Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=396515#p396515:2ykrp3u4 je napisao(la):
Пантограф » 08 Jul 2016 10:38 pm[/url]":2ykrp3u4]А. Вучић и Д. Ј. Вучићевић успели су да у армију својих корисних идиота регрутују - Сергеја Лаврова.
То је велики успех, свака част, искрено.

Ja sam slušao američkog ambasadora Kajla Skota (ne sećam se da li je bilo na RTS, ili B92, ali sigurno nije Pink :D ) kada su ga pitali za tog čoveka sa fotografije, on je rekao, odprilike: "to je sasvim uobičajena diplomatska aktivnost praćenja događaja u nekoj zemlji. Pogotovo kada imate medije od kojih neki javljaju da na uličnom protestu bilo 2.000, a drugi javljaju da je bilo preko 20.000 ljudi..."
I mislim da je time iskazano mnogo više nego što je izgovoreno.
 
Море досадисте више о тим причама, квислинзи, издајници ово, оно. Као, скупило се 20.000 људи, без озбиљне подршке великих медија, само преко друшвених мрежа, зато што су "страни плаћеници?" Дајте молим вас. То је један кулминирани бес и незадовољство због свега и свачега, и свега онога чиме онај жвалави лудак вређа сваки здрав мозак.

Зашто је уопште потребно за Добрицу, и остале да добију паре за протесте, ако би много боље зарађивали просто-напросто збришавши у ту исту Америку? Или коју год другу земљу запада? Ако могу полу-писмени Роми, што не би они?

Овде се ограђујем од подршке оним давитељима против давитеља, јер су промашили поруке и циљеве као слона у ходнику. А имали су најквалитетније темеље у текстовима примедби, које су сами подносили.
 
Protest je nesto najpozitivnije sto se ucinilo za srpsku demokratiju mnogih godiona unazad, svaka podrska i simpatije od mene, jedino sto ovaj protest "ne davimo beograd" i dalje nije dovoljno radikalan. Nasilje ne bi smelo da eskalira, ali protesti ne bi trebali biti ni kao parada ponosa gde se pokazuje nekakva gradjanska solidarnost i sl, vec da budu ciljani direktno protiv diktatora, ka istinskim promenama i to sto pre. Cim sam video da ucesnici protesta vode decu sa sobom i ne zele da gaze travnjak ispred gradske skupstine bilo mi je jasno da je sve to previse mlako.

Kazu da podrska protestu dolazi sa zapada, ali mislim da je problem bas to sto ne dolazi nikakva podrska sa zapada, odnosno iz Evrope (SAD imaju pun kufer svojih problema trenutno, a i bolje da se ne mesaju) ukljucijuci i Rusiju koja nije bas jednako Putin, i to od liberalnih i demokratskih snaga, ne od njihovih vladajucih struktura. Mi nikad nijedne vece promene nikad nismo mogli da izguramo sami, ali izgleda kao da smo ovaj put osudjeni da to ucinimo.
 
Nije mi jasno zašto na ovom protestu svaki put ddolaze gay aktivisti sa zastavama??? Dosadili su..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397084#p397084:2eaubmp9 je napisao(la):
Drakche » Danas, , 07:50[/url]":2eaubmp9] jedino sto ovaj protest "ne davimo beograd" i dalje nije dovoljno radikalan. Nasilje ne bi smelo da eskalira, ali protesti ne bi trebali biti ni kao parada ponosa gde se pokazuje nekakva gradjanska solidarnost i sl, vec da budu ciljani direktno protiv diktatora, ka istinskim promenama i to sto pre. Cim sam video da ucesnici protesta vode decu sa sobom i ne zele da gaze travnjak ispred gradske skupstine bilo mi je jasno da je sve to previse mlako.
Ta mlakost protesta je vidna posledica postepenog stelovanja mozgova ljudi projektom zvanim politicka korektnost. Sve kao ono ajde da se bunimo al' da u svemu tome pokazemo da nismo divljaci sa balkana kakvim nas dozivljavaju nego da im pokazemo da smo bas pravi evropejci. Politicka korektnost je koncipirana tako da ti dozvoljava da pustis glas ko kad umiljata pudlica zakevce kad joj nesto nije po volji, a svako ko se usudi da jace zarezi odmah biva proglasen ekstremistom koji poziva na "nasilje" i protiv te uzasavajuce pojave se odmah mora reagovati represijom.
Vlast ti kaze e slusaj ovako, mi cemo da te j, a tebi je dopusteno da civilizovano, stalozeno raspravljas o tome i izneses svoje argumente zasto mislis da ne bi trebali to da ti radimo. Al' samo bez "flejmovanja". Sta ne prija ti? Ma dobro reci da ti ne prija, al' ne smes 'se zestis.
Sta reci kad je veca atmosfera "parade" bila na anti nato protestima nego na ovim. Gledas ljude u opustajucoj setnji kako masu zastavicama ko raja koja proslavlja pobedu na eurosongu. Vise zestine verovatno ima ne slavljima posle Djokovicevih pobeda.
 
Problem je, da l bi se ljutili da im dodju sa Seseljevom zastvom ili nekom cetnickom? To me strasno nervira, sto moraju da se tako reklamiraju...
 
Organizatori su rekli da ne žele stranačka obeležja i verujem da bi redari isticanje takvih zastava sprečili.

Dobrica je na današnjem govoru rekao da nema ništa protiv zastave duginih boja, e sad, ako nekome to smeta, to je već problem te osobe.
 
Koliko vidim šetnjama nismo ubedili vlast da smene odgovorne za Hercegovačku. Šta bi mogli sledeće, da potpisujemo peticije? :roll:
Ili da se najavimo na jutarnji razgovor sa mandatarom?
 
Koliko sam razumeo za ponedeljak je najavljen novi skup dok se bude odrzavala sednica skupstine grada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397186#p397186:3j0330pu je napisao(la):
angry bird » 13 Jul 2016 08:20 pm[/url]":3j0330pu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397084#p397084:3j0330pu je napisao(la):
Drakche » Danas, , 07:50[/url]":3j0330pu] jedino sto ovaj protest "ne davimo beograd" i dalje nije dovoljno radikalan. Nasilje ne bi smelo da eskalira, ali protesti ne bi trebali biti ni kao parada ponosa gde se pokazuje nekakva gradjanska solidarnost i sl, vec da budu ciljani direktno protiv diktatora, ka istinskim promenama i to sto pre. Cim sam video da ucesnici protesta vode decu sa sobom i ne zele da gaze travnjak ispred gradske skupstine bilo mi je jasno da je sve to previse mlako.
Ta mlakost protesta je vidna posledica postepenog stelovanja mozgova ljudi projektom zvanim politicka korektnost. Sve kao ono ajde da se bunimo al' da u svemu tome pokazemo da nismo divljaci sa balkana kakvim nas dozivljavaju nego da im pokazemo da smo bas pravi evropejci. Politicka korektnost je koncipirana tako da ti dozvoljava da pustis glas ko kad umiljata pudlica zakevce kad joj nesto nije po volji, a svako ko se usudi da jace zarezi odmah biva proglasen ekstremistom koji poziva na "nasilje" i protiv te uzasavajuce pojave se odmah mora reagovati represijom.
Vlast ti kaze e slusaj ovako, mi cemo da te j, a tebi je dopusteno da civilizovano, stalozeno raspravljas o tome i izneses svoje argumente zasto mislis da ne bi trebali to da ti radimo. Al' samo bez "flejmovanja". Sta ne prija ti? Ma dobro reci da ti ne prija, al' ne smes 'se zestis.
Sta reci kad je veca atmosfera "parade" bila na anti nato protestima nego na ovim. Gledas ljude u opustajucoj setnji kako masu zastavicama ko raja koja proslavlja pobedu na eurosongu. Vise zestine verovatno ima ne slavljima posle Djokovicevih pobeda.
Politicka korektnost po sebi nije negativna stvar, samo sto se zloupotrebljava na nacin na koji opisujes (ovce za sisanje), ali i suprotno - danas svako moze da se pozove na politicku NE korektnost, bez da je ikad bio polit. korektan, to je jos gora zloupotreba. Kao da ides u krstaski rat, a nisi naucio sta znaci biti hriscanin ili tako nekako.

Ti tzv. pravi evropejci, vala, protestuju zustro protiv svojih vlada i nisu nimalo umiljati, imaju mnogo vise nego mi u Srbiji, ali su takodje jos uvek impotentni, posto je glavni uzrok svih problema globalna ekonomska masinerija kako god okrenes.
Kod nas kao da nema ko da ucistvuje u takvim protestima, osim, mozda, odredjenih organizovanih i "narucenih" struktura kao sto su huligani, pa ni ovi ultra desnicari nisu ono sto su nekad bili, pripitomili se. Valjda zato sto zele podrsku gradjana, jer su se mnogi preobukli u partije, pa su tako nasilje zamenili nasilnom demogogijom. Levica je globalno u krizi, sto se fakat vidi i po "ne davimo beograd" protestima. Pojavio se je kao jedan sjajan, kreativan, pun duha - protest, ali u pogresnim okolnostima za tako nesto tj. kao da nam je zemlja mogo bolja nego sto jeste. Da se ovako protestvovalo protiv milosevicevog rezima, danas bi u Srbiji i dalje vladao Milosevic, samo onaj mladji.

I jos da dodam da su ovi protesti sigurno dosta ucenjeni od blatoida, kao da je bolja medijska blokada nego naslovna u blatoidu - kako se "rusi Beograd", jadni mi, ili sl. mracni konteksti.
 
Šta je ovo, deluje ko poluprazno? Ili revolucionarima smeta vrućina ili su uzeli odmor od revolucije i otišli na more ili im gazde ukinuli sendviče...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397235#p397235:1t1yewzm je napisao(la):
roland » Čet Jul 14, 2016 1:00 am[/url]":1t1yewzm]Koliko vidim šetnjama nismo ubedili vlast da smene odgovorne za Hercegovačku. Šta bi mogli sledeće, da potpisujemo peticije? :roll:
Ili da se najavimo na jutarnji razgovor sa mandatarom?
A da pobedite na izborima?
 
Earthmoving":2sglx480 je napisao(la):
Šta je ovo, deluje ko poluprazno? Ili revolucionarima smeta vrućina ili su uzeli odmor od revolucije i otišli na more ili im gazde ukinuli sendviče...
0a6edfc4b0506451cad772deef22fccd.jpg

Maca pojela jezik ?

Poslato sa telefona
 
Jel ovo isto mesto ali iz drugog ugla? I tu deluje prazno. Samo je puno jaja pobacanih po zgradi. Jel to Profesorka Turlajić bacala ili ti Dule? Ili Saša Janković i on juče reče da će da prošeta. Ako visoko dobacuju jaja možda će staviti u izveštaj da su visoka ljudska prava građana Srbije...
 
Beki":1tlnsp8q je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397235#p397235 je napisao(la):
roland » Čet Jul 14, 2016 1:00 am[/url]":1tlnsp8q]Koliko vidim šetnjama nismo ubedili vlast da smene odgovorne za Hercegovačku. Šta bi mogli sledeće, da potpisujemo peticije? :roll:
Ili da se najavimo na jutarnji razgovor sa mandatarom?
A da pobedite na izborima?
A da Vladajuca st*** malo opravda tu pobedu, uradi nestobza ovu zemlju? To ne? Nije to bitno? Botino.
 
@Earthmoving Ne budi smešan. O protestu ne pričam po slici iz medija koji se trude da umanje broj ljudi, nego sam bio tamo pa sam video.

Ja nisam video da je iko bacao jaja na bilo koju zgradu, kao ni Vučićeve botove kod zgrade Vlade ili na provokacioni transparent preko puta Geozavoda.

A o toj slici što si okačio mnogo govori to što je ime autora zatamnjeno, tj. što se krije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397268#p397268:19yl78o1 je napisao(la):
dex87 » Čet Jul 14, 2016 10:02 am[/url]":19yl78o1]
Beki":19yl78o1 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397235#p397235 je napisao(la):
roland » Čet Jul 14, 2016 1:00 am[/url]":19yl78o1]Koliko vidim šetnjama nismo ubedili vlast da smene odgovorne za Hercegovačku. Šta bi mogli sledeće, da potpisujemo peticije? :roll:
Ili da se najavimo na jutarnji razgovor sa mandatarom?
A da pobedite na izborima?
A da Vladajuca st*** malo opravda tu pobedu, uradi nestobza ovu zemlju? To ne? Nije to bitno? Botino.
Hej, bez vrijedjanja :grand:
 
@Earthmoving
Јадно да не може бити јадније. Могао си да поставиш слику и три сата након протеста, па да напишеш да никога није било.
Смејали сте се пре годину дана када је било 700 људи. Смејали сте се заједно са великим вођом након првог овогодишњег протеста када је било око 8000. Али зато када је бројка премашила 20000 онда сте пустили чудовиште из Црне лагуне, Ђукановића, да изјави да смо беспосличари.
А и обезбеђење сендвичара на путу вам је импресивно. Поред сваког је био и мањи кордон полиције.
А тек сподобе које сте поставили пред зграду Геозавода. Е то је прича за себе. Видим да сте довели исте који су и рушили у Херцеговачкој, а исте и шаљете по мањим местима да застрашују када су локални избори. Једино не знам шта су њих шесторица хтели наспрам 15000 људи. Сва срећа, па ово није ваш протест јер има интелигенције у учесницима.

А ово за јаја вам је онако јајарски.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397256#p397256:1r8idsp5 je napisao(la):
Beki » Thu Jul 14, 2016 9:39 am[/url]":1r8idsp5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397235#p397235:1r8idsp5 je napisao(la):
roland » Čet Jul 14, 2016 1:00 am[/url]":1r8idsp5]Koliko vidim šetnjama nismo ubedili vlast da smene odgovorne za Hercegovačku. Šta bi mogli sledeće, da potpisujemo peticije? :roll:
Ili da se najavimo na jutarnji razgovor sa mandatarom?
A da pobedite na izborima?
Ne brini se, pobedićemo na izborima. Ali ta logika mi nije jasna, treba da ćutiš na svaki potez vlasti, i da onda jednom u 4 godine kažeš to što imaš zaokružujući glasački listić. A na glasačkom listiću sve dno dna, retko kad da imaš priliku da daš glas nekom za koga može da se kaže da mu politika ne služi za lično bogaćenje i da nije gadljiv na korupciju.
 
Ma ja uopšte nisam bio maliciozan, pitanje je koja je sledeća stvar, ja kažem, pobeda na izborima. I to je jedini način i da se nešto promeni.

Ne znam šta bi po vama trebala da bude sledeća stvar ako već ovi protesti nemaju rezultata, nasilje?
 
Pa cekaj onda ova vlast trazi to nasilje a ne ljudi, obicni gradjanii...
Koliko mozes biti bahat da mislis da mozes da radis sta hoces? Jel to pise u ustavu, negde? Jel to pravo neko vladajuce stranke?
Znaci da hoces i izazivas ljude da nesto promene, kada nemamo institucije koje ce da se bave time...
Jel ovo Demokratija ili Autokratija? Neka diktatura, kavzi supermen, snaga AV-a u oblacima problema.
Gde je Vlada? Lik samo laze, nista drugo.
 
Ali izbori su bili pre par meseci, a ne pre deset godina. Ok, desio se slučaj Hercegovačke posle, ali opet i da su danas izbori, rezultati bi bili isti. Ne razumem šta bi vi, da idete protiv volje naroda? Vlast se bira na izborima, nezadovoljstvo se može izraziti na protestima i to je to. Tako je i u Americi, i u Norveškoj...
 
Loyla i Vladimir79, ja sam u lagodnoj situaciji, sedim sa strane ko one dede u Mapetovcima, pa mogu da kritikujem i vas i Vučića kako mi se sviđa. Al trenutno je ovo vaše pozorište šupljine prazine vrlo zanimljiv za ismevanje i karikiranje.
 
ИГОРЕ, ЗАТВОРИ ТЕМУ 'ЛЕБА ТИ. ОВУ И СВАКУ ГДЕ КРЕНЕ ПОЛИТИЧКО-БОТОВСКА ПЉУВАЧИНА. ОВАЈ ФОРУМ ЈЕ ДАЛЕКО ИЗНАД ТОГА

ако нећеш ти, дај мени да будем админ и ја ћу
 
Vrh