Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Jedna cudna stvar mi se desila, pa ako neko moze da mi pojasni u cemu je problem: prilikom prislanjanja personalizovane kartice (ITS2 ) u ekspres busu Obrenovac-Beograd (negde na pola puta sam usla u bus), nije aparat hteo da mi ocita nego je pokazao sledece ' izaberite zonu'. To isto se desilo i mojoj mami sa penzionerskom karticom na relaciji Barajevo-Beograd.
Drugima je normalno ocitavao pretplatnicke kartice.
 
Sinoć tramvaj na liniji broj 2
IMAG0818.jpg
 
BadMan":1hm2hyti je napisao(la):
Sinoć tramvaj na liniji broj 2
IMAG0818.jpg
Жалосно је што има оваквих људи :( шта им смета ово...па све то грађани плаћају! неће Ђилас сигурно.....
 
Pa šta, solecar? Neće oni uzeti više para jer im je uništen validator. Naprotiv, uzeće manje
 
па добро..ајде да поломимо све апарате па ће мо видети да ли ће бус плус платити...и не примети се кад нам одбију од плате .... :|
 
...хм, то ће, по мени, платити неко осигуравајуће друштво..., али то баш и није толико важно, слика је ружна - како год окренеш :(
Супер је што нам се из тих апарата не обраћају драги нам политичари :cool:
Како се тога нису досетили? :D
 
Danga":34gbtbzz je napisao(la):
Супер је што нам се из тих апарата не обраћају драги нам политичари :cool:
Како се тога нису досетили? :D

Setili su se, ali onda vise ne bi ostao nijedan aparat cak ni za drugi krug izbora... :gobb:
 
Off topic, neko mi reče da može da se nabudži android validator, pa da ga koristiš kao tablet.
 
Počeli su na pojedinim linijama da ispisuju i minuta za koliko autobus/tramvaj dolazi :)
photo-4.png
 
kopmania":1lpvu86s je napisao(la):
Počeli su na pojedinim linijama da ispisuju i minuta za koliko autobus/tramvaj dolazi :)
photo-4.png
Само је баш непрегледно али добро је да има :)
 
Sasvim je ok, minuti su u zagradi. Ne može jasnije od toga u plain text poruci. Drago mi je da vidim da ipak vremenom unapređuju sistem. Možda će to na kraju i ličiti na nešto.
 
Evo malo pre sam testirao :)
Pisalo je 5 minuta dolazi 95, i stvarno je došla za 5 minuta :)
 
"kako je vec pisano na forumu, za putnike koji poseduju BusPlus karticu sa uplacenim zonama its2 mogu besplatno da ulaze na Lastinu autobusku stanicu. Uvodi se pretplatna karta ( slicna kao BusPlus kartica ) koja ce se dopunjivati tako sto se na pocetku novog meseca na salter na autobuskoj stanici odnese kopija racuna za its2 zonu BusPlus-a. Cena kartice je 250 dinara, a dopuna je naravno besplatna"
 
U poslednjih nedelju dana ni u jednom autobusu na liniji 15 automati ne najavljuju stanice, pa me zanima da li je to do vozaca, validatora, celog sistema? Kome da posaljem zalbu? Ili nek najavljuje stanice u svim vozilima ili nek iskljuce ako su nesposobni da prate rad.
 
Sallex":gqku25hr je napisao(la):
U poslednjih nedelju dana ni u jednom autobusu na liniji 15 automati ne najavljuju stanice, pa me zanima da li je to do vozaca, validatora, celog sistema? Kome da posaljem zalbu? Ili nek najavljuje stanice u svim vozilima ili nek iskljuce ako su nesposobni da prate rad.
исто и на линији 13,65,88 и 511 нису најављивали
 
Bosko nema potrebe svaki put da citiras postove pogotovo ne one sa fotografijama koji su odmah post iznad tvog odgovora ili komentara. Lepse je i lakse za pracenje kada se samo postavi odgovor nego da se i fotografije prenose jedna za drugom u dva uzastopna posta.

Ovde je situacija sa citiranjem ok ali izgleda nisi procitao pm koji sam ti poslao sa istim savetom da se ne gomilaju fotografije pri citiranju.

Pozdrav
 
Понедељак, 07. мaj 2012.

СМС информација о наиласку возила у минутима

У оквиру пилот пројекта „Бус плуса”, на линијама 7, 17, 23, 29 и 95 пуштена је у рад нова услуга путем СМС сервиса – информација о наиласку возила у минутима, саопштено је из „Бус плус” система.

Пробни период пројекта трајаће док се не заврши тестирање услуге у целости, након чега ће бити проширена и на остале линије градског превоза.

Процена доласка возила у минутима урађена је на захтев грађана који су тражили прецизнији податак у односу на досадашњу информацију о удаљености возила у броју станица.

– Из жеље да изађемо у сусрет грађанима, урађена је процена наиласка возила и у минутима у оквиру СМС сервиса, који се већ увелико користи. Број минута назначен је на екрану мобилног телефона, у загради поред броја станица за колико је удаљено возило одређене линије. У току је пробни период у коме ћемо услугу континуирано унапређивати и радити на њеној функционалности. Надам се да ће се она показати као корисна за грађане, јер представља још један корак у унапређивању целокупног јавног градског превоза – казао је члан Градског већа Жељко Ожеговић.

Минути наиласка возила израчунати су на основу до сада забележених података о просечним међустаничним интервалима, због чега се подразумевају мања одступања. Информација се добија путем стандардне „Бус плус” СМС услуге, укуцавањем *011*код станице#. Услуга је и даље бесплатна.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1504349
 
Da li uopšte viđate BusPlus kontrole po prevozu ovih dana? Ne pamtim kada sam poslednji put naišao na njih...
 
Baš neki dan mi otac reče da su bili u tramvaju 12 i kad je išao ka centru i u povratku.
Znači ima ih, rade ...
 
Video sam ih ja već nekoliko puta od početka maja, nekoliko kao 3+
 
Rade, evo danas 2 puta već ih susrećem od slavije do autokomande :)
 
Vrh