Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

Zašto mislite da se preko interneta (kao medija ili srpski rečeno posrednika) ne možete slobodno informisati o svim stvarima? Čak i obrazovati (i školstvo će morati pretrpeti velike promene, nema više profesorskog monopola nad znanjem). Možda pratite samo mainstream medije preko interneta ali ja sem njih pratim razne alternativne kanale koji emituju samo preko YouTube-a ili blogove nekih zanimljivih ljudi.
Kad spomenusmo Olju Bećković, zanimljivo je da iako vidim da je ona nastavila da emituje svoje emisije preko nekih alternativnih kanala na YouTube-u i da joj dolaze isti pametnjakovići od gostiju tipa Pančić i slični, retko ko želi da gleda njene emisije i pregledi su joj slabi što pokazuje koliko je nezasluženo bila nametnuta ljudima nedeljom uveče u udarnom terminu na TV-u sa nacionalnom frekvencijom. Sa druge strane imate ljude koji nikada nisu dobili prostor u mainstream medijima (npr. Velimir Abramović, Boris Malagurski, Ivan Pernar... i slični, domaći i strani) koji imaju desetine hiljada pregleda po emisiji. Dakle, internet jako lepo stavlja svakoga gde mu je mesto. To što ja mislim da sam najpametniji a svi ostali misle drugačije je onda moj problem, onda treba da razmislim dal sam zaista toliko poseban kao što su se bili istripovali Bećkovićka i drugi bledi novinari.
Inače evo i ja se trudim, pomažem NDBG da im ova tema totalno ne zamre kolko su ljudi vidim zainteresovani za njih, pa ajde malo da unesemo dinamike ;)
 
@Earthmoving,

Ti pričaš o internetu kao mediju uz pomoć koga TRAŽIŠ informacije. Takvu vrstu medija u Srbiji koristi oko 10% glasačkog tela. 90% glasačkog tela koristi isključivo medije koji PLASIRAJU informacije (uključujući i internet). Ova rasprava ukazuje na to da mediji koji plasiraju informacije su u dramatičnoj meri neslobodni.
 
U pravu si Goje, ali ja ovo pričam jer mislim da je to budućnost, tj. da će se mladi ljudi ubuduće informisati na drugačiji način i to nije samo daleka budućnost već sadašnjost, to svakim danom raste. Iznenadio bi se koliko desetina hiljada pregleda imaju neke političke emisije na nekim YouTube kanalima. Pa mladi momci poput Pernara u Hrvatskoj i Malagurskog u Srbiji su napravili bum upravo ovim putem. To isto naravno može uraditi i pokret NDBG i tako pokušati da plasira svoje ideje, a brzo će se to šerovanjem raširiti Fjesom i drugim kanalima. Ako valja. Ako se ljudima ideja ne svidi neće reagovati i onda će sutra opet moći kukati kako su mediji zatvoreni umesto da vide u čemu to greše pa ih ljudi ne prihvataju dovoljno.
Meni se svidela ideja Velje Abramovića koji je recimo čak osnovao sajt Slobodni univerzitet Srbije gde (uz minimalna ulaganja) stavlja emisije o matematici, fizici, medicini, hemiji, prevode zanimljivih knjiga iz svih oblasti koji se tamo mogu skinuti (virtuelna biblioteka)... na drugi način od onoga što sam učio u istoriji. I onda na osnovu ranijeg i novog znanja sam procenjujem šta mi ima više smisla. Naravno, Beobuild je genijalna ideja za oblast građevine i pratećih oblasti, još ako uspeju da razviju i filmske reportaže, nabave drona i slično, meni je to pravi pravac u kome treba ići.
 
Iznenadio bi se koliko mlade ne zanimaju takve stvari i koliko je mali procenat od osoba sa pravom glasa koji koristi internet za takve stvari.

Internet je sjajna stvar koju većina ljudi koristi za gluposti.
 
Mana interneta danas je ta sto svako trazi one informacije koje ga interesuju, te tako dobija lazni privid da je nesto vece i bitnije nego sto zapravo jeste.
Na predhodnim predsednickim izborima se tako pokazalo da je Vucic dobio mnogo vise glasova nego sto je iko iz opozicije verovao da ce dobiti, i to samo zbog toga sto je imao apolutni monopol nad tv medijima sa nac. frekvencijom i nad jeftinom tabloidnom stampom, koji se od medija u Srbiji najvise konzumiraju (za bilborde i plakate nisam siguran koliko su uticajni).

Ko zna kakva ce buducnot medija biti, ali za sada je bitno osloboditi RTS, B92, Studio B, a ostalima oduzeti licencu za nac. frekvenicju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452272#p452272:3udomrzu je napisao(la):
Kokos » 19 Мај 2017, 10:48[/url]":3udomrzu]
Koliko se meni čini to je samo Earthmoving spomenuo u svom besmislenom postu.

и Дракче пре њега. и мало мало, па се потегне та прича на форуму
 
Evo malo i ja da kritikujem NDMBGD. Na Fejsu su napisali tekst u kome kritikuju Komunalnu policiju, ali su u prilogu stavili vest od pre neki dan kada su komunalci oterali Cigančiće iz parkića na Kališu.

O "neprimerenom ponašanju" sudi Komunalna policija, koja je javnosti poznata isključivo po zavrtanju ruku u javnom gradskom prevozu, maltretiranju pijačnih prodavaca sa najmanje jednim fatalnim ishodom, politikom kažnjavanja koja se prelama preko leđa prodavaca kestenja i baka koje heklaju kako bi zaradile za veknu hleba, bahatom ponašanju prema novinarima, pretnjama i čak brisanjem njihovih snimaka. Zbog brojnih nepravilnosti u radu, Zaštitnik građana dao je preporuku za smenu načelnika Nikole Ristića, a njegovu ostavku, zbog umešanosti dežurne službe Komunalne policije u prebacivanju odgovornosti u noći rušenja u Hercegovačkoj ulici, tražili su i građani na ulicama.
Načelnik Komunalne policije, Nikola Ristić, direktno je podređen "gradonačelniku" Siniši Malom. Zajedno su došli, zajedno su radili loše, zajedno neka i odu.

Sve što su napisali stoji, ali ja lično ne zameram ništa komunalcima na konkretnom postupku u parkiću. I sam sam video više puta kako se nevaspitana deca igraju u parkićima, ili ispred Meka. Blago rečeno divljaju i deca koja se mirno igraju često budu odgurnuta, a ponekad i udarena. Uglavnom su to cigančići koji se ne obaziru na kritike, a njihovi roditelji, ako se i nalaze u blizini, ne reaguju takođe.

Ne volim kada se pod plaštom rasizma zamenjuju teze.

Sada će neki reći da niko ne bi zvao Komunalnu da su u pitanju bila bela deca koja divljaju, ali činjenica je da ako je u pitanju belo dete, onda je to samo jedno dete grubijan, a cigančići su uvek u grupi i većina se isto ponaša (bahato).
 
Nije im smetao ni haos koji su imigranti pravili po centru. Sada im smeta kada se naši ljudi žale da Romi prave haos po parkiću. Ko ima oči neka vidi, ko ima uši neka čuje. Jasno je čija je to ideologija - svetske kabalske mafije (kod nas poznate po svojim agentima: nevladinim organizacijama, Sorošu, Olbrajtovoj, Holbruku, Klintonovima... a na čijem vrhu su globalisti na čelu sa vlasnicima američke centralne banke - Rotšildima koji onda preko svojih nižih agenata finansiraju takvu ideologiju). Ali imam loše vesti za vas - sistem vam se ruši svuda po svetu, sateliti vaših idola padaju svuda po svetu: gubite na Bliskom istoku, uništen vam je ISIS, Asad i Iran pobeđuju, Severna Koreja je razvila nuklearno oružje ne smeju joj ništa, takođe ekonomski puleni vaših idola poput Japana i EU slabe a nadjačavaju ih okolne sile poput Kine i Rusije, sa elektroautobilima za par godina im se gasi šema petrodolara, a time i glavni izvor uticaja u svetu vaših idola, a onda sledi bolno prilagođavanje novoj realnosti. Zar ne primećujete da vam je ideja koju zastupate na izdisaju, da sve umetnosti koje podržavaju vaše idole od Holivudskih filmova koje drže njihovi ljudi, preko MTV-a, mainstream medija... više niko ne gleda?! A jel znate zašto? Zato što je vaša ideja izgubila u svetu i vi to ne možete nikako zaustaviti. A izabrali ste da igrate za tim koji svi vide da gubi. Izgleda da niste baš mnogo bistri. Nije ovo svet od pre 20-30 godina kada su vaši idoli bili na vrhu moći. To što vi to vidite kao insinuacije, je vaš problem jer niste u stanju da vidite širu sliku, ali evo ja vam pomažem da je shvatite :sesir:
Ali dobro ja nisam niti Rom niti imigrant pa neću glasati za vas, nisam vaša ciljna grupa ;)
 
Ne bi da ulazim u detalje jer na prvi pogled nema veze sa ovom temom (ali u širem kontekstu ima jer je NDBG deo jedne šire ideologije, čiji je važan deo vest koju si preneo a koja je u funkciji tog šireg ispiranja mozgova Evropljanima o ugroženim manjinskim pravima) ali ukratko da odgovorim:
ISIS sa kojim su šurovali - dan pada Mosula i Rake kao njihovih najjačih uporišta se meri danima ili nedeljama, znači vrlo skor, a posle sledi čišćenje okolnih teritorija (http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1262465), razvoj možete pratiti ovde http://syria.liveuamap.com/ Takođe trebate pratiti i dešavanja u Americi, Trampova smena šefa FBI-ja i ostalo čišćenje duboke države uz pomoć američke vojske koja stoji iza njega, kao i reakcije mainstream medija kao reakciju ugrožene kabalske mafije u SAD.
Rotšildi - oni su bitni jer su vlasnici američke centralne banke FED, a koja štampa dolare, koji se zatim plasiraju u svet jer su sve zemlje moraju njome kupovati naftu i u tome je njen monopol. Američka centralna banka je privatna ne državana institucija, tj radi za privatne interese. To je izvor novca za američku duboku državu kao i sve ideološke pokrete koje preko svojih agenata finansiraju po svetu (a čiji je u zadnjem malom kapilaru deo i ovaj pokret NDBG, dal samo ideološki ili i podržan finansijski ne znam, a vođe pokreta sve trče da iskreno kažu :)). Videli smo blagonaklonost starog američkog ambasadora prema njima, neke zanimljive likove uslikane u prvim redovima na njihovim protestima prošle godine, veze sa Filipom Ejdusom koji je preko tih veza postao profesor na Fakultetu političkih nauka (a ja ga se sećam iz srednje škole pa slučajno znam malo više informacija) itd itd... šta god rade ja vidim iste prste, isti kalup. Koji sada gubi u svetu, vreme je za novi bolji svet.
 
... A тебе за Дан безбедности ако се сете - сете се, а ако не - ником ништа. Ти си своју патриотску дужност извршио.

Да ли си ти нормалан? Људи који су против суспендовања закона у току целе ноћи су обожаваоци Ротшилда и Сорошеви агенти? Они који су против система у којем власник печењаре постаје директор ЕПС-а, па нам за годину дана производња струје пада за 20%? и где "ваздуплоховац" постаје директор Коридора? Са овим олошом који ће нам потрошити и црно испод ноктију да би намирили своја полуписмена дупета ти не смета да будеш "капиларно повезан"?
 
Usled velikog interesovanja, već treći post o ovom popularnom pokretu u zadnjih nedelju dana, uspeh :) "raja je počela da se pali i žari" :) Nego razmišljam dal uopšte da uopšte odgovaram na ovoj temi i ne remetim taj blaženi mir iliti nultu aktivnost, sem što mojim kritikama izazivam reakciju. Nema kritika - nema reakcija , tema spava apsolutnim spokojem :)
Ono što je za mene nenormalno za tebe je normalno. Zavisi kako si isprogramiran da ti šta bude normalno.
Ne znam što me pitaš za EPS kad to nije tema, ali ako me već pitaš da ti kažem sledeće: ja sam već dugo vremena zadovoljan jer uvek imam struje i cena mi je ok. To, dal će biti dovoljno uglja i struje za 6 meseci, ja ne znam jer nisam takva stručnjak kao ti ili oni što plasiraju te informacije. Ugalj je generalno ograničen resurs i moraće se kad tad zameniti. Da bi se izvršila zamena izvora struje potrebno je povećati cenu kako bi vetroparkovi i solarni paneli bili isplativi i kako bi se gradile nove hidroelektrane (gde još može). Takođe prihod EPS-u može biti i prodaja tople vode toplovodom Obrenovac-Surčin toplanama u Beogradu umesto što tu vodu sada bacaju u Savu i gube prihode. Međutim nisam siguran da su ovi tvoji miljenici i vođe ovog pokreta za ono za šta sam ja - a to je da stranci ne smeju biti vlasnici više od 49% tih energetskih kompanija u Srbiji kako bi mi kao zemlja sačuvali strujnu nezavisnost (a time i ekonomsku i ostalu), posebno u vremenu kada za mesec dana izlazi revolucionarno vozilo Tesla model 3 sa cenom 35.000 dolara i autonomijom 400km , u prevodu kad se bliži kraj ere nafte i kad bi sad njihovi dragi idoli želeli da gubitak monopola u nafti zamene preuzimanjem naše (i drugih) proizvodnja struje. Kažem, sve zavisi kako je ko isprogramiran šta da vidiš , a šta ne :) Open your mind - open your eyes
 
Не врдај. Оптужујеш људе који су се побунили због флагрантног непоштовања закона и струке да су део некакве међународне завере.

А ствар је чиста. Група манипуланата која је засела на власт одлучила је да отима простор, да на њему зида како му је ћеф и да се тако богати.

И то је све део исте екипе која је крајем деведесетих бесправно испарцелисала земунске паркове и за пет-десет хиљада марака их "уступала" онима који су били донатори СРС. Ми се сада с разлогом згражамо због објекта који је сазидан код Студентског Града, а на стотине много горих је овај олош посејао широм Земуна.

Досадашњи председник са синовима је узурпирао ретензију крај Савског насипа да би сазидао две хацијенде. Еј, председник државе бесправно зида на туђем!!! Простак који је по ступању на функцију прво купио факултетску диплом.

А Психо, његово мутирано чедо, се не зауставља на томе, већ по плану градоначелника (такође с купљеним докторатом) узурпира читав Савски амфитеатар, чисти га средствима из буџета да би га бесплатно уступио фамозној фирми која ће наредних деценија господарити овим простором како жели. А жели да то не буде по урбанистичким прописима и у интересу грађана, већ да што пре и што више напуни џепове. Па зато нећемо више имати места ни за метро, ни за пар колосека до Старе железничке станице, ни мост тамо где је планиран, а обалу су сузили највише што су могли. И већ меркају Доњи Калемегдан и Ушће и ко зна каква чуда ће тамо да никну. Не дају мира слободне зелене површине лоповском олошу обучаваном на отимачини земунских паркова. Свакако се не плаше полиције коју су препустили такође лажном доктору којег држе у шаци.

Но, све то тебе не тангира. Као што те не тангира ни чињеница да нам ЕПС води власник печењаре, због чије неспособности електропривреда бележи катастрофалан пад и због којег ће губитак ове године бити 300 милиона евра (http://www.transparentnost.org.rs/index ... role-eps-a). Нити те брине што на чело Коридора долази стручњак за "ваздуплохове" из Врњачке Бање који је у локалу име изградио на зеленашким каматама.

Не, теби боду очи они који дижу глас против оваквог олоша. У њима ти не препознајеш људе забринуте за своју земљу и своју будућност, већ агенте трулог Запада "капиларно увезане" с Ротшилдом.

Нисам до сада био ни на једном протесту НДБГ, али ћу од сада морати.
 
Ja se sa tobom slažem ali se sa idejom ovog pokreta ne slažem :)
Ciju ideologiju neko fura mozes videti I po tome: koju modu fura, ciji su to kreatori, kakvu ideju salju, ko gura te kreatore, zasto lansiraju hipstersku bradu sinhronizovano sa talasom imigranata, hijab je in, koju muziku slusa, dal prati trendove MTV-a I slicnih, kojim medijima veruje, ko su profesori koji imaju uticaj na njih... Tim kanalima su se zadnjih decenija podsvesno programirali mladi. Ali tome je dosao kraj, ideja I moc im slabi :)
I samo napred, idi na proteste, nadam se da cete sledece odrazti kod Skylana u ulici Kneza Milosa koji isto u centru raste 40 spratova, a za koje Djilas nije hteo da da dozvole, pa je pitanje da li su posle promene vlasti dobili korupcijom. To ti je Beograd na vodi II. Ali taj protest se nikada nece desiti. A znas zasto? Zato sto protiv svojih ne smeju da protestvuju ;)
 
O jbt, saznadoh da je hipsterska brada vezana sa talasom imigranata.

Kako se u sve to uklapaju golovi Arona Remzija? Ne verujem u slučajnosti...
 
Da nije bilo njegovih reportaza i postova na drugim temama mogli bi da stavimo pare na kladzu da je neko sa Njuz neta. Ali avaj. Ima ljudi koji mrtvi ozbiljni pisu o povezanosti hipsterskih brada, zapadnjackih modnih trendova i smanjenog interesovanja za ekonomskim fakultetom sa islamskim fundamentalizmom i "najezdom skakavaca" kako jedan njegov brt sa foruma nazvade talas imigranata.
 
Zanimljivo ce biti ispratiti tokove novca Nikole Gruevskog u pravcu Beograda.
Jao kad pukne bruka... :sesir:
 
Poenta je da ljudi gledaju ljude na ovim skupovima I kazu : to su likovi iz kruga dvojke. Zasto tako kazu? Zato sto su drugaciji, po fazonu koju furaju, po oblacenju, frizurama, po muzici. Odakle im ta razlicitost? Prate globalne trendove. Mislis globalne kao Indijske, Teksaske, Talijanske...? Ne. Globalističke kao modu globalističkih kreatora, muziku sa globalističkih muzickih medija poput MTV-ja, filmova poput Holywoodskih. To nije ceo svet, to je jedna mala povezana elita. Na njenom vrhu je petrodolarska šema. Vlasnici američke centralne banke (privatna) koji štampaju dolare za koje se isključivo kupuje nafta. Ispod su operativci poput Soroša, ispod holivudski producenti, njihovi modni kreatori, mainstream mediji, profesori, naučnici. Njihova uloga je oblikovanje javnog mnjenja u njihovu korist. I na kraju, kapilarno, imamo naše likove koji upijaju tu modu, tu muziku, te filmove. Time oni bivaju u funkciji te šeme I ideologije, najvećim delom nesvesni ovog lanca. I to ljudi onda vide kao fazon "krug dvojke".
Znate, imam stan u Tivtu, blizu Porto Montenegra. Pre 6 godina je tamo Natanijel Rotšild slavio 40-I rođendan. I ova elita je bila, posebno sam zapamtio da su bili najveci svetski modni kreatori poput vlasnika Višija. Brade su počele da se lansiraju posle xy decenija pred početak migrantske krize I time je smanjena razlika obrijanih Evropljana I pridošlica sa bradama. Ko prati zna da se slično na Zapadu sada modno prmoviše hidzab. Zato su ljudi koji odbijaju ove uticaje u stvari jači karakteri od onih koji podpadaju svojoj slabosti da budu prihvaćeni. Zato je ovaj pokret-pokret slabih I podložnih manipulacijama
 
O kojoj muzici je rec da znam da nisam zastranio? :bash: :violina:
 
Evo ja se kao prvi komsija pomenutog kruga dvojke javljam i moram reci da mi je pun sesir tih idiota koje vidjam svaki dan. Kote se kao misevi i propagiranju neke vrednosti koje nemaju blage veze sa Srbijom i neretko se potpuno kose sa nasim drzavnim interesima.

Toplo bi im preporucio da emigriraju posto toliko vole sve sto je strano, takodje sve sto je na antipodima Srpske kulture. Ocigledno su rodjeni u pogresnoj drzavi.
 
A tek to što Mesi neće u zatvor za utaju poreza?

Jel slučano što je Papa Argentinac?
 
E, hebiga, Earthmoving, sa' si skren'o pažnju LJUDI U CRNOM na sebe!

A mog'o si lepo, bez OVAKVE afirmacije, da uživaš u spamovanju po forumu.
 
Земљани, Спатио,

Дебео сам, средовечан, верник, Србин, хетеросексуалац - све оно што је, по вама, супротно идејама које промовишу појединци који се појављују на протестима. Али, мене не занимају они, занимају ме идеја и главни циљ који окупљају људе.

Док ви видите, пре свега, хипстере и педере, ја видим гомилу младог и образованог света који жели да се бори против мочваре у коју нас увлаче полутани који су засели на власт. Страшно је колико сте оптерећени некима међу њима (који ни мени, можда, нису по вољи), а колико сте неосетљиви на тектонски лоповлук који је захватио земљу и народ које волимо. Покушавам да кажем да то што ја приватно сматрам да је хомосексуалност поремећај, не значи да за мене људи попут Јована Ћирилова или Драгослава Срејовића нису светлосну годину испред лопужа које нам као термити нагризају национално ткиво, све кунући се у Србију.

Што се тиче Скајлајна, нисам против њега јер се, по мени, високи објекти налазе управо где треба, на месту где се укрштају аутопут и почетак Кнеза Милоша. Небодери су и по ранијим плановима били планирани на том месту, инвеститор је масно платио локацију и ја не видим никакав проблем с тим.
 
Vrh