Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Ја да сам нека власт и желим да тролујем скуп урадио бих две ствари: предложио да се тражи бесплатан превоз који је нералан, друга ствар је да биx испровоцирао милитантни атеизам, сасвим довољно да се престане причати о суштини а она је унапређење јавног превоза.
 
orion":2zouudj9 je napisao(la):
...сасвим довољно да се престане причати о суштини а она је унапређење јавног превоза.

...баш као што БП фанови овде неуморно тролују тему, мање ауторским речима, а више туђим чланцима, али и сликама :cool:

ЕДИТ: на почетној станици "шеснаје" (Похорска) стоји један чика (БП или ГСП, не зна се) и у свеску бележи који возач која врата (не) отвара :|
 
deka75":1nyoyy8a je napisao(la):
angry bird":1nyoyy8a je napisao(la):
Stvarno ne vidim zašto bi nekoga pozdrav "Pomaže Bog" u tolikoj meri iziritirao da se okrene i ode sa skupa? .......
zato sto odmah vidis da je ogranicen ko terasa i da je ovo preraslo u predizborni skup,a ne u protest za unapredjenje javnog prevoza

Iskreno, tvoja reakcija na njegov pozdrav govori da si ti takođe ograničen kao terasa, ako ne i ograničeniji od toga....
 
Друг Бог, дакле, учествује у предизборној кампањи, у секуларној Србијици. ЦЦЦ...
 
dodjes u crkvu da krstis dete i pitas popa koliko bi trebalo da se plati,a on kaze :"Daj koliko das,a niko ne daje ispod 6000 din,a imas i krstenje i jednu nepersonalizovanu od 600 din.pa kakve veze ima bus plus i religija?
ima,to se zove podilazenje masi,tj predizborni govor posto ,sa pravom pretpostavlja,da je vecina na skupu pravoslavne veroispovesti.sledeci put ce govoriti o besplatnom centralnog grejanju i o ukidanju tv pretplate. :p
 
Tema, opet, ide u OFF?!?

Čemu reči poput "predizborna kampanja", "predizborni govor"...? Pa zar to nije završeno ljudi?
 
bus94.jpg


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/334872/Razbio-staklo-na-vratima-autobusa-na-liniji-94
 
Gradski prevoz: Kad je haos ni satelit ne pomaže

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:390069-Gradski-prevoz-Kad-je-haos-ni-satelit-ne-pomaze

DNEVNO 800.000 SMS PORUKA
SISTEM dnevno zabeleži u proseku oko 800.000 zahteva za informaciju o udaljenosti vozila putem SMS servisa "Bus plusa".

- U toku je probni rad usluge - pružanje informacije o nailasku vozila u minutima, i to na linijama "7", "17", "23", "29" i "95". Nakon test faze planira se njeno proširenje. Usluga putem SMS servisa biće besplatna do septembra
 
Јесу ли почели да наплаћују ово за проверавање колико је удаљено возило?
 
BadMan":2ov6orcq je napisao(la):
Gradski prevoz: Kad je haos ni satelit ne pomaže

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:390069-Gradski-prevoz-Kad-je-haos-ni-satelit-ne-pomaze

DNEVNO 800.000 SMS PORUKA
SISTEM dnevno zabeleži u proseku oko 800.000 zahteva za informaciju o udaljenosti vozila putem SMS servisa "Bus plusa".

- U toku je probni rad usluge - pružanje informacije o nailasku vozila u minutima, i to na linijama "7", "17", "23", "29" i "95". Nakon test faze planira se njeno proširenje. Usluga putem SMS servisa biće besplatna do septembra


odgovor je dat i pre pitanja ;)
 
Studio B istrazuje koliko se postuju nova BusPlus pravila. Jako lose s obzirom ko cita njihov sajt.

busbg.jpg
 
Ne treba biti genije da bi se doslo do zakljucka da to vise govori o pravilima nego o nama
Ja ne verujem ja da je `narod st***`,navikli smo se da u opstini svi uzimamo brojeve i strpljivo cekamo na red, u nekim bankama isto tako, a navikli smo se na nova pravila, jer ona daju POZITIVNE rezultate. Pa cak i kad su bile one guzve oko pasosa i licnih karata, ljudi su se sami organizovali i pravili red (pravili spisak ko je kad dosao)...
sve to je dalo neki pozitivan rezultat i zato su ljudi to prihvatili...nije bilo nikog sa penrekom da nas dovodi u red.
OVA pravila u POSTOJECOJ situaciji ne doprinose ama bas nicemu (slobodno navedite sta unapradjuju i kako ih sprovesti,narocito na mestima gde su inace guzve, a da ja ne putujem duze zbog toga) , osim pravljenju guzvi i opstem usporavanjau saobracaja.
 
gosha":22u9ots3 je napisao(la):
Pa cak i kad su bile one guzve oko pasosa i licnih karata, ljudi su se sami organizovali i pravili red (pravili spisak ko je kad dosao)...
Živa istina! Došla prva grupa ljudi oko 2 sata posle ponoći i počeli da prave spisak, i otišli kući sa namerom da se vrate kad krene radno vreme i uđu po spisku.
Onda došla druga grupa ljudi oko 6 ujutru i pocepala prvi spisak i napravila drugi po kome se ulazilo. A ovi iz prve grupe koji su se pojavili počeli da čupaju kosu i urlaju. E vala baš, baš smo u stanju da se lepo organizujemo u pm. :lool:
 
@ angry bird
Dobro, to je tvoje iskustvo, moje je potpuno drugacije. Ali izvukao si iz konektsta. Sta TACNO ova pravila unapredjuju i koje koristi ja kao korisnik imam od toga? Da li stizem brze, udobnije, tacnije? (to je sustina prevoza, a ne pravila radi pravila). Poenta je da ako ima pomaka, sustinskog, ljudi ce to daleko lakse prihvatiti. Ovde ga NEMA.
 
gosha":33iq2c2s je napisao(la):
OVA pravila u POSTOJECOJ situaciji ne doprinose ama bas nicemu (slobodno navedite sta unapradjuju i kako ih sprovesti,narocito na mestima gde su inace guzve, a da ja ne putujem duze zbog toga) , osim pravljenju guzvi i opstem usporavanjau saobracaja.

Zeleni venac, 20-30 ljudi hoce da udje u autobus 1 po 1 na prednja vrata? Vazi.

Onaj koji je prvi u redu, moze imati pozitivan utisak da tako treba i da je svedok nekog reda, ali bas se pitam sta misli trideseti?
 
Када правило има смисла, већина народа ће га прихватити. Увек ће бити болида, али то је очекивано. Проблем са редовима за ЛК и пасоше је био у томе што су сви унапред занли да је лоше организовано, да је недовољно особља, шалтера, дуге су процедуре... па је расла и нервоза. Слично је и када постоји више редова у нпр. пошти па ти се увек чини да је твој ред најспорији. Наравно да такве ствари повећавају нервозу код већине.

Позитиван пример је увођење једног, заједничког реда за више шалтера у поштама, из кога се странке распоређују на први слободан шалтер. Други пример је у Поштанској штедионици и неким општинским управама, где су увели бројеве, па можеш лепо да седнеш и сачекаш да се твој број појави на екрану. Приметно је да сад посао иде много опшутеније, на радост свих.

Наведени примери показују да и овде може да се испоштује ред и пропис, ако не задире у здрав разум и ако се види јасна корист од тога. Али је лакше прогласити нас идиотима.

Пре неки дан, нас 42 (није ме мрзело да избројим) улази у бус 52 на Зелењаку на предња врата, неколико минута. Честитам на унапређењу градског превоза. :blah:
 
Hmmm...a šta treba da znači ono- vozač ne sme da prodaje karte na stajalištima gde se vrši tačkasta kontrola? Da li to znači da ako neko nema kartu i nema trafike treba da ide peške do sledeće stanice? Ah, da, na stajalištu Branka Momirova u ponedeljak popodne nigde kontrole. Čudo, kad vidim eto jedne kontrolorke mrtve ladne preko zrenjaninca van pešačkog, pređe, sačeka bus, uđe na srednja i siđe kod P.mosta u 29tom. Bravo za busplus!!!
 
Pre neki dan u 18-ici vozim se ja opušteno kao i uvek, približavamo se stanici mostar kad ono odjednom se sve zatamnelo napolju od tamno plavih uniformi. Stoji i čeka pripravan specijalni odred bus plusovaca pojačan komunalcima. ODJEDNOM OPSADNO STANJE JBT! :shok: Antiprevozni eskadron x - APEX. :laugh: Ja izađem tu kao i hiljadu puta do tada, i baš gledam iza sebe dok se udaljavam šta se događa, a događa se da autobus stoji i ne kreće dok oni ne obave sve što su naumili. Nikada, ali nikada se nije dogodilo da autobus ostane toliko dugo da stoji na toj stanici, uvek pretekne sve one koji su krenuli prema stepenicama ka dole. Došlo mi je da stanem i da brojim koliko će to trajati, ali reko neću idem dalje svojim poslom.
Ali stvarno sam se osetio kao građanin Severne Koreje ili neke slične države, baš kao onaj antiteroristički prepad sa demotivatora. Ali ajde da ipak ne govorim tako napamet, sva je prilika da ta Severna Koreja ima sređeniji gradski prevoz od Beograda. Ti prepadi stvarno nisu u redu, najblaže rečeno.
 
To doziveh i ja juce kod sajma.Otprilike 5-6 minuta su nas zadrzali.A kada je spic to potraje i 10 minuta.

Lepo je rekao zexland oni se ponasaju kao carinici.Ta kontrola pokazuje gde je civilizacija a gde su nesretnici koji zive dalje od Beograda.Stoji da niko ne moze bez karte da prodje te punktove.Recimo kod sajma su to 2 stanice ruska i sajam pa pola buseva pregledaju na jednoj a pola na drugoj stanici.
 
Vrh