Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Ако картице пуцају лако а видим да их има много таквих случајева, крив је онај који је издао картице са таквим квалитетом.
 
Za Pariz i Bec sam siguran a ti proskitaj do tamo pa javi utiske , a sto bus plus se niko nezali na los kvalitet karticca i lossu uslugu to je druga stvar
 
gosha":23xqel55 je napisao(la):
Moje najskorije iskustvo: stigle mi dve kazne, napisane u julu na licnu kartu koju sam izgubio i uredno prijavio jos u januaru. Da napomenom, ako se nekom desi slicno, da ne gubi vreme u busplusu ili apeksu, jer ce ga uputiti u direkciju da pise molbu za storniranje.
Nego zanimljivo mi sledece: na opomenama pise linija,vreme, garazni broj, samo ne pise na osnovu kojeg dokumenta su one izdate (broj LK, to mi i u direkciji rekose da je problem za dokazivanje)...mislim da bi na sudu to palo samo tako, jer ime, prezime i adresu mozete naci i u spisku stanara ili telefonskom imeniku.
Na kraju dokaz u moju korust ispade to sto sam imao uplatu mesecne za taj mesec (sto opet nema smisla, mogao sam da je zaboravim i opet sam bez vazece karte) cudno zaista, sve se svodi na slobodno tumacenje i dobru volju.
Moram priznati da su u direkciji bili ljubazni i razresismo slucaj vrlo brzo u moju korist i rekose da ce (mada nesto sam skeptican)pozvati te kontrolore i skrenuti im paznju da pazljivije gledaju jer je to njihova radna obaveza (ono jes tako).
Eto apela da odmah prijavljujete nestala dokumenta, jer sta znam, mozda sam se i ozenio uspit, a da to ne znam :))

Na osnovu kog dokumenta su te legitimisali, dakle da li si imao dao neki dokument na uvid ili rekao da si petar petrovic koji zivi na adresi toj i toj? Pitam da bi smo znali odakle im tvoji podaci.

Nezakonito je da koriste spisak stanara, dok telefonski imenik se vazi samo za vlasnika stana i opet ne stoji ni JMBG na osnovu koga mogu znati ko si ti. Recimo u Beogradu ima bar 10 petra petrovica,kako mogu znati da si bas taj petar petrovic koga uvatise da se svercuje?
 
@Vucko
Nisu mene legitimisali, vec lice koje mi je ukralo novcanik sa licnim dokumentima. Jasna mi je situacija: imate li kartu, nemam, evo ti licna, pisi... i on dao moju, dva puta.
Nego u opomeni ne stoji broj licne karte (ili bilo kakva napomena na osnovu kog dokumenta je izdata), jer ja sam novu izvadio 6 meseci pre datuma izdavanja opomene, hocu reci da na kraju ispada kao da je opomena napisana na osnovu telefonskog imenika ili spiska stanara (karikiram).
Sa tim su se i oni u direkciji slozili kad su kopali po bazi podataka opomena. Nasli su podatke o mesecnoj uplati na mojoj novoj karti (stara mi je takodje tad ukradena) i TO im je bio dokaz da je identitet lazan. Malo naopako tumacenje stvari. To je bilo u julu, sta da sam otputovao taj mesec negde, pa da nisam platio mesecnu?
Da smo stigli do suda (nit mi to treba,s druge strane nisam ni od onih sto ih otera u pm), pitanje je kako bi se to tumacilo, sta, suocavao bih se sa kontrolorom? :D .
Ja sam svoju LK na vreme ponistio, a njima ne pise na osnovu cega je izdata opomena.Iskreno cudi me da toliki propust prave, jer koliko se secam ranije je na GSP-ovim opomenama pisao i broj lk, pasosa ili cega vec.
Na tu moju LK koja je still out there :) neko moze i da kupi oruzje i ubije nekog, ali duboko verujem da se pri tome uzima br. licne i onda ja (osim neprijatnosti) nemam nikakvih drugih posledica jer odma kazem `drugovi, takva i takva stvar` i pokazem novi dokument.
I zena na kraju rece da ce da pozove kontrolore da ih opomene da bolje gledaju kome sta pisu. Ajd` da im verujem.
 
@gosha
Da li si ti kolega, izvini ako sam propustio tu informaciju, prijavio gubitak lk. MUP-u? Kada se isto uradi, onda se dobija od policije potvrda o tome, pa si tada prilično miran u slučaju moguće zloupotrebe.
 
@Duleja
Da, navarno, odmah po nestanku i izvadio novu ubzro, upravo zbog zloupotreba.
Nego oni u direkciji u evidenciji kazni nemaju moj broj licne karte na kaznama, tj. nemaju osnov pisanja kazni, sto me poprilicno cudi, jer kako ce da dokaze da sam to bas bio ja?
Jos s vrata kancelarije su poverovali u moju pricu i onda kako da je rese, zena me pitala ovim recima `Da niste mozda bili van zemlje u tom periodu, lakse cemo dokazati da to niste vi`.... brate?! I onda kad sam im onako u razgovoru (dok su kopali po arhivi), pomenuo da redovno uplacujem mesecnu, kaze `e pa, eto tako cemo dokazati`. Proverila uplatu, videla da ima za taj mesec, i kaze `nista se vi nemojte brinuti, storniracemo ovo`.
Da postoji broj dokumenta na osnovu kog je pisana kazna (a tako se ranije radilo koliko se secam), stvar bi bila resena za pola minuta pogledom na novu LK. Veci je to organizacioni propust (i to bas cudan za birokrate), nego aljkavost kontrolora.
 
Ah, znači klasično ošljarenje, džeparenje, prepucavanje, zevanje... Duboko smo zaglibili u blato. Nego, ti si to dobro i hladnokrvno odradio sa GSB-om, čestitke. A oni su srećom ispali uviđavni, ali to ne znači da će svaki građanin imati sreće u sličnom slučaju. Dakle, lutrija.
 
Hvala na odgovoru gosho. Dakle ne postoji broj dokumenta na osnovu koga pisu kaznu??? Genijalno...
 
Sistem je ocigleno napravljen tako da bude raspad. A da, sad sam jos uvereniji da preduzece Apeks solution doo ne radi ama bas nista u celoj prici, osim sto se veoma mnogo raduje svakog prvog u mesecu kad ka`ne procenat. Jer opomene su u `njihovo i me i za njihov racun`. Kad sam prvo tamo otisao, 5 minuta je neki lik to bistrio da bi mi rekao krajnje genijalan odgovor: `napisite molbu direkciji, oni su glavni`.
Ja vise i ne vidjam one njihove kontrolore, samo ove `bele` po autobusima. Vise i ne kriju da ne rade nista.. biznis plan iz snova...
 
Pogledajte: Kontrolorka zavrtala ruku putnici bez karte
397339_kontrolorka01rasfoto-zoran-ilic_f.jpg
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/417909/Pogledajte-Kontrolorka-zavrtala-ruku-putnici-bez-karte
 
lele sad mora da placamo kartu da nam ne bi uvrtali ruke :shock:
 
Mozda covek nije upoznat sa svojim pravima, kao i sa time da kontrolori ne mogu da legitimisu. Ne razumem to preduhitreno osudjivanje kao da je on id*** i slicno.
 
cek da nije moja ukradena licna, taj je tako `tri puta ladno dao` :D
 
Moguce koce ga znati mislim da i negleda da li se poklapanje slike sa likom koji daje istu
 
Somi303":3fpiy1o5 je napisao(la):
Zanimljivo kako se priča okrene kako je kome pogodno. Sasvim slučajno jedna dobra drugarica mi radi u kontroli, tako da znam iz prve ruke šta je bilo, delom piše u tekstu da je pokušala da joj otme karticu, prava istina da nije pokušala već joj je istrgla iz ruke službenu legitimaciju, odakle jednom putniku pravo da otima službene legitimacije? Ko je ova žena? Međutim, kontrolorka ovde krši zakon koji jasno govori da niko ne sme da vam ograničava kretanje, što je ovde učinjeno, daleko je to od toga da joj je zavrtala jer nije imala kartu, a novinari samo čekaju prvu priliku da lupe nešto i da uzburkaju masu kako bi nam skrenuli pogled sa pljački i lopovluka koji mnogo više štete ovaj grad nego jedna karta od 72 dinara!
 
Ovde je samo primenjeno građansko hapšenje,tj zadržavanje lica do dolaska policije, što je regulisano zakonom
 
Becks, ni jedno ljudsko pravo osim prava na to da te niko ne muči nije apsolutno. Čak ni pravno na život nije apsolutno.

Nemaš pravo da prekoračiš nužnu odbranu, samopomoć, krajnju nuždu. Ali da zadržiš nekog dok ne dođu organi nije prekoračenje. Nije zato što se na drugi način krivac neće uhvatiti.
 
Danas kako se jedan kontrolor bahato obraćao to je nečuveno. Nije ni čudo što ih prebijaju.

Ulazi unutra i izgovara: "Ajmo ljudi sprem'te karte kontrola"...
 
kopmania":k1rvfcok je napisao(la):
Danas kako se jedan kontrolor bahato obraćao to je nečuveno. Nije ni čudo što ih prebijaju.

Ulazi unutra i izgovara: "Ajmo ljudi sprem'te karte kontrola"...

A šta treba da kaže? :)
 
Vrh