Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

facepalm-statue.jpg


Па о томе и говорим. Различите културе, различити закони, различити људи. Тамо је нормално да се људи дрмају струјом. У Америци је дозвољено да убијеш човека ако ти краде бицикл. Кад су мени украли бицикл, иако сам у бесу говорио да бих их убио да сам их видео, свестан сам да то не бих могао да урадим ни да је дозвољено. Боже, не могу да верујем шта ја објашњавам.

Тако да, поређења са Америма, Сингапурцима и осталима, батали и спусти се на земљу.
 
1111,
Nadam se da desavanja u Srbiji ni jednom nisi poredio sa nekom drugom zemljom ili prizeljkivao da tako izgleda.

11030":1o7to5oh je napisao(la):
Staklena, ti si bese u sad? Vidis, mi ne zelimo da srbija bude policijska drzava. Najgori primer za to upravo jesu sad. Policajac je bog, ne daj boze da ga mrko pogledas a ne nesto drugo.
U nasem zakonu rupe nema, bar ne u ovom slucaju. Imas na netu sve srpske zakone pa kad pozelis, procitaj, kad te vec toliko interesuje. Mnogo si omasila u svojim pretpostavkama, u stavci 4 potpuno, a singapur i smrtnu da ne komentarisem...Ima na forumu i pravnika, nista se ne brini...


http://legal-dictionary.thefreedictiona ... onsibility
The obligation of lawyers to adhere to rules of professional conduct.
As members of a profession and as officers of the court, lawyers have the responsibility of following rules of professional conduct that are mandated either by a state legislature or by the highest court in the state. Rules of professional conduct govern both the public and the private behavior of lawyers. Because they are licensed to practice by the states, lawyers who violate rules of professional conduct are likewise disciplined by the states, not the federal government. The punishment for violating a state rule of professional responsibility ranges from private or public reprimand to suspension or disbarment (permanent disqualification from practicing law in the state). To the limited extent that they practice law, judges are subject to the state code of professional conduct in addition to a Code of Judicial Conduct.
http://legal-dictionary.thefreedictionary.com/disbar


http://www.cba.org/cba/activities/pdf/codeofconduct.pdf
Code of Professional Conduct
Non-Professional Activities
4. Generally speaking, however, a governing body will not be concerned with the purely private or extra-professional activities of a lawyer that do not bring into question the integrity of the legal profession or the lawyer’s professional integrity or competence.
5. Illustrations of conduct that may infringe the Rule (and often other provisions of this Code) include:
. (a)  committing any personally disgraceful or morally reprehensible offence that reflects upon the lawyer’s integrity (of which a conviction by a competent court would be prima facie evidence);
. (b)  committing, whether professionally or in the lawyer’s personal capacity, any act of fraud or dishonesty, for example by knowingly making a false tax return or falsifying a document, whether or not prosecuted for so doing;
. (c)  making an untrue representation or concealing a material fact from a client, with a dishonest or improper motive; 
(g) knowingly assisting, enabling or permitting any person
to act fraudulently, dishonestly or illegally;
(h) failing to be absolutely frank and candid in all dealings
with the Court or tribunal, fellow lawyers, and other parties to proceedings, subject always to not betraying the client’s cause, abandoning the client’s legal rights or disclosing the client’s confidences; and
(i) failing to honour the lawyer’s word when pledged even though, under technical rules, the absence of writing might afford a legal defence.
http://www.duhaime.org/LawMag/LawArticl ... ocles.aspx
 
Izvini Somi303 ponudio si se za primer, ali vidis 1111 ne mari da si ti prizeljkivao ta prevozna sredstva iz razlicih kultura, razlicitih zakona, sa razlicitim ljudima. Smaram, jer mi ne pada na pamet da vam ugodim, ne zato sto za to imam vremena za raspravu, nego da bi ste nesto naucili o sebi samima i pustili moj Beograd da se razvije kako treba.
 
"prizeljkivao ta prevozna sredstva iz razlicih kultura" Прижељкивао превозна средства не културу и законе из различитих држава. Разлика је велика..
 
Evo probacu da odgovorim koliko znam

Staklena_Wool_nica":36gqkizk je napisao(la):
Da se vratimo na temu...

1- Aj'mo ovako, zanima me da li bi ste vi bili ok sa time da je dosla prava policija  (ne znam zasto su komunalnu policiju nazvali policijom ako nije prava, al ajde) i da je uradila isto sto i komunalna?

2- Nisam razumela da je iko od vas pravnik i da tacno zna da li je kimunalcima bilo dozvoljeno da udare ako nije bilo licnih uvreda na njihov racun. Svako je izneo nesto sa neke strane zakona, a dobro znamo da svaki zakon ima rupa i da zato postoje advokati koji su kreativni da nadju nacin da njihov dokaz preovlada.


4- Kako to da niste spomenuli da kad neko trazi pravnicku diplomu, ne sme da ima problema sa zakonom? Ostaje bez diplome. Ili vas je opet pa briga kako samo kazniti komunalca?

5- Vidite i Singapur je jedna od najfinijih i civilizovanijih drzava, pa opet ima smrtnu kaznu. Ajde tamo odbij da ne izadjes iz prevoza. Naravno, recicete da je kvalitet usluga tamo toliko dobar, da nema korupcije pa se ovakve stvari tamo ne desavaju. U tome i jeste poenta da neki ovde pokusavaju da vam kazu da razmislite sta je recimo Singapur dovelo u situaciju da nemaju svercere. Da li je samo kvalitetan sistem u pitanju ili je pre toga dosla ostra disciplina. Sta je tu uzrok, a sta posledica?

Verovatno i jedno i drugo.

Za ovo prvo i drugo, da bio bih srecniji da je dosla prava policija, jer verujem da su iskusniji u sredjivanu takvih situacija (provodjenja lica).NE, da je uradila isto, jer vredjao ga ti ili ne, NEMA PRAVO da te udari. Kraj. Sme da te mlati samo ako je napadnut, a i tu postoji granica. Ne bi smeo da imas tragove od lisica na rukama, prosto, nije on dzelat. E sad, drugo je sta se desava u maricama, stanicama i tamo gde nema kamera. Ne samo ovde, nego svuda po svetu. Mozda je drustveno prihvatljivije da policija `malo prekoraci ovlascenja i previse upotrebi silu` prema silovatelju ili masovnom ubici dece (zakonski opet NE SME TO DA RADI), ali ne vidim da je drustveno prihvatljivo mlacenje zbog ne izlaska iz autovusa. Proziveo sam period kada je moj drug dobio samarcinu prilkom legitimisanja samo zato smo se smeskao.Mene je OVAKAV nacin vrsenja svog posla podsetio na ta vremena, kada je svaka bu**** u uniformi mislila da je bog i tako se ponasala. Ko je sluzio vojsku, video je kakvi sve ljudi postoje, i verujem zakljucio da ne treba svakom davati oruzje u ruke i legalitet upotrebe istog (pogotovo sto to otupljuje ostale mogucnosti resavanja problema...nego da da ih premlatimo/pobijemo ili sta vec, ono jes, tako je najlakse...ali hvala bogu ovo nije Nemacka tridesetih... jos uvek).
Ne zelim da vredjam nikog, ali sumnjam da su zaposleni u komunalnoj policiji izasli sa policijke akademije ili imaju neko uslovno receno bolje obrazovanje. Ja sam imao jedno neprijatno iskustvo kada me je smarao sta ja tu fotografisem (na zelenom vencu) i za koga radim. Legitimisao me je, ali se ponasao kao da sam morao njegovu licnu dozvolu da trazim. Dzabe sam ja njemu objasnjavao da po zakonu na javnom mestu smem da fotkam sta hocu, koga hocu, koliko hocu (osim gde postoji istaknuta zabrana, stanica Vukov spomenik na primer)... Na kraju sam mu rekao da ako misli da krsim zakon neka zove (pravu) policiju da me privodi u stanicu. Istog trena mi je vratio licnu kartu i produzio dalje. Ukratko na tom njihovom kursu ne uce ih kako da rade sopstveni posao onako kako bi trebalo da ga rade, nego dobio uniformu i on je sad mali bog.

Stavka broj 4.
Diplomu fakulteta mozes da imas,koliko je meni poznato, pa sve da si ubica,pravo na obrazovanje je osnovno ljudsko pravo... (osim tamo gde uslovi konkursa traze da si neosudjivan: policijska i vojna akademija, ne znam ima li gde jos). Osudjivana lica uglavnom, ne mogu da se posle zaposle u tuzilastvu, sudovima, da budu advokati,u javnim i drzavnim sluzbama i sl. I tu ima izuzetaka (moj prijatelj je hapsen i osudjen zbog psoedovanja marihuane kao student), ali sad radi kao advokat u uglednoj kancelariji. Koliko se to postuje, verujem da zavisi..., meni bi verovatno rigorozno gledali, ex ministru policije Jocicu nisu.

Ovo za Singapur i disciplinu,da i jedno i drugo, s tim sto se kod nas insistira samo na jednom, e tu je problem. Gotovo u svakom mom postu o busplusu sam pominjao sledece: kada ljudi vide da je osnovna usluga pobosljsana (u kljucnim segmentima, ne nasminkanim fensi kartama i sarenim ponistivacima istih, a svi problemi ostali), onda ce ljudi daleko lakse da usvajaju nova pravila ponasanja. Inace je teze promeniti ustaljenje navike, ali ako ja budem video da ce mi voznja zaista biti brza,tacnija, bolja, od postovanja nekih pravila, ja cu ih lakse prihvatiti (niko nije tukao ljude da stoje u redu u posti ili banci, pa su naucili da stoje iza crte, jer VIDE da tako stvari IDU BRZE, a ne zato sto je tako tamo negde iza duge).
Osnovni problem ovde je sto se samo vice o nekom `uvodjenju reda`, a ne sredjuju mesta gde je zarapvo pravi nered. Firma busplus nije uspela NI U JEDNOM svom aspketu: prevoz nije brzi, tacniji, udobniji, pouzdaniji, nisu manje guzve, poskupele su karte, kampanja im je katastrofalna od pocetka, ni sami nisu znali ni sta ni kako, a od nas traze neku disciplinu, imaju savremenu preskupu opremu, a i dalje kontrolisu kao u srednjem veku-blokadom druma zbog koje ja putujem duze nego inace. Sve ovo urusava sliku tog preduzeca, koja od samog pocetka nije bila lepa. Sta vise, oni se i dalje jako arogantno drze i naravno krivicu uvek prebacuju na nas. I u startu je i laicima bilo jasno da to sto su oni naumili NECE resiti glavne probleme gradskog prevoza u Beogradu. Bili su i ostali parazitska firma kojoj kaplje procenat radili ne radili...kao u birokratskom socijalizmu.

Izvijnavam se na poduzem postu.
 
Staklena_Wool_nica":g6a6ue72 je napisao(la):
Zato se takvima u civilizivanom svetu oduzima boravak i ponovni ulazak u zemlju. Zalije mi komunalca koji verovatno nema dinara, a ne da studira na privatnim univerzitetima, a posao mu moze biti uskracen samo zato sto je bio suocen sa delikventom koji je izazivao. Cak ste na njega svalili svu mrznju koju imate prema BusPlusu.

Cak mislim da bi i putnici trebali da traze odstetu za poremeceni mir i preziveli strah. Znate, ovde u Kanadi je jednom s pravom bio slucaj da su ucesnici u saobracaju prilikom incidenta u kojem je poginuo motorciklista, tuzili roditelje poginulog, jer je ludackom voznjom izazvao smrtonosnu scenu. Ti ocevidci su kasnije morali da zive sa tom nelagodnoscu i poremecenim psihickim stanjem. Pitajte putnike za misljenje i kako su se osecali.

Побогу, угуши нас више. Шта ти причаш??? Где се то одузима боравишна дозвола за неплаћену казну у превозу? :shock: Одакле ти идеја да лупиш тако нешто из дубине свог помраченог ума и још очекујеш да те неко уважава? :|
Студирање на приватном универзитету, да те чисто обавестим, пошто си очито изгубила сваку релевантну везу са српском стварношћу, кошта често и мање него плаћање школарине на државном факултету. То што је теби жао дебила само зато што носи униформу је твој проблем.
Путници могу да траже одштету за поремећени мир и претрпљени страх једино од ГСП-а, с обзиром у чему се возимо, предузећа за путеве с обзиром по чему се возимо итд. Ја кад год идем код друштва у Панчево, а идем често, трпим страх и психички немир од преласка Панчевачког моста, да наведем само један пример. Само не знам који би "независни суд" то смео да пресуди.
НЕ ЗНАМО како "овде у Канади", дођи ти овде у Србију да радиш 6 месеци у пекари код приватника за 20 000 динара па да видимо колко си редовни платиша. Ако си заборавила, прво је био ДИВЉИ Запад, а много касније је неплаћена карта за градски превоз постала узбуђење године на околних 17 500 квадратних километара. :grand:
 
Staklena_Wool_nica":2zsjbyr1 je napisao(la):
Izvini Somi303 ponudio si se za primer, ali vidis 1111 ne mari da si ti prizeljkivao ta prevozna sredstva iz razlicih kultura, razlicitih zakona, sa razlicitim ljudima. Smaram, jer mi ne pada na pamet da vam ugodim, ne zato sto za to imam vremena za raspravu, nego da bi ste nesto naucili o sebi samima i pustili moj Beograd da se razvije kako treba.

Просветли нас, о, Месијо... Који су још наши греси?
 
Smaram, jer mi ne pada na pamet da vam ugodim, ne zato sto za to imam vremena za raspravu, nego da bi ste nesto naucili o sebi samima i pustili moj Beograd da se razvije kako treba.

Nemas vremena bas je ocigledno :p Nemoj molim te ti da nas ucis citatima iz americkog prava, pa post ispod svojatas beograd. Dodji ovde, metlu u ruke pa ces imati pravo glasa.
 
Прво, Стаклена, заиста није у реду да се овде потеже прича о нарушеном положају жена. То је сулудо будући да сви имамо псеудониме и да лично немам појма ко је женско а ко мушко, јер често женске псеудониме имају мушкарци и обратно.

Staklena_Wool_nica":3p5ty6dx je napisao(la):
1- А зашто би дошла и права када нема разлога? Човек се легитимисао и то је крај целе приче.

2- Физичко насиље је дозвољено само ако је полиција физички нападнута. Припадник полиције не сме да те удари па шта год да му кажеш. Полиција не сме да реагује као силеџија из средње школе кога мрко погледаш и одмах добијеш батине. Полиција мора да буде изнад тога. ДА служи за пример.

3- Закони и правилници се могу наћи на нету. Човек као правник , макар и најгори то зна напамет.

4- Мени је познато да у тој истој Канади имаш досије од рођења за све прекршаје. Рецимо, моја девојка је живела у Канади и у досијеу има да је возила тротинет ходником школе :lol: ....у Србији баш не бележимо баналне ствари и ситне прекршаје, те вожња без карте није нешто што у овој средини утиче на каријеру правника.

5- Искрено, не знам историју развоја јавног превоза у Сингапуру те се не бих бавио њиме. Али зато познајем историју јавног превоза Београда.
Рецимо, знаш ли да 1980-их шверца готово да није ни било, било је срамота не платити карту, а ко је није имао по њега је долазила милиција.
Али, такође, и ГСП је био фирма на нивоу која је била још увек здрава и у којој се тачно знало ко како и шта ради.
ГСП данас није ни близу квалитета услуга из 19080-их
Значи, не морамо ићи до Сингапура јер је здрав систем постојао и код нас.
 
I sad mi samo recite, da su komunalci to zaslužili, i vi 100 % podržavate ovog zemunca....
 
kopmania":8jqp6y2v je napisao(la):
I sad mi samo recite, da su komunalci to zaslužili, i vi 100 % podržavate ovog zemunca....
Какав је сад ово закључак и чиме изазван.
 
Da podržavamo da policija sprovodi red.

Ali dolazimo do istog, pogledajte šta je ovaj zemunac rekao ....... ako smeju
i on već unapred zna da neće plaćati kartu

tako isto je i ovaj crnogorac, neću plaćati kartu šta mi smeju...
 
Nikad nisam podrzavao balvane (sa koje god strane zakona da su). Ovaj mi deluje kao da bi napao nekog, javno preti... neka ga napadne, a onda neka policija intervenise, neka ga procesuiraju i pokazu kako se to radi. Ili neka pokrenu postupak zbog javne pretnje ili sta vec. Ali onako kako zakon to nalaze i nikako drugacije.

Crnogorac NIJE napao nikog, nego se ...da ne lajem sad. Ja ne podrzavam primenu sile od strane policije zato sto eto neko tera inat i smeje mu se u facu (napisao sam da je svojevremeno moj drug dobio samarcinu kad nas je policija legitimisala zato se smeskao ta vremena su iza nas, nadam se).
Postoji nacin za privodjenje lica koje pruza pasivan otpor,a to nisu UDARCI u rrebra (ne jedan). Ako ga napdne, neka radi pendrek. I opet nije isto ako udari pendrekom dva, tri, pet puta da ga onesposobi ili nastavi da ga sutira i mlati na zemlji. O tome se radi. Policajac NE SME da me udari sve da mu redjam familiju. SME da me privede i drzi u policijskom pritvoru maksimalno 48 sati, ali ne sme da me pipne (u smislu udara).
Sta mislite sta bi se ovom liku desilo kod nas? Nije ni vezan, cak ga je na kraju policajac pitao da li moram da te vezujem, covek kaze da mu to ne treba u zivotu... http://www.youtube.com/watch?v=RaDKbKt--vQ Meni je ovaj lik simpatican, iskreno (po izboru melodije pre svega), verujem da policajcu nije bio ni mio ni drag ni simpatican, vec iritantan i itekako ga je nervirao dok vozi, al mu ipak nije izbio zube (verujem zbog kamere, koje se izmedju ostalog, zbog toga i postavljaju).
 
:smajlikojiuzdise:

Неки и даље не капирају шта подржавају..... :(

Да покушам још једном да објасним....мада ако до сада нисте сконтали, не верујем да ће овај пост помоћи....

Елем, овај Земунац је директна последица онога на шта покушавамо да укажемо, и против чега се овде боримо, а то је противзаконито деловање полиције
Ја не видим будућност у држави у којој полиција спроводи ред на хулигански и противзаконит начин. Пре свега та полиција губи свој ауторитет, јер, како тражити од грађана да поштују ред, када га први не поштују они који би требало да га спроводе?

Противзаконито деловање полиције доводи до народног бунта, што се већ испољило, јер овај Земунац није први, а ни последњи. Рецимо, знате ли за случај бакице?

Пребијање путника, дан после:
контролорка: "Госпођо, имате ли карту?"
бакица: "Имам и нећу да вам покажем."
контролорка: "Зашто?"
бакица: "Јер бијете људе."
контролорка: "Сад ћеш ти да видиш како ми бијемо!"

контолорка зове комуналце,

контролорка: "Ова жена нема карту и свашта ми је рекла!".....

....да није трећи путник реаговао, само због хушкања контролорке бакица би награбусила.

Елем, подржавати ред је оправдано. И овде сви желимо ред. Али ред се спроводи редом.
Оно што ви подржавате, тј. репресију, и нелегално деловање милиције директно води у анархију.

И да не буде на крају забуне, не подржавам Земунца.
 
Кад се већ коментарише како ликови са вукајлије интерпретирају вести са таблоида онда у прилог објективности треба и да се прочита вест са таблоида пре коментарисања, аргумент како је то неком колеги цењеном дистутанту испод части не пије воду јер је ова тема одавно надмашила таблоиде.
Елем овај борац у чланку позива у ринг комуналце а нигде не прети да ће да бије полицију јер је то кривично дело. А и тај позив у ринг је фигуративан. Искрено чланак ми личи на неко надувавање а и да није мање се треба палшити професионалних бораца него неких комплексаша кратког фитиља каквих је у изобиљу.
Камо среће да се вишак хормона ослобађа у рингу.
 
Danasnji blic strip je genijalan,bas se tice bus plusa!

Inace na sajtu grada danas objavise da je cena prevoza korektovana a ne da je poskupela.Ocigledno kod nas ne postoje poskupljenja vec samo korekcije.
 
Па као што у капитализму не постоји ''пад'', него ''негативни раст''. :roll:
 
Staklena_Wool_nica":hq1an4rj je napisao(la):
1111,
Nadam se da desavanja u Srbiji ni jednom nisi poredio sa nekom drugom zemljom ili prizeljkivao da tako izgleda.

Пази овако, ја могу да прижељкујем и новог Мерцедеса, али знам да не могу да га купим. А када ставим на папир ''за и против'', схватим да ми није ни потребан.

Шта хоћу да кажем? По мом аватару и надимку, надам се да закључујеш да сам љубитељ градског превоза, и да пре свега знам да ценим оно што имам. Много ми је жао што је ГСП у расулу, али ни ови кредити од милијарду евра неће помоћи да се ситуација побољша. Нови аутобуси ће за 3 године да изгледају као да су дошли из Стаљинграда, јер је одржавање катастрофално, а цена карте ће вероватно бити дупло скупља. А пошто су државу упропастили, решење, барем у овом тренутку, не видим.

Што се тиче закона, наравно да треба да се поштују, али исто тако не желим да постанемо полицијска држава. Сутра ће комуналац да ме пребије зато што сам случајно бацио стакло у контејнер за папир и нећу да претурам по ђубрету да га пребацим у одговарајућу канту. Нека ми напише неку симболичну казну и то је то. Никакви тејзери, пендреци и слично.

И наравно, хапсити праве лопове и осуђивати их.
 
Вучко, па то је "новоговор" шта те чуди. Циљ је да звучи кул и када је лоше. 8)

А ова налепница ШЉАГА је најбоља. :lol: Треба да одштампамо и полепимо контигент. :p
 
Napadi na bus plus u blicu imaju veze sa unutarstranačkim borbama u ds-u.


kao što press i kurir koji su pod đilasom napadaju dulića, jer je ovaj veran tadiću, tako blic indirektno napada đilasa, jer blic je povezan sa tadićem....

samo u blicu smo mogli da pročitamo da komunalna nema šta da traži kao asistenti bus plusa, toga u đilasovim novinama nema......


takođe i informer dobija keš od đilasa i objavljuje članke koje objavljuje.
 
Marcus Lupus,
Je li sam ja tebi rekla da ti lupas?
Bla, bla, bla, nije za neplacenu kaznu vec za izazivanje skoro pa medjunarodnog incidenta (cak je savetovan da ide na medjunarodni sud), izazivanja vlasti i narusavanja mira.
Tako je. I neki moji bliznji u Bgd. zaradjuju po 100 eura mesecno, ali se pridrzavaju zakona. Za sve sto te mori, grupni protesti su resenje, a do tada neka kupi kartu onaj ko hoce da se vozi. Ako te uhvate bez karte, treba da te je sramota i da se kulturno izvinis sto nisi bio u situaciji da platis i lepo napustis objekat.

Somi303,
Prizeljkivao si prevozna sredstva iz kultura koja navodno ti ne mozes da servisiras i odrzavas u Srbiji. Zasto si ih onda spominjao?

gosha,
Ovo je vec razuman argument. Ja se sa tobom delimicno slazem, samo sto opet kazem da idete u drugu krajnost i izbegavate da izjednacite krivicu i jedne i druge strane (ova igra se zove kanasta, ili nesto izmedju). Potrebna je disciplina i kvalitet usluga. Jesi li ti siguran na osnovu naseg zakona da policija ne sme da udari (osim kao su fizicki napadnuti) ili su ovo tvoje zelje?
Ti mozes da studiras pravo, ali ne mozes da imas diplomu, jer za tu diplomu treba da das zavet da ces casno i odgovorno podrzavati i povinovati se zakonu ove drzave. Ovaj je to prekrsio pre nego sto je zavrsio fakultet.

Stf, kopmaniin zakljucak je potpuno na mestu, jer i vi i ultimate man (pro u lomljenju koscica) podrzavate svercera, a ocigledno i verbalno maltretiranje nekima iz te grupe je takodje ili karakterna osobina ili samo dodirna tacka (ali pobogu, po vama verbalno maltretiranje nije isto sto i fizicko).

Meni licno pored takvih izazivaca treba osoba u uniformi da me zastiti i da se osecam sigurnije, da znam da svi oni sto placaju karte nisu budale, vec posteni ljudi, a sa svima ostalima neka se obracunaju kako moraju.
 
Vrh