Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Nemogu osim drzavnih firmi tj sluzbi i jp ali ne i privatne preduzetnike da uplacuju radnicima bus plus umjesto para na racun Mada je mali broj onih koji isplacuju markicu za prevoz .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404143#p404143:1ssl4pmd je napisao(la):
tragac » 06 Sep 2016 12:45 pm[/url]":1ssl4pmd]Trebalo bi zabraniti bilo kakvo insistiranje da poslodavci uplaćuju BusPlus zaposlenima.

U iole većim firmama ima ljudi koji žive i rade blizu a ima i onih koji su dosta daleko. Nekima je radno mesto dovoljno blizu da im prevoz ni ne treba. Neko voli da dodje kolima na posao i ne žali para za gorivo i održavanje. Neko voli biciklom. Zašto bi takvim ljudima odbijali od plate za uslugu koju ne koriste? Videli da sa švercovanjem nameta kao usluge u slučaju TV pretplate ide dobro, pa sad rešili da isto urade sa prevozom? To je čist kriminal.

Oni se švercuju kroz pravne akte i norme, narod se švercuje kroz buseve i tramvaje. Svi se zajedno švercuju kroz život.
Realno, plaćanje prevoza je u Srbiji neoporezivi deo plate, bar nama koji radimo u realnom sektoru. Dok znamo kako je pacovima u državnom sektoru. Evo sestra koja je profesor u gimnaziji mi kuka kako joj ne uplaćuju bus plus tokom jula i avgusta. Oh, strahote!

Ako radiš u javnom sektoru ima da ti se plaća bus plus i ćao. Ako ti se ne sviđa idi u privatni sektor pa dogovaraj sa šefom.
 
Loooool koji dogovor u privatnom sektoru, oces kako gazda misli ili neces -> nema tu neke dileme.
 
Velika većina preduzeća koja imaju svoje pogone izvan grada imaju sopstvenu mrežu autobuskih linija za prevoz zaposlenih. Sve one firme u Surčinu, Dobanovcima, Bataji itd, pa čak i ovamo bliže oko Zmaja, slično je i sa mnogim drugim firmama na periferiji bez obzira da li su javna preduzeća ili privatna. Busplus je za takve apsolutno nepotreban trošak.
 
Pa jeftinije im da imaju svoje ugovorene linije kod arive ili cak sopstvene buseve plus ih brendiraju i usput reklama za firmu
 
Ocekujete da se placa prevoz, a ljudi se voze k'o svinje? O kojem "povecanju naplate" se prica u Bus Plusu, Apexu i ostaloj gonvariji? Ja danima se ne mogu uvuci u 73 kod mene u kraju, pa do bloka 61 idem na posao u 610 (pod uslovom da se i tu ukrcam, jer taj polazak radi zglob, ali ako nije prosao 73, onda se izguzvas 20 minuta). Ja sam za to, da se prevoz mora placati, ali da se I LJUDI VOZE DOSTOJANSTVENO, a ne da se pojedini voze k'o gospoda, a drugi k'o u riksama!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404322#p404322:1xk31hps je napisao(la):
tragac » Tue Sep 06, 2016 10:41 pm[/url]":1xk31hps]Velika većina preduzeća koja imaju svoje pogone izvan grada imaju sopstvenu mrežu autobuskih linija za prevoz zaposlenih. Sve one firme u Surčinu, Dobanovcima, Bataji itd, pa čak i ovamo bliže oko Zmaja, slično je i sa mnogim drugim firmama na periferiji bez obzira da li su javna preduzeća ili privatna. Busplus je za takve apsolutno nepotreban trošak.

Jeste, a onda od Sava Centra peske idu kuci na B. Brdo?
 
Grad donosi neustavnu odluku danas:

KONTROLORI ĆE PISATI I PREKRŠAJNE KAZNE Novi način borbe protiv "švercera" u gradskom prevozu
Mateja Beljan | 08. 09. 2016 - 09:40h

Kontrolori Busplusa ubuduće će moći sami da štampaju prekršajne naloge i na licu mesta kažnjavaju putnike bez prisustva komunalnih policajaca!

http://www.blic.rs/vesti/beograd/kontro ... om/w6182h6
 
Ali kako? Oni ne smeju da nam uzimaju podatke, to sme samo Komunalna ili Policija.

Naravno, ako im neko svojevoljno da, to je druga stvar, ali ako putnik ne želi da im da, kontrolor ne sme da ih pipne, da traži da se zaustavi autobus i slično.
 
Odluka je zesce glupa umjesto da otpuste kontrolore i da kontrolu preuzme komunalna policija
A da apeks daje pare gradu za te komunalce
 
Uvek će biit ljudi koji će dati ličnu kartu kontroloru.

Mislim da je rešenje da ostanu "civili" u kontroli, ali da po slučajnom uzorku tu nekad bude i Komunalni policajac (u civilu ako sme) koji će pisati kaznu "neposlušnima" (jer po zakonu on ne sme da da podatke kontroloru).
 
Kakva glupost! Kako zamisljaju da traze licne, da nece mozda evo na ovom ekranu je komunalac pokazi mu LK da ti napise kaznu, a ja cu da ti istampam. Umesto da su zaposlili komunalce na godinu dana da oni to rade dok ne srede naplatu..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404651#p404651:3az11glg je napisao(la):
loyola » 08 Sep 2016 13:28[/url]":3az11glg]Kakva glupost! .......
zloupotreba ,,opšteg dobra,, u korist privatne firme
ok je kad kontrolor ponekad zatraži asistenciju ali tolika zloupotreba je van pameti

Od našihih para finasira se komunalna policija koja treba mnoge komunalne probleme da rešava

Zašto ih davati na besplatno korišcenje privatnoj firmi APXu da uvecava kapital
onda svaka privatna firma treba da ih ravnopravno ,,dobije,, na besplatno korišcenje
na primer
bolje da ih ,,damo ,, mlekari da muzu krave, pa bi nam svima mleko bilo jeftinije itd.
:sesir:
 
Ne u korist privatne firme, vec u slucaju kada bi prromenili sistem naplate, da otkupe sistem, raskinu ugovor itd. Ili da plate usluge komunalaca, ne za dzabe sigurno da rade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404739#p404739:1a688aqx je napisao(la):
loyola » 08 Sep 2016 18:26[/url]":1a688aqx]Ne u korist privatne firme,......... Ili da plate usluge komunalaca, ne za dzabe sigurno da rade.
e tako, da se i mi i ceo svet jasno razumemo :kk:
+ 1 :)
 
......ГСП прави губитак који није мали, 200 милиона....
iz teksta gorenjeg linka

Gubitke prave na raznim stranma
na primer umesto da sami drže obezbedjenje i čistoću
placaju privatnim agencijama-firmama
to štetočinsko (NA)raz bacivanje poslova tj naših para pa sada hoce to da im bus-plus to placa

obična ljigavost
 
Pa rekao im alimpic jos dok su usvajali to zna ctudent 1 godine pravnog faksa kad polozi ustavno pravo
Inace vesic tvrdio kako je sve legalno pojma nema a pravnik
 
Кога брига за право и здраву логику..па сјетимо се само случаја Савамала. Исти ти за које је премијер изјавио да су умјешани у све то настављају са старом причом. Нико се за сада не бави анализом трошкова јавних предузећа које се баве јавним превозом у Београду. Нико се дубље није бавио тиме колико пара се зарађује а колико се троши и на шта...
 
Ma baš nas briga. Preskočen je prvi korak, a to je legitimisanje. Samo ljudima treba ponavljati da ličnu kartu smeju da daju samo Policiji i Komunalnoj policiji.
 
Kada sam pricitao ovaj novi pokusaj zastrasivanja dobio sam neverovatnu zelju da sednem u bus i da cekam BusPlus kontrolore da naidju i da vidim kako ce da me natera da mu dam LK ili uopste da izadjem iz busa...
Pa oni od BP kontrolora hoce da naprave privatnu policiju privatne firme koja je napravljena samo da bi krala drzavne pare...

Ne placam kartu trenutno i to samo zbog APEXa i necu je placati dokle god se ne aktiviraju one barijere na BGvozu kod Vuka ali to ce me naterati posto ne mogu da se cimam naguzvanim busevima.
Inace kartu sam ranije uredno ima sve dok nije na scenu dosao BP da poboljsa standard usluge..

Za sve te godine koliko Apex uzima pare kupio sam 1 mesecnu i ne vise od 10 pojedinacnih karata...

Sada ce neki misliti da sam bezobrazan sto se svercujem ali ako ce neki pojedinac vec da ima korist od mojih para makar cu to da budem ja, a ne neki mafijas koji je nasao dovru foru da za##bava sve zive pod zastitom drzave..
 
Kad čovek neće on nađe razlog

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Vrh