Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

orion":2rt5q1ia je napisao(la):
...Видиш ко ради тај греши, једина моја примедба је оштар став према контролорки, када јој кажеш то што имаш пуно право да јој кажеш на крају треба завршити помирљиво имајући у виду све ризике са којима се она носи на послу.

Da, u pravu si. Hvala za uslugu, nadam se da će mi pomoći da se ne izblamiram. Moram samo da dodam da u poređenju moje pravopisne greške počinjene na ovom forumu, a ne na radnom mestu i greške kontrolorke počinjenje na radnom mestu, a ne na ovom forumu ne može da stoji znak jednakosti, pa čak ni bilo kakvo poređenje.

Kontrolori koji svesno preskaču da kazne likove bez karata nisu počinili sitnu grešku. Oni to nisu slučajno uradili. Oni su svesno preskočili da urade ono za šta su ovlašćeni i plaćeni. Oni imaju pravo da traže kartu na uvid ali svojim lošim i selektivnim radom oni ovo pravo kod mene gube. Pričam o konkretnoj situaciji kada progledaju nekome kroz prste bez da kažu jednu reč, a onda dođu do mene i počnu da glume čvrstoću i profesionalnost. Ona svojom "greškom" pravi veliku štetu (kako firmi za koju radi tako i urednim korisnicima usluga te iste firme).

Svakodnevno se srećem sa kontrolama i uvek pokazujem kartu. Ovo što sam pominjao desilo se tri-četiri puta i bilo je više nego drastično kršenje radnih obaveza. Od prijavljivanja takvih osoba gsp-u nema ništa, pošto ti trebaju podaci o kontroloru a njih ne možeš da dobiješ! Niko ti se neće predstaviti ako kažeš da hoćeš da ga prijaviš.
 
@ Belgray

Druze ja imam 32 godine. Za svo ovo vreme o Srbiji sam naucio jedno, a to je da ce ovde uvek postojati razlozi zasto stvari nisu dobre i zasto nam nikako ne ide.

Kao klinac radovao sam se kad se zavrsio rat u Bosni i Hrvatskoj i kad su nam skinuli sankcije verujuci da ce nam biti bolje. PRC. Onda sam 1997 isao na studentske proteste, po zimi, po kisi, verujuci da ce nam biti bolje kad Sloba ode. PRC. Zatim je dosao rat 99-e gde su nam padale bombe, avaj i to sam izdrzao. Posle toga 2000-e sam gurtao suzavac na 5. oktobarskim demonstracija verujuci da ce nam biti bolje. A onda na scenu stupaju cuvene "demokrate" sa svojom mafijom i lopovlukom. I gde smo danas? Zivimo li bolje nego 90-ih? Da, zivimo malo bolje ali i dalje nedovoljno dobro. Kurta i murta se obogatila preko nasih ledja, pocevsi od Slobinih pajtasa (koji nas i danas deru) do raznih Dinkica, Jelasica, misnistara, direktora........I tako ce uvek biti u Srbiji. Zajasi narod, moze on to da izdrzi. Huskaju nas jedne na druge dok za to vreme oni lepo skidaju krem, pune dzepove......Smeju nam se u lice, jer smo dovoljno slepi da ne vidimo sta se ovde radi.......
I sad ti mene prijatelju ubedi da ce ovo drustvo da krene na bolje!!! U sta ja da ulazem svoj novac i postenje kad ce sutra da ti se neko popisa na sav trud......Koliko godina jos treba da cekam da Srbiji krene? Jel mojih aktivnih 15 godina u pokusavanju menjanja svesti drustva nije dovoljno? E sad procitaj jos jednom moju prvu recenicu, pa razmisli. Odavde treba samo bezati.......
 
eh, treba bežati, ali izgleda u avionu nema švercovanja :p
 
hazard":qtw8ik02 je napisao(la):
stf":qtw8ik02 je napisao(la):
Henry_Chinasky":qtw8ik02 je napisao(la):
E sad, pitanje je sledece: Sta sad uraditi? Platiti doplatnu kartu ili pisati prijavu GSP-u?

Hvala unapred.
Мој брат је имао сличан проблем. Наиме, дечко се не шверцује и редовно купује маркице. Међутим, како има повластицу за незапослене, њој је истекао рок, а да то он није приметио. Једноставно, заборави се. Људи смо. Међутим, иако је имао месечну маркицу, и све месечне маркице испод ње за предходних 10 месеци (довољан доказ да нема намеру да се шверцује), а самој повластици је истекла важност само један једини дан пре тога, контрола му је уредно написала доплатну карту!!!! :notok:

Ишао је да се жали у ГСП али ништа од тога. После жестоке свађе и напушавања, дали су да напише "изјаву" и смањили казну на 600 динара.

И после се питају зашто их људи бију?!?!?!

Sta je tacno slucaj? Imao je markicu, ali ne i povlasticu...ili?
Ako je slucaj da je markica vazila, a povlastica istekla, onda ne treba da plati nista jer
1) GSP je kriv ako je prodao markicu za nezaposlene nekome ko nema odgovarajucu povlasticu
2) GSP je kriv ako rok vazenja povlastice i rok vazenje markice nisu poklopljeni

Ako je pak imao markicu koja je istekla juce (ili tako nesto), to mora da se sankcionise, ali ne drakonski - ja bi za to propisao neku simbolicnu kaznu, tipa 200 din.
Имао је и једно и друго. Самој повластици је истекао рок отприлике 16 сати.
 
Danas se nisam setio da je 1. decembar, pa sam uveren još kontroli pokazivao svoju povlasticu sa markicom za novembar i ništa mi nisu rekli. Tek, kada sam ušao u stan videvši markicu za decembar na stolu, koju sam kupio pre 5 dana shvatio da je danas novi mesec :laugh: Nije ovo da mi se prvi put desilo, ranije sam čak i svesno pokazivao markicu od prethodnog meseca i nikad nisam imao neprijatnosti, tako da verovatno sve zavisi na kakvog kontrolora nabasate.
 
Ja sam morao malo da se ubeđujem zbog toga što nisam imao novu markicu koju sam takođe kupio na vreme.

Nego ljudi ne možete očekivati da vam neko kaže bravo, švercujte se. Vaša borba protiv sistema je vaša borba. Usluga je usluga, dobra ili loša i mora da se plati. Da li bi se švercovali ikada u inostranstvu, da li bi platili pivo koje u kafiću čekate 15 minuta, ili šišanje koje vam se nije svidelo???

I nervira me to, kontrola ne sme da vam traži dokumenta, parking servis nema prava da vam napiše kaznu itd. Jel ima neko neka prava ili samo svi smeju da se parkiraju kako hoće i švercuju u prevozu?
 
100 unistenih i 30 ugradenih ako sam dobro cuo
To je bilans validatora do sada.
 
Imate na sajtu studia b i prilog.Sada postavljaju video snimke.Dobro da su se setili.Ali nigde ni reci da je to imovina privatnika a ne drzavna svojina.

Takodje je onaj iz busplusa objasnjavao kako ne moze slucajno da se osteti aparat.A ovde je bilo nekoliko svedocenja takvih situacija da se u guzvi polomi ekran ili slucajno laktom,cak se to desavalo i devojkama.
 
Pa jeste tom privatniku teško u početku samo ulaganje ulaganje pa sad i šteta od 130 kom dok ne krenu prihodi
poznato. . . . al kad krene naše sažaljenje ce prizvati i misao da se radi o ,,povlaštenom ,, privatniku kome je posao osiguran
što pravi bitnu razliku između privatnika. . . . .
zaključak 130 kom su sastavni deo rizika . . . . pa i nema toliko mesta za uzbuđivanje

Konkretno više me uzbunjuje kao pokazatelj očigledano prisustvo vandala tj. ne reagovanje putnika
jer sutra će vandalizam lako preci na nasilništvo i to usmereno ka bilo kom putniku
a ostali ce mirno da posmatraju bez ikakve reakcije . . . :(

,,Paklena pomoranđa,, usmerena na vozače i kontrolore je samo ispitivanje terena. . . .
 
Pa boca-ica jer bi se ti suprotstavio vandalu koji lomi. Bilo je raznih slucajeva gde su se gradjani suprotstavljali i dobijali su batine od tih vandala, a neki su bili i teze povredjivani.

Sto bi ja izlagao sebe riziku da cuvam tudju privatnu imovinu, kad mi taj isti privatnik kasnije ni hvala nece reci, a kamoli da ce ista uraditi ako ja nedaj boze budem povredjen cuvajuci njegov uredjaj.

Jel se slazes ?
 
Pa kad vec tražiš iskrenost red je da ti i kažem
za v a l i d a t o r e ne bih mrdnuo ni malim prstom, (postoje službe koje su plaćene za zaštitu imovine)
al za zaštitu ljudi (konkretno putnik/ca koj su lepo upozorili vandale a oni krenuli s i l o m na njih )

senario jedan
ako ima mesta ,jednostavno bih se rukama odignuo od poda na šipke i nogom maxsimalno zavalio napasnika u glavu jednog a drugog pesnicom sastavio ,,međ rogove,, . . . . pa dokle se može. . .

senario drugi
umlatili bi me kao ,,vola u kupusu,, pa bih mesec dana bio na bolovanju :laugh: :lool: :laugh: a i to je život
 
Ovde mi pričamo o validatorima i uništavanju njih, ne pričamo o napadima na ljude, to je normalno da bi trebalo da reaguješ kada neko bude napadnut. Ali ja da rizikujem svoj život zbog validatora ne pada mi na pamet...
 
Kokos nismo mi kriivi sto postoje rupe u zakonu i nedorecenost moja provesija je da ih nalazim i koristim dok god zakonodavc ne propise drugacije .Mogu oni da poprave zakone ali ocigledno imaju preca posla :laugh:
 
Bas da vidim kada ce u busplusu shvatiti da nema vajde od validatora i da ce morati manje para da dobiju od reklama :rolleyes:
 
vucko":7be96pc6 je napisao(la):
Bas da vidim kada ce u busplusu shvatiti da nema vajde od validatora i da ce morati manje para da dobiju od reklama :rolleyes:

Shvatiće da nema vajde od ovakvih validatora, i da moraju da ulože u nove "oklopljene" anti-vandalske validatore bez fensi velikih touch-screen ekrana... I te validatore će morati mnoogoo bolje da fiksiraju za šipke po vozilima...
images
 
Felixe,mora da nisi gledao ovo ispiranje od mozga na studio B prilogu.Ubedise narod da su ti validatori jedno sa sipkama,savrseno su ucvrsceni bla bla!

Posto nece biti vise zona od nove godine,nema potrebe ni za ekranom,jedna komplikacija manje.Nek lepo stave te sa tvoje slike i cica mica i gotova prica.
 
Ja još uvek zagovaram ruski sistem ulaska na prednja vrata kroz one šipke koje otvara odgovarajuća putna isprava
 
jlaki":28f3lxis je napisao(la):
Ja još uvek zagovaram ruski sistem ulaska na prednja vrata kroz one šipke koje otvara odgovarajuća putna isprava

Zamisli to na 16tici, pa bus bi cekao po 5 minunta da svi udju...
 
Ne mislim da bi previše vremena bilo potrebno za ulazak nakon što bi se ljudi navikli. U Moskvi koliko sam primetio koriste samo solo autobuse, kod nas bi na zglobne mogla dva takva aparata da se postave
 
Drugovi Rusi imaju bezbroj metro linija.Tamo autobusi nisu primarni vid prevoza.
 
Da ali zamisli bus krcat, treba 30 ljudi da udje na zelenom vencu na primer, stvorile bi se 2 kolone koje bi kao prvo ometale ostalim putnicima da izadju iz busa jer bi morali da seku kolone a onda dok svi udju a velika guzva poceli bi da se guraju, trbalo bi im sto godina da se strpaju.

Jos babe sa onim torbama i kesama kroz te sipke... mogu da zamislim katastrofu. :rolleyes:
 
Imaju metro linije, ali gužve u autobusima budu i gori nego u Beogradu!

Koriste i zglobne, naravno ali se ulazi samo na prednja vrata. Generalno, to je usporilo jako saobraćaj, tako da recimo tamo gde ste mogli stići za 10 minuta, sada vam treba 20+ zbog jako dugog zadržavanja. Međutim, zbog toga što je čitav saobraćaj usporen, oni su se već navikli.
 
Александар":12muylfg je napisao(la):
Generalno, to je usporilo jako saobraćaj, tako da recimo tamo gde ste mogli stići za 10 minuta, sada vam treba 20+ zbog jako dugog zadržavanja. Međutim, zbog toga što je čitav saobraćaj usporen, oni su se već navikli.

Ne mogu da verujem da ti podržavaš takav kontraproduktivan sistem, i "navikavanje" na još sporiji prevoz... :bash:
 
vucko":1uv82mdq je napisao(la):
Posto nece biti vise zona od nove godine,nema potrebe ni za ekranom,jedna komplikacija manje.Nek lepo stave te sa tvoje slike i cica mica i gotova prica.
Вучко, како неће бити више зона ?
На сајту БусПлуса лепо пише да за не персонализоване карте постоје зона 1 и зона 2. Без обзира што су не персонализоване карте значи да ипак има зона ! Ево шта пише:

Специфичности валидације неперсонализованих картица

Готово читав поступак валидације карата исти је и за персонализоване и за неперсонализоване картице. Код неперсонализованих картица постоји само неколико специфичности и то:

1. Одабир зоне и броја особа пре приношења картице валидатору – у циљу олакшане валидације, а имајући у виду да се највећи број вожњи реалиује у Зони 1, валидатор ће са картице скинути изнс цене за једну вожњу у Зони 1 за једног путника. Уколико корисник жели да обави вожњу која обухвата Зону 2 и/или да плати за више путника, онда превалидације на екрану валидатора најпре изабере опцију зоне коју жели и/или број особа које тек онда оверава (валидира) картицу


http://busplus.rs/page-sistem-validacija-karata.php
 
Vrh