Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Svi Beograđani koji još uvek nisu izvadili „bus plus smart karticu”, koja će od 1. januara naredne godine zameniti trenutno važeće markice i karte za prevoz vozilima GSP-a, moći će to da učine od naredne sedmice na novom prodajnom mestu – na trećem spratu Palate „Beograd”, glavni ulaz sa platoa ispred „Beograđanke”.

Na inicijativu gradonačelnika, zbog velikih redova koji se stvaraju na postojećim prodajnim mestima i niskih temperatura, u ovaj prostor biće smešteno deset šaltera na kojima će Beograđani moći, sklonjeni od vetra i padavina koje se najavljuju za naredne dane, da izvade „bus plus smarta kartice”. Istovremeno, sa radom će prestati četiri šaltera „Busplus” sistema: iz Birčaninove (Erste banka), Goce Delčeva (MTS), Trg Nikole Pašića (MTS) i Ratka Mitrovića (Erste banka).

Od avgusta, kada je počelo izdavanje personalizovanih kartica za javni gradski prevoz, do danas je izdato više od 220.000 „smart kartica”, a juče je na 26 prodajnih mesta izdato rekordnih 4.985 personalizovanih kartica. U proseku je na svakom mestu 200 građana dobilo svoju novu karticu za gradski prevoz, što znači da je proces izdavanja jedne kartice trajao tri minuta.

Sistem elektronskih kartica za javni prevoz primenjuje se u većini evropskih gradova, Londonu, Madridu, Barseloni, Rimu, Milanu, Firenci i mnogim drugim, a zastupljen je i u najvećem broju zemalja u svetu.

izvor: www.beograd.rs
 
Nešto što nema razloga da se radi, neće se ni raditi. To je kao kada biste poništili kartu u noćnom prevozu, ili, da je niste poništili i kondukter vam naplati novu.
 
boca-ica":3iwrzecf je napisao(la):
senario jedan
ako ima mesta ,jednostavno bih se rukama odignuo od poda na šipke i nogom maxsimalno zavalio napasnika u glavu jednog a drugog pesnicom sastavio ,,međ rogove,, . . . . pa dokle se može. . .

senario drugi
umlatili bi me kao ,,vola u kupusu,, pa bih mesec dana bio na bolovanju :laugh: :lool: :laugh: a i to je život

Meni ne bi bio problem da rizikujem i da dozivim scenario dva. Problem je sasvim realni scenario tri: dobijes nož u stomak, koji vas može zadesiti u bilo kojoj sličnoj situaciju ne vezano od lokacije. Tako da, pamet u glavu jer svakakvih bu**** ima.

Znam ženu koja je tako poginula jer je u svojoj radnji dobila nož u stomak od dobro poznatog lokalnog narkomana, koji je do tada bio sklon samo situacijama "ako prodje prodje otimanje", te je ona mislila da može sa njim da se preganja. Ode život zbog je*******enog dnevnog pazara.
 
Kucaj u googlu red npr. red voznje 23, i na prvom sajtu koji izadje ti je red voznje.
 
solecar":18xp0vk7 je napisao(la):
Svi Beograđani koji još uvek nisu izvadili „bus plus smart karticu”, koja će od 1. januara naredne godine zameniti trenutno važeće markice i karte za prevoz vozilima GSP-a, moći će to da učine od naredne sedmice na novom prodajnom mestu – na trećem spratu Palate „Beograd”, glavni ulaz sa platoa ispred „Beograđanke”.

Na inicijativu gradonačelnika, zbog velikih redova koji se stvaraju na postojećim prodajnim mestima i niskih temperatura, u ovaj prostor biće smešteno deset šaltera na kojima će Beograđani moći, sklonjeni od vetra i padavina koje se najavljuju za naredne dane, da izvade „bus plus smarta kartice”. Istovremeno, sa radom će prestati četiri šaltera „Busplus” sistema: iz Birčaninove (Erste banka), Goce Delčeva (MTS), Trg Nikole Pašića (MTS) i Ratka Mitrovića (Erste banka).

Od avgusta, kada je počelo izdavanje personalizovanih kartica za javni gradski prevoz, do danas je izdato više od 220.000 „smart kartica”, a juče je na 26 prodajnih mesta izdato rekordnih 4.985 personalizovanih kartica. U proseku je na svakom mestu 200 građana dobilo svoju novu karticu za gradski prevoz, što znači da je proces izdavanja jedne kartice trajao tri minuta.

Sistem elektronskih kartica za javni prevoz primenjuje se u većini evropskih gradova, Londonu, Madridu, Barseloni, Rimu, Milanu, Firenci i mnogim drugim, a zastupljen je i u najvećem broju zemalja u svetu.

izvor: www.beograd.rs

Ovo je žešća dezinformacija. Jutros sam otišao tamo, na putu do posla. Na glavnom ulazu prema SKC-u nije bilo nikoga. Ušao sam unutra oko 8:30, a onda me je najurio neki lik koji se predstavio kao koordinator zgrade (!?!?!?) i koji mi je rekao da se zgrada otvara tek od 9h. Pitao sam ga za Bus plus i rekao mi je da to neće danas početi, već tek kroz nekoliko dana. Potpuno besan izašao sam napolje, a onda sam naleteo na dvadesetak ljudi koji čekaju ispred bočnog ulaza iz Kralja Milana. Pitao sam ih da li čekaju za bus plus i kada su mi potvrdili rekao sam im da to još neće raditi. Naravno ni na jednim vratima nije postojala jedna reč obaveštenja. Samo dvoje-troje mi je poverovalo i okrenulo se i otišlo, a ostali su ostali da čekaju. Oni prvi su tu od 8 sati sigurno, znači da će čekati minimum sat vremena pre nego što saznaju da šalter nije u funkciji još uvek.
Stvarno skandalozno. Ne mogu da shvatim takav idiotizam i gradskih vlasti i njihovih medijskih činovnika. Mogli su bar jedan papir sa obaveštenjem da stave.
 
Svi Beograđani koji još uvek nisu izvadili „bus plus smart karticu”, koja će od 1. januara naredne godine zameniti trenutno važeće markice i karte za prevoz vozilima GSP-a, moći će to da učine od naredne sedmice na novom prodajnom mestu – na trećem spratu Palate „Beograd”, glavni ulaz sa platoa ispred „Beograđanke”.

Zar ovo ne bi trebalo da znači od danas ?? Da se malo bolje pročitalo znalo bi se :)
 
Od ponedeljka, 12. decembra otvara se u zgradi Palate "Beograd" novo mesto za vađenje Bus plus kartice.

Ovo piše na STB, gradskom javnom servisu !!!

Zato smo i ja i mnogi drugi došli danas, ali su nam na vratima rekli da će to biti u funkciji tek kroz nekoliko dana.

Zar ovo ne bi trebalo da znači od danas ?? Da se malo bolje pročitalo znalo bi se

@kopmania
Da li si najbolje razumeo šta sam napisao u prethodnom postu?
 
Ah izvinjavam se pročitao sam da si bio juče / prekjuče :) nisam skontao da si danas već bio :)
onda je stvarno sramota...
 
Sramota, za ovo dezinformisanje javnosti neko treba da odgovara! :notok:
 
Danas sam opet proverio šta se dešava ispred Beograđanke i doživeo sam još veći šok. Još uvek ne mogu da poverujem da sam to video i da to stvarno postoji. Bilo je desetak ljudi koji stoje ispred vrata i čekaju 9 sati da se otvori tržni centar. Prilazim i pitam ih da li čekaju za bus plus karte i dobijam potvrdni odgovor. Onda pogledam ka vratima i vidim obaveštenje velikim crnim krupnim slovima u kome piše da prodajno mesto bus plus neće biti otvoreno još nekoliko dana i da će javnost biti obaveštena o datumu otvaranje. Okrećem se ponovo ljudima koji čekaju i ukažem im na obaveštenje, koje inače stoji na 20cm od očiju prvog penzosa u redu. Oni me svi pogledaju u čudu i jedna žena mi odgovara "Videli smo". Ja sada zgranut pitam "pa šta onda čekate?" a oni svi u glas "možda će ipak da bude nešto".

Okrenuo sam se i otišao potpuno šokiran. Posle desetak minuta po povratku iz maksija pogledam ka toj grupici i vidim da i dalje stoje. Niko nije odustao i otišao.
 
:shok: :shok: :shok:
Dakle deo naseg naroda je stvarno nacisto prolupao... Mogle bi razne dijagnoze tu da se postave.
 
Kako ne shvatate? Oni su tu jer vole da se druze dok cekaju i hejtuju sve moguce na vlasti. Pa to je citava grana psihologije :bash: ...milje
 
belgrey":2vszb0df je napisao(la):
Danas sam opet proverio šta se dešava ispred Beograđanke i doživeo sam još veći šok. Još uvek ne mogOni me svi pogledaju u čudu i jedna žena mi odgovara "Videli smo". Ja sada zgranut pitam "pa šta onda čekate?" a oni svi u glas "možda će ipak da bude nešto".

хахахаха :lool: :lool: :lool: стварно је народ пролупао
 
Prosto nemogu da vjerujem treba si snimiti i staviti na net :lol: :lol: :laugh: :lool:
 
Jedna stvar mi nije jasna. Nekada se povlastica mogla izvaditi samo u Skenderbegovoj, ako se ne varam. Gužve jesu bile, što je razumljivo, međutim, danas imamo situcaiju da imamo mnogo više centara gde je to moguće obaviti, pa opet imamo jako velike gužve, čak i gore nego kad je to bilo samo na Dorćolu :shok:
 
Kazu u pressu da ce u cetvrtak ili petak poceti da radi sa 10 saltera taj stand u Beogradjanci.

Provedoh neko vreme u zadnjih mesec dana kod prijatelja koji u Bulevaru iza cvetka radi u kiosku.Svaki dan mu se rasprodaju pojedinacne karte za GSP,prodaja samo raste jer ocigledno putnici koji se svercuju sve vise shvataju da moraju kupovati karte ili povlastice.Bilo bi zanimljivo proceniti broj izdatih povlastica recimo tokom 2010 godine i broja na kraju 2011. godine,verujem da ce se broj povlastica u 2011. godini razlikovati bar za 20tak % vise.
 
Mislim da je proces izdavanja starih markica bio mnogo kraći. Sve što je trebalo je da daš papire i pare i to je sve. Oni za čas to odštampaju i ti daš. A ovde , prvo te slikaju.. pa prave markicu.... pa dokle ispotpisuješ... pa dokle platiš... mislim da je to duži proces. A i pre nije bilo penzionera :) oni su skoro svi imali trajne. A sad zamisli da svaki penzioner stoji u redu. :)
 
kratak je i ovo proces. nego razlog je što sad u roku ok par meseci moraju da izdaju pola miliona povlastica. a pre su izdavali nekoliko povlastica dnevno.
 
A gde da odu ?
Ovo im dođe kao jutarnja žurka (kafu i pice vecina tako i tako ne konzumira) :lool:
Trebalo bi najaviti da ce možda jednom jednog dana na Kalemegdanu biti otvoreno mesto za izdavanje Busplusa
samo nalepiti papir
i svi sretni i zadovljni :laugh: :lool: :laugh:

Ajd sad ozbiljno
Davalac inicijalne informacije duguje javno izvinjenje milionskom stanovništvu kao i svi u tom lancu
al ko nas "#$&(/)=%&,,
oni su zaštićeni
pa mirno mogu da nastave da strižu svojim magarecim ušima
 
Александар":otsm0ujg je napisao(la):
Jedna stvar mi nije jasna. Nekada se povlastica mogla izvaditi samo u Skenderbegovoj, ako se ne varam. Gužve jesu bile, što je razumljivo, međutim, danas imamo situcaiju da imamo mnogo više centara gde je to moguće obaviti, pa opet imamo jako velike gužve, čak i gore nego kad je to bilo samo na Dorćolu :shok:

Prosto je, sada svi moraju da izvade nove počev od srednjoškolaca, studenata i nezaposlenih koji i ovako to rade svakog septembra, oktobra, pa do najveće grupe penzionera i zaposlenih koji su imali trajne povlastice.
 
Могли су да продуже рок важења старих маркица за запослене, смањила би се гужва, не би се грађани морали цимати али како би онда било могуће бесмислено валидирање месечних карата
 
Isto. Da vidim kako će da kažnjavaju mesečne pretplatnike jer se nisu javili gradskom prevozu da su ušli u vozilo!?
 
Vrh