Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Да ли сте задовољни данашњим јутром или мислите да би и оно могло бити лепше и топлије? Сем нас, ништа није толико добро да не би могло бити боље.

Душан Радовић
(1922-1984)
 
Da je ovo normalna država, ona bi tuzila ovu firmu koja je izjavom da nece kažnjavati ljdue do marta, zakinula gsp za dobar deo zarade. I ko to ozbiljan može da kaze da se ne naplacuje prevoz? Sto je jos jedan dokaz o kumovskom namestanju posla, zabole njih za gsp, bitno je da ovce uteraju u tor i da mleko konstantno krene da kaplje. E sada da li ce to biti za mesec ili dva to je nebitno, vazno da je posao zakljucen pre izbora i da se ne dize mnogo buke..
 
Ево једна практична ситуација од јуче која тотално компромитује откуцавање месечних каратa:
аутоб. станица на З. Венцу у правцу НБГ, један аутобус прима путнике а два чекају, при томе је десна трака на излазу из тунела блокирана, ја чекам иза аутобуса и видим да углавном улазе ђаци и муче се на ранчевима и кишобранима, наравно нико се не откуцава али је и овако улазак ишао споро не смем ни да замислим колико би то трајало да су се откуцавали. Док је све ово трајало доста возача иза мене се насилно убацивало у леву траку којом је саобрачај текао неометано пре тога, при томе успоравајући саобраћај и изводећи врло рискантне маневре и при лепом времену а камоли при условима смањене видљивости. Резултат свега је мини колапс у тунелу а да су се откуцавали био би тотални колапс.
Ето у овом примеру није само нарушен комфор путника већ је и ширем смислу угрожена и безбедност у саобраћају.
Сад би присталице откуцавање вероватно рекле како смо овакви или онакви али нервоза у градској гужви после радног времена није специјалитет само за БГ и због тога треба чинити све да буде што мање оваквих ризичних ситуација.
 
jedan od nas":faa91nz6 je napisao(la):
E sada da li ce to biti za mesec ili dva to je nebitno, vazno da je posao zakljucen pre izbora i da se ne dize mnogo buke..
To što se tiče nedizanja buke, mislim da nisu uradili dobar posao... :laugh:
@orion
Lepo je što si našao jedan takav, pomalo drastičan primer, ali generalno, ta validacija usporava sabraćaj SVUGE, a pogotovo tamo gde nema žutih traka. Kad bi svi validovali svoje mesečne karte, svako stajanje autobusa u stanici bi se bar udvostručilo, što ne usporava samo autobuski već kompletan saobraćaj.
Očigledno je to 'pravilo' više taktičke prirode i samo je pitanje vremena kad će biti preinačeno, manje ili više spontano i u hodu. Sem ako ne žele konstantan rat sa putnicima, a imali bi ga sigurno.
 
Danga":1vqhdc4z je napisao(la):
zelja87":1vqhdc4z je napisao(la):
ја валидирам директно из новчаника..не знам да ли је било речи о томе, али супер је што и то може...односно то је по мени једино логично.

О томе до сада није било речи, ти си први :lol:
Каква колосална и, наравно - једина логична мисао? :lol:

:)

кхм, мислио сам на грађане који се буне што морају да отварају новчаник сваки пут, па сам желео да укажем на ову могућност.

а можда сам био конфузан. по мени, без могућности да се валидира наслањањем новчаника, "бесконтактни" систем губи смисао.
 
Zutom strelicom i krugovima su obelezena mesta sa kodovima stanice..........(moglo je to biti malo krupnije i bolje naznaceno na samim stanicnim panoima, nadstresnicama i sl ???, ali.....????)





 
To bi sve bilo u redu da kodovi nisu razliciti kao na stanici hajat tj blok 21 u smjeru ka gradu na panou 119 a kod brojeva linija 118 :D
 
a kod i ne postoji na nekim stanicama,npr 79 u bulevaru kod raskrsnice sa batutovom u oba smera
 
Oznake na stajalistima cesto umeju da budu potpuno pogresne, evo tri primera na koje sam ja naleteo.

Na autokomandi u smeru ka gradu, na stanici stoji kod 135 ( sto je kod za blok 70 ) a treba da stoji 153.

Na tramvajskoj stanici Beogradjanka u smeru ka crkvi svetog marka stoji kod stanice ali u pogresnom smeru, tj. kod stanice je za stanicu sa suprotne strane ulice tj. za smer ka zeleznickoj stanici.

Tramvajska i autobuska stanica kod usca takodje pokazuje pogresno stajaliste ( mislim da pokazuje za suprotni smer )

Nadam se da ce uskoro krenuti u potpuno obelezavanje svih stajalista.
 
deka75":16ld3ir6 je napisao(la):
Novinari Studio Đ napadnuti su danas u centru Beograda dok su snimali reportažu o funkcionisanju javnog prevoza.mora da je nekome prekipelo zbog validacije
Мислим да је било питање дана кад ће некоме пући филм. Уколико пратите извештаје телевизијских и писаних медија о ГСП-у и јавном превозу, запитате се да не живите можда у Цириху, Бечу, Ротердаму?
Па то је хвалоспев до хвалоспева. Кад се деси хаварија, наравно, криви су возачи, путници, пешаци, само они нису.....па људима је доста бесомучног лагања.
 
stf":3bcfy9tq je napisao(la):
deka75":3bcfy9tq je napisao(la):
Novinari Studio Đ napadnuti su danas u centru Beograda dok su snimali reportažu o funkcionisanju javnog prevoza.mora da je nekome prekipelo zbog validacije
Мислим да је било питање дана кад ће некоме пући филм. Уколико пратите извештаје телевизијских и писаних медија о ГСП-у и јавном превозу, запитате се да не живите можда у Цириху, Бечу, Ротердаму?
Па то је хвалоспев до хвалоспева. Кад се деси хаварија, наравно, криви су возачи, путници, пешаци, само они нису.....па људима је доста бесомучног лагања.

+1

веома слично као за време Слобе :rant:
 
је л' сам ја једини коме не ради звук како треба? невероватно, од целог Јутјуба, само ми прилози са Студија Ђ не раде :)
 
Тај није ни видео ни чуо о чему говоре, већ само да је Студио Б и дотрчао. Човек којег су интервјуисали није ни почео да прича.
И рећи да је бус плус или ГСП крив за то је неозбиљно. Могли су да причају и о времену тог то није занимало. Политичка затуцаност лудака у овој земљи.
 
mradulovic":1dq6wjf1 je napisao(la):
validiraj drajver za zvuchnu karticu ;)

јеес. ма знао би ја да урадим да ми уопште не ради звук, него само код њихових снимака :rolleyes:
 
mekbejn":232gzfcy je napisao(la):
Mislim stvarno, sramota je da ovde opravdavate nasilje, nad kim god bilo!

Том хулигану је место у затвору... :kk:
али истина је да је мишљење многих људи па и мене да је студио Ђ постао сервис владајуће гарнитуре а не грађана Београда као што би требало да буде....
 
Da je tako onda ne bi imali rubriku ujutru gde se gledaoci javljaju sa problemima.. Jel se dosta puta javljali kojekakvi gradjani koji pljuju sve redom...
 
Данас сам видео контролор. Нека их је питала да ли мора да валидира персонализоану картицу, а контролор је рекао: за сад мора, док не објаве на ТВ да се то укида... дакле, колебају се. Са друге стране све више људи се валидира и не иде лоше то
 
Vidjao sam kontrolore ovih dana, ali samo udju, prosetaju se kroz tramvaj ili stoje i izadju. Stojim nevalidiran i cekam, medjutim samo su prolazili pored, nikom nista nisu ni trazili,tek kad ih je neko nesto pitao objasnjavali su.
A sto se validacije ostalih putnika tice, mislim da je i dalje prilicno slaba, nekad manje-nekad vise, ali imam utisak da tek svaki 4-5 provuce kartu (vise ranije culo stektanje ponistivaca nego sad bip.
I neka se pokolebaju, gluposti koje ne doprinose nicemu, ni ne uvoditi...placam redovno, sta hoce vise od mene.
 
карта може да се валидира пошто аутобус пође из станице, зар не?

edit: када и ако постанемо поштена држава (барем у превозу, тј да се нико не шверцује тј мало њих) надам се да ће, ако остане обавезно валидирање, да неко реагује када се неко не валидира. Тако је нпр у Москви. сви улазе кроз предња врата, а ако пођеш на средња врата сви путници ти вичу (тако сам научио да морам напред). волео бих да видим тај ниво друштвене одговорности.
 
Vrh