Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Прво и основно мој пост није за циљ имао да попљује Америку, већ да укаже да је све релативно, зависи из ког угла посматраш. Ето, Картограф има из прве руке инфо да је тамо добро. Ја имам инфо из прве руке да је тамо лоше. Феанор из прве руке има инфо да је тамо нормално.

Коме овде ништа не ваља ни тамо му неће бити добро. Најлакше је упоредити све најгоре овде са најбољим тамо. Ево, Бивис упоређује уље са слободом.....?

Феанор,

Хаваји нама звуче егзотично, али Америма је то јефтино путовање јер им је ту. Слично као што је Грчка нама. А Грчка је Америма појам егзотике нпр.
 
stf":319kogpd je napisao(la):
Хаваји нама звуче егзотично, али Америма је то јефтино путовање јер им је ту. Слично као што је Грчка нама. А Грчка је Америма појам егзотике нпр.
Havaji su im 'tu'? Sa zapadne obale je potrebno bar 5 sati čistog leta, sa istočne još toliko, što je mnogo više nego do bilo koje evropske destinacije. Njujorčanima, na primer, isto je vreme potrebno leta za Havaje kao i za Istambul. Havaji jesu deo SAD, ali samo politički, geografski ne.
Siguran sam da im čak nije ni jeftinije tamo, naprotiv. Predpostavljam da je u pitanju neki patriotski fazon, da lova ostaje u zemlji, a ako je baš neko zapeo za avanturom, taj ide u Evropu....
 
Dragi forumasi vratimo se na temu,a ona je Bus plus sistem naplate u gradskom prevozu u Beogradu.
 
5159_2.jpg
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=646074

Društvo | utorak 25.09.2012 | 16:02
Zabrana obrade podataka Bus Plusa
Izvor: Beta

Beograd -- Poverenik Rodoljub Šabić zabranio je jednoj marketinškoj kompaniji obradu određenih podataka učenika osnovnih škola koji se uzimaju u poslovanju Bus-Plusa.

Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti je doneo te odluke nakon što je, povodom obraćanja više građana u vezi sa problemima u realizaciji takozvanog BusPlus programa, izvršio nadzor nad sprovodjenjem i izvršavanjem Zakona o zaštiti podataka o ličnosti od strane preduzeća "Apex Solution Tećnology".

Poverenik Šabić je izjavio da je postupak nadzora sproveden povodom predstavki u kojima je ukazivano da su djacima osnovnih škola podeljena dva obrasca, koje roditelji treba da popune, jedan pod nazivom "Zahtev za izdavanje personalizovane beskontaktne smart kartice", a drugi pod nazivom "Zahtev za pristupanje Plus benefit programu", pri tom bez napomene da navedeni drugi formular nije obavezno popuniti i da isti služi isključivo u marketinške svrhe.

Šabić je saopštio da je zabrabio Društvu za marketing i usluge "Apex Solution Tećnology" dalju obradu podataka: adresa stanovanja, broj mobilnog telefona, broj fiksnog telefona i e-mail adresa koji su sadržani u podacima pod nazivom "Zahtev za izdavanje personalizovane beskontaktne smart kartice".

Poverenik je naložio da se u svim dostavljenim popunjenim obrascima u papirnom obliku ti podaci izbrišu (o čemu će sačiniti poseban zapisnik), jer za obradu navedenih podataka ne postoji pravni osnov.

To je potrebno učiniti tri dana od dana prijema ovog rešenja.

I u vezi sa Obaveštenjem o obradi, koje se nalazi u okviru obrasca "Zahtev za pristupanje Busplus benefit programu", preduzću "Apex Solution Tećnology" naloženo je da, radi otklanjanja drugih povreda Zakona o zaštiti podataka o ličnosti, u obrascu jasno, nedvosmisleno naznači učenicima, odnosno roditeljima da nisu u obavezi da daju podatke tražene ovim obrascem, odnosno da nisu u obavezi da ga popune.

Društvu je takodje naloženo da sve osnovne škole sa teritorije grada Beograda koje prikupljaju podatke učenika upozna sa odgovarajućim merama zaštite podataka, istakao je Šabić.
 
I dalje ne govore nikom nista. Ja sam sestri rekao da ne potpisuje taj program, i kaze kad je vadila karticu, sluzbenica u fazonu kao niste potpisali sve papire..
Inace posto su meni, kao i mnogima, to podvalili, slao sam im mail kako da istupim, nisu odgovorili, pa sam poslao mail njihovom sefu marketinga, koji mi je poslao zahtev za istupanje da popunim i predam. Onaj tamo samo me `destiklirao`u programu, kaze `ja nemam nikakav papir da ti dam`.

Meni je to od samog pocetka i mirisalo na istrazivanje trzista, usotalom pominjao sam da ce da vrse zetvu profita koliko budu mogli, a onda ce ceo sistem (takvog bangavog kakav i jeste), da uvale nazad gradu da otplacuje kredit. I nije losa zarada na ulozenih 500 evra...
 
Uskoro jeftiniji SMS servis

Kako nezvanično saznajemo, “Bus plus” je postigao dogovor sa servis provajderom da snizi cenu SMS servisa, pa će uskoro cena biti 1,5 din. sa PDV-om za sve mreže. Osim toga dogovoreno je da se smanjenje odnosi za sve putnike gradskog prevoza, a ne samo za redovne korisnike, kako je bilo najavljeno. Takođe, uskoro bi trebalo da bude završen servis koji će putnicima omogućiti da putem mobilnih telefona dopune “Bus plus” karte.
 
A sta je sa displejima po stajalistima? Ako je verovati novinama postavljeno ih je celih deset. Ima li price da ce ih jos postaviti ili ce ostati samo ovi za slikanje?
 
Bivis":4m4fbmtg je napisao(la):
Takođe, uskoro bi trebalo da bude završen servis koji će putnicima omogućiti da putem mobilnih telefona dopune “Bus plus” karte.
Имајући у виду како им све што су урадили бангаво функциониште, тј. нефункционише, ја се са овим начином уплате не бих зајебавао.
 
не бих се ни ја


Bivis":31rqy13l je napisao(la):
Kako nezvanično saznajemo, “Bus plus” je postigao dogovor sa servis provajderom da snizi cenu SMS servisa, pa će uskoro cena biti 1,5 din. sa PDV-om za sve mreže

добро је да нису ставили 1,99 са ПДВ-ом
 
gosha":13n2w60x je napisao(la):
A sta je sa displejima po stajalistima? Ako je verovati novinama postavljeno ih je celih deset. Ima li price da ce ih jos postaviti ili ce ostati samo ovi za slikanje?
I njih će da privatizuju,samo pogled na displej će ti automatski skidati sa mobilnog.. :roll:
 
2012":2ix6lw6t je napisao(la):
gosha":2ix6lw6t je napisao(la):
A sta je sa displejima po stajalistima? Ako je verovati novinama postavljeno ih je celih deset. Ima li price da ce ih jos postaviti ili ce ostati samo ovi za slikanje?
I njih će da privatizuju,samo pogled na displej će ti automatski skidati sa mobilnog.. :roll:
Овај коментар све обајшњава, целокупан систем :lol:
Браво за коментар. :kk:
 
Stf,da toliki su se eseji napisali na ovom forumu,to je suština cele priče..javno-privatno partnerstvo.. :kafa:
Umesto "korisnika" javnog servisa,postajete korporativni "potoršač" oni koji su veoma dobro upućeni,vide da je neki konflikt u toku..koja će strana da prevagne videćemo,ali za neke stvari su preuzete "obaveze" pa ako hoćete kredit za ovo..ono..vi dobijete listu tj.formular koji treba da ispunite..i tako..to.
 
Beograd -- Cena poruke koje putnici šalju kako bi dobili obaveštenje o udaljenosti vozila GSP-a, smanjena je na 1,5 dinara bez PDV-a za sve tri mreže mobilnih operatera.

Kako je saopšteno iz "Busplusa", upit za obaveštenje o udaljenosti vozila se ne naplaćuje ukoliko su informacije u sistemu nedostupne ili ako putnik greškom unese nepostojeći kod stanice.

Servis pruža podatke sa linija javnog gradskog prevoza u dnevnom saobraćaju, a kada vozila nema od okretnice do stanice na kojoj putnik čeka, automatski se uzimaju podaci iz suprotnog smera i tada u poruci može pisati da je vozilo udaljeno veći broj stanica.

Iz "Busplusa" podsećaju da su građanima koji imaju "pametne" telefone, informacije o vozilima gradskog prevoza dostupne i putem zvanične besplatne aplikacije sa "Busplus" logotipom.

Korišćenje aplikacije ne podrazumeva naplatu upita, već gradjani mogu snositi samo troškove interneta u mreži mobilnog operatera, a aplikacija sa "Busplus" logotipom dostupna je na "Google Play marketu".
 
Stavili su displej na stanici kod doma omladine.Ako se dobro secam ranije nije bio tu.Dok recimo nema displeja na zelenom vencu ni u jednom smeru a u svakom trenutku imate bar po 50 putnika da ceka na stanici.

Bravo apex i gradska direkcijo za saobracaj.
 
Vucko, mozda spremaju putujucu izlozbu,hej, pa mozda organizuju i nagradnu igru: ko pogodi gde ce biti displej, ostaje tamo narednih mesec dana.
Da nije jadno bilo bi...hm...tuzno?
 
Na Zelenjaku ima displej u smeru ka gradu, ka Novom Beogradu nažalost nema. To naravno ne menja činjenicu da je ovakvih displeja po gradu sramotno malo!
 
најбесмисленије је што су од те цркавице неки постављени на крајње непотребна места.

Рецимо, онај на Славији у смеру ка Тргу чему служи? Шта ће инфо дисплеј на стајалишту где сва возила која пролазе имају идентичну путању а иду на 20 секунди у шпицу, а ван шпица на минут?
 
vucko":1r8kedy1 je napisao(la):
Stavili su displej na stanici kod doma omladine.Ako se dobro secam ranije nije bio tu.Dok recimo nema displeja na zelenom vencu ni u jednom smeru a u svakom trenutku imate bar po 50 putnika da ceka na stanici.

Bravo apex i gradska direkcijo za saobracaj.


Диплеј је код Дома омладине већ пар месеци.
 
Ali sto ne postavljaju nove? Da postave i jedan nedeljno, pa video bi se neki napredak. Ako ih ima samo ovoliko, onda je to zaista tuzno, s obzirom koliko je vremena proslo.

preneto iz 24 sata

Usluga besplatna još samo na displejevima
STAJALIŠTA - Besplatna usluga „Bus plusa” o vremenu nailaska vozila moguća je još samo na deset displeja koji su postavljeni na stajalištima gradskog prevoza. Jedan od njih je u Ulici kralja Milana, na kružnom toku Slavija, na Zelenom vencu, u Takovskoj, na Bulevaru kralja Aleksandra, kod opštine Novi Beograd, Doma omladine, na stajalištu „Kijevska”, kod Sajma i na Bulevaru Mihajla Pupina - TC „Ušće”.
 
Na žalost, i ja po prvi put prelazim u grupu švercera od 1. oktobra...
Platu u firmi nismo dobili već 47 dana (a naravno ni nadoknadu za prevoz), cene hrane skaču konstantno, grejanje će mi poskupeti za oko 1000 din, i na to sve kao šlag na tortu dolazi još i povećanje mesečne BusPlus pretplate na 3220... Svestan sam da treba plaćati uslugu koju koristiš, ali tih 3220 din je nešto što više ne mogu da izdvajam u ovakvoj situaciji...

A gradske vlasti i gospoda iz Apex-a nek se zapitaju da li će poskupljenje prevoza imati za posledicu, kada se posle par meseci podvuče crta, povećanje ili smanjenje njihovih prihoda...
 
I ja se vracam u ilegalu, imao sam markicu u septembru, kontrole gotovo da nema, nisam je pokazao ni 10 puta a bas sam se vozao. Danas je nije bilo ni na Adi, Ruskoj, kod Hajata, nigde.
A sto je mnogo, mnogo je. Grejanje 18%, kablovska SBB od oktobra 1020, o hrani da ne govorim, nema sanse da placam 3.200.
 
Šta da vam kažem, kad se meni i ženi više isplati da kolima zajedno dolazimo na posao (distanca cca 2x7km), nego da oboje plaćamo mesečnu, da ne pričam o pojedinačnim kartama. Nisam baš siguran, ali čini mi se da nikad to nije bilo baš tako, trebalo se skupiti bar nas 3-4 da bi cena bila bar ko autobusom.
Cena javnog prevoza odavno nema veze sa realnim troškovima poslovanja, sve se svodi na besomučno pumpanje vode iz bušnog trupa GSP 'Titanik'...
 
Vrh