Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

20231129_155407.jpg
 
Primetio sam da se kod nas najava previše radi sa nekim naglaskom. Kao da specijalno se trudi da nešto ne pogreši i da naglasi svako slovo. Recimo u Kijevu su svi glasovi kao da čovek priča sa tobom opušteno..
 
Posto se 601n lepo rasirio po gradu😀😀 eto obavestenja iz prve ruke (sopstvene oci) da je u centru Surcina na rekonstruisanom stajalistu postavljena tabla gde su neke linije napisane, neke ne, ali zato pise da staje 706N 😀😀😀 eto Dedinje dobilo 601, Surcin 706😀 Salu na stranu kasnije cu da ispisem predlog za nocne linije u odgovarajucoj temi, posto trenutno nema ugovora, pa moze da se istumba svasta korisno a idu i izbori pa mozda nesto i urade.
 
Eto kontrole, pokazujem mu papirče on ga jedva pogleda i nastavi dalje.

Pogledam i ja kartu koju sam pokazao i skontam da je za Novembar, odnosno da u ovom haosu u kojem se trenutno nalazim zaboravih da uplatim za Decembar.
Da je bio pažljiv mogao je da me odere, toliko o boljoj Šapićevoj naplati.
 
Kontrolu boli uvo jer rade sa belima, a zna se kako se radi u državnim firmama. Više ih vidjam po skroz dobrim pekarama, nego u vozilima. Meni ušli prvi put posle jedno 2 meseca, sigurno pola ljudi nije imalo kartu, oni samo produže dalje i nikom ništa
 
Често су у 83 и код КБЦ-а уђу у 700 неки у правцу ка Батајници у јутарњим часовима
 
Skoro svaki dan sam u prevozu, ovi novi su mi ušli tačno dva puta do sada i to letos negde. Stara kontrola prosečno 7-8 puta u toku meseca.

Ja sam kontrolu u samim vozilima sreo jednom za poslednja 2 meseca, a bukvalno svaki dan koristim prevoz. Često ih viđam po gradu ili oko stajališta kako se šetkaju i čavrljaju u nekim grupicama ali u prevozu ne, očigledno nema neke ozbiljne kontrole njihovog rada pa se ne trude previše. Mislim da je naplata na istom ako ne i gorem nivou nego ranije.
 
Kod mene u Kumodraškoj su češće, vidim da često izvode ljude iz autobusa. Primetio sam da su sa kontolorima, standardno Beli ali mislim da ih prati i policija u civilu. Uglanom to bude neki krupni ćelavi sa torbicom, nije ih teško primetiti. 😂
Ne verujem u ovo, nije ni nadležnost policije da se bavi naplatom karata, ali u ovoj državi me ni taj scenario ne bi čudio.
 
Ne verujem u ovo, nije ni nadležnost policije da se bavi naplatom karata, ali u ovoj državi me ni taj scenario ne bi čudio.

Ne verujem da se oni direktno bave naplatom. 😂
Jednom prilikom je komunalac izveo dečka iz autobusa, ta dvojica su onako agresivno stala dečku iza leđa, delovalo je kao da hoće da ga spreče da pobegne. 😂
 
Inače, imaju zadat rok do kraja decembra da ugrade displeje u svim vozilima i da uvedu najavu stajališta. Ja još uvek nisam video ni jedan naknadno ugrađen displej sem u vozilima koja su ga imala od ranije. Pitanje je hoće li stići do kraja godine da ih svuda ugrade... Pa čoveče u nekim vozilima još uvek nisu završili ni ugradnju zvučnika do kraja. Često viđam izbušenu rupu za zvučnik na vrhu pojedinih vozila... Veoma su spori.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Inače, imaju zadat rok do kraja decembra da ugrade displeje u svim vozilima i da uvedu najavu stajališta. Ja još uvek nisam video ni jedan naknadno ugrađen displej sem u vozilima koja su ga imala od ranije. Pitanje je hoće li stići do kraja godine da ih svuda ugrade... Pa čoveče u nekim vozilima još uvek nisu završili ni ugradnju zvučnika do kraja. Često viđam izbušenu rupu za zvučnik na vrhu pojedinih vozila... Veoma su spori.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
Ugrađen je bio u jednoj Cobri na 309 još pre 2-3 nedelje, al na ostalim ga nisam video
 
Pozdrav svima, nisam znao gde da napisem ovo pa reko ajde ovde da probam mozda neko moze da pomogne. Naime Moovit Ambasador sam vec duze vreme (editujem rute, red voznje...) i vec dugo pokusavamo da ubacimo uzivo pracenje prevoza u aplikaciju kao sto trenutno moze da se prati na aplikaciji Beograd Plus... medjutim nikako ne mogu da dobijem nikakav odgovor i potrebne informacije koje bi ubacili u aplikaciju kako bi to pracenje moglo da se izvrsi niti ja niti ljudi koji su na visoj poziciji od mene. Ukoliko neko ima neki kontakt od nekog iz sekretarijata pa da pokusam nekog licno da kontaktiram vezano za ovaj problem bio bi mu jako zahvalan, a takodje mislim da bi ovo dosta pomoglo ljudima koji aktivno koriste ovu aplikaciju posto trenutna vremena koja se prikazuju u aplikaciji su okvirna i to uglavnom nije tacno pogotovo kada su neke guzve itd... iako su svi redovi voznje redovno azurirani koliko god mogu da ispratim sve. Stvarno ne vidim razlog za ne davanjem ovih informacija kada su to informacije od javnog znacaja.
 
Pokušaj da nađeš kontakt osobe koja je napravila https://bgpp.fly.dev/ ovo ti je Beograd Plus API integrisan u najobičniju html stranicu. Na žalost na sajtu nema nikakvih informacija o autoru. Kao što ćeš moći da vidiš, nakon upisivanja koda stajališta izbacuje ti prvo tekstualne boravke o vremenu dolaska, broju stajališta, trenutno stajalište busa (malo radi, malo ne radi) i id vozila. Ispod tekstualnih podataka je mapa sa lokacijom stajališta (plavi pin) i tačnim lokacijama autobusa (plavi pinovi).

1702059876040.png
 
Poslednja izmena:
Nema na čemu, i sad tek vidim da sam pogrešio u kucanju na par mesta. 1. podatke - napisao sam boravke :/ i 2. za stanicu je žuti pin :D
 
Vrh