Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

Tito je bio bravar, sve živo je zatvarao.
Sloba je bio bankar, svi smo bankrotirali.
Koštunica pravnik, svi smo pokradeni,
Tadić psiholog, svi smo poludeli.
Toma Nikolić grobar...
 
Bas mi zao za te sto ih je Tito zatvarao.. Danas vidim lepo im je.
 
Nije mi jasno kako neko ko je završio ekonomiju može da zagovara štampanje para bez pokrića

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Па штампање пара без покрића као вид опорезивања је патентирао најславнији економиста ов ол тајмс, Џон Мајнард Кејнз, током Првог светског рата, у Британији. А пошто је човек завршио Кембриџ... то је та веза.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397303#p397303:64ekul4y je napisao(la):
Beki » 14 Jul 2016 01:41 pm[/url]":64ekul4y]Ali izbori su bili pre par meseci, a ne pre deset godina. Ok, desio se slučaj Hercegovačke posle, ali opet i da su danas izbori, rezultati bi bili isti. Ne razumem šta bi vi, da idete protiv volje naroda? Vlast se bira na izborima, nezadovoljstvo se može izraziti na protestima i to je to. Tako je i u Americi, i u Norveškoj...
Али победа на изборима сваке 2-3-4-5 година не значи право на бахатост и деспотско управљање, прављење конкретне штете коју грађани препознају... И да ли има више од 1,5% бирача који знају бра 5 ставки програма странке за коју су гласали? Већ најмање деценију на изборима се бира оно што се сматра мање зло, ретко очекивани бољитак.

А грађани протестују, штрајкују, преко великих медија јавно расправљају о потенцијалној штетности одређених одлука, уколико су добро организовани, власт одлучи да промени штетну одлуку без обзира на то што су победили на изборима на ма који начин. Постоје институције јавног увида, јавне расправе, градског референдума... Тако је у Америци, Норвешкој....
 
Nije cilj ovog protesta menjanje vlasti (republičke) niti je to moguće ako se ne promeni struktura protestanata.
Stalno se menjaju teze (a tu Vučić prednjači svojim izjavama).
Cilj je da se smanji bahatost javnih službi i da neko odgovara za neviđene gluposti.

Poslato sa telefona
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397594#p397594:1fenv62s je napisao(la):
astrodule » Jul 15th, 2016, 7:01 pm[/url]":1fenv62s]Nije cilj ovog protesta menjanje vlasti (republičke) niti je to moguće ako se ne promeni struktura protestanata.
Slozio bih se ali gledao sam vise priloga ne rezimskih medija iznedju ostalih i na N1 gde su ucesnike protesta pitali zasto su se okupili, deo njih je pominjao smenu vucica a ni rec o inicijalnom problemu i zahtevima zbog cega je protest i nastao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397179#p397179:21wrc6gn je napisao(la):
kopmania » 13 Jul 2016 07:48 pm[/url]":21wrc6gn]Nije mi jasno zašto na ovom protestu svaki put ddolaze gay aktivisti sa zastavama??? Dosadili su..

Јел скандирају "Ми смо Вучићеви, Вучић је наш!" ? :D


Сетих се, на протесту 96/67 (Uncle Albert "during the war...") је стално било фрке око ношења застава страних (западних) земаља, а на "заставу дуге" нико није ни обраћао пажњу, и сваки дах не била ту. Нисмо ни знали шта је то.
 
Protest je proistekao iz jedne proste činjenice - vlast je bahato i bezobzirno suspendovala pravni poredak i pogazila Ustav :dil: . I koliku god većinu da vladajuća garnitura ima u republičkoj ili gradskoj skupštini to im ne daje za pravo da mogu da rade šta hoće i protivno Ustavu. A kad ne postoje ni ustavna ograničenja za akcije vlasti, takva vlast je tiranska i zloupotrebiće u svakoj mogućoj situaciji svoju moć. Ovo je samo početak, sutra može da krene sa fizičkim obračunom sa neistomišljenicima, jer Ustav su već jednom pogazili, neće im biti problem da to ponovo urade.
I to je po meni glavna poenta protesta - odgovorni za kršenje zakona i Ustava moraju biti sankcionisani i na taj način se vlast ponovo vraća u Ustavom postavljene okvire ili će se vlast oglušiti na ove zahteve i time se de fakto vanustavno stanje nastavlja. A kad su Ustav, pa samim tim i svi zakoni, suspendovani, tu više ne važe principi prava i pravde, već zakon jačeg. Ko ima jaču toljagu taj vlada.
 
Е сад ја не могу а да се не запитам, иако сам у почетку и сам био на овим протестима, зашто се исти људи нису окупили на улицама кад је устав кршен од стране исте власти, још директније и то у свом кључном делу, приликом гашења српских институција на делу територије Републике Србије? Или зашто нису изашли на улице када су пре пар месеци потписане и последње ставке из ултиматума НАТО-а из Рамбујеа и тиме укинути последњи облици суверености и независности Србије и српског народа?

(ботови да се на јављају и наслађују, део су система који је у свим овим случајевима разарања устава и државе био с оне стране закона, националних и грађанских интереса)
 
Ja mogu da kažem za sebe (a ti me nazovi izdajnikom).
Zato što sam Kosovo već odavno otpisao. Žao mi je što je ono izgubljeno, ali granice se menjaju (nekad je Srbija bila do Soluna, a Vojvodina ne beše u granicama Srbije do skoro).

Mene mnogo više zanimaju stvari na lokalu i tu ne mislim na politiku. Bitnije mi je da gradske i republičke službe rade svoj posao u mojoj okolini (trava podšišana, inspekcija zatvara nelegalna gradilišta, policija dođe kada primetim nešto čudno...) od državne politike.


Poslato sa telefona
 
Ок, назваћу те издајником али и лецемером приде пошто у тренутку бриселске велеиздаје држава Србија је имала све кључне институције судске и извршне власти на северу Космета и имала је сопствени угрожени народ пред тенковима окупатора које је на најбруталнији начин гурнула под терористичку чизму.

Дакле, замисли да ти сутра неко каже да ти је власт страна (приде и окупаторска, терористичка) И да те на све начине, укључујући и силом натера на послушност таквој власти. Е, теби то не смета, барем када су у питању твоји сународници. Немам речи којима бих описао такав ментални склоп, толики ниво себичности и одсуства националне али и грађанске свести. И толико о томе како тебе занимају ствари на локалу.

Управо ваши такви лицемерни ставови и селективни осећај за правду и грађанска права су разлог зашто је и овај протест суштински малограђански.
 
U kom ti paralelnom svetu živiš?

Sve vas što kličete o Kosovu (a naročite klince) bih poslao dole, na tu "našu" teritoriju pa pravite proteste povodom veleizdaje. Usput povedite i crkvene velikodostojnike (Peć je tamo), a možete i Vulina i Vučića i nastanite se tamo i inatite celom svetu.

Ponavljam da mi je žao što su nam oduzeli Kosovo, ali odavno smo izgubili i medijski i lobistički rat i to je nešto sa čime se treba pomiriti (ali ne i zaboraviti).
 
Слажем се да ја живим у паралелном свету. У свету у ком постоји универзална правда за све, без трунке лицемерства и где су правичност, доследност, искреност, грађанска и национална свест вредности око којих је цело друштво окупљено.

Ти са друге стране живиш у покондираном, помодарском свету лажи и опортунизма, где је једина искрена мисао она о сопственом уздизању у тим вашим квазиграђанским круговима. Ти си мени друже доказао да излазиш на протест из неискрених побуда и да заправо не верујеш у грађанске слободе а које тобоже заговараш. Просто тако је, јер не подржаваш иста права за све своје суграђане.

И молим лепо, изгубљен је и СА па сте и даље на улицама, лицемери једни. И још једном, у тренутку потписивања бриселског споразума сва судска, извршна и законодавна власт на северу КиМ је била у нашим рукама. Ништа тамо није било изгубљено.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397684#p397684:2bcltcr7 je napisao(la):
Delija » 16 Jul 2016 11:55 am[/url]":2bcltcr7]
Дакле, замисли да ти сутра неко каже да ти је власт шиптарска. И да те на све начине, укључујући и силом натера на то. Е, теби то не смета, барем када су у питању твоји сународници. Немам речи којима бих описао такав ментални склоп, толики ниво себичности и одсуства националне али и грађанске свести.

kad se vec prebacismo na kososvo dozvoli da ti ukazem na neke stvari, mozda shvatis zasto ja mislim da je upravo tvoj stav ociscen od ikakve nacionalne svesti.

"gubitak" kosova krajem 20. veka je, nakon svega sto se desavalo u predhodnih 100 godina, na zalost najbolje sto je srbiji moglo da se dogodi po pitanju njene buducnosti. ako govorimo o teritoriji i natalitetu, po istom modelu po kome su u predhodnih 100 godina dosli do velike vecine kosova albanci bi u narednih 50 godina dosli do nisa. ako govrimo o demokratiji i parlamentarizmu albanci bi vec danas imali ogroman uticaj na zvanicnu politiku drzave srbije, ako govorimo o ekonomiji kosovo bi bilo teg koji bi tek udavio srpsku privredu koja i ovako grca na dnu kace...

iako se prodajem za nekoga ko je kao sirokih shvatanja i pun raznih usranih postovanja razlicitosti imama OGROMNU odbojnost prema narodu koji civilizacijskim vrednostma nije doprineo ali ni malo, o narodu koji nema svoju kulturu, istoriju, umestonst, teriroriju..nego sve to krade od komsija kojima za uzvrat, umesto razmene duhovnih i civilicacijskih vrednosti, nudi samo kvalitetne narkotike, organizovani kriminal i pite zeljanice i to je razlog zasto sam "sretan" sto sa jednim takvim narodom ne delim istu drzavu. bio bih radikalan do kraja, prvo sto bih uradio kada bih bio neka vlast bio bi zid visine 10 metara i minsko polje sirine 100 metara na administrativnoj granici izmedju srbije i kosova uz trajnu zabranu ulaska ili samo prolaska drzavljana te nove drzave na nasu teritoriju.

e sad, ko je veci srbin od nas dvojice, ja koji sanjam nemogucu buducnost ili ti koji prizivas losu proslost i nije toliko bitno, sadasnjost ne valja nikako
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397686#p397686:2vwoepk7 je napisao(la):
Delija » 16 Jul 2016 12:12 pm[/url]":2vwoepk7]Слажем се да ја живим у паралелном свету. У свету у ком постоји универзална правда за све, без трунке лицемерства и где су правичност, доследност, искреност, грађанска и национална свест вредности око којих је цело друштво окупљено.

Ти са друге стране живиш у покондираном, помодарском свету лажи и опортунизма, где је једина искрена мисао она о сопственом уздизању у тим вашим квазиграђанским круговима. Ти си мени друже доказао да излазиш на протест из неискрених побуда и да заправо не верујеш у грађанске слободе а које тобоже заговараш. Просто тако је, јер не подржаваш иста права за све своје суграђане.

И молим лепо, изгубљен је и СА па сте и даље на улицама, лицемери једни. И још једном, у тренутку потписивања бриселског споразума сва судска, извршна и законодавна власт на северу КиМ је била у нашим рукама. Ништа тамо није било изгубљено.


Ovaj prezupčio...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397686#p397686:2wpg4u5y je napisao(la):
Delija » 15 minutes ago[/url]":2wpg4u5y]Слажем се да ја живим у паралелном свету. У свету у ком постоји универзална правда за све, без трунке лицемерства и где су правичност, доследност, искреност, грађанска и национална свест вредности око којих је цело друштво окупљено.

Ти са друге стране живиш у покондираном, помодарском свету лажи и опортунизма, где је једина искрена мисао она о сопственом уздизању у тим вашим квазиграђанским круговима. Ти си мени друже доказао да излазиш на протест из неискрених побуда и да заправо не верујеш у грађанске слободе а које тобоже заговараш. Просто тако је, јер не подржаваш иста права за све своје суграђане.

И молим лепо, изгубљен је и СА па сте и даље на улицама, лицемери једни. И још једном, у тренутку потписивања бриселског споразума сва судска, извршна и законодавна власт на северу КиМ је била у нашим рукама. Ништа тамо није било изгубљено.

Šta se toliko hvataš za pravo i Briselski sporazum? Pa jesu li nas bombardovali prekršivši ko zna koliko pravnih akata, sporazuma, preskačući institucije...
Evo ih i UEFI iako je prekršen član njihovog statuta.

Odlučeno je da Kosovo ne bude više pod našom upravom i to bi se desilo pa bi se desilo.
 
Па одлучено је и да СА није више наш па сте опет на улици. Држим се за право да укажем на вашу непринципијалност и селективну грађанску свест. Исто тако, знате да се ништа не питамо по питању евроинтеграција па 16 година чините и распордајете све, укључујући и сами себе да бисте дошли до те милостиње. Оно, лепо вас је видети тако фанатичне по једном питању, али кад на ред дође патриотизам, солидарност и суштинска грађанска свест - Па знате ми ту не можемо ништа.

л и ц е м е р и

И да, на примеру севера КиМ се заправо подједнако ради о грађанским и националним вредностима/правима. Е сад, то што је модерном српском квазиграђанину грађанин само онај који живи северно од планине Космај је још једна социјална деформација која вас је колективно задесила.
 
Nisam (nismo) na ulici zbog SA i njegove izgradnje, već zbog nerada institucija (Policije, Komunalne, raznih inspekcija...)

Ali sa tobom ne vredi raspravljati (priznajem da sam se zenuo što sam ušao u diskusiju sa tobom).
 
Није тачно. Ти си можда на протестима тек од кад су постали популарни последњих месец-два дана па не знаш. Дакле протести су започети а покрет основан у циљу спречавања отуђења СА од грађана, па тек онда због кршења закона и планских докумената. А на крају се протест укрупнио након Херцеговачке.
 
Dobro, nije protest zbog samog čina izgradnje SA, već načina na koji ga grade (a tu su institucije zakazale, ali od tebe se i ne može očekivati da..., ma ne vredi...)

Ti si takav sagovornik da je nemoguće voditi smislenu diskusiju sa tobom...
 
Trebalo bi da od Beobuilda napravimo Reality, imali bi mnogo gledalaca. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397696#p397696:330wbgav je napisao(la):
astrodule » 16 Jul 2016 01:25 pm[/url]":330wbgav]Dobro, nije protest zbog samog čina izgradnje SA, već načina na koji ga grade (a tu su institucije zakazale, ali od tebe se i ne može očekivati da..., ma ne vredi...)

Ti si takav sagovornik da je nemoguće voditi smislenu diskusiju sa tobom...
Ма престаните више с тим глупостима. Не спуштај ово на лични ниво него ми дај један једини валидан аргумент против моје тврдње да нисте принципијални у својим ставовима/убеђењима.

Ти овде дословце браниш тезу да је понекад , понегде ок рушити устав и законе а понекад и понегде не. И сад ја испадам овакав и онакав што то не могу да прихватим?!
 
Porediš neuporedivo: Kosovo je, osim što je prodato ar po ar, politički, državni, ratni poraz. Sve instrumente je imala / upotrebila /zloupotrebila država što je i dovelo do ovog rezultata.

Sa druge strane imamo teror uzurpirane države prema javnom dobru i mini pseudodržavni udar u toku izborne noći.

Građani su u oba slučaja dali građanski maksimum s tim što je teže boriti se za državu protiv nje same.

TT
 
Vrh