Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Meni se zale ljudi koje znam da je jaka kontrola oko sajma i recimo za bataju i valjda za treci Beograd.

A ove GSP kontrola u prevozu je smesna. Pre neki dan neka devojka kaze da nema kartu i da ce jednu stanicu da ide, a na to kontrolor kaze moze i 10 stanica sestro i nasmeje se. Cemu onda sve to?
 
Ako bi radio za bonus procenat,bilo bi "majstore stani da sestra izađe" :kafa:
 
2012":61g8ugfm je napisao(la):
Ako bi radio za bonus procenat,bilo bi "majstore stani da sestra izađe" :kafa:

Kako se on preporučuje, kandiduje... na koji način bi mogao da dokumentuje BROJ IZAŠLIH SESTARA... I BRAĆE... da bi se kvalifikovao za bonus, procenat...? :grand:
 
vucko":3eox1y1o je napisao(la):
Meni se zale ljudi koje znam da je jaka kontrola oko sajma i recimo za bataju i valjda za treci Beograd.

A ove GSP kontrola u prevozu je smesna. Pre neki dan neka devojka kaze da nema kartu i da ce jednu stanicu da ide, a na to kontrolor kaze moze i 10 stanica sestro i nasmeje se. Cemu onda sve to?
Da za Bataju svi imaju "STALNU" kontrolu, neretko i po 2 kontrolora u vozilu, u vozilima koja su smenci, vozila koja rade u šihtama (izlaze u špicu da odrade frekventne polaske) nema kontrole, tako da svi to uveliko koriste, zna se kad ide šihtaš :mrgreen:
 
Трећи Бгд је баш притиснут, ту изгледа нико није плаћао до сада, или се свете из неког другог разлога, али овде је контрола сигурно масовнија, учесталија и проценти подизања наплате били су и највиши у 95ици. Периферије углавном јаче стискају.
Или је то оно, удри по сиротињи, да се што мање таласа.
 
Pa kad si ti ranije mogao da vidiš kontrolu u Batajnici, Zemun Polju, Petrovčiću, Progaru, Dobanovcima ili tamo po Kosmajskim naseljima? Nikada, nisu ni oni naivni, znaju gde treba udariti...
 
Пре две недеље снимих ову слику у 74-ки. Ваљда је ово нови начин обавештавања путника или да прекрате време вожње у аутобусу. Зар је баш морало овако да се "каже" да је апарат у квару.
Заборавио сам који је гаражни број био, а био је Веолијин аутобус.

 
Strava kojom je brzinom došla Arriva, zna li neko razlog kupovine veolie? Veolia je držala požarevački Litas, sad je i to Arriva :)
 
Pisalo se o tome... Ali, da ponovimo. Francuzi su upali u dugove, to ti je najveći razlog prodaje Grupacije Veolia Istočna Evropa (VIE), prodato je sve, dakle Češka Veolia, Slovenska, Hrvatska i naša su otišle u ruke Arrive, ovi su se kao izvukli iz dugova tim parama, a naš Luv i Litas dobiše novo ime i novog vlasnika...
 
pa nije baš
87we.jpg

cdr.JPG

PA260013_zpsfd9fc000.jpg

PA260025_zps2207755f.jpg


svugde piše arriva, ima na par njih još uvek i n alepnice veolia, ali arriva je tu :)

izvor slika: http://gspbeograd.net/viewtopic.php?f=3 ... &start=230
 
ljudi jel moguce imao sam papirnu bus plus karticu sa 7 voznji i kako mi je bila u dzepu prelomila se tj savila se i ostao je trag i aparat nije hteo da mi ocita i na to mi je rekao kontrolor da mi kartica nije vazeca i da me sramota kakvu kartu ja pokazujem a karta kupljena tipa pre dan dva :)
 
Prevoznik je dužan da postavi nalepnice sa imenom firme na vidna mesta, to je urađeno pre zakonskog roka. Ne znam šta si ti video?
 
Moguće je i meni se to desilo.


Idi u direkciju da ti daju novu.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Kakve veze ima direkcija sa kartom?
Traka koja je unutar dva sloja kartona svakako nebi smela tako lako da se prekine.
 
Mislio sam na bisplus. Greška.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Moguće je. Ko i svaki drugi karton :)
Ne bacaj je da ti propada novac. Idi u Beograđanku da ti prebace taj kredit na novu karticu.
 
U jsedistu bus minusa bi tu nopciju morali da imaju kao u parizu
 
Kako da ne, tvoja obaveza je da čuvaš kartu u ispravnom stanju, njihova obaveza nije da brinu o tvojoj karti ;) A radi se o papirnoj kartici, tako da od tog "prebacivanja" nema ništa!
 
Moje najskorije iskustvo: stigle mi dve kazne, napisane u julu na licnu kartu koju sam izgubio i uredno prijavio jos u januaru. Da napomenom, ako se nekom desi slicno, da ne gubi vreme u busplusu ili apeksu, jer ce ga uputiti u direkciju da pise molbu za storniranje.
Nego zanimljivo mi sledece: na opomenama pise linija,vreme, garazni broj, samo ne pise na osnovu kojeg dokumenta su one izdate (broj LK, to mi i u direkciji rekose da je problem za dokazivanje)...mislim da bi na sudu to palo samo tako, jer ime, prezime i adresu mozete naci i u spisku stanara ili telefonskom imeniku.
Na kraju dokaz u moju korust ispade to sto sam imao uplatu mesecne za taj mesec (sto opet nema smisla, mogao sam da je zaboravim i opet sam bez vazece karte) cudno zaista, sve se svodi na slobodno tumacenje i dobru volju.
Moram priznati da su u direkciji bili ljubazni i razresismo slucaj vrlo brzo u moju korist i rekose da ce (mada nesto sam skeptican)pozvati te kontrolore i skrenuti im paznju da pazljivije gledaju jer je to njihova radna obaveza (ono jes tako).
Eto apela da odmah prijavljujete nestala dokumenta, jer sta znam, mozda sam se i ozenio uspit, a da to ne znam :))
 
Vrh