Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

Biće vrlo vrlo zanimljivi izbori. Dosta novih i realtivno novih ljudi u izbornom procesu.

Neko reče da bi Inicijativa sa Jankovićem osvojila oko 15%-20%, ne znam ja baš mislim da bi ta koalicija bila totalni promašaj na lokalnom nivou. Imamo dva gradjanska pokreta (NDM BGD i Beli) i prirodno je da izadju zajedno, prilično dobro se nadopunjuju i isli bi na 20% sigurno.

Ovaj Jankovićev pokret je simpatična stvar ali pošto sigurno ide sa DS-om na izbore... Nije toliko ni do samog DS-a nego do kadrova koji oni imaju u gradu a koji će sigurno voditi celu tu zajedničku kampanju. Ukoliko Janković ipak odluči da ide bez DS-a a sa nekim drugim, to bi značila sahrana DS-a ali nisam baš siguran da će se odlučiti za tako nešto.

Dosta je bilo sigurno već možemo da proglasimo za najvećeg gubitnika izbora, još su izgubili dosta kadrova koji su otišli kod Jankovića. Oni su do sada uvek išli odvojeno na izbore a i ne vidim sa kim bi se sad ugurali kad su se sa svima iz opozicije pokačili.

Ima tu još likova poput Djilasa, Šapića koje će pre SNS da iskoristi za skidanje glasova opoziciji nego što bi oni bili prava opcija.
 
Ti gradski izbori su unapred nefer broba posto su uzurpatori okupirali sve medije sem interneta gde imaju botove.
Pitanje je, ako je Maliju sef rekao da se nece kandidovati, ko ce onda umesto njega?
(mada je mozda i to laz)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451848#p451848:1a6j3che je napisao(la):
Drakche » Wed May 17, 2017 9:31 am[/url]":1a6j3che]Ti gradski izbori su unapred nefer broba posto su uzurpatori okupirali sve medije sem interneta gde imaju botove.
Pitanje je, ako je Maliju sef rekao da se nece kandidovati, ko ce onda umesto njega?
(mada je mozda i to laz)
Jesu nefer ali je mnogo lakše na gradskim izborima probiti blokadu medija nego na republičkim. Ideš od mesne zajednice do mesne zajednice a nije ni net baš beznačajna kategorija, kad nema bolje mora i tako. Mada realno ko veruje Studiu B nije ciljna kategorija opozicije sigurno.

Ja mislim da će izaći bez nekog konkretnog kandidata, opet će se njegova glava videti po svim plakatima i igraće na tu kartu. Verovatno će izvući nekog kao Mali ili će biti Selaković ako do tada bude bez funkcije. Doduše ne bi me čudilo ni da neki kvazi opozicioni lik bude gradonačelnik (tipa Djilas).
 
Београд није као остала Србија. Не заборавите да је у централне три градске општине (Стари Град, Врачар и Чукарица) Вучић на председничким изборима имао мање гласова од Јанковића. А где су још остали опозициони кандидати?

Мислим да су, по први пут од 2012, актуелни властодршци на путу да изгубе неке изборе.
 
Glasam za onog ko nam na Lionu, Krstu, Vračaru napravi nova parking mesta (može i podzemne garaže ispod igrališta) i ko nastavi Spoljni Magistralni Prsten i Spoljnu Tangentu :D
 
Mislim da za nas u Beogradu ne bi bilo dobro da imamo različitu gradsku vlast od republičke jer je republička nadređena i ako bi došlo do asinhroniciteta, republika bi kažnjavala grad, kočila projekte, smanjivala budžet grada, izgubili bi vreme... Ova opozicija tipa Dobrica&Co, Janković i šta ti ja znam ko, i njihove ideje, filozofija, meni lično nisu vredni toga :sesir:
UMP jeste, ST izgleda da je pola-pola jer je Pupinov most bio republički.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451879#p451879:1zs3jsu3 je napisao(la):
Earthmoving » 17 Maj 2017 10:38 am[/url]":1zs3jsu3]Mislim da za nas u Beogradu ne bi bilo dobro da imamo različitu gradsku vlast od republičke jer je republička nadređena i ako bi došlo do asinhroniciteta, republika bi kažnjavala grad, kočila projekte, smanjivala budžet grada, izgubili bi vreme...

To u jednoj normalnoj drzavi ne bi smelo da ima veze, ali posto mi to nismo onda je sasvim moguce, cak vrlo verovatno.
Ipak, beogradski izbori su borba i za celu Srbiju. Bez obzira na cenzuru, kada ljudi van BG cuju da je u BG pobedila opozicija, to puno znaci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451860#p451860:eexe968n je napisao(la):
sizif » 17 Мај 2017 09:54 am[/url]":eexe968n]Београд није као остала Србија. Не заборавите да је у централне три градске општине (Стари Град, Врачар и Чукарица) Вучић на председничким изборима имао мање гласова од Јанковића. А где су још остали опозициони кандидати?

Мислим да су, по први пут од 2012, актуелни властодршци на путу да изгубе неке изборе.

Шта значи изгубити? Неће имати преко 50%? Па то не значи пораз, значи да ће бити коалиције. А ко ће бити у коалицији је тек занимљиво питање. Осим тога, БГ има 15 општина, не три.

Ево рецимо, Министарство простора да кажемо да ће узети 20% ... и шта онда? Ским да уђу у коалицију? Ок, Бели, али није довољно. Бели је добро прошао, али он и они ће расподелити исте гласаче. Чак и да нису исти, узмимо оптимистичну прогнозу да ће и Бели узети 20%. Заједно је 40%. Опет фали, а остадоше само странке. Ским год да направе коалицију, погазиће себе ... Шта ће онда бити? Вечна опозиција? И шта онда? Која је поента тога? Да као Радуле, свирају гитару на седницама Скупштине града?
 
Meni odgovara bilo koja vlast koja radi ono što ja želim :)
Na primer: Ako Vučić uradi nešto što je (po meni) dobro - pohvaliću ga. Ako Dobrica uradi dobro pohvaliću ga. Ako Vučić uradi loše kritikovaću ga. Ako je Dobrica strana marioneta (meni je nebitno dal svesno ili nesvesno) i promoter Sorošove & Co ideologije kritikovaću ga :) A uopšteno, kritikovaću svakoga ko ima ideološke ili druge veze sa svetskom kabalskom mafijaškom elitom zbog njihovog antidruštvenog ponašanja (anti-social behaviour).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451879#p451879:e97gi8tf je napisao(la):
Earthmoving » Wed May 17, 2017 11:38 am[/url]":e97gi8tf]Mislim da za nas u Beogradu ne bi bilo dobro da imamo različitu gradsku vlast od republičke jer je republička nadređena i ako bi došlo do asinhroniciteta, republika bi kažnjavala grad, kočila projekte, smanjivala budžet grada, izgubili bi vreme... Ova opozicija tipa Dobrica&Co, Janković i šta ti ja znam ko, i njihove ideje, filozofija, meni lično nisu vredni toga :sesir:
UMP jeste, ST izgleda da je pola-pola jer je Pupinov most bio republički.

Meni generalno vlast koja je spremna na medijsku sliku koju mi sada imamo je dobra za zameniti sa bilo kime, pa može bude slobodno i sorošev potomak (uostalom tako je i SNS došao na vlast posle koglomeracije dos stranaka). Mislim, zar stvarno neko ovde misli da Vučić nije ista marioneta, samo sa malo drugačijom slikom i lokalnim nastupom. Da nije tako ne bi ga EU konstantno podržavala i pored svega što se radi u Srbiji, a što je očigledno kršenje osnovnih demokratskih principa.

Nešto kao Saudijska arabija i SAD, samo mi nemamo naftu, ali imamo mogućnost da destabilizujemo i region sami. A EU i Rusi vole da budu u poziciji da destabilizuju region kada njima odgovara

E sada koloko je prethodna vlast bila alava na pare i vezice, ova je isto toliko alava na pare i veze, samo još usput mi vraća medijsku sliku 90ih tako da dva minusa su meni gora od jednog. Plus ni oni tada ne bi pali da nisu bili u sred globalne recesije, dok je od vremena AV svet u oporavku što se jednostavno preliva i na našu ekonomiju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452074#p452074:3327z24s je napisao(la):
Kokos » 18 May 2017 08:49 am[/url]":3327z24s]

Vi ste toliko upljuvali da napadnete sto NDMBGD ulazi u politiku ko da vam ova vlast odgovara.

Upravo. Pa niko nije preko noci dosao na vlast. Ima opozicija svoje mogucnosti.
Takodje, kada udjes u skuptstinu, pa makar i gradsku, mobilises i one koji bi moozda glasali za tebe ali nece da bace glas za nekog ispod cenzusa.

Tako da, samo nek oni udju, nisu ovo poslednji izbori, bice ih jos. Kao sto nisu ni prethodni predsednicki bili poslednji.
 
Ćao drugari/ce, evo me.

Nisam duže vreme na forumu, ne mogu da postignem, plus trebalo mi je dosta dugo da pročitam svo pisanije na ovoj temi.
Pratim, gledam, hvala svima na komentarima, ali i na kritikama. Ne bih komentarisao insinuacije i informere, ipak mi dobar ukus to ne dozvoljava. :)
 
Pričaju dva praseta I jedan kaže dugom - "zar ti se ne čini da nas onaj mesar što oštri nož čudno gleda?". A drugi će - "ah ti I tvoje insinuacije" :)
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TOhHSn9oyvI[/youtube]

Da sam Predsednik Srbije, prvo bih...
Marka Žvaka
 
heh dobro pitanje. prvo bih oslobodio medije, a na potom bih izveo pred lice pravde svakog ko je ikad bio na vlasti, prvo zive, pa mrtve.
 
Ne razumem kako mediji nisu slobodni kad mi ovde pišemo slobodno šta želimo :) Za mene su mediji slobodni, ja ne gledam TV i ne čitam novine. Umesto novina čitam preko interneta, sajtova, Fejsa i sl, a umesto TV-a gledam emisije preko Youtube-a i sličnih kanala. I što je najbitnije - ja ih biram po tome kako se meni sviđaju umesto da moram da slušam ono što mi oni nameću :) Zar je bitno ko drži RTS, CNN, Blic, Informer, SBB... kada su ti mediji izgubili monopol informisanja :vops:
 
људи, о чему ви причате? какви слободни медији? па то нигде не постоји, не будите смешни
 
I u tim ne-slobodnim medijima postoje velike razlike.
Primera radi, do 2012. je Vucko, slina i ostatak ekipe mogao da dodje kod Olje Beckovic, a sada gde mozete da vidite na TV-u nekog iz opozicije da ukrsti misljenje sa nekim iz vlasti?

Drugo, verovali ili ne, nema svako internet, i dalje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452260#p452260:2rmqzivc je napisao(la):
JohnnyLee » 19 May 2017, 10:23[/url]":2rmqzivc]људи, о чему ви причате? какви слободни медији? па то нигде не постоји, не будите смешни

Koliko se meni čini to je samo Earthmoving spomenuo u svom besmislenom postu.
 
Kakav crni internet i mediji na njemu. Velika većina se u Srbiji informiše samo preko TV i đubre novina i to se neće skoro promeniti.
 
Ne postoji sloboda medija nigde na svetu, nemojte lagati sebe. Razlika je samo u tome koliko su novinari i urednici stručno podmazani pa da umeju to da sakriju. Naši novinari ne umeju jer su nam svi mediji smeće.

U razvijenim zemljama mediji su u vlasništvu krupnog kapitala i sve što se objavi ide na ruku određenim intersnim grupama. Nijedan dražvni skandal u zapadnim medijima se ne bi razglasio da nekom krupnom kapitalu to u tom momentu ne odgovara.
 
Ja u klin, branioci sadasnjeg stanja u plocu.
Da ponovim jos jednom - nigde na svetu ne postoje potpuno slobodni mediji. Ali sada je kod nas situacija drasticno losija nego pre 5 godina, pa vi to zovite kako hocete.
 
Vrh