Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Vidim malopre u Lastinoj 16-ici da je u Busplus software dodata opcija da vidite sve stanice linije koju koristite.
 
Baš htedoh da objavim to. Sasvim slučajno sam dodirnuo taj deo aparata , dok sam se držao za njega.
 
Ovo je prvo unapređenje softvera koje realno iskorišćava potencijal ovih aparata (ako ne računamo sve što su radili za menjanje zona i ubacivanje vremenskih karata.

Sledeće je aktivacija NFC čipa kako valja (PayPass za Mastercard) pa da im skinem kapu jednom. Samo se plašim da hardverski ovo nije moguće sa "starim" aparatima, već isključivo sa ovom novom serijom koja se nalazi u Mercedesima.
 
A kakav je hardverski zahtev za putnike što se tiče NFCa?? Telefoni ili opet kartice?
 
Verovatno posledica update-a programa. U nekom od tramvaja na Novom Beogradu.

12311316_1509022642758420_6100510475340161250_n.jpg
 
U teoriji, mogu i telefoni i kartice. Kartice su standardne, bankovne debitne ili kreditne - Visa, Mastercard. Naravno, kartica mora da ima posebnu oznaku i čip u sebi (nemaju sve), kao i što telefon mora da podržava NFC (velika većina svih proizvedenih u poslednjih godinu - dve). Kako će taj deo sa plaćanjem telefonom zapravo izgledati i kako će ga skarabudžiti, ostaje da se vidi. To zahteva i pravljenje posebne aplikacije koja prvo mora da se preuzme na telefon, ili ažuriranje one postojeće. Sa karticom će biti lako - prineseš, pare sa računa u banci - op, kartica ti postaje karta za tu vožnju
 
Za kartice mi je jasno, ali telefon ima svoje prednosti: mogu i mesečne karte da se učitaju u njega
 
Jel ono grad stice prvo poslie 4 godine da otkupi sistem bus plusa tj 2016 a ugovor bjese potpisan na 10 godina
 
Не би било лоше када би било омогућено плаћање телефоном, али да телефон буде повезан са картицом. Дакле имаш месечну картицу, а немаш је физички код себе, па преко телефона апарат очита њу, а не да ти скида додатни новац. Али знајући са каквим лоповима имамо посла скидаће додатни новац :D
 
http://www2.busplus.rs/index.php

Сада ради ред вожње и мапа зона када се кликне. Надам се да ће на новом сајту да убаце ону мапу где се исцртавају линије са кодовима стајалишта... :)
 
A sta ce da odizumaju ako nije ocitavanje proslo kako treba, telefone? :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361987#p361987:i7hwnctl je napisao(la):
hiavata » 10 Dec 2015 02:41 pm[/url]":i7hwnctl]A sta ce da odizumaju ako nije ocitavanje proslo kako treba, telefone? :D
Pa ako nema kartu nece sigurno da daje telefon. Onaj koji je platio telefonom, dace, ko nije, sta ima da daje. Kazna ili izlazak, drugo nista nema.
 
Даре,
Имаш подршку од мене. Мишљења сам да је Кинцлов (Kienzle) поништавач био најбољи, и дан данас се користи широм Немачке. Систем је био довољно робустан да лако издржава малтретирања од стране путника. На слици је првобитни изглед поништавача. Касније је добио малу надоградњу на отвору како се неби убацивало баш свашта у њега. Уколико би и био заглављен са нечиме на терминусу би се то зачас решило. Није било потребно повлачити аутобус из саобраћаја, све би могло на лицу места да се поправи.
 
Ko kaze da se autobus iskljucuje ukoliko ne radi sistem?
To nije problem ni vozaca ni firme, zna se ciji je sistem, njihovo je da ga odrzavaju.
Elem, plus kod sistema je sto sam u par navrata cuo promociju nekog dogadjaja koji se odvija u blizini nekog stajalista, generalno sistem se moze nadograditi da bude jako koristan. Ovo sa telefonima je po meni unazadjenje sistema, totalni apsurd je davati telefon na pregled.
Sam sistem bi pre svega trebao da dozivi nadogradnju da trenutno ocitava, za one strucnjake sto trljaju aparat ko carobnu lampu, jer kad se nadje tako par pacijenata, ulazak u vozilo traje dosta duze.
Treca stvar, primetio sam tri lampice na novim validatorima, koje prikazuju proces ocitavanja, dakle kad se prisloni pali se jedna, druga, pa treca kada je karta validirana, sto mi je takodje plus, ali kada bi ljudi umeli da koriste.
A ono sto me je zapanjilo, juce u jednom busu na 83, naidjem na prekinutu sipku, koja je izgorela na mestu gde nekad bio validator. Ovi specijalci iz laste su to resili, sto su preko toga zasrafili po jedan sraf na oba dela i komad lima koji bi to trebao da drzi vezano. Neverovatno mi je da je moglo da od validatora progori sipku.
 
To ima od Kneza Milosa do Ade, samo ne znam kome idu pare od te reklame, uglavnom sajmove reklamiraju. Pre neki dan u spancu ladno validator prikazuje za mesecnu kartu da nema dovoljno kredita, pa je bilo malo problema sa kontrolom...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad se vozim u troli kroz kralja milana i sa validatora se čuje. Sledeće stajalište terazije. Posetite trg otvorenog srca na trgu republike


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360757#p360757:10jsmskv je napisao(la):
djakovac » 01 Dec 2015 09:45 pm[/url]":10jsmskv]U teoriji, mogu i telefoni i kartice. Kartice su standardne, bankovne debitne ili kreditne - Visa, Mastercard. Naravno, kartica mora da ima posebnu oznaku i čip u sebi (nemaju sve), kao i što telefon mora da podržava NFC (velika većina svih proizvedenih u poslednjih godinu - dve). Kako će taj deo sa plaćanjem telefonom zapravo izgledati i kako će ga skarabudžiti, ostaje da se vidi. To zahteva i pravljenje posebne aplikacije koja prvo mora da se preuzme na telefon, ili ažuriranje one postojeće. Sa karticom će biti lako - prineseš, pare sa računa u banci - op, kartica ti postaje karta za tu vožnju
Placanje platnim karticama sa NFC cipom nije tehnicki moguce i za tako nesto bi bilo potrebno napraviti potpuno novi sistem naplate.
 
Kao što je najavljeno, krenulo je plaćanje vožnje mobilnim telefonom sa NFC čipom. Za sada je dostupno korisnicima mts mreže, putem aplikacije "mts centar", zaduživanjem mesečnog računa, ili skidanjem kredita. Na cenu odabrane karte se dodaje iznos naknade za korišćenje usluge koja iznosi 10 dinara. Za sada se mogu kupovati samo jednokratne karte (nema mogućnosti da se poveže mesečna karta). Isprobao sam, radi.

1.png


1.png
 
Dakle, eto munjevitog negiranja prethodnog posta :D
djakovac uknjizen +

@Kopte?
No no no... ;)
 
Kopte je mislio da nije moguć onaj deo koji se odnosi na plaćanje platnim karticama (paypass kod mastercard-a). :D To zapravo još uvek nije u funkciji. Postoje određene prepreke to je tačno, ali ja mislim da je implementacija moguće na ovaj ili onaj način i to bez dodatne hardverske infrastrukture... Ali vreme će pokazati
 
Umesto da privuku korisnike povlasticama da plaćajju preko telefona oni još udarili 10 dinara ????? Strašno
 
Vrh