sta je najbolje za Srbiju.

A njegova kandidatura nije dobra ni po pitanju privlacenja glasova i pobede na izborima, a 99 posto ni po Beograd kada bi on stvarno postao gradonacelnik.

Nije lik mogao da prepusti mesto kandidata za gradonacelnika nekom sa vecim ugledom u narodu, nekom arhitekti, javnoj licnosti...?

Mozda se varam, ali mislim da je Cuta u tom fazonu i nece da se trpa tamo gde zna da mu nije mesto, ali sam ipak misljenja da kad je video sta drugi rade, da je trebao malo da se nametne i on preuzme kormilo.

Dobrica gradonacelnik? 🤣 Dajte, molim vas.
 
Upravo tako, Dobrica i Lazovic u dogovoru zbog njihovog ogromnog ega nece nikad prepustiti mesto kandidata gradonacelnika nekom drugom.
Meni je odavno jasno da oni jure karijeru tj direktorsku stolicu i da ih boli uvo i za Beograd i za Srbiju.
Dovoljno je posetiti njihovu NDVBGD fejsbuk stranicu i videti kako hvale sebe i vec se zamisljaju na raznim pozicijama u udobnoj fotelji.
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe da se pravi velika drama oko ovoga, gradonacelnika biraju odbornici, ako NDMBG dobije znatno manje glasova od kolega iz opozicije, ne sumnjam da ce da podrze Jankovica za gradonacelnika. Bice i malo trgovine naravno, neka gradska funkcija za njih sto je normalno u politici.
 
Vrh