Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

becks89":du99ys3g je napisao(la):
Da te pitam šta radi penzioner nedeljom u 5 ujutru u 16ci? Da ne ide možda na posao ili na pijacu u to doba?
Ide tamo gde zeli i gde mu se ide. :grand: Sta treba da se uvede policijski cas za penzionere da bi ostali mogli komotnije da se voze? Ili ono o cemu ja mislim ipak da se ovde radi, da ne be morali da ih gledaju? To gde bilo ko ide u koje vreme i zasto ne treba da se tice tebe ni nikog drugog. Ko god plati kartu moze da ide prevozom gde god zeli i u koje god vreme zeli. To sto nema dovoljno vozila gradskog prevoza u ovom gradu pa su prepuna nije krivica penzionera. Da ih ima dovoljno svako bi mogao da se otabaci na sedista i da se vozi ko covek do posla i ne bi ni konstatovao penzionere. Ali sve mi se cini i da idu prazni autobusi na svaki minut da bi opet mnogima smetali penzosi. Najbolje bi bilo da uz ukidanje povlastica za penzionere ako mogu ukinu i penzionere.
Sta je sledece? Poskupljenje proizvoda u prodavnicama za penzose koji zadrzavaju redove na kasama? Taksa za penzionere koji opsedaju saltere u prevelikom broju?
Penzioneri, prosjaci, klosari, sljokare, dzeparosi, psi lutalice...Uzasi savremenog zivota u urbanoj sredini. Ja bi sve to oporezovao. Sibnuo po dzepu tako da nikom od tih ganadosa ne padne vise na pamet da terorise normalne putnike. Sta oni misle da moze tek tako da se vozi autobusom kad god hoces? Kakva bahatost i bezobzirnost! Bezobrazluk!
 
Da me ne shvatiš pogrešno, nemam ništa protiv penzionera, bože zdravlja i ja ću jednog dana biti penzioner, ne smetaju oni meni što se voze, nego pitam koja im je realna potreba da ustanu u 5 ujutru i da se voze gradskim prevozom?
Još mi je iritantnije da je najveća "najezda" penzionera baš u periodu saobraćajnih špiceva i gužvi u javnom prevozu, pa bar oni imaju vremena i mogu da idu kad hoće, zašto baš većina njih bira da ide u periodu najvećih gužvi i da dodatno doprinosi stanju haosa u prevozu? Neka oni putuju i neka se voze, tolike povlastice stvarno im ne trebaju, 600 dinara mesečno je sasvim realna cena to je nekih 7000 godišnje, sasvim pristojna cena za njih koji imaju bar nekakve prihode, meni kao srednjoškolcu/studentu, bez prihoda, cena karte je duplo veća, pa se ne žalim i plaćam.
 
Penzioneri (većina njih) pate od insomnije , i ponekad čak i pre prvih petlova se ustanu i krenu da obavljaju neke poslove. Ja popizdim što kada negde moram da stojim u redu (izdavanje nekih dokumenata , odlazak kod lekara , čekanje u redu da bi se zakazao pregled /ovo za druge članove porodice/ i sl...) , dođem recimo pre 7h , a ono najmanje pedesetak njih ispred mene (95% penzioneri). To je jedina stvar koja mi smeta , ostalo ne.
 
Za vecinu i nemam bas pozitivan pogled ....

u ,,njihovo vreme,, imali su i od koga i odakle da donesu kilo pasulja, sira , jaja...
...a sada kada njihova deca trebaju to isto
nema ni od koga ni odakle ...
ostade im dedovina pusta i prazna

Naprosto opredeli se da i poslednji djir bude na kaldrmi...
pa i bus plus ide im na volju tj. stimuliše takvu odluku sa povlaštenim tarifama
 
Nema potrebe da ih bilo ko kontrolise kad budu placali kartu. Ne moze da se vozi za dzabe, kako je to zasluzio? Ja ne mogu da verujem pre par nedelja kada sam vadio bus plus povlasticu za drugara koji je iz Norveske, jedino stranci i zaposleni placaju 3375 din, svi ostali se voze za dzabe ili placaju 1120 din.
 
loyola":31lgg3lo je napisao(la):
Niko ne pominje invalide niti oni bilo kome smetaju, ako neko ima penziju 20000 ima da plati lepo kartu, toliko mogu i moraju.
Bice da mi ne zivimo u istoj zemlji i istom gradu :?

Probaj ti sa 20000din da zivis i da placas kartu u gradskom prevozu pritom penzioneri su grupacija koja deo svojih primanja vrlo cesto odvaja i za lekove i sl stvari.

Naravno bolje stojeci penzioneri sa vecim primanjima treba da placaju ali ovo sto si ti pomenuo je socijalna kategorija i sramota je i pomenuti ih a ne stvarati dodatne namete
 
A probaj ti da živiš bez primanja i da plaćaš kartu , naprimer.
 
Ne vidim razlog za "napad" time da pokusa da placa kartu, a da nema prihod, jer Igor nigde nije ni pomenuo tu kategoriju.
Potpuno se slazem da penzioneri sa primanjima od npr. 20k, pa cak i manje ne treba da placaju kartu. Po mom misljenju, oni sa penzijama iznad 50k treba i moraju da placaju kartu, pa cak i vise od tih 600 ili 800 dinara. Samo ti penzioneri redje koriste gradski prevoz, ili koriste taksi ili voze ili imaju prevoz u porodici.
 
tragac":1gm2xulm je napisao(la):
Mene nervira kad koriste javni prevoz kao sredstvo za uštedu kućne struje

jadni starci kada moraju da se greju u gradskom prevozu. Ja imam babu i dedu, ponekad se voze GSP-om ali nikako da bi se grejali ili vozikali. Ne znam nikoga kome je prijatno da se vozi u BG-u, ali mozda ima i takvih..

Karta za penzionere ne treba da bude besplatna, ali ne treba ni da je previse skupa, moraju postaviti neku vrstu kategorizacije, ko ima veliku penziju, tipa generalsku ili direktorsku, placa vise, ko prima malu penziju neka bude simbolicna cena. Jedna od greski Djikija je bila i ta sto je dao penzionerima besplatne mesecne, sada je tesko oduzeti im to.
 
Zasto bi bio problem da odvajaju 500-600 dinara ako imaju 20 hiljada penziju. Po tome bi onda "nezaposleni" i studenti trebalo da imaju za dzabe prevoz isto?
 
Zato sto se smatra da nezaposleni i penzioneri imaju, takoreci, indirektan izvor prihoda, tj. roditelje. Penzioneri nemaju roditelje, deca ih ne izdrzavaju i zaista, 20k je premalo da se placa i ta cena od 600 dinara, mesecno koliko se potrosi na komunalije, lekove i namirnice, jedva im sta ostane.
 
Igor":gwmi4bo4 je napisao(la):
loyola":gwmi4bo4 je napisao(la):
...Probaj ti sa 20000din da zivis i da placas kartu u gradskom prevozu pritom penzioneri su grupacija koja deo svojih primanja vrlo cesto odvaja i za lekove i sl stvari....

Ne mali broj zaposlenih sugradjana su sa takvim primanjima oko 20.000 din
i nemaju nikakav popust kao zaposleni dok istovremeno masa penzionera sa mnogo vecim ciframa
imaju taj penzionerski popust.
Ako vec spominješ soc. kategoriju kao bitnu stavku onda neka važi za sve

Pokaži penzioni ček ili listić od plate sa iznosom od 20 do 30 hilj. din.
pa neka bude popust jednak za sve takve iz te kategorije

Ovako ispade da samo zaposleni sa malim primanjima mogu da se cede do besvesti
a takvu ,,superhik,,(Alen Ford ) logiku zastupa ovaj naš bus plus
 
Ocemo opet da raspravljamo sta koliko kosta , neka penzjoner ima stan od 50 mkv ,ca cg , infostan je 6500 din , fiksni da netrose 500din , struja neka je 2000 din ostaje 11 000 din neka su lijekovi 4 000 din osta za sve ostalo 7000 din , pod pretpostvkomo da je penzija 20 000 din
 
A da jede ima za margarin i hleba i to onaj cuveni od 3 dinara
 
Sta tu ima da se predpostavlja
BEO-gradjanin donese potvrdu o primanjima (prosek plate-penzioni ček-i sl )
a na osnovu visine prihoda svrstava se grupu sa privilegijama ili u grupu bez povlašćene cene bus plusa

Trenutno stanje je da penzioner sa primanjima od 40 i više hiljada placa simboličnu cenu
a radni čovek sa nižim (20-25.000) primanjima placa maksimalnu cenu tj od njega se otima i za gore spomenute

Ima i dosta penzionera sa malim primanjima al to lepo piše na nj. čeku
te ,,pravednija,, podela povlasćenih cena na njih ne bi uticalo

Ovako ispada da imamo u društvu titulu penzioner
koja omogucava svašta po nešto kao sto je za bus plus

Današnji radni Beogradjanin jeste žrtva Beopenzionera
uz obilatu pomoć i bus plusa
 
Pa ti penzioneri nisu sami da imaju samo 20 hiljada, al eto nek donesu lepo cek da ostvare popust na kartu.
 
Неки овде мање воле своје родитеље, рођаке, комшије него црног душманина. А није да немамо душмана...
То што је неко стар не значи да нема права, па још ови прорачуни како су докони, штеде струју.
Ја да вас питам, да ли ваш родитељ пође код вас или код некога у посету?
Да ли оде у позориште, код лекара, да изврши неке обавезе?
Да ли старци не треба да живе и да ли су ваши мотиви за коришћење превоза важнији од њихових и зашто?

Слажем се да се разреже по примањима. Цела прича и јесте се вртела (око бесплатног превоза) само због тога да се не шиканирају додатно они који не могу да плаћају. Већ да у складу са примањима одвајају они који имају примања.

Не односи се на Боку, очигледно је да њему смета неправилна подела трошкова, што је ок. Ово се односи на оне којима сметају наши стари, а ипак наши најближи!!! Запитајте се мало, размислите добро о свему...ако потом исто још увек мислите, срам вас било!!!
 
marrecar":1bb41zsi je napisao(la):
Ne vidim razlog za "napad" time da pokusa da placa kartu, a da nema prihod, jer Igor nigde nije ni pomenuo tu kategoriju.
Potpuno se slazem da penzioneri sa primanjima od npr. 20k, pa cak i manje ne treba da placaju kartu. Po mom misljenju, oni sa penzijama iznad 50k treba i moraju da placaju kartu, pa cak i vise od tih 600 ili 800 dinara. Samo ti penzioneri redje koriste gradski prevoz, ili koriste taksi ili voze ili imaju prevoz u porodici.

Nisam ja njega uopšte napao , samo sam naveo primer , koji odlično oslikava totalno pogrešnu logiku. Ako već neko bez prihoda ima obavezu da plaća mesečnu kartu , ne vidim razlog zašto to ne bi mogao i neko ko je u penziji , bez obzira na to kolika su primanja , jer kolika god da su , veća su od primanja nezaposlenih.
 
Mislim da je boca ica dao najkompletniji odgovor u par postova iznad ;).

Treba postovati i zaposlene sa malim primanjima ali i penzionere sa jos manjim primanjima. Ja sam pominjao penzionere jel su oni bila osnovna tema ali se slazem sa Bocinim postom u potpunosti.
 
nensav":2r7bru3b je napisao(la):
tragac":2r7bru3b je napisao(la):
Mene nervira kad koriste javni prevoz kao sredstvo za uštedu kućne struje

jadni starci kada moraju da se greju u gradskom prevozu. Ja imam babu i dedu, ponekad se voze GSP-om ali nikako da bi se grejali ili vozikali. Ne znam nikoga kome je prijatno da se vozi u BG-u, ali mozda ima i takvih..

Karta za penzionere ne treba da bude besplatna, ali ne treba ni da je previse skupa, moraju postaviti neku vrstu kategorizacije, ko ima veliku penziju, tipa generalsku ili direktorsku, placa vise, ko prima malu penziju neka bude simbolicna cena. Jedna od greski Djikija je bila i ta sto je dao penzionerima besplatne mesecne, sada je tesko oduzeti im to.

Manje od 1200 mesečno ne dolazi u obzir. Ako neko kao nezaposlen mora da plaća toliku sumu , onda mora i penzioner koji ima primanja. Ovaj trenutni sistem naplate svrstava nezaposlene u kategoriju građana drugog reda , a možda i trećeg , i sam tim se poručuje da vlast ne računa na omladinu (većina njih spada u tu kategoriju).
 
Iznenadjuje me što toliko vas zamenjuje teze ovde. Niko se ovde ne gadi penzionera, starosti, bolesti, trećeg doba, njihovog socijalnog položaja, ali se gadim ZLOUPOTREBA. I mislim da je razumno ograničiti broj vožnji tokom dana. Kada kažem ograničenje mislim na SVAKOG ko ima plaćenu mesečnu kartu BEZ OBZIRA KOJOJ KATEGORIJI PRIPADA.
 
Ali onda mjecesna karta gubi smisao to je inace direkcja najvila u svojoj ideji poboljsanja prevoza
 
To ogranicenje nigde ne postoji, platis kartu vozis se koliko hoces. Kada oni budu platili kartu nek se voze koliko hoce.
 
Vrh