Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

nisam bio jasan, imam povlasticu, nego je nisam poneo, posto navodno nedeljom kontrole neme. Tako da jesam se svercovao, ali nisam svercer (sic)!
 
Trebalo bi uvesti da se svakome ko ima mesečnu kartu a bude uhvaćen bez nje može anulirati kazna ako u nekom kraćem roku dodje u busplus prodajno mesto i dokaže posedovanje mesečne karte. Mislim da nešto slično postoji u NS, ljudi nekad jednostavno zaborave, a sama činjenica da imaju mesečnu isključuje motiv namere.
 
@nensav
Da , nisi se lepo izrazio , pa čovek može pogrešno da protumači , kao što je slučaj samnom , obzirom da ovde ima švercera koji se javno hvale sa time.

@ tragac
Sve je to lepo , ali ovo je Beograd. Ovde jedva čekaju da te uhvate bez karte , pa da mogu da se iživljavaju i naplaćuju kazne. Ta ideja nema šanse da zaživi ovde. Nismo mi tako kulturni kao novosađani. Tamo ti ljudi sami priskaču da pomognu , a ovde imaš ljude koji otprilike samo što ne kažu: "De baš mene nađe da gnjaviš...".
 
Nisam bas ispratio da li su detaljnije pominjani novi validatori koje sam za sada video samo u IkarMercima :)

IMG_20151117_162903301.jpg


Dobri su tj bolji od prethodnih zato sto je polje za ocitavanje ispod ekrana i vise nije potrebno da se kartica prisloni vec moze zaista kako je i planirano da se samo prinese. Cak postoji i indikator sa plavim lampicama u gornjem delu validatora koji prikazuje koliko je karitca blizu radi citanja podataka.

Jedini problem je sto putnici po staroj navici karticu prislanjaju na ekran i ne vide donje polje pa misle da aparat ne radi.

Sprko/engleski izbor sasvim fino funkcionise.
 
Јавни градски превоз би у 21 вијеку наравно требао да буде бесплатан тј да буде доступан свим грађанима а не само онима који имају довољно новца да плате. Ионако се подоста пара од грађана слива у градски буџет. Ово надмудривање са контролорима , цијеном карата, зонама .. ионако је помало бесмислено.
 
a jesi li razmišljao da platiš kartu pa da ne moroš sa se "nadmudruješ" sa kontrolorima.
 
Чини ми се да ће бити још горе. Мука је људима да им се само паре узимају на основним стварима .. а богами и плате смањују.
 
Karte su preskupe za nase uslove. Kao i ono sto se naplacuje. Realno, svako ko ima ispod 30000 platu, za njega je mesecna karta za zaposlenje ogroman udarac. Da ne pricamo o extremnim slucajevima kao sto su ovi koji ostavljaju kičmu na poslu za 20000. Taj sa 20000 ne moze da se prehrani, a kamoli da kupi mesecnu kartu. Za gorivo nema, znaci mora na autobus. A taj autobus nije besplatan.

Drugo, nacin na koji se tretiraju putnici bez karte ravan je...Ne znam sa cim da uporedim. Zalosno je da razmisljam da li cu da dobijem batine od komunalca samo zato sto nemam kartu. Valjda bi prvo trebalo da mi bude ponudjeno da napustim vozilo ili da platim kaznu. Ako necu ni jedno ni drugo, onda mogu da opravdam primenu sile. Naravno da kao neispravan putnik ne bi trebao da ostanem u autobusu. Onda oni koji su kupili karte ispadaju budale.
 
Bilo vec 1000 puta, ako si zaposlen onda ti poslodavac placa, ako si na crno zaposlen onda si i dalje zvanicno nezaposlen i karta ti kosta 1120 din...
 
Imas opciju da dobijes markicu ili novac. Mnogi koji se voze autobusom biraju novac, jer sam novcem mogu da zapusavaju i druge rupe, a za prevoz se snalaze...
 
Vidi...U svakom slucaju, ne bio u kozi onome ko radi za 20000 u Beogradu, gde je zivot najskuplji u Srbiji, pa je prinudjen da od para za prevoz otkine da bi preziveo mesec, a u autobusu MORA da se svercuje. Ne bi to pozeleo najgorem dusmaninu.
 
U svakom slučaju je bolje imati nego nemati

Послато са B1-810 уз помоћ Тапатока
 
Pazi dobijes pare za prevoz ali da popunis rupu. I onde se zalis kako je skup prevoz za zaposlene. Jeste skup je kad potrosis pare koje si dobio. A ti koji primaju toliko para prvi kupe mesecnu i plate racune. Najvise se svercuju studenti, karta je stvarno smesna al zasto bi je placali kad im se moze. Bitno da pusi i da ima za cigare, a za kartu nema jer je ubogi student...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bez karte mozes da se prosvercujes, ako imas srece. Za racune ne mozes. A taj koji ima platu 20000, za njega su pare koliko kosta markica ogromne. I za taj novac, on moze da se prehrani izvesno vreme, jer mora svoju platu od 20000 plus prevoz da rastegne kako zna i ume, ako misli da prezivi.

Pa neko sa tim parama zapusi neku drugu rupu, a kartu plati kad mora, a kada moze svercuje se, a neko se jednostavno pomiri da su te pare za to i na njih jednostavno ne racuna za druge stvari.
 
Prosecna plata Bec 3000e, godisnja markica 365e, znaci 12% jedne plate. Prosecna plata Beograd 30000 (ma nek bude i 60000), godisnja markica 30000+. Pametnom dosta. Da ne pitam di nam je jos i metro?
 
Sve i da je tako, poređenje nije bas merodavno.
 
Najveci branitelji Bus plusa i agitatori redovnog placanja prevoza su uglavnom: 1. ljudi koji koriste privatno vozilo, 2. ljudi koji retko koriste gsp, 3. dobrostojeci koji pojma nemaju kako izgleda dobacivanje od 1. do 1. sa 24 000...
Jos nisam video nekog na forumu sa 24000 platom da se javlja kako redovno placa. Ako postoji svaka mu cast...

Prevoz u Beogradu placamo svi kroz budzet i ovo dodatno nametnuto placanje je cista pljacka s obzirom na to kako vas voze, u cemu vas voze i koliko neradnika iz viska imaju...
 
Feanor,
Svaka ti je na mestu! I plus od mene, naravno.
 
Vrh