Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

bojan87":15iih1p0 je napisao(la):
Pa mts mora da da besplatno jer je u njihovom programu, a ako produze ugovor nakon 6 meseci ( sto ce se 100% dogoditi ) ovaj servis ce nastaviti da bude besplatan.

? ko je u čijem programu? mora da da besplatno?

ne mora niko ništa. mogu da naplate kad i koliko hoce. ne vidim da je busplus nesto ucinio za mts. samo obrnuto. e to mora da se naplati kad-tad. sem ako nisu u pitanju neki "ortački" dogovori, na stetu JP Telekom Srbija a u korist privatnih koje stoje iza Busplus. Sto podleze u domen kriminala
 
mmilos":16dhj9o5 je napisao(la):
astrodule":16dhj9o5 je napisao(la):
I gde mi sa jeftinijim ulaznicama da saznamo kodove za svaku stanicu?

http://www.megashare.com/3938119

prva kolona je kod stanica, sad mi je stiglo na mail.
A kako si uopšte došao do koraka da ti to stigne na mail? mislim ko ti je poslao, kome si pisao? Na busplus.rs u servisima i dalje ne pišu kodovi stanica, a još uvek nije moguća ni registracija personalizovanih kartica.
 
vucko":3awcevxl je napisao(la):
Dve carobne reci,mts benefit program.

Tri :p

@Ronche kada pristupaš benefit programu, između ostalog uzimaju ti i e-mail. Nekima to nisu tražili, kao što nekima nisu pomenuli ni opciju benfit programa, ....
 
Sad sam probao sa stanicama sa spiska koji si postavio ali mi daje pogresna stajalista?
 
Besplatno? A zar karte nisu poskupele (osim mesecnih)? Karton/plastika + dopuna? Cuveni efekat 'kuvanja zabe' (ako je bacite u vrelu vodu, iskocice napolje, ako je stavite u hladnu i polako grejete, skuvacete je.
Zna li se plan 'distribucije' kodova? Ili cemo morati da nosimo knjigu kodova u dzepu. :laugh:

Ja i dalje ne vidim svrhu validacije, kao ni unapredjenje i korist u prevozu za koji sam unapred platio.
 
Nova,proverih sada.Radi i na mts broju koji nije uopste prijavljen za bus plus i njegov benefit program.Dakle diskriminacija jer samo vazi za mts.
 
nikola32":2gcsvrsa je napisao(la):
bojan87":2gcsvrsa je napisao(la):
Pa mts mora da da besplatno jer je u njihovom programu, a ako produze ugovor nakon 6 meseci ( sto ce se 100% dogoditi ) ovaj servis ce nastaviti da bude besplatan.

? ko je u čijem programu? mora da da besplatno?

ne mora niko ništa. mogu da naplate kad i koliko hoce. ne vidim da je busplus nesto ucinio za mts. samo obrnuto. e to mora da se naplati kad-tad.


Ma ja mislim da će to biti po sistemu dodatne usluge MTS-a. Doplatiš recimo 50 ili 100 dinara mesečno, i onda imaš pravo na neograničen broj SMS-ova o položaju autobusa.

Usput, što ne preračunaju u minutima kad dolazi autobus, nego obaveštavaju koliko stanica daleko je autobus? Znam da je minutaža manje precizna, ali i u "sveckim" gradovima piše lepo minutaža, što ne može i kod nas?

I treće: koliko može da košta jedan displej koji bi se postavio na stanicu, pa da se na njemu ispisuje informacija o udaljenosti autobusa i za nas sa non-mts telefonima? Sigurno manje od jednog validatora...
 
Vučko, znam znam imam i ja dva broja :) , odgovarala sam na pitanje kako je čovek uopšte dobio taj fajl na email - prednost posedovanja ličnih podataka ;)

A isto tako, benefite će imati i oni koji kupuju u Tempu ili koriste usluge Erste banke .. dok se taj program ne proširi na druge zainteresovane, pa će im se naši podaci prebacivati.

I ništa ljudi nije besplatno, nema besplatnog ručka....
 
Evo jedne sasave stvari.Cekas bus stanicu od okretnice,saljes ovaj kod i pise ti da je autobus jednu stanicu pre tvoje stanice,ali on se ne krece vec je na okretnici.
 
gosha":1ohx3go1 je napisao(la):
Besplatno?... A zar karte nisu poskupele (osim mesecnih)? Karton/plastika + dopuna? Cuveni efekat 'kuvanja zabe' (ako je bacite u vrelu vodu, iskocice napolje, ako je stavite u hladnu i polako grejete, skuvacete je.
Zna li se plan 'distribucije' kodova? Ili cemo morati da nosimo knjigu kodova u dzepu. :laugh:

Ja i dalje ne vidim svrhu validacije, kao ni unapredjenje i korist u prevozu za koji sam unapred platio.

I ništa ljudi nije besplatno, nema besplatnog ručka.. ("nova")

16gy5ia.jpg
 
Ovo je konačno jedna super stvar što su napravili, i opet vam ništa nevalja....
Naravno glupo je što mogu samo mt:s kartice, ali opet mislim da je super ideja..
 
kopmania":1p1wgefu je napisao(la):
Ovo je konačno jedna super stvar što su napravili, i opet vam ništa nevalja....
Naravno glupo je što mogu samo mt:s kartice, ali opet mislim da je super ideja..

Ovo super ideja? Samo mt:s kartice? da skacemo od srece sto nije samo VIP.
Kakva ideja? ničega se oni nisu setili, ovo koristi pola planete vec godinama.

Nisam siguran koliko si ozbiljan? Gde je sajt i mobilna aplikacija na kome/kojoj moze graficki da se vidi polozaj vozila i popunjenost vozila!? Ili bar najednostavnija java aplikacija za odredjenu stanicu? I sve besplatno, kao deo usluge.

Ej sinko 2012 je godina. Ovakve java aplikacije rade studenti na vezbama. Sta je problem, serveri, programeri? ovo je ponizavanje i manipulacija gradjana koji koriste i finansiraju GSP diretno ili indirektno.

Stvarno je vreme da neko pozove policiju
 
Pa eto pametni ste svi, napravite te aplikacije...
Ako već spominješ svet, eto i drugde se karte validiraju, kao što mi validiramo, pa ti opet to smeta..
Prestanite da poredite svet i nas, za nas je ovo super i ovoliko što imamo.
 
Ovaj servis moze da radi i bez validacije. Diskrimisuce je to sto mogu samo korisnici mts-a, kao sto je diskrimisicuce tretiranje nevalidiranja i sto kao nemanje karte. Sve rade traljavo i diletantski, da se zezaju sa svojom firmom, boleo bi me uvo, ali igraju se,ono da vidimo kako radi i ta njihova igrarija direkno pogadja nekoliko stotina hiljada ljudi svakog dana.
I na kraju sta me briga sto se u svetu validiraju...u svetu mozes i da jedes pse, da najdes prostituku od 14 godina, da kupis drogu i oruzje za male pare... u svetu imaju metro i prevoz dolazi na vreme, a u nekim gradovima automobilima se ne sme u uzi centar (sto ovo niko ne pokusa da sprovede ovde?). Meni i dalje niko nije objasnio koju konkretnu korist ja imam od validiranja? Mene ne zanimaju besplatni minuti (za to cu ici u mts), ne zanimaju me popusti u tempu, ne zanimaju me superpovoljni krediti erste banke, zanima me da bus dolazi na vreme, da me doveze u razumnom roku do zeljene destinacije i ja za to placam. Ne vidim kako validacija doprinosi tome.
 
@kopmania

Ja jesam za validaciju ali valjano da se odradi. Validacija na ulasku i izlasku. . ( pogledaj moje postove od ranije). Da se zna broj putnika u svakom trenutku. Sa skupljim RFID čitačima koji registruju kartice bez izvlačenja iz dzepa. Sa senzorima na samim ulaznim vratima. Sa zaštitom podataka korisnika. A od prodaje blio kakvih statistika za reklame, da se zna naš deo. Koliko je autobusa i tramvaja kupljeno od toga.

I daj, mi da pravimo aplikacije? Bezobran si sinko. A nemoj da se pravis blesav i neuk.Ako ste dobili posao odradite ga kako treba
 
@ Ronche

Ja sam uploadovao daljinare svih linija javnog prevoza ovde:

http://www.MegaShare.com/3938119

U daljinarima se mogu videti šifre svih stajališta. Napominjem da daljinari nisu u potpunosti ažurni, predstavljaju stanje od pre par godina.
MTS-ovci uživajte u testiranju i svakako šaljite izveštaje kako sistem radi.


hint za download: u dolnjem uglu idite na free download, sačekajte 10 sekundi i ukucajte prikazane brojeve.


@ Danga

Svakako se slažemo da ima dosta propusta u vezi bus plus sistema.
Ali bolje je da preduzmemo nešto konkretno nego da beskonačno spamujemo temu kako ništa ne valja.
Konkretno - svi znamo da će komunalna policija učestvovati u kontroli putnika zajdeno sa bus plus kontrolorima. Ali ista ta komunalna policija će prilikom kontrole ulaziti u vozila koja nisu propisno obeležena/ugrejana/koja ne poštuju red vožnje... a za kontrolu upravo tih stvari su i oni nadležni.
Lepo uzmemo i zatrpamo ih prijavama u vezi svih mogućih nepravilnosti u javnom prevozu i tako im bad donekle vratimo milo za drago.
 
Radi i na VIP-u i na M:TS-u ;) barem meni :D
Skinuo sam to...video sam ranije link :)
Nego, da li postoji negde spisak svih stajališta sa kodovima, bez ovoga po linijama prevoza?
 
cisto tehnicki: proveren sistem *011*186# na Banovom brdu u Pozeskoj, sve radi bez greske. Dobar je osecaj videti to sve na displeju i pratiti situaciju, napokon i uveriti se da se jedno slaze sa drugim :cool:
 
@ Ronche

Nažalost ne postoji samo spisak stajališta sa kodovima, ovo je jedina varijanta. I to je iščupano na kvarno iz GSP-a, inače ne bismo ništa imali. ;)
 
Da nisu možda i oni displeji proradili, što je već bila slika okačena ovde negde :) ?
 
[box]komunalna policija će prilikom kontrole ulaziti u vozila koja nisu propisno obeležena/ugrejana/koja ne poštuju red vožnje... a za kontrolu upravo tih stvari su i oni nadležni.
Lepo uzmemo i zatrpamo ih prijavama u vezi svih mogućih nepravilnosti u javnom prevozu i tako im bad donekle vratimo milo za drago.[/box]

c.s.i
a gde to piše da su komunalni policajci nadležni za kontrolu obavljanja javnog linijskog prevoza?
 
MTS je u busplusovom benifit programu pa je sasvim logicno da MTS daje besplatnu uslugu. Dil izmedju mtsa i busplusa verovatno i jeste da mts njima da besplatno koriscenje mreze ( 3g ) za aparate, te da im omoguci uslugu najave autobusa, dok im busplus daje reklamu ( na svim karticama imate logo mtsa ) i do skora na svim validatorima.
 
@ c.s.i.

Ovo bi moglo da liči na početak pristojne komunikacije, jer je tvoj prethodni post, adresiran na mene, na kraju imao tačku i to je dobro.

“Shvatili smo da ne voliš Bus plus sistem, ali smiri malo doživljaj.”

Razumeo sam ga kao tvoju želju da se više ne javljam, možda i kao savet. Da je na kraju uskličnik – to bi već moglo da liči na upozorenje, pretnju čak, do duše – u prazno.

Član „kopmania“ se u jednom postu žali moderatoru kako ovde „piše šta ko misli“, a neprestano, istrajno, dosadno čak – istrajava na validaciji kao ključnom segmentu BP (pod)sistema koji sve naše probleme (sadašnje i buduće) rešava kao od šale samo ako mi budemo „dobri i poslušni“. U tome nije usamljen (mada ih je, ovde barem, šaka jada) i ne bi me čudilo da to rade „po zadatku“, a ako je tako – onda je to perfidno, odnosno – podmuklo.

Misliš li ti stvarno da će bilo ko dati pet para na “zatrpavanje prijavama”? Izgrebaće se neko po licu, počupaće kosu zbog toga, oči će im se napuniti suzama…???
Nema od toga ništa. Oholi, bezobzirni i koristoljubivi samo će prezrivo odmahnuti rukom, jer nas, baš tako – potcenjuju i duboko preziru i to je ono što, barem ja tako mislim, mora da zasmeta svakom slobodnom i mislećem čoveku!

Ja preduzimam ono što mi se u ovom trenutku čini mogućim, a to je pritisak javnosti na gradske oce da izmene Odluku (ili šta već treba) tako da validacija personalizovanih kartica neodložno bude ukinuta. Ako to ne učine, jer je razloga u prilog izmene odluke više nego dovoljno (one protiv – ne videh) onda to znači da se neko sa nama inati “jer misli da mu se može”! Može li, pitam te i dokle?

Javljam se, dakle samo u “nužnoj odbrani”, kada nekolicina “pravovernih idolopoklonika validacije” spamuje i troluje temu (“super je; lako je; brzo je; nije teško; navićićemo se; moramo da se naviknemo…). Pogledaj unazad i uverićeš se da je baš tako. E sad, ako su njihovi postovi tebi “nekako bliži” od mojih, onda izvlačiš pogrešan zaključak – ko stvarno, i iz kojih interesa (možda), spamuje i troluje temu. Ja ovo radim za džabe, nadam se – ne i džabe (uzalud, uzaman) i ne samo za sebe. Razlika je velika!
 
Vrh