Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Felix55":28arreew je napisao(la):
Aleksandre, znaš i sam da su neki put vozila toliko puna da je teško naći mesto i za stajanje na stepenicama, a kamoli probiti se do validatora, koji bi po tvom predlogu stajao na toj levoj strani.

prevoz-grip.jpg
guzva-foto-D-JEVREMOVICH.jpg

bg-guzva-gsp.jpg
Kao i uvek Felix55 ima vrlo inspirativne slike

Ovaj novi sistem je ,,modernizacija,, koja u s p o r a v a vožnju -putovanje
sobzirom da Apex nije uneo nova vozila u odnosu na postojeci red vožnje (minutaža)
on će se menjati tako da ce u proseku biti manje polaska nego sada

Felix55-ove sličice ce biti sve češća pojava dok opet iz naše gradske kase ne kupe još vozila
a kupovinom od naših para još novih vozila bi i bez Apexa GSP bio moderniji i brži bez tolikih gužvi :lool:

Ispada da je ova modernizacija samo modernizacija tuđeg đepa

Bice vrlo interesantno od 1 marta kada krenu kontrolori
do sada su problem imali samo šverceri a od 1.ce imati i oni sa urednim ali ne validiranim karticama
kontrolori nisu bili kadri izači na kraj sa u pola manjom problematikom, tek nece moci sa udupljenom
 
@Danga Vidiš, ako me sećanje ne vara, to je stajalo na dokumentu - to nije identičan ovom sa sajta, da smo obavezni da se overavamo pri ulasku u vozilo, isto to ti stoji na kartici, tako da jesmo se na to obavezali ... odatle i osnovni argumenti za bojkot.
 
nova: "...isto to ti stoji na kartici,...

Чекај!? Па то би онда значило да постоје две различите врсте перс. картица (са другачијим текстом)??, као на пример:
1. "Astrotrain"-ова (моја, итд...) и
2. Оних којима је тај папир "уваљен" (да простите) или су га тражили?

Мени се ово чини мало вероватним.
 
Не верујем да документ који смо потписивали није идентичан ономе на сајту, већ мислим да правно гледано формулација коју су употребили у документу, где дајемо сагласност за „прикупљање и даљу обраду личних података“ обухвата и сагласност на начин како ће то бити учињено (пише у складу са градском одлуком о тарифном систему, а том одлуком је оверавање обавезно зар не?), што значи и оверавањем.

Можда ћу некоме зазвучати параноично, али вас све позивам да погледате да на сајту већ постоји реченица која гласи :

Sve karte u sistemu, osim papirnih karata kupljenih kod vozača, moraju se validirati prilikom ulaska u vozilo na validatorima koji se nalaze u zoni vrata – Check In sistem naplate.

U prvoj fazi nije predviđena Check In/Check Out tehnologija naplate usluge, ali sistem ima mogućnost proširenja i na ovu vrstu usluge.
.

Па сад ви видите шта носи будућност... :kafa:
 
Ne naravno, kartice su iste. Ali se jasno sećam da je u tekstu bila pomenuta validacija i da sam zato i pitala "A gde piše kako nas kažnjavate ako se ne overimo?", odgovor je bio "To nije u našoj nadležnosti, to je direkcija .." Ili počinjem ozbiljno da tripujem.... :| Od ove cele priče vrti mi se u glavi ... :vops:
 
Naravno da postoji mogućnost izlazne validacije. To bi omogućilo kompleksno zoniranje. Mnogi na ovom forumu dali su dobre argumente i za to
 
Да, само ако је оволика бука настала око само овере на улазу, шта би тек било да се уведе и на излазу. :laugh:
 
Evo ovo smo svi potpisivali i nigde nevidim stavku benefit programa

http://www.busplus.rs/images/zahtev-1.jpg

Ja se secam da me je gospodja koja je izdavala karte pitala da li zelim benefit program, na sta sam je ja odgovorio da ne zelim jer MTS ne moze da mi omoguci besplatne pogodnosti jer mi je kartica u okviru paketa BIZ te na nju ne vaze promocije. Ali ona mi je u svakom slucaju uzela mail i mobilni sto je navela kao podatke za kontakt.

I stvarno ne znam kako sam se ja nakon toga slozio da oni moje podatke daju tempu ili bilo kom drugom.
 
Za pravljenje pouzdane i korisne statistike o popunjenosti vozila i kretanju putnika potrebna su 2 podatka :
- koliko je putnika uslo i gde
- koliko je putnika izaslo i gde

Tehnologija koju koristi BusPlus, RFID, to omogucava i to bez ikakve rucne validacije od strane putnika, RFID uredjaji mogu sami da skeniraju ulaske i izlaske, samo ih treba postaviti kao sigurnosne kapije koje piste u samoposlugama, na svaka vrata.

Ako je BusPlus uveden radi poboljsanja usluge pracenjem kretanja putnika i opterecenosti onda je sistem sramotno lose osmisljen i postavljen.

To je kao da prilikom koriscenja wi-fi interneta morate da birate izvor signala i ukucavate sifru sa rutera svaki put kada prelazite na drugu stranicu.
 
taman posla da gradjani u dzepu imaju nesto nad cim nemaju nikakvu kontrolu. kondukteri su zakon :kafa:
 
Koliko mogu razumeti iz onog zahteva br. 1 za izdavanje personalizovane kartice mi smo kao odgovorna lica svojom saglasnošću i potpisom sklopili ugovor sa Gradskom upravom i Direkcijom. Pa zar sve ugovorne strane ne treba da imaju po jedan primerak tog ugovora ili nam je taj papir samo podmetnut u onim gužvama. A šta je sa nepersonalizovanim. Oni nisu ništa potpisivali jer su kupovali kartice u trafici.
 
Nismo nigde potpisivali da ćemo se obavezno validirati, sigurno nam ne bi dali to na izbor. Ta obaveza je ozvaničena u Službenom listu grada Beograda. Evo gde stoji ta odluka-propis http://www.sllistbeograd.rs/pdf/2011/30-2011.pdf#view=Fit&page=1 za nas su značajni članovi 13 i 19. Konačno je neko (prilog RTS) pomenuo neke konkretne gradove koji su uveli sličan sistem. Pariz, Oslo, Ljubljana i Strazbur se pominju kao gradovi u kojima je obavezno validiranje mesečnih karata. Koliko je dobro da se ugledamo na njih, nisam siguran. Glupo je da se kod nas uvodi sistem kao u Parizu gde je glavni vid transporta metro, ili Ljubljani koja ima 250 hiljada stanovnika i gde se u autobusima uvek sedi kolika je gužva. Valjda treba da napravimo sistem prilagođen našim potrebama i mogućnostima.

Bus Plus, život MINUS, stop validaciji mesečnih karata
http://www.facebook.com/BusPlusZivotMinus?sk=wall
 
^^Bas tako cika Srdjane.

Ti gradovi koji imaju validacije imaju metro pa se ne validira u vozilu vec pri ulasku u peron sto i ima smisla,dok gde su u autobusima,tu opet su mnogo manje guzve i autobus nije glavno vozilo za saobracaj.

Jos jedna stvar oko benefit programa-svaki novi clan benefit programa koji udje u sistem dobija sve podatke koji su do sada ostavljeni!Nemojte se iznenaditi kada ulete i druge banke i velike kompanije i kada pocnu da vam zvone telefoni od svakojakih ponuda.
 
Meni nisu ni nudili taj glupavi benefit program, osim potpisa ništa drugo nisam stavio na papir - čika je samo priheftao kopiju moje lične karte uz potpisani papir i izdao mi karticu. To je sve :)
 
Da li neko zna da li može i gde da se izbuši kartica da bi se koristilo ovo:
retractablebadgereel.jpg

?
Dosta bi olakšalo validiranje.
 
обичном бушилицом за папир, само треба наћи ону која може да прави те широке рупе
 
JohnnyLee":2h5q67ta je napisao(la):
обичном бушилицом за папир, само треба наћи ону која може да прави те широке рупе
Ali gde izbušiti da se ne ošteti čip..
 
Nabaviš ovakav specijalan bušač, i dobiješ zanimljivu trzalicu za gitaru od BusPlus kartice... Bar neka korist od nje :D
Pickmaster-Plectrum-Punch.jpg
 
ovomoze":2xbrek34 je napisao(la):
Da li neko zna da li može i gde da se izbuši kartica da bi se koristilo ovo:
retractablebadgereel.jpg

?
Dosta bi olakšalo validiranje.

A zašto bi bušio karticu kada postoji futrola za čiji vrh može da se zakači to ili nešto drugo (meni su dali tu futrolu kad sam vadio BusPlus). Pogledaj recimo u Office1Superstore-u ili nekoj sličnoj prodavnici kancelarijske opreme.
 
Ronche":2fjuji3h je napisao(la):
A zašto bi bušio karticu kada postoji futrola za čiji vrh može da se zakači to ili nešto drugo (meni su dali tu futrolu kad sam vadio BusPlus). Pogledaj recimo u Office1Superstore-u ili nekoj sličnoj prodavnici kancelarijske opreme.
Те футроле последњих десетак дана нису ни издавали.
Пошто сам ја раније извадио, мени су је дали, али се од силног квалитета поцепала, приликом процеса валидације..... :lol:
 
Ko je voljan da da svoju bus plus karticu za napredak nauke nek to uradi i podeli sa nama :D
 
ovomoze":oaozcop5 je napisao(la):
Ali gde izbušiti da se ne ošteti čip..

не можеш да оштетиш чип јер је он негде у средини ближе слици, тако да можеш да бушиш у другом делу картице. наравно, не буши у пределу магнетне траке
 
^^^Identičnu stvar (na identičnom mestu :) ) koristim na poslu, jer bi mi bez nje kretanje bilo nemoguće. Na pamet mi ne pada da to radim i sa Busšljusom.

Inače, bolje je da nabaviš futrolu, u radnjama za kanc. materijal, u pitanju je plastična-gumenija futrola (oznaka na mojoj je MAPi) nešto poput ovog http://www.kancelarijskimaterijal.net/09_prezentaciona_sredstva/id_kartice/index.html, čak možda nabaviš i taj gedžet za odašiljanje ;)
 
Vrh