Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

ima i ona krilatica:

"statistika naša dika što poželiš to naslika"
 
vucko":32pplcer je napisao(la):
Ovim tempom ocekujem bus plus u Ljigu pre kraja godine ako ovako nastave

Ma kakav Ljig, do Cacka, zasto se predsednik slikao sa novim kreditom od Azerbejdzana :kk:
 
a ne..do cacka ne moze tu ima cika vozac u autobusu zaduzen za kartu
 
dusanjf":vzsf2osx je napisao(la):
a ne..do cacka ne moze tu ima cika vozac u autobusu zaduzen za kartu

Gradonacelnik Beograda ce po hitnom postupku da uzme jako povoljan kredit za beogradjane i preuzme Autoprevoz od Kavima. Potom ce se pohvaliti kako je GSP bogatiji za nekoliko desetina novih mercedesa i volvoa. Cika vozac ce od tada samo da vozi i da se uopste ne sekira da li ce putnici platiti prevoz. To ce raditi "strucne" kontrole BusPlus-a.

cgmiki":vzsf2osx je napisao(la):
И да ти узме чоколадицу из ранца.

Ako i za to ne uzme novi kredit, kao jedino logicno resenje vidim hitno premestanje ogromnog broja kamera iz "spanaca" u "nemce" i "svedjane" :kk:
 
Stigose do Obrenovca!

И Обреновчани од данас са „бус плус” картицом могу на перон „Ласте”

Грађанима Обреновца за улазак на перон аутобуске станице „Ласта” од данас се више неће наплаћивати перонска карта, већ ће на перон моћи да уђу само са „бус плус” персонализованом картицом. „Бус плус” карта ће служити и као карта за превоз и као карта за улазак на перон, саопштено је из прес службе општине Обреновац.

Општина Обреновац се придружила инцијативи грађана Младеновца, јер су и путници из Обреновца на градским и сеоским линијама у Обреновцу или на релацији Обреновац–Београд да би ушли у аутобус, поред „бус плус” картице и месечне уплате, морали да плаћају и улазак на перон са перонском картом.
 
Da li to znaci da ni mi u Beogradu necemo vise placati peronske karte na Lastinoj stanici?
I kako su tehnicki zamislili taj 'prolazak' kroz onu peronsku šipku koja se otvara samo ako prislonis peronsku kartu? Sad ce se otvarati ako prislonis Busplus kartu ili..?
 
Konacno i meni kontrola da naidje, usao u tramvaj kod starog sajmista, krupan covek, ide redom proverava karte, dosao do mene i moje drugarice (oboje nevalidirani), stavio, video, vratio, 'A' nam nije rekao, stao pozadi i vozio se do sava centra gde je izasao sa koleginicom. Sto bi rekli 'stanje redovno'.
 
Evo pošto sam ja "polu" prestao :) da validiram kartu, validiram kad mi dosadno i kad idem duže relacije, danas je nisam validirao i ulazi kontrola, i klasika
Dobar dan kartu molim
Ja: evo ali nisam je overio
Kontrolor: piiiiiiip na automatu, zatim stavio kartu na svoj aparat, i kaže evo izvolite :)
 
gosha":1bqog46v je napisao(la):
Konacno i meni kontrola da naidje, usao u tramvaj kod starog sajmista, krupan covek, ide redom proverava karte, dosao do mene i moje drugarice (oboje nevalidirani), stavio, video, vratio, 'A' nam nije rekao, stao pozadi i vozio se do sava centra gde je izasao sa koleginicom. Sto bi rekli 'stanje redovno'.

Једино нормално! Још само да градски оци ускладе правну норму (Oдлуку) са овим како цела прича не би зависила од тога „на коју је ногу, једнога дана, неко устао“ и да не би било само питање времена...
До тада – ја им нешто не верујем...
2q30q9w.jpg


EDIT:“Не брините, пушка је закочена“
 
Da li neko zna koji se racunar nalazi unutar ovog validatora, posto sam cuo da se dobar biznis radi na kradji istih?
 
Baci pogled na benchmark forum oni su se bavili tehnikalijama
 
Hvala..
Ja sam cuo da ljudi skidaju i koriste ga posle (ili preprodaju) kao racunar. Po prici kada se skine ona maska ostane lep tanak touch i kada se flesuje moze da se instalira na njega android. Nisam veovao, ali sada po ovim podacima sve je moguce
 
vucko":21xjjp4v je napisao(la):
Danga,ovaj danasnji intervju clana gradskog veca o bus plusu kao da je stvoren za tebe,udri :D

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:375741-Busplus-karte-donose-prihod

Хе, хе, баш си неваљао. :p

Слажем се само са насловом („Бусплус карте доносе приход“), али у тексту не видех одговор на (непостављено) питање – коме, колики и на основу чега доносе приход?!? :rolleyes:

Баш, баш ни мало инспиративан, наручен текст – трла баба лан, шућ-мућ па проспи, иди ми – дођи ми – који ћеш ми, лајте уста да не будете пуста... :notok:

Нема човек окошта цев гаравити. :cool:

Мање – више, о овоме је све већ написано, а у тексту је, истини за вољу, мање лупетања него у оном који сам „избуцала“ у посту 2.563. ;)

33vf38x.png


EDIT: На питање које мене ( и још много, много људи) највише интересује обавеза (??) очитавања ПК при сваком уласку (?!?) у антрифилеу се нуди немушт и смешан одговор, а потом се брже – боље, невешто, прелази на „примедбе, рекламације, притужбе...“ и то како:
...у случају основаних примедби свака рекламација се проверава...
Ваљда се све прво проверавају и потом разврставају на основане и оне друге?!?
Ако су основане - чему провере и обратно?!
Баш бих волела да нас просветле и наведу тих неколико неоснованих. Не верујем да их уопште има, а није их лако ни измислити, а да "на нешто личе", мислим на примедбе, рекламације, притужбе, жалбе...
Ово је само "потка" (и то од паучине) која треба да им да "за право" како су непогрешиви :cool:
 
[box]Izuzetno je važno što smo uspeli da motivišemo više ljudi da postanu regularni korisnici javnog prevoza, što se vidi i po broj izdatih pretplatnih karata i prodatih mesečnih karata koje pokazuju da imamo 20 odsto više registrovanih korisnika[/box]
A meni se najviše dopada ovo sa „motivacijom“ i „regularnim“ i „registrovanim“ korisnicima. Kakav birokratski rečnik.
Čuj, da me motivišu.
 
Opet malo zapazanja sa terena:
Linija 2, relacija: Bajlonijeva pijaca-Zel.Stanica i nesto kasnije nazad, u kontra smeru.....
a) Najava preko mobilnog ne funkcionise jer najavljeno vozilo ne dolazi a dolaze nenajavljena vozila sa drugih linija i to u poretku razlicitom od onog iz najave???? U dve uzastopne najave, obavljene u kracem intervalu dobijaju se potpuno razliciti podaci??????? (ocigledno da je sistem manjkav i neprecizan jer sada se vec ne moze govoriti o pocetku primene i tako pravdati manjkav sistem). Ako direkcija ovakve podatke koristi za kontrolu i poboljsanje prevoza, nece valjati! Da je neko blagovremeno mislio na ovo, sada bi Konzorcijum poceo da placa Penale gradu za neispunjenje ugovorenih obaveza....
b) U vozilu (u vecini vozila) ne radi glasovna najava stanica, a tamo gde radi brkaju se stanice (na stanici Kalemegdan najavljuje se Brace Baruh koja je odavno prosla??? i slicno!) Verujem da je u vecini vozila ova funkcija (glas) namerno iskljucena kako se Konzorcijum i Direkcija ne bi brukali pred korisnicima, narocito posto je ta funkcija predstavljana kao svojevrsno cudo....???
c) Veliki broj validatora je sa slomljenim ekranom i/ili je ekran izlepljen i zaprljan, ali zaista zaprljan tako da se na njemu ne mogu videti nikakve informacije (recimo iznos preostalog kredita za NPK). ocigledno niko nije zaduzen za povremeno pranje i ciscenje (da ne kazem i eventualnu dezinfekciju) validatora (propust u ugovoru ili?)
d) Neumanjen broj klosara sedi u zadnjem delu dvojke, naravno nevalidiran i smrdi toliko da se ostatak putnika smesta u prednju polovinu vozila disuci na skrge. Pitam se u slucaju kontrole sta bi radili sa klosarima? Da li bi kontrola izdavala kazne neoverenim putnicima iz prednjeg dela vozila, dok bi klosare zaobisla? Verovatno da - da!. O cemu onda prica gosp. Ozegovic? O povecanju bu**** za 20%?
e) I dalje u dvojci se 50% putnika ne overava, a oni koji zastanu da se overe popiju udarac u kicmu?
f) Dvojka i dalje pravi pooooooduzu pauzu na okretnici na Pristanistu, sto znaci da su vozaci ubedjeni da ih niko ne kontrolise uprkos tvrdnjama da se sada kao vozila prate preko sistema?
g) U povratku ista stvar, samo jos gore!

I na kraju mali off: Sva vozila na liniji 2 su sa spoljnje leve strane ponovo, kao pre nekoliko godina isarana i umazana (da ne kazem zasrana) ogromnim grafitima (pokusajima grafita), sto je samo dokaz da se u GSP-u odnosno u garazama ponovo niko ne bavi cuvanjem i zastitom vozila (mozda neko eventualno cuva samo spance). Slicno stanje je vec bivalo u GSP-u, ali je nekako bilo uspesno sanirano, no sada se sve ponavlja, i jasno je da u toj firmi nesto debelo skripi, pa sad samo cekam kada ce opet da u saobracaj izadje neko vozilo sa iscrtanim Adolfom (kao sto je vec vidjeno), pa ce da se digne (predizborna) bura.....
Vredelo bi da gosp. Ozegovic i ljudi iz Direkcije razmisle i o tome jer se to (malanje) jako lepo vidi iz limuzina u kojima se oni voze!
 
Da li je kontrola pocela da pise kazne? Pitam jer imam neproverenu informaciju da je jednoj devojci napisana kazna juce.
 
Pa ja sam video da pišu kazne, ali onima koji sami inicijativno daju lične karte. Ovi ostali koji kažu nemaju kartu, uglavnom samo izadju na sledećem stajalištu.
 
A svima onima koji imaju mesečne sa uplaćenim parama za ovaj mesec (a nisu je validirali) najčešće ili samo vrate karticu i odu, ili je sami validiraju pa je zatim vrate i odu dalje...
 
Da,sve je stvar rutine.Sada su poceli i da menjaju sistem,recimo ne ulaze na stanici vec idu od okretnice,prave se da su putnici i onda iskoce sa sedista na drugoj trecoj stanici i isprepadaju ljude.
 
Vrh