Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Evo ga dežurni advokat.
Valjda je logično da ako upoznaš neke nove činjenice i shvatiš kako si ranije grešio u nečemu stekneš neko novo mišljenje? Ili pak ne?
Izgleda se i ti pronađe u ovom tekstu čim si se našao tu da odgovaraš na isti, iako nisi bio prozvan ;)
 
becks89":2cam18ob je napisao(la):
Valjda je logično da ako upoznaš neke nove činjenice i shvatiš kako si ranije grešio u nečemu stekneš neko novo mišljenje? Ili pak ne?

A ti to hoćeš da kažeš da si tek sad došao do nekih novih činjenica , za razliku od nas koji smo do toga došli par godina pre , te si nas zato napadao ranije?
 
Jesam, došao sam do nekih novih činjenica, promenio sam svoj stav u vezi nekih stvari, šta tu ima loše?
A sad odgovori mi na pitanje advokatu, čime si se to ti pronašao u mom tekstu?
 
Ima loše što kada smo mi drugi to isto govorili , ti si nas napadao.
 
ahahhaha kakav car :lool: :lool: :lool:
 
Somi jezik za zube nepricaj svasta , znam lika iz bioskopa zvezda
 
Danas je sređivan Stari Žel. most(Most Miladina Zarića) i tom prilikom tramvaji nisu išli, niko ljude nije obavestio ni o tome, a ni o privremenoj autobuskoj liniji 7L koja je išla na relaciji Gl.Žel.Stanica - Blok 45, ni o tome dokle će i kako će to biti tako da je danas bio pravi haos. Vrhunac su bili i kontrolori koji su počeli da smaraju ionako sluđen narod pa umalo da dođe do batinjanja večeras. Svakim novim danom sve više se iznenađujem koliko su neažurni i bezobrazni.
 
Може ли nfc чип из телефона да оштети бусплус картицу? Данас сам случајно прислонио телефон уз картица и он је почео да пишти, проверио сам и само на њу реагује. Јел се десило још некоме то?
 
Meni se to do sada nije desilo, mozda ako ti je bio ukljucen NFC, ovako ne bi trebalo uopste da reaguje.

Danas sam sasvim slucajno video da je izmenjen sadrzaj ekrana kada se kuca personalizovana karta. Jedna zena je otkucala i na ekranu nije pisalo ono koliko kredita je ostalo, koliko je skinuto i bla bla, kao sto bi bilo na nepersonalizovanoj. Sada je pisalo samo ITS1Z1. Otkud to Z1, sto pretpostavljam da znaci zona 1?
 
Да био је укључен, али питам да ли може да је размагнетише или нешто слично :D
 
stf":3j3bwqwh je napisao(la):
loyola":3j3bwqwh je napisao(la):
Bas je lepo ukljucio mozak, da bude karta 700 dinara, i vec je pametnica uracunala da bi svi placali kartu, al juce. Cuj 20 dinara karta, da al juce.
Kod nas uvek pametuju oni koji ne placaju kartu, plati pa se onda buni.

Evo primera radi, markica za NEZAPOSLENE za ITS2 je 3500 RSD. Odakle nezaposlenom 3500 dinara za prevoz.
Ista markica za ZAPOSLENE je 9500 RSD. I tu markicu plaćaju recimo radnici drvne industrije Grocka koji primaju 18000 RSD. plate.

Oćeš još malo da morališeš ovde ili ćeš da zaćutiš? Najlakše je moralisati a :

1. ne voziš se prevozom (kao MilisaV ili direktori dotičnih preduzeća)
2. finansijski si situiran pa pišaš po sirotinji

ne znam koja si kategorija ali jedna od ove dve jesi.

Znam osobu koja svaki dan ide na posao Grocka - Beograd kolima, mali gradski benzinac je u pitanju. Njeni troškovi za gorivo iznose oko 13 000 RSD (pre najnovijeg pojeftinjenja goriva). Deli se sa kolegom pa obojicu trošak ispadne 6500 din.
Ako gradska uprava nije u stanju da obezbedi prevoz koji je jeftiniji od upotrebe sopstvenog vozila, onda ovkav vid javnog prevoza treba ukinuti i pustiti privatnicima da po principu slobodnog tržišta organizuju gradski prevoz, bez markica i pretplate, kao 1997.
 
Мали број људи плаћа карте. Док су већином плаћали, то је био мали део укупних потреба.

Е сада, најбоље би било да се види колики су трошкови наплате. Да не испадне да више кошта што наплаћују него што се наплати!

Кога све плаћа грађанин са својом плаћеном картом?

-прво да пођемо од продајних места. Свако ко ти допуни узима део од те наплате.
-неко мора да сарађује са продајним местима, да се бави опремом, координацијом...да прима плату.
-фирма која узима свој део по уговору нам није тајна
-повремени или стални контролори које град ангажује додатно оптерећују тај део колача од наплате
-запослени који су задужени за правне заврзламе око наплате, који воде разговоре за посао са контролорима и сличне ствари директно или индиректно везане за наплату
-комунална полиција која обезбеђује контролоре
-медијски простор посвећен наплати (уместо култури, комерцијали, информативним делатностима)

Да не рачунамо радне сате и потрошена средства обичне полиције, медицинских служби, правосуђа због стотина напада који се догађају због наплате...

Колико та наплата кошта у односу на оно што доноси?
Ја сам пластично и вероватно погрешно саставио листу, знам да ће неко детаљније да је разради, прецизира, донесе детаље, информације или убаци/одбаци неке делове. Мислим да је добар основ за разговор.

Можда ће више пара остати у каси за превоз ако се укину све те службе и апарати. Можда да се остави само смс уплата и минимум оних који је одржавају. Да ствар буде добровољна како би се омогућило да они који мисле да су поштени или су убеђени да баш мора да се плаћа, који сматрају да је такав ред... могу да испуњавају ту своју потребу.
 
nensav":1b1h8873 je napisao(la):
Boze, dali ima gore linije u Beogradu od 50-ce?
sto sta joj fali :lol: non stop guzve guranje nema kontrole ma milina :lool:
 
Tu čovek izađe sam iz autobusa (ponekad) , čak i bez kontrole , jer mu pripadne muka.
 
nisam odavno isao, pa se prevarim da udjem, još na početonoj stanici gužvica, kako smo išli dalje, bus se samo punio i punio, i punio, niko nije izlazio ja ne znam koliko nas je bilo. Smučilo mi se,neka krntija ne daj ti bože. falila je samo kontrola, ne znam kako bi se provela, a kao za inat kucao sam kartu :)
 
50-ica zahteva da se vozila pokriju iskljucivo zglobovima.Bilo bi lepo da je preuzme neki drugi pogon i da salje samo zglobove a ta dva zgloba sa 50-ice da stave na 302.staviti solace na 50-ici bi bilo kao i kad bi stavili solace na 95 i na 16 a jos ako su guzve prekomande sa Ustanicke i eto ti guzve
 
Koliko mrzim tu 50icu, nije mi zao ni mini bus da platim kada idem sa Vozdovca na Zarkovo. Jedino sto je dobro to je poslednji polazak sa Brda u 23:50 nista drugi
 
Да био је укључен, али питам да ли може да је размагнетише или нешто слично :D<br/>

Nfc cip je u stvari citac te kartice. Ne moze da je razmagnetise ili nesto sl. To sto si cuo je uspostava komunikacije nfc - beskontaktni cip na kartici :)
 
^ Da si u Kini, platio bi voznju tako. Ne samo u Kini, no tamo je najmasovnije.

Usput, sta znači crveni validator?

b5be2d6d5df4529bdf825772d4f40d0e.jpg
 
Vrh