Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Могли су и да залепе зелене и црвене налепнице на врата (метални део, не стакло). Нешто на ову фору :)
3327166401_eb6f4f6799.jpg
 
@hobotnica

Daj molim te obriši svoj post sa čovekom na vešalima, krajnje neukusna šala.
 
Ne znam zbog čega je obešen, ali ipak je autentična slika mučki ubijenog čoveka. I nije baš za demotivator.
 
EUKALIPTUS":3fh7u0h4 je napisao(la):
Nije neukusno. Šta fali malo jačoj dozi sarkazma?
Da neukusno je, i ovo nije jača doza sarkazma već prava fotografija čoveka na vešalima koja nema veze sa humorom.
 
Na trolama ulaz samo na prva vrata :shok: Ako oni misle da će svi da ulaze kroz ono usko krilo prednih vrata onda su se prevarili! Još obeležili da je ulaz i krilo od kabine vozača
implied-facepalm.jpg
 
Hajde sada svi da maltretiramo asistenta i da trazimo da udjemo na vozaceva vrata. Pravimo se glupi, kazemo pa tako pise :)
 
Veceras u emisiji potrosacki saventik na RTS2 u 21h

У овој емисији Потрошачког саветника видећете:

Зашто Апеx, компанија која управља БусПлус системом, не враћа новац чак и кад не споре да су својом грешком путницима наплатили више него што треба?
 
Građanska neposlušnost -"odbijanje građana da se povinuju zahtevima i zakonima vlasti, na nenasilan način i uz kolektivno masovno učešće. Građanski neposluh označava nenasilni otpor primarno kao sredstvo za izražavanje svojih pogleda . Odnosi se na namerno kršenje zakona sa ciljem da se privuče pažnja ili koriguju nepravde u zakonu, ili određene politike koje praktikuju državne institucije."
Jedino što preostaje.
 
nikola011":3rauyc7t je napisao(la):
Izgleda da su provalili gde se najvise svercuju.

Mi svakako i znamo na kojim linijama ima najviše šverca, a to nisu dotične linije na kojima će biti prisutna Stalna Kontrola, koju će obavljati radnici GSP-a, koji privremeno prelaze u BusPlus, na ispomoć.

zexland":3rauyc7t je napisao(la):
O ne ! 23, 88 i 511 !!! Bice mrtvih :D

To se u principu može reći za svaku liniju.
Mislim, ne da će biti mrtvih (daleko od toga), ali sigurno neće biti veselo.

maki80":3rauyc7t je napisao(la):
... bolje da pojačaju prevoz na potezu 100.... ili možda misle da i tu stave stalnu kontrolu? ...

Vala, bar Vi sa tog poteza nemate pravo da se žalite.
Inače, taj potez će od sutra ujutru od 6h biti pokriven Tačkastom kontrolom, na stanici Branka Momirova u smeru ka centru, i na stanici Pančevački most ka periferijama.
 
Jimbo jel se znamo sa gsp foruma?

U svakom slucaju dobrodosao :)

To objasnjava i zasto 40ticu izabrase koja i nije nesto opterecena linija dok je recimo 28mica mnogo vise opterecena.
 
Jimbo":3gerblhe je napisao(la):
Mi svakako i znamo na kojim linijama ima najviše šverca, a to nisu dotične linije na kojima će biti prisutna Stalna Kontrola, koju će obavljati radnici GSP-a, koji privremeno prelaze u BusPlus, na ispomoć.

Nesto mi tu ne stima?!

Pretpostavljam da ce ove brendirane autobuse pojacati do ludila a ove ostale redukovati, vidim da su brendirani iskljucivo najbolji i sa klimom.

Prosto je nemoguce da u svakom vozilu budu po 2 asistenta, bar ne u svim vozilima kako se najavljuje od septembra. Bio bi to malo prevelik trosak. Sta kad se ovaj marketing zavrsi, sta ce biti posle?

A inace, ti radnici koji "privremeno" prelaze u BusPlus, cime se inace bave u GSP-u, primaju platu i lade j***?
 
Slicna je bila najava i za pomilovanje kaznjenika za 3.000 dinara pa se nisu svi ni javili nego im je opet oprosteno, pa kad se setim GSP-ovaca u zutim prslucima na deonici Hajat-Palata Srbije i obratno, pa zatim pompezno najavljivanje BusPlus-a. Nista nije uspelo. Ubedi te me zasto bi uspelo ovo sto je najgore resenje? Mislim najgore jer nema uslova za tako nesto, a to je mnogo veci broj vozila.

Problem je sto ono sto se najavljuje nije prvi put i nije nista novo. Uvek je trajalo neko vreme i onda kraj.

http://www.youtube.com/watch?v=sU3IOW3mn9E&feature=g-hist
 
Jimbo, dobro došao na forum. :kk: Vidim dobro ste pokrili moju liniju 16, zahvalan sam na tome valjda sada neće u špicu biti tolika gužva. Jedno pitanje, da li ćete prekinuti praksu apelovanja i konačno krenuti u sankcionicanje jer Mi koji redovno plaćamo kartu počinjemo da gubimo strpljenje kada vidimo kako se gleda kroz prste švercerima.
 
maki80":26prtpg4 je napisao(la):
Građanska neposlušnost -"odbijanje građana da se povinuju zahtevima i zakonima vlasti, na nenasilan način i uz kolektivno masovno učešće. Građanski neposluh označava nenasilni otpor primarno kao sredstvo za izražavanje svojih pogleda . Odnosi se na namerno kršenje zakona sa ciljem da se privuče pažnja ili koriguju nepravde u zakonu, ili određene politike koje praktikuju državne institucije."
Jedino što preostaje.
Pod korigovanjem zakona pretpostavljam da misliš da unesu odredbu koja bi omogućila da kada kupiš neki proizvod ili koristiš neku uslugu nemaš obavezu da isto platiš. :laugh:
 
Bivis":1afmjv1h je napisao(la):
Pod korigovanjem zakona pretpostavljam da misliš da unesu odredbu koja bi omogućila da kada kupiš neki proizvod ili koristiš neku uslugu nemaš obavezu da isto platiš. :laugh:
Voleo bih da se prestane sa ovakvim poređenjima, buduće da smo svi mi, uplatom poreza već platili uslugu, jer se javni prevoz u BG subvencioniše direktno iz budzeta sa 70%.

...prema tome, čak i šverceri su uslugu već platili. Oni samo nisu platili istu uslugu još jednom....
 
Pa šta sada predlažeš, ako tipuješ na besplatan prevoz nadam se da shvataš da je to finansijski neizvodljivo. I nije Beograd jedini grad na svetu koji subvencioniše prevoz, to čine skoro svi gradovi pa ipak moraš da platiš kartu.
 
stf":2o9cp3i5 je napisao(la):
Voleo bih da se prestane sa ovakvim poređenjima, buduće da smo svi mi, uplatom poreza već platili uslugu, jer se javni prevoz u BG subvencioniše direktno iz budzeta sa 70%.

...prema tome, čak i šverceri su uslugu već platili. Oni samo nisu platili istu uslugu još jednom....

Не, него су је - хајде да прихватим твоје цифре - платили 70%. Треба да плате и преосталих 30%.

То стварно није тешко разумети. Један од извора финансирања ГСП је приход од карата. За сваку карту коју шверцер не плати, толико више морају сви остали да плате, и то једноставно није приватљиво, како год да окренеш.
 
Vrh