Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Nejasno mi je ponavljanje Šapića da je Busplus sistem/Kentkart "pljačkao" grad već 13 godina - kada je sistem uveden one godine kada je njegov SNS preuzeo vlast u Beogradu 🤡
 
Мени опција "пронађи најближе станице" НИКАДА није радила.
Мени ради, али џабе, скоро никада ми не показује аутобусе, тако да ми је потпуно неупотребљива, не знам у чему је проблем.
 
Aaaaa znači on je hteo da namesti tender u interesu grada....pa što niste odmah rekli ...onda ok. Evo ja ću da opljačkam banku i da nahranim ceo forum ovde, nadam se da ća nadležni organi imati razumevanja za širu sliku.

Bože, ja sad definitivno mislim da je čovek jednostavno glup a ne samo bahat.
 
Ova izjava (da se "nameštanjem tendera čuva javni interes") je po bezobrazluku u ravni sa onom čuvenom Dinkićevom "Obećao sam 1000 evra od akcija da bi Tadić pobedio".

Mislim da su mu dani odbrojani, svaki minut koji on provede na poziciji nakon ovoga nanosi nepopravljivu štetu i ovako gadnom položaju SNS-a u glavnom gradu.
 
Meni deluje, mada je već pomenuto, da je pitanje vremena kad će ga smaknuti i da SNS gleda da ga odbaci. Ako ne iz stranke, onda barem sa mesta gradonačelnika. Posle toga mislim da od njegove političke karijere više nema apsolutno ništa.

Ne verujem da će baš da ćute na ovakve optužbe.
 
Njegova politička likvidacija je bila jasna od onog dana kada se pridružio vlasti, ubrzo nakon što su se dobacivali oko njegove ilegalne (nado)gradnje. Mene samo zanima zbog čega je pristao na to, odnosno čime ga ucenjuju.
 
Meni je omiljena izjava bivšeg gradonačelnika, Siniše Malog, kad je rekao "nigde na svetu se ne gradi metro tamo gde ima ljudi".

Što se Šapića tiče ne znam zašto mislite da će ga šutnuti. Šapić je bio jedina slamka spasa Vučiću da zadrži BGD još 4 godine. Da je ostao opozicija, tad bi opozicija imala 65% fazon. I sa Šapićem su imali 1 mandat više. Trgovao je, i dobio da bude gradonačelnik ako pređe u SNS. Ako bi dao ostavku, i išlo se na nove izbore, to bi bila vrlo loša odluka za nekog ko je više nego ozbiljan tehnolog vlasti. Na Vučića mislim. Tako da ne vidim prevremene izbore u BGD. Naročito ne jer nisu bili nijednom za vreme ove vlasti. Što se Šapića tiče mislim da pokušava da se pozicionira za sledeće izbore što bolje, on sam, nevezano za stranku. Na koje će on ići sam. Njegov nastup je takav da retko pominje bilo stranku bilo AV, nego da "on rešava šta mnogi pre njega nisu smeli ili umeli". Dodatan razlog je da je poverenik za BGD Ana Brnabić, i da se malo šta tu menjalo u odnosu na pre bgd izbora, ili razne neusaglašenosti u odnosu na državni nivo, i amaterizam u projektima planovima i sl.
 
Pa, nekako se stiče utisak ni da sam SNS nije zadovoljan. Ako dobiju direktivu da ga smene, a verujem da će u nekom trenutku i to doći, kontam da će se prosto zameniti sa nekim drugim iz SNS-a ili SPS-a.
Mislim koliko god bio nezadovoljan Vesićem i "gradonačelnicima" sa kojim je on radio, nikad nisu imali ovakve (javne) prestupe. Zna se uvek da korupcije ima, a i videla se golim očima (npr. Cara Dušana ili Bulevar Patrijarha Pavla), s tim da sebi nisu dopustili da u javnost izleti ovakav snimak. Svakako sam skeptik u pogledu da će se tužilaštvo oglasiti, ali bi bilo kakva (normalna) vlast pala zbog ovoga - kako gradska, tako i republička, jer je on potpredsednik te svoje stranke.
 
Cekam da jednom montiraju neki snimak, puste ga u javnost, opozicija krene da vristi, a policija utvrdi da je snimak montaza i Informer ekipa objave postupak kako je snimak montiran i cime se sluzi opozicija.

Posle ce svaki autentican snimak biti docekan sa sumnjom, nece imati odjek u javnosti i moci ce da rade sta hoce.
 
Мени ради, али џабе, скоро никада ми не показује аутобусе, тако да ми је потпуно неупотребљива, не знам у чему је проблем.
Aplikacija na apple uredjajima je novija i modernija, pa kada udjes u aplikaciju, automatski ti prikaze najbliža stajališta i klikom na određeno, tebi pokaže gde je vozila, bez potrebe da se kuca broj stanice, to je sve super i brzo sam se navikao na apple aplikaciju, ali je problem nepouzdanost iste i jako cesti bagovi, koji se jesu malo popravili u poslednjih par meseci, ali ne dovoljno i tvrdim da je starija aplikacija za android uredjaje po meni bolja.
Kada udjete u aplikaciju, pojave se najbliža stajalište, kliknete na ovaj kljucic i to je to, a dole postoji opcija da ukucate broj nekog drugog stajališta ako zelite
C27C04FE-46C2-4C29-B27A-F2FDABE50F4F.png
 
Ja sve mislim da je Šapić jedan običan politički slepac, čovek je jednostavno nesposoban za bavljenje politikom i lov u mutnom, vlast je uvidela to, iskoristila ga da se domogne još jednog mandata i nakon toga planiraju da ga politički likvidiraju, u fazonu, eto mi se borimo protiv korupcije, smenjen je i biće procesuiran...

Legao im ko bud*li šamar, ima da vrte svuda po medijima kako nema nedodirljivih, pa čak ni u SNS-u, a ustvari su ulovili najmanje štetnog člana partije...
 
"Naši izvori napomenuli su da je sastanak protekao u veoma burnoj i tenzičnoj atmosferi..." nova.rs
Znači, malo je reći da je bilo napeto. :LOL:
 
Danas su konferencije za medije opozicije a sutra sednica skupštine grada Beograda na kojoj je na dnevnom redu raskid ugovora sa Kent Kartom.
 
Pa, nekako se stiče utisak ni da sam SNS nije zadovoljan. Ako dobiju direktivu da ga smene, a verujem da će u nekom trenutku i to doći, kontam da će se prosto zameniti sa nekim drugim iz SNS-a ili SPS-a.
Mislim koliko god bio nezadovoljan Vesićem i "gradonačelnicima" sa kojim je on radio, nikad nisu imali ovakve (javne) prestupe. Zna se uvek da korupcije ima, a i videla se golim očima (npr. Cara Dušana ili Bulevar Patrijarha Pavla), s tim da sebi nisu dopustili da u javnost izleti ovakav snimak. Svakako sam skeptik u pogledu da će se tužilaštvo oglasiti, ali bi bilo kakva (normalna) vlast pala zbog ovoga - kako gradska, tako i republička, jer je on potpredsednik te svoje stranke.
Slažem se da sns nije zadovoljan. Ubacili su stranca u ekipu koja je zajedno 15 godina, pritom stranac je prevara od igrača. Dobro sns hoće da ga smeni, znači smena šapića, novi izbori gde će i šapić biti protiv snsa, a i sa njim, i iz duplo boljeg rejtinga su jedva skupili mandat više od opozicije. Loša opcija za sns. A druga opcija je da njega sklone i da se umesto izbora izglasa novi gradonačelnik. Stvarno misliš da je Šapić toliki id***, da nema nijednog svog odbornika, a verovatno ih ima deset, i da mogu da ga obrišu ko ništa, i postave lupam Nikodijevića? Čisto sumnjam u to, nije totalna bu****.

SNS je pre izbora imao opciju da ide SNS+SPS, i da osvoje 40 posto maks. Ili da iscimaju Šapića, da mu ponude da on bude gradonačelnik, ali da ide pod plaštom SNSa. Ovaj je prihvatio mesto gradonačelnika, a SNS je premostio da još 4 godine drži BGD, je*******iga svašta može do tad da se desi.
 
komentar jednog otpravnika u GSP-u:

"U gradu poslednjih 10 godina vlada komunalni haos a pogotovo prepustanjem glavnih gradskih linija privatnim prevoznicima dostignut je vrhunac haosa...sistem kontrole saobracaja postoji samo teoretski dok u praksi vozaci 50% slucajeva ne postuju Otpravnike i Centar,vaznija je ostvarena kilometraza koju prelaze prazni nego prevezeni putnici,Gazdama je vazan novac a ne delatnost,vozila su u kasnjenju gotovo na svim linijama jer je potrebno i po 2 godine da se promeni red voznje,ne postuje se skoro vise ni tacnost poslednjih polazaka,vozaci se kaznjavaju zbog trivijalnih stvari a ne zbog onoga sto je stvarno lose uradjeno...da ne spominjemo higijenu i ispravnost vozila kod nekih prevoznika i to se ne menja godinama...cak je i Kontrola prestala da pise kazne...sa novom tarifnom politikom u ovom trenutku preti totalni kolaps vec krhke organizacije."
 
A za to vreme, dešavanja u beogradskom javnom prevozu u nekom paralenom univerzumu

 
Ma on je to u interesu grada radio, mislim koja je logika, pa nije za sebe, isto kao onaj mali sa Palilule Jovičić, što je za stranku krao, to mu je bila odbrana, nije za sebe... Namešteni tenderi i nezakonito postupanje zašto da ne, ako cilj opravdava sredstvo... ali tužilaštvo nek radi svoje, snimak na veštačenje 😆 pa ćemo i ovu aferu zakopati nekom hrpom novih... a cene karata, bukvalno će oni nama da plate samo da sve zaboravimo što pre 😊 cirkus.
 
Š uprava ima rešenje!!!

 
Vrh