Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

E pa mislim da smo lekciju o nevalidiranju već naučili. I ono šta će da se desi ako deca ne slušaju roditelje. Ali zakoni i odluke su jedno, a primena istih drugo u ovoj državi. Nažalost.
 
Vučko, izgleda da ipak ukoliko nas, pa neću reći uhvate jer je malo... sa blokiranom karticom, mogu samo da nam nalože da napustimo vozilo na sledećoj stanici
http://www.sllistbeograd.rs/pdf/2011/55-2011.pdf#view=Fit&page=10
član 36a, poslednja rečenica na strani 11. Dakle ne vidim da je predviđena opcija ili... pisanje kazne. Ovakav propis ostavlja mnogo prostora za "slobodno sudijsko uverenje" i mislim da će tek praksa pokazati koliko nameravau da budu dosledni u njenom sprovođenju, za sada nam opipavaju puls. I pored svega, ponovio bih da ne treba da insistiramo na ličnom komforu i da treba da delujemo u pravcu sprečavanja kontraproduktivnih efekata validacije, jer to što npr. ja neću da se validiram predstavlja moj lični stav, ali ako svi ostali to rade jer smatraju da tako treba, ostaje problem koji me najviše pogađa - gužve na vratima, gubljenje vremena, sporiji prevoz.
 
:laugh:



a ljubitelji validacije
robovi validatora
neka se cukaju,samo nas ostale da ostave na miru
 
Cika Srdjane,ali oni nemaju pravo da naloze bilo kome da bilo sta radi jer nisu sluzbena lica.Ovo postaje zanimljivo :cool:

Mozda i odstampam tu stranu da bih pokazao kontrolorima kada me budu jurili jer sam nevalidator.
 
izvinjavam se,otelo mi se,nisam stvarno imao nameru da se neko oseca nelagodno.
*ljubitelji validacije*
 
Mis`im da je to pitanje za Teofila :cool: , a i on ga nije, makar i kolokvijalno, napisao onako kako neki shvataju ;) (VREME, Broj 1102)
 
do%2520not%2520rush.jpg


Eventualno bi busplus ekipa mogla da krene sa kampanjom smanjivanja tenzija oko validatora, uključujući i ćirilicu i strane jezike.

Neka slogan bude nešto tipa: "Poštovani putnici, dame i gospodo, turisti i biznismeni iz sveta, samo laganini, svi ćete stići na cilj - kad tad!"

I konačno, kao dokaz iskrene brige da se stanje sredi dok još nije kasno, hitno ukidanje ovog over-validiranja i momentalno uvođenje vremenskih bileta!

Svima će biti potrebni jaki živci.
 
Nisam procitao ovo, ipak su odlucili da ne naplacuju deblokadu personalizovane kartice, ali ne mozes da koristis prevoz dok ne odes do nekog od 10 mesta da je odblokiras. Sta ako se nadjes u Batajnici, ili ne daj boze, Zelezniku?

http://www.mondo.rs/s232166/Info/Ko_zaobidje_validator_sledi_blokada_kartice.html

Videcemo koliko ce biti ceste kontrole, ako kao do sada udju jednom u 2 meseca, necu se ni ja validirati.
 
@Duleja:
„I konačno, kao dokaz iskrene brige da se stanje sredi dok još nije kasno, hitno ukidanje ovog over-validiranja i momentalno uvođenje vremenskih bileta!...”

@gosha:
…i dalje cekam odgovor kakva je korist tih informacija za planiranje saobracaja (nemojte samo pricu kako ce penzionerima da salju niskopodna vozila) :lol: ,...
2ynmf6a.jpg

`nači, ovo je njihov „brigometar“, al` ne vredi – nije baždaren, a nije ni digitalan :cool:

P.S.: Duleja, dobar ti „točak“ ;)
 
Korist od validiranja za planiranje saobracaja ne postoji. Studenti Saobracajnog fakulteta redovno se vozaju prevozom i broje putnike i to na svaka vrata po jedan i beleze ukupan broj ulazaka i izlazaka na svakoj stanici. Dakle, podatke koji su im potrebni za organizaciju saobracaja imaju, i to potpune, i ulaske i izlaske.

Validacija se vrsi da bi mogli da rade procenu maksimalnog povecanja cene markice, odnosno pojedinacne karte, a to je i najbitnije, zarada. Ukoliko procene da zaposlen napravi toliko voznji da ce mu se markica isplatiti cak ako kosta 3.500 dinara, npr, odmah ce uslediti povecanje cene, a narod ce kupovati jer mu se opet isplati. Tako isto za studente i ostale kategorije. Broj iskljucivo ulazaka u vozilo ne znaci apsolutno nista.

A zasto da se validiras, evo kako je to njuz na zabavan nacin objasnio :laugh:

http://www.njuz.net/penzioner-usao-u-minus-na-busplus-kartici/
 
Шта се дешава с онима којима је блокирана повластица а одбију да напусте бус?
 
mekbejn":3vgvbqew je napisao(la):
Uopšte nisu kompleksi, nego želja da se život učini lakšim nekome ko dođe sa strane. Ne mora biti turista, može biti sportista, poslovni čovek i sl. Ovo sa Kinom i pogotovo Japanom ti je odvala.
Да, али не по цену писања туђег писма.

Одвала ??
 
FicaBlok38":3n6a0t8c je napisao(la):
Шта се дешава с онима којима је блокирана повластица а одбију да напусте бус?
Ne mogu ti nista jer nisu sluzbeno lice,a ako samo stave ruku na tebe,na osnovu sluzbenog broja kontrolora,vremena i garaznog broja vozila ih mozes tuziti.

A dok ako imaju pratnju u vidu komunalne policije onda ce ti naplatiti kaznu.
 
vucko":6rxceoc0 je napisao(la):
FicaBlok38":6rxceoc0 je napisao(la):
Шта се дешава с онима којима је блокирана повластица а одбију да напусте бус?
Ne mogu ti nista jer nisu sluzbeno lice,a ako samo stave ruku na tebe,na osnovu sluzbenog broja kontrolora,vremena i garaznog broja vozila ih mozes tuziti.

A dok ako imaju pratnju u vidu komunalne policije onda ce ti naplatiti kaznu.

Одлично када су без комуналаца ћу одбити да изађем а када су са комуналцима ћу изаћи и тако ћу дати свој допринос борби против валидације персонализованих картица.
 
FicaBlok38":3fnzdmpp je napisao(la):
Шта се дешава с онима којима је блокирана повластица а одбију да напусте бус?

Sila Boga ne moli :laugh:

Ili ces pustiti da te tuku, ili ces ti da tuces :)
 
Pruzaj pasivan otpor, pa nek` te iznose napolje :laugh:
 
FicaBlok38":15j174x8 je napisao(la):
Evo šta ja predlažem za one koji dopune kredit na personalizovanu karticu a ne žele da se validiraju iz bilo kog razloga neka kontroleru kada uđe daju BusPlus karticu i račun da su na tu BusPlus karticu dopunili kredit. Račun se dobija prilikom dopunjavanja kartice, a ovo ću i ja raditi i nadama se da će proći

To je odlicna ideja, ali sta sa nama kojima je firma kolektivno uplatila i nemamo racun?



Jedno pitanje: proverih danas tacno sta je uplaceno na mojoj kartici.., ITS1, Zona 1

Koje delove grada pokriva, i da li pokriva i prigradske delove?

Malo mi je cudno da pokriva sve do Obrenovca..jer kad sam je validirala negde kod Bariča, validator je pozitivno odreagovao odnosno prihvatio je. Prihvatio ju je i validator u expres busu za Obrenovac....znaci za 2680 din. mogu da se vozim maltene do Kragujevca :laugh:
 
FicaBlok38":1hjwypn1 je napisao(la):
vucko":1hjwypn1 je napisao(la):
FicaBlok38":1hjwypn1 je napisao(la):
Шта се дешава с онима којима је блокирана повластица а одбију да напусте бус?
Ne mogu ti nista jer nisu sluzbeno lice,a ako samo stave ruku na tebe,na osnovu sluzbenog broja kontrolora,vremena i garaznog broja vozila ih mozes tuziti.

A dok ako imaju pratnju u vidu komunalne policije onda ce ti naplatiti kaznu.

Одлично када су без комуналаца ћу одбити да изађем а када су са комуналцима ћу изаћи и тако ћу дати свој допринос борби против валидације персонализованих картица.

Када буде комунална нећеш изаћи него ћеш добити казну и мораћеш да је платиш.
 
znači sutra: 10.000 policajaca grada Čikaga. I dok jednog obradjuju, 10 nevalidiranih mogu diskretno da izadju.
 
Morace da je plati, samo ukoliko zeli da nastavi da placa mesecnu, u suprotnom aposolutno ne mora, nikad mu to nece stici na naplatu. To i jeste jedna od vecih mana sistema.

@hobotnica
uvek bilo, jednom pisali kaznu nekom pored mene, i kad je krenuo dalje,ja da izvadim markicu a on kaze 'ma ne moras, pobegao bi do sad da nemas' :)
 
Moj jučerašnji razgovor sa Busplus kontrolorkom:

- JA: Imam onu za zaposlene, samo je nisam prineo onom aparatu.
- BUSPLUS GOSPODJA: Pa zašto niste?
- JA: Ne želim to da radim.
- BUSPLUS: Od marta morate, inače će vam kontrola blokirati karticu, pa ćete morati da idete da je odblokirate.
- Odblokiranje je besplatno?
- Jeste.
- A kakva je razlika između blokirane i neblokirane kartice?
- Sa blokiranom se ne možete validirati.
- Pa pošto ja to i onako ne radim, znači da mi je sasvim svejedno...
- BUSPLUS (zbunjeno zuri u mene): Ali biće sigurno neke... neke sankcije... za to...
 
Bice onaj fazon,ljudi sa blokiranim karticame nemaju pravo da sede, dok posteni sverceri i validatori imaju :laugh:
 
Jutros mi je ušla kontrola. Pružio sam kartu (personalizovanu za zaposlene, sa uplaćenim iznosom za februar i mart) i rekao da je nisam validirao. Lik ništa nije rekao, samo je proverio karticu na svom aparatu i vratio mi je. Očekivao sam da će je on prineti validatoru pošto smo stajali pored njega ali nije to uradio. Bio sam zbunjen ali nisam hteo dalje da čačkam mečku. Posle sam promenio vozilo i opet sam naleteo na kontrolu. Dve kontrolorke nisu kaznile putnika bez ikakve karte. Ćaskale su sa njim i nisu mu čak ni tražile da napusti vozilo. One su izašle, a on je nastavio da se vozi dalje. U to isto vozilo ušla je posle tri stanice ponovo kontrola.
 
Vrh