Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Ne saosecam se ni malo sa ovim sto sad cekaju povlastice i pizde na redove. To se moglo izvaditi jos krajem avgusta, nije morala da se ceka druga polovina decembra.
Ja sam u oktobru izvadio u Nikole Pasica. Sacekao jednu osobu pre nego sto sam stigao na red i izasao iz poslovnice Telekoma, sa povlasticom, za manje od 5 minuta.
 
Ja sam izvadio još u septembru nije bilo nigde nikog..
 
Samo sto je sad veca krivica na njima nego na narodu. Jako losa i konfuzna organizacija, bitno da su pare namlatili.
 
Ja sam svoju povlasticu izvadio pocetkom oktobra kada je bilo ukupno 5 ljudi ispred mene.
 
Zar je moguce da pri svakom ulazu u autobus morati da ponistavamo busplus karticu?
Nista gluplje nisu smislili, ne mogu da verujem!
 
Na sajtu BusPlus-a videh da se kartice mogu izvaditi i u Erste banci u Jurija Gagarina. Proverio sam da li radi Erste subotom (radi do 13h), otišao sam tamo kad na vratima papir "BusPlus kartice se ne izdaju subotom". Nigde ni reči o tome na BusPlus sajtu.

Takođe, na BusPlus sajtu piše da je za zaposlene obavezna kopija lične karte, a na vratima Erste banke piše da zaposlenima ne treba kopija l.k. za dobijanje kartice :bash: :bash:
 
Felixe moram da ti kažem da grešiš. Sa naslovne strane busplus.rs:
Erste banka Jurija Gagarina 32 Novi Beograd 1 09:00-17:00 ne radi ne radi

poslednje 2 kolone su subota i nedelja.
 
Покушавајући да ископам негде инфо где ће све моћи да се напуне картице, налетех на ову вест. Стара вест, можда је већ неко постовао, али да разбијемо мало параноју.

"TEORIJE ZAVERE" - Neretko građane interesuje i da li uređaji koji služe za overu karata zrače, na šta u "Bus plusu" odgovaraju odrično ističuću da uređaji imaju potpunu sertifikaciju kojom se potvrđuje da ne ugrožavaju zdravlje i okolinu.

A onda i ono čuveno pitanje, toliko puta postavljano kada je pre tri godine donesena zakonska regulativa o elektronskim čitačima - da li ćemo biti praćeni?

U "Bus plusu" poručuju da razloga za brigu nema, jer je cela baza podataka korisnika prijavljena kancelariji poverenika za zaštitu informacija od javnog značaja i podataka o ličnosti.

"U skladu sa upozorenjima iz kancelarije poverenika primenili smo sve mere zaštite kako bi zloupotreba bila sprečena.

Ono što će Direkcija za javni prevoz dobiti evidencijom korišćenja sistema, biće samo podatak da se određeni putnik, kretao i overio karticu. Putnik će biti evidentiran kao, recimo, penzioner koji je ušao u određeno vozilo , a ne po imenu ili nekom drugom ličnom podatku", naglasio je za MONDO menadžer "Bus plusa" Veljko Vlahović.

BOLJE ZA SAOBRAĆAJ, BOLJE ZA VAS - Novi sistem omogućiće, pre svega, da se kontroliše broj vozila, njihova usklađenosti, opterećenosti i frekventnosti linija, a svi podaci nalaziće se u Operativno-kontrolnom centru kojim će upravljati Direkcija za javni prevoz, objašnjeno je u "Bus plusu". Na taj način u GSP-u će moći da uvećavaju, odnosno smanjuju broj vozila na određenim linijama.

Цела вест

Узгред, јел зна неко где ће моћи да се пуне картице/уплаћују месечне претплате?
 
Posto sam na ETF-u, slusam Baze Podataka i profesoru sam spomenuo BusPlus i problem privatnosti. Spomenuo je da bi se problem mogao resiti na slican nacin kao sto je opisano u blogu gosn Sabica: u sustini imate dve odvojene baze sa odvojenim kljucevima pretrage i prakticno je nemoguce izvesti pracenje licnog kretanja. :)

Tako da u principu imam dobrog razloga verujem da nam je privatnost kretanja zagarantovana. :kk:

Epilog: OCU DNEVNE KARTE AAA :bash:
 
Ti ZAISTA veruješ da neko u drzavi poput Srbije može da ti garantuje potpunu zaštitu ličnih podataka, poštovanje zakona, propisa, itd? U Srbiji??! :laugh: :laugh: :laugh:
 
Radnici na onim kioscima futura plus vimaju vec trening za busplus u trajanju od pola sata po radniku.Krece sistem dopuna od nove godine,valjda ce isto i na kisocima stampe.Izvor,prijatelj koji radi u kisoku.
 
Било би логично да крене 25-ог децембра, маркице важе до 30-ог. :rolleyes:
 
Pa da nema guzve i stajanja u redovima... Ne moze :kafa:
 
Bolje je da se za januar još koriste papirne markice... U četvrtak zaseda skupština i tad se, valjda, ukida 2. zona
 
Ako svaka ne-personalizovana Busplus kartica ima dopunjujucu memoriju , koliko joj ,,kredita,, ostalo po izvršenom validiranju u autobusu - zbog kontrole

onda su logična i SF pitanja
Klinci obiju trafiku pored cigara, žvaka ponesu i aparat za E-dopunu Busplusa

Jel to na pomolu nova melodija ,,zujanja,, na Zelenjaku,
markice markice - dopune dopune :laugh:

Mobilni kontrolorski aparat za čitanje morao bi biti bežično povezan sa Busplus serverom gde se vidi legalnost svake dopune
Ako nije
koliko cemo mi kao korisnici-putnici biti zaštićeni od raznih prevara
jer na najneverovatnijim mestima je moguce uplatiti dopunu za mobilni telefon pa što ne bi i za Busplus
 
Boco,kada se zatvara kiosk odjavljuje se korisnik na aparatu i kasi i bez PIN koda slicnog onom na mobilnom telefonu ne mogu nista lopovi da urade.Tako je isto i sa busplusom.Stoga nema brige.
 
Куку, Боцо, човече, где ти оде :) За допуну мобилног неопходно је унети одређени пин пре сваке трансакције. Вероватно ће и ово да функционише на исти начин. Даље, највероватније пренос информација иде преко мобиних мрежа, тј уређај за допуну је заправо мобилни телефон који поседује своју картицу, број коме је омогућен само пренос података и на тај начин се повезује са центром. Даље, уколико неки и буде украден, врло лако може да се онемогући и лоцира. Чак и да неко успе да се одмах домогне шифре и да "уплати" кредите на картице, све те картице на које је уплаћено после крађе могу бити стављене на црну листу. А сви аутобуси и контролори ће повремено да ажурирају ту листу и те картице ће у врло кратком периоду бити немогуће користити. Нема разлога за бригу...

П.С. Ако неко допуни на улици од неког "допуне/картице" лика, онда је мајмун и треба да одговара за то.
 
Daskle, kao što su n ekada vikali "DEevize dvZ", ili, malo glasnije "markice markice", sad će biti likovi s kapuljačama koji će zujati: "Dopune, dPN, nema crne liste"
 
Hvala lepo i Vucku i Mihailu za odgovor ;)
al kako su vec pokrali i same validatore :bash: normalno je očekivati i za dopune

Nekada nas nepoštenje iznenađivalo a danas sve ,,naopako,,
pa onda i nije neobično upitti se i za ovakve mogucnosti :grand:
Hvala još jednom na odgovorima
 
A да ли је могућа опција да екипа из БусПлуса намерно пусти одређени број нерегистрованих аутомата који ће допуњавати картице на црно, или нерегистроване допуњене картице? Тада би неопорезована лова само капљала.
 
Uz duzno postovanje u zadnje vreme sticem utisak da su teorije zavera nacionalni sport kod nas :)
 
:)

Већина фирми у овој земљи део посла обавља на црно, зашто мислиш да је то немогуће и у овом послу? Наравно да би мувачина била на технолошки мало вишем нивоу него препродаја парфема, али принцип је исти.
 
Vrh