Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395994#p395994:3fnpbrdt je napisao(la):
Homer Jay » 05 Jul 2016 10:10 pm[/url]":3fnpbrdt]
Ovo je izjava na koju često nailazim u svom okruženju, i na koju uvek imam sličan odgovor: Ne, niste grešili što ste do 5.10.2000. lupali u tepsije, pogrešili ste što ste ih 6.10.2000. stavili u ostave ;)
Имајући у виду ко је организовао 5. октобар сви учесници су, махом несвесно, заправо били сарадници у акту велеиздаје и државног удара. Рекавши то, апсолутно не негирам Слобину улогу злотвора српског народа и највећег издајника.

А иначе, наводна изборна крађа која је била повод за протесте никада није доказана.
 
A pre toga nije bilo izbornih kradja?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395994#p395994:3oaulfpz je napisao(la):
Homer Jay » Juče, , 23:10[/url]":3oaulfpz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395534#p395534:3oaulfpz je napisao(la):
angry bird » 02 Jul 2016 03:01 pm[/url]":3oaulfpz]Ja sam bio jedan od onih koji su pre 5 oktobra lupali u lonce za vreme dnevnika. Uzeo sam neku tepsiju za kolace i cekicem sam kao pomahnitao iz sve snage udarao u nju u 19:30 na prozoru kao po komandi. Do pre neku godinu mi je stajala u ostavi sa izbocinom od udaraca cekicem. Kad bi postojao vremeplov nalik onom u filmu povratak u buducnost i ako bi se vratio u to vreme i video samog sebe kako treskam u tu tepsiju istrgao bi je sebi iz ruku i njome krenuo da lupam tog sebe po glavi. To sto smo lupali kao da smo sebe i svoju zemlju izlupali.

Ovo je izjava na koju često nailazim u svom okruženju, i na koju uvek imam sličan odgovor: Ne, niste grešili što ste do 5.10.2000. lupali u tepsije, pogrešili ste što ste ih 6.10.2000. stavili u ostave ;)
5.10.2000-e Srbiju je razneo poslednji finalni talas od detonacija nato bombi. Kopnena intervencija izvedena na finjaka bez ijednog ispaljenog metka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=396006#p396006:la3o4zlg je napisao(la):
Delija » 05 Jul 2016 10:42 pm[/url]":la3o4zlg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395994#p395994:la3o4zlg je napisao(la):
Homer Jay » 05 Jul 2016 10:10 pm[/url]":la3o4zlg]
Ovo je izjava na koju često nailazim u svom okruženju, i na koju uvek imam sličan odgovor: Ne, niste grešili što ste do 5.10.2000. lupali u tepsije, pogrešili ste što ste ih 6.10.2000. stavili u ostave ;)
Имајући у виду ко је организовао 5. октобар сви учесници су, махом несвесно, заправо били сарадници у акту велеиздаје и државног удара. Рекавши то, апсолутно не негирам Слобину улогу злотвора српског народа и највећег издајника.

А иначе, наводна изборна крађа која је била повод за протесте никада није доказана.


Изборне крађе септембра 2000. највероватније није било - чак је и Жарко Кораћ једном на телевизији рекао да су сви у ДОС-у знали како Коштуница у првом кругу није добио више од 50% гласова, што је значило да треба да се иде у други круг, баш како је рекла изборна комисија. Па ипак, председник се у неком тренутку обратио грађанима преко ТВ-а и казао да му је иста та комисија јавила да је изборе, ипак, изгубио...

То је, наравно, био државни удар. Систем се 5. октобра 2000. срушио услед превеликог замора материјала у народу, међу круговима власти и унутар апарата силе. То је, уједно, и најчешћи узрок преврата на власти током познате историје, или макар од Старог Рима, па до данас.

А, што рекао Бранко Миљковић, ако смо пали, били смо паду склони. А ту је и својевремена пресуда Уставног суда Пакистана: Државни удар је законит ако не успе, а незаконит ако не успе...

Теоретске шансе да то што је тада постојало у Србији опстане, није било. И не дај Боже да је опстало.
 
Upravo, to je defacto bio državni udar. A zašto nije i de jure, pa to treba pitati one kojima je to odgovaralo iz raznoraznih razloga (da bi izbegli lustraciju npr).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=396081#p396081:3jakzxah je napisao(la):
Пантограф » 06 Jul 2016 12:43 pm[/url]":3jakzxah]
....

То је, наравно, био државни удар. Систем се 5. октобра 2000. срушио услед превеликог замора материјала у народу, међу круговима власти и унутар апарата силе. То је, уједно, и најчешћи узрок преврата на власти током познате историје, или макар од Старог Рима, па до данас.

....

Pa sad.
Evo, ja se te 2000, nisam angažovao, sve mi se zgadilo dosta ranije, ali nikad ne bih tvrdio da se radi o državnom udaru.

Čovek je vlast otimao na ulicama, progonio ljude, izazivao sukobe, uništavao institucije, krao na izborima, gušio medije...
Od svih mogućih rešenja nama se nametnuo najgori izdanak Saveza komunista, čovek koji prvo poreklom, potom sposobnostima i osobinama gori nije mogao da bude.
Nema demokratskog načina da se skloni takav čovek - zato što je njegova zastaština to što je onemogućio razvoj demokratije, različitih ideja, institucija, pravošuđa, princip smenjivosti upravljača državom i sl.
I zato se desilo šta se desilo i kako se desilo.
I pustite Koraća, to su nepouzdane i neprecizne izjave. Uostalom, u decembru 2000. su bili raspisani parlamentarni izbori koje je SPS glatko izgubio, samo dva meseca posle 5. oktobra. Nikome nije prećeno da ne glasa protiv SPS-a.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=396188#p396188:31vwgxik je napisao(la):
relja » 06 Jul 2016 09:45 pm[/url]":31vwgxik]zato što je njegova zastaština to što je onemogućio razvoj demokratije, različitih ideja, institucija, pravošuđa, princip smenjivosti upravljača državom i sl.
Све то је остало непромењено и након 5. октобра. Дошли су људи који су на перфиднији начин радили исто што и Слоба с том разликом што су били финансирани од стране западних окупатора. Дакле, једина промена 5. октобра је губитак суверенитета и интегритета државе и народа.

Тако да се апсолутно радило о државном удару и првој обојеној револуцији у историји која је касније постала модел за тиху окупацију многих земаља.
 
Ja znam da ti misliš da je sve organizovano, unapred pripremljeno, spolja dirigovano itd.
Ali, život i istorija su puni ključnih trenutaka, kulminacija, promena i prekretnica.
Taj se ovde svim zgadio i zato se desilo šta se desilo. Ja sam adolescenciju i rane godine studiranja proživeo pod Slobom i znam kako je bilo i zašto se sve tako desilo. Došlo mu je vreme.



A kad već toliko koristiš reči "okupacija", "kvisling" i sl., do sada si već mogao da zapališ par primeraka "Informera" ispred kioska... pa to su čak i devojke radile 41-44, makar to da uradiš :D
 
Mit o spoljnom uticaju, kvislinzima i stranim plaćenicima je upravo razvila Slobina klika.
 
I eno u Politici se naveliko brani Sloba, kao nije on bio los, nego eto protivio se zapadu pa je zato pusten niz vodu. Nije nego. Tacnije ima i toga, ali mi smo morali da ga sklonimo zbog nas samih, ono kako se zivelo i Srbiji devedesetih ne sme da se ponovi. Da li se to zove drzavnim udarom ili ne, meni nije preterano vazno. Tehnicki verovatno i jeste.

I ako je ista uradjeno u periodu 2000 - 2012 to je kakvo-takvo (sto smo kasije videli veoma krhko) osnazivanje nekih institucija, vece medijske slobode (ne, kod Djilasa nije bilo ni blizu kao tad, a ni kao sad) i malo smirivanje strasti u vezi sa susednim nacijama. Sve to ukupno je doprinelo da se malo lakse dise.

Pri cemu ni najmanje ne zelim da pravdam DS i ekipu za sva sranja, samo da kazem da je daleko od istog i u losem postoje velike razlike.
 
Mladjim kolegama sa foruma bih skrenuo paznju da pre nego sto pocnu da komentarisu desavanja sa kraja dvadesetog i pocetka dvadesetprvog veka u srbiji uzumu malo da se informisu o ulozi Vojslava dr Kostunice.. ukratko, jedan marginlni politicar i lik koji je posluzio sluzbama da prevede onoliki narod zednog preko vode. smrad sto sad lezi ispod lipe nije krao sve glasove, imao je ogrmonu podrsku medj narodom koji ga je na kraju oborio sa vlasti ne zato sto je ubica i lopov nego zato sto je bio glup, tj nesposoban da svoju "politiku" sporovede u delo.. sluzbama i napaljenoj raji trebao je neki trojanskii konj, neko koga ce da podmetnu . kako bi nesmetano nastavili da rade i misle ono sto su do tada radilipojavio se taj tuzni covek sa titulom dr, savrsen izbor, i samo nekoliko godina nakon 5, oktobra sve je vraceno na staro.. to sto neki ovde imaju problem sa koracem, zivkovicem ili jovanoivcem je njihov licni problem koji proisitce iz nekih kompleksa nize vrednosti, spomenuti ljudi u deset zivota ne bi mogli, taman i da su imali malo vecu podrsku naroda, da poprave ono sto je smarad zakuvao devedsetih a ovaj neobavesteni nastavio da spovodi u prvoj deceniji ovog vek.
 
Tog dr. neobavestenog su upravo u spic isturili lukavi prozapadni smradovi jer je u narodu vazio za nacionalistu i postenog coveka koji nije sklon lopovluku. Jer je kao takav jedino on imao sansu da pokupi glasove naroda u borbi protiv Milosevica. Izabrali su ga kao nekoga ko ce da personifikuje ceo taj pokret za neku bolju i posteniju Srbiju i upotrebili kao marionetu, a glavni mastermind cele te operacije prevrata je bio dr. Djindjic Zoran i kompanija.
 
Djindjic je sistematski pljuvan od strane Slobinih medija, i iako prirodni vodja opozicije, nije bio dovoljno popularan. Vuk je trazio ogroman procenat mandata da bi uopste usao u DOS, tako da nije ostalo puno kandidata sa dovoljnom popularnoscu a ne previse ocrnjenih
 
Njega ubise, a ove Ruske podguzne muve niko ne sme da dirne, a unistise ovu jadnu Srbiju, ojadise je...
 
Oni koji rade za zapad su izdajnici, a oni koji rade za putina su rodoljubi, patriote... :?
 
Pa gdeeee ste drugari :)

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1152710
Ne da(vi)mo BG: Rusija se meša u unutrašnja pitanja Srbije
Beograd -- Član Inicijative Ne da(vi)mo Beograd Dobrica Veselinović izjavio je da se Rusija meša u unutrašnja pitanja u Srbiji.
IZVOR: BETA PETAK, 8.07.2016. | 00:15
On je to izjavio povodom izjave ruskih zvaničnika da je proteste u Beogradu organizovao Zapad, "Ovakve izjave su mešanje u unutrašnje odnose u Srbiji, tj. jasna podrška onima koji već duže vreme u Srbiji imputiraju ideju o stranim plaćencima sa Zapada, špijunima stranih službi i slično. Te tvrdnje su potpuno netačne", rekao je Veselinović za današnje izdanje “Danasa”. Veselinović je rekao da je ideja da se inicijativa Ne da(vi)mo Beograd diskredituje na sve moguće načine. Rusko ministarstvo spoljnih poslova ocenilo je u četvrtak da se mešanje Zapada u unutrašnje stvari zemalja na Balkanu ukorenilo i da iza gradjanskih protesta u Beogradu stoje SAD. "Mi smo obratili pažnju na tekstove u srpskim medijima o učešću američkih diplomata na mitinzima u Beogradu protiv rukovodstva Srbije. Direktnii organizatori tih akcija su nevladine organizacije, koje se finansiraju iz inostranstva. Izgleda da im u inostranstvu ne veruju previše, čim u protestima učestvuju diplomate", rekla je portparolka ruskog ministarstva Marija Zaharova.
 
Dobrica vs Rusija, medjunarodna situacija se opasno zaostrava.
 
A zašto bi inače Ruse bilo briga ko se meša u unutrašnja pitanja Srbije?
 
Moj predhodni post je bio saljive prirode ali priznajem da nisam ocekivao zvanicnu reakciju Moskve, bar po ovom pitanju.
 
Ja nisam očekivao da Rusi komentarišu navode iz srpskih medija (tj. da se pozivaju na naše medije, kao izvor informacija)

Poslato sa telefona
 
А. Вучић и Д. Ј. Вучићевић успели су да у армију својих корисних идиота регрутују - Сергеја Лаврова.
То је велики успех, свака част, искрено.
 
Vrh