Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Nesto aplikacija ili baguje ili baguje taj ultra moderan fancy s slokicama operativni centar za pracenja stanja jgp. Dugo misam sreo bele tamo kojima se ja vozim.
Screenshot_20231130-182557.png
 

Užasno je. Glas je jeziv, "Sledeće stajalište" ponavlja dva puta, "dong" zvoni po 4-5 puta između stajališta bez ikakve najave nakon toga. Na stajalištu nekad kaže "Stajalište" pa prekine na pola, nekad ne kaže uopšte. Radi na jednom-dva zvučnika samo i to napred. Zadnji unutrašnji displej nije povezan.

Imam dodatni razlog da ne skidam slušalice, jer je ovo jezivo.

Pogledajte prilog 181407
Upravo se vozim u Higeru 3465 i deluje kao da najava nije ista. Kaže “Naredno stajalište” zvuk je mnogo glasniji i nema tog ding
 
Ja sam se danas takodje vozio higerom na liniji 27E i stajališta su uredno ispisana na displeju, međutim nije bilo zvučne najave.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Eto, 27E i ja, samo u Ikarbusu. Glas je izgovarao i „Sledeće stajalite ...” i „Stajalište ...”. Međutim, nije na svim ujednačeno. Negde je govorio samo „Stajalište ...”, a negde i oba. Baš su nešto neujednačeni.
 
Negde izgovara "Naredno stajalište", a negde "Sledeće stajalište". Kao da su dva različita glasa, to mi je malo čudno zašto su tako uradili.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Na ovim sam ja primetio: Linija 56 (Nekoliko solarisa);
Linija 27E (par higera i Ikarbusa);
Linija 85 (u pojedinim Solarisima);
Saga trans ( ne znam na kojim tačno linijama) ali to sam čuo ovde od @Vinča307


Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Na ovim sam ja primetio: Linija 56 (Nekoliko solarisa);
Linija 27E (par higera i Ikarbusa);
Linija 85 (u pojedinim Solarisima);
Saga trans ( ne znam na kojim tačno linijama) ali to sam čuo ovde od @Vinča307


Sent from my RMX3710 using Tapatalk
u 3042 na 85 nema zvučne najave nego samo pišu stanice na displeju i čuje se ding zvuk
 
u 3042 na 85 nema zvučne najave nego samo pišu stanice na displeju i čuje se ding zvuk
Moguće, primetio sam stajališta na displeju pa sam automatski pomislio da radi i zvučna. Takođe Solaris na liniji 83 (ne znam garažni broj) Takodje ima ispisana stajališta na displeju bez zvučne najave.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Šta bi trebao da znači sivi simbol za 25P, sve ostale linije imaju plave simbole.

Takođe, gore gde je spisak svih linija ispod naziva stajališta piše 25П, a sve ostalo je napisano latinicom. Pošto pretpostavljamo da čitaju i oni ovu temu. 😁

Edit: Sad vidim sa su sve linije koje imaju slovo uz broj sa sivim simbolom.

A7BCCE0C-48D4-45F4-AE13-FD7EEA0DF4D7.png
 
Na ovim sam ja primetio: Linija 56 (Nekoliko solarisa);
Linija 27E (par higera i Ikarbusa);
Linija 85 (u pojedinim Solarisima);
Saga trans ( ne znam na kojim tačno linijama) ali to sam čuo ovde od @Vinča307


Sent from my RMX3710 using Tapatalk

Ja sam prošli vikend čuo tu novu najavu u nekom busu (možda 83 kad sam išao u Zemun, ne mogu da se setim sad), ali zanimljivo nisam uopšte čuo zvučnu najavu tokom puta dok sam sedeo i tek kad sam stao kod vrata malo pred stanicu se čulo i to baš tiho i nerazumljivo, provalio sam da izgovara naziv stanice jer sam čuo deo, ali ako ostane ovakva onda je prilično beskorisna.
 
Sporadično skroz, nekada mislim da je konačno postala brža, ali sledeći put mi ipak pokaže da grešim i čekam da mi učita lokaciju i stajališta oko mene više od minut :D
 
Zašto su iskoristili 3 različita glasa. Onu šalterušu u Solarisima, zatim u higeru na 27E drugi glas, a evo sad u higeru na 302 treći glas... Šta rade oni. Zar će svako vozilo imati drugačiji glas, ne razumem...

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
U higerima ove dve bar nisu smorene kao ona u Solarisima. Ova na 3433 na 27E što sam snimio mi je najbolja. Veoma glasno, prijatan glas, najpribližnija je Glušici. Mislim da znam i ko je. Ona Doris (zaboravih prezime), ima je na tiktoku, spikerka. Prepoznatljiv glas, davala je za mnoge reklame. Ona mi je super i voleo bih kada bi bila u svim vozilima. Da ukinu ostale glasove, onu u Solarisu naročito...

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Vrh